Denuvo ( No Crack PC ) Anti-Tamper

FableBW

Writer In The Mind
Gold User
Sep 4, 2016
1,068
2,637
نام
Sepehr

این روز ها به احتمال زیاد از قفل ضد کرک Denuvo اخبار زیادی را می‌شنوید. این قفل یکی از موضوعات بحث میان کاربران مختلف در مجامع گیمینگ شده است. در این تاپیک بحث‌هایی مربوط به قفل Denuvo Anti-Tamper مطرح خواهد شد.

قفل Denuvo برای کرک نشدن بازی‌های کامپیوتری طراحی شده است. این قفل در اصل یک Anti-Tamper است و خود محافظتی برای قفل دیگر است. قفل Denuvo با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده و رمزنگاری پیشرفته 64 بیتی امر کرک کردن را برای فرد کرک کننده سخت تر می‌کند. این قفل در میان کاربران بسیار منفور است. حتی افرادی که بازی‌های رایانه‌ای را خریداری می‌کنند از این قفل دل خوشی ندارند. دلیل تنفر کاربران از Denuvo به این علت است که از پرفورمنس بازی می‌کاهد و به مانند یک بدافزار عمل می‌کند.

تاریخچه دنوو :
قفل‌های ضد کرک و متدهای ضد پایرسی از زمان اولین کامپیوتر‌های 8 و 16 بیتی به وجود آمدند. در اواسط دهه 90 میلادی و با ورود دیسک‌های نوری به صنعت گسترش محتوا، متدهایی برای محافظت از اطلاعات دیسک‌ها به عمل آمد. در میان قفل‌های ساخته شده، شرکت Sony DADC یا Sony Digital Audio Disc Corporation قفلی به نام SecuROM را عرضه کرد. این قفل از اواسط دهه نود میلادی تا اوایل دهه 2010 به شکل گسترده ای استفاده می‌شد. نیازمندی به سی‌دی کی بازی و آنلاین بودن کاربر و همچنین چک‌های سخت افزاری متعدد موجب شد تا این قفل نزد کاربران منفور شود.

پس از منسوخ شدن دیسک‌های نوری برای گسترش بازی‌ها در میان کاربران رایانه‌های شخصی، دیگر نیازی به قفل‌های محافظتی دیسک‌ها وجود نداشت و به همین علت Sony بخش توسعه‌ی قفل SecuROM را از بخش DADC خود جدا کرد. این افراد بعدها شرکتی را در کشور اتریش تاسیس کردند تا قفل‌ نرم افزاری خود را بسازند. این شرکت Denuvo نام گرفت و قفل تولیدی آن‌ها نیز همین نام را به خود اختصاص داد.
برای اولین بار از قفل Denuvo بر روی بازی FIFA 15 استفاده شد. سپس بر روی بازی Dragon Age Inquisition نیز مشاهده شد. از آنجایی که آخرین نسل از قفل SecuROM بر روی بازی‌های مانند FIFA 14 و Crysis 3 وجود داشت، کاربران احتمال تاخیر در عرضه کرک‌های این عناوین را می‌دادند. اما بعدتر معلوم شد که این بازی‌ها دارای قفل جدیدی هستند که تفاوت‌های بسیاری با SecuROM دارد.

اولین کرک برای بازی مجهز به قفل Denuvo توسط گروه چینی 3DM برای بازی Dragon Age Inquisition حدود یک ماه پس از عرضه این عنوان منتشر شد. این گروه اعلام کرد که این قفل از سیستم‌های رمزنگاری 64 بیتی استفاده می‌کند. گروه 3DM برای عناوین دیگری مانند FIFA 15 و Metal Gear Solid V: The Phantom Pain کرک‌هایی را عرضه کردند که اغلب به درستی کار نمی‌کردند.
اولین کرک از طرف یک گروه Scene برای عناوین مجهز به Denuvo توسط گروه ایتالیایی به نام CPY (کوتاه شده Conspiracy) عرضه شد. این گروه تمامی بازی‌های نسخه اول قفل Denuvo را با استفاده از حفره‌ای امنیتی کرک کرد. پس از کرک شدن اولین نسخه از قفل Denuvo، نسخه دوم این قفل به همراه وصله‌های امنیتی جدید عرضه شد.

گروه چینی 3DM بازی Mad Max را که مجهز به نسخه دوم Denuvo بود را ناقصا کرک کردند. این گروه بعد ها در لایو استریم‌های خود از کرک بازی‌های Rise Of The Tomb Raider و Just Cause 3 رونمایی کردند. البته این گروه در مدتی کوتاهی موضع خود را درباره‌ی این قفل عوض کرد. رئیس این گروه که با نام Bird Sister شناخته می‌شود، در مصاحبه‌ای با TorrentFreak جمله‌ای را بیان کرد که موجب شد جنجال‌های زیادی به وجود بیاید. در این مصاحبه Bird Sister می‌گوید که "پایرسی تا دو سال دیگر خواهد مرد". بسیاری از کاربران گمان ‌می‌کنند که گروه 3DM بابت کرک نکردن Denuvo رشوه دریافت کرده است.

با بیشتر شدن عناوین مجهز به Denuvo و کرک نشدن آنها، نگرانی کاربران بیشتر و بیشتر می‌شد. اولین حرکت پیشگامانه و امید بخش پس از ماه ها ناامیدی در میان کاربران را کرکری به نام Voksi زد. او فردی بود که گروه REVOLT را راه انداخته بود و کرک‌های آنلاین بازی‌ها منتشر می‌کرد. Voksi موفق شد تا با دور زدن سیستم لایسنس Steam و Denuvo کاری کند تا بسیاری از بازی‌های Denuvo دار را با دور زدن بازی کرد. عناوین Just Cause 3، ROTTR، DOOM، ABZU، INSIDE و Homefront: Revolution عناوینی بودند که به دست Voksi قابل بازی شدند. به گفته Voksi نزدیک به 600,000 نفر با این روش توانستند این بازی‌ها را تجربه کنند. اگرچه که این روش تنها سه روز کاربرد داشت و پس از آن جلویش گرفته شد، تاثیر آن بسیار زیاد بود. تنها چند ساعت پس از بلاک شدن متد Voksi، گروه CPY با نام جدید CONSPIR4CY و کرک عنوان Rise Of The Tomb Raide بازگشت و کرک شدن عناوین Denuvoدار جدید شروع شد. دومین بازی که توسط CPY کرک شد، بازی INSIDE بود. لازم به ذکر است که کمی پس از کرک شدن این بازی، قفل Denuvo از روی آن حذف شد.

نسخه سیستم عامل Linux بازی Deus Ex Mankind Divided و Total War: Warhammer توسط گروه Razor1911 کرک شدند. به علت اینکه قفل Denuvo بر روی سیستم عامل Linux موجود نیست، این عناوین به سادگی کرک شدند و به اولین بازی‌های AAA تبدیل شدند که نسخه‌های ویندوزی آنها دیرتر از نسخه‌های Linux آن‌ها کرک می‌شود.

در اواخر ماه سپتامبر 2016، عنوان Denuvoدار Yesterday Origins عرضه شد و در مدت کوتاهی توسط گروه ALI213 کرک شد. این بازی بر روی موتور بازی‌سازی Unity ساخته شده بود و معلوم گشت که عناوین Denuvoدار ساخته شده با موتور Unity به راحتی کرک می‌شوند. گروه SKiDROW از این فرصت سوءاستفاده کرد و کرک Scene این بازی را منتشر کرد.

با وجود پیشروی کند گروه CPY، ناگهان کرکری جدید با نام Baldman به جریان کرک Denuvo اضافه شد. Baldman بازی‌هایی مانند Tekken 7 و RiME را در کمتر از یک هفته پس از انتشار کرک کرد. این مسئله موجب شد تا سازندگان بازی RiME قفل Denuvo را از بازی خود حذف کنند. در میان کرک شدن عناوین در آن زمان، عنوان Syberia 3 که بر روی موتور Unity ساخته شده بود توسط کاربری به نام SomeRandomAntiDenuvoGuy کرک شد.

پس از CPY و Baldman نوبت به شخص سومی در جریان کرک بازی هار رسید : STEAMPUNKS. این گروه با استفاده از Keygen خود فایل‌های لایسنس برای بازی‌های دنوو دار ایجاد می‌کردند. این عمل به آنها سرعت عمل بسیار بالایی داد، از آنجایی که این گروه دو عنوان FIFA 18 و Total War Warhammer II را در کمتر از 24 ساعت پس از انتشار جهانی کرک کردند. پس از ورود STP به بازی کرک Denuvo، نوبت به گروه CODEX رسید. آن‌ها بازی Middle Earth: Shadow Of War را خود به تنهایی کرک کردند. این گروه پیش‌تر سابقه همکاری با CPY را داشت و بعدها با STP در قالب گروهی به نام CODEPUNKS فعالیت کردند.

یادتان هست که Voksi بازی‌های Denuvo دار را از طریق دور زدن Steam کرک کرد؟ این کرکر بعد ها خود به کرک کردن Denuvo پرداخت و اولین کرک بازی Denuvo دار خود را با کرک آپدیتی از بازی Prey پرداخت. سرعت بالای Voksi موجب شد تا بازی‌های بسیار زیادی در روز اول عرضه کرک بشوند و حتی آپدیت آن‌ها به سرعت عرضه شود. گرچه همین زود کرک کردن و عضو جبهه P2P بودن Voksi، موجب شد تا صاحب جدید Denuvo، شرکت Irdeto که در زمینه امنیت نرم افزاری معروف است، شکایتی را بر علیه او پر کند. پلیس بلغارستان Voksi را موقتا دستگیر و تمامی سیستم‌های او را ضبط کرد.

پس از مدتی با گذشت از دستگیر شدن Voksi، گروه CODEX با موج جدیدی از کرک‌های Denuvo بازگشت. پس از آن، شخصی با نام FCKDRM، که نامش را از جنبش ضد DRM استدیوی CD Projekt Red برگرفته بود، نسخه‌ی جدید Denuvo را کرک کرد و عنوان HITMAN 2 را به شکل ناقص 3 روز پیش از عرضه رسمی منتشر کرد.

جنجال‌های مربوط به Denuvo و بازی‌هایش :
- بسیاری از کاربران ادعا کردند که Denuvo به وسیله رمزنگاری و رمزگشایی‌های پی در پی موجب خرابی SSDهای آنها می‌شود. Denuvo این مسئله را تکذیب کرد.

- گروه SKiDROW کرک بازی Deus Ex Mankind Divided و DLC جدید آن را منتشر کرد. بعدا مشخص شد که این کرک در اصل فایل اجرایی بازی دیگری با نام Deus Ex: Breach است که نسخه ای رایگان و تغییر یافته از بازی اصلی DXMD است. این ریلیز با وجود سالم بودن و دریافت فیکس‌های متعدد به علت نقض قوانین Scene فاقد اعتبار گشت یا اصطلاحا Nuke شد.

- قفل Denuvo چند مرتبه موجب درآمدن صدای افراد عادی شده است. در بازی Sonic Mania به علت قفل Denuvo، بسیاری از افراد موفق به باز کردن بازی خود نمی‌شدند. همچنین در بازی Assassin's Creed Origins وجود Denuvo و VMProtect موجب کاهش سرعت CPUها در اجرای این بازی ها شد.

بازی‌های کرک نشده و مجهز به Denuvo :
Handball 17 (Steam) - Denuvo v3
Star Wars Battlefront II (Origin) - Denuvo v4.8
Fe (Origin) - Denuvo v4.8
Bus Simulator 18 (Steam) - Denuvo v4.9
Burnout Paradise Remastered (Origin) - Denuvo v4.9
Zone of the Enders The 2nd Runner (Steam) - Denuvo v4.9
New Gundam Breaker (Steam) - Denuvo v4.9
The Quiet Man (Steam) - Denuvo v5.2
Tourist Bus Simulator (Steam) - Denuvo v5.3
Ace Combat 7: Skies Unknown (Steam) - Denuvo v5.5

بازی هایی که سابقا مجهز به Denuvo بوده اند و پس مدتی قفل از روی آن‌ها حذف شده است

Lords of the Fallen
Mad Max
Hitman
Adr1ft
Doom
Homefront: The Revolution
Sherlock Holmes: The Devil's Daughter
Inside
ABZÛ
Titanfall 2
Moto Racer 4
Dishonored 2
Resident Evil 7: Biohazard
2Dark
Mass Effect Andromeda
Bulletstorm: Full Clip Edition
Syberia 3
Sniper Ghost Warrior 3
RiME
Constructor HD
Agents of Mayhem
Life is Strange: Before the Storm
Dishonored: Death of the Outsider
Marvel vs. Capcom: Infinite
Transroad USA
Yakuza 0
Two Point Hospital
Naruto to Boruto: Shinobi Striker
Mega Man 11
Hitman 2
Mutant Year Zero: Road to Eden

قفل های مشابه Denuvo
Arxan :
قفل Arxan یک Anti-tamper مشابه قفل Denuvo است. این قفل توسط شرکت Arxan Technologies تولید شده است و برای اولین بار در عنوان GTA V از آن استفاده شد. این قفل اولین بار به طور ناقص توسط گروه 3DM کرک شد. اولین کرک سالم این قفل توسط گروه Reloaded منتشر شد. گروه CODEX و شخص Voksi نیز در زمره کرک کنندگان این قفل هستند. این قفل در اکثر بازی‌های تحت UWP استفاده شده است و به دیگر بازی‌‌های محافظت شده می‌توان به Mafia III و COD WWII و COD BO III اشاره کرد.

Valeroa :
قفل Valeroa از ناکجا آباد به ناگهان در دنیای قفل‌ها سر در آورد. هدف این قفل در محافظت بازی برای مدت کوتاه عرضه و سپس عرضه نسخه ضعیف تر قفل برای کرک شدن توسط گروه ها و کرکر های مختلف است. این قفل به قوی بودن دو قفل Arxan و Denuvo نیست، زیرا به سادگی و به وسیله یک کلاینت فیک استیم در زیر 20 دقیقه کرک شد. شیوه محافظت این قفل به این شکل است که یک فایل dll با نام valeroa.dll از فایل اجرایی محافظت می‌کند که می‌توان ارتباط آن را از طرق مختلف قطع کرد. گروه CPY با کرک و انتشار عنوان City Patrol Police دست به افشاگری عجیبی زد. در یکی از بخش های وب سایت Valeroa یا در فایل valeroa.dll پیامی رمزنگاری شده وجود داشت. این پیام در اصل یک بیانیه برای افراد حاضر در ISO Warez Scene بود که حتی اسم و فامیلی افراد رو به وضوح نوشته بودند. این عمل Valeroa اعتراض بسیاری از کاربران را به همراه داشت. به نظر می‌رسد که سازندگان این قفل با افراد در گروه های کرکر آشنایی دارند.

EasyAntiCheat :
قفل EAC یک لایه محافظتی شخص ثالث است که اکثرا در بازی‌های شرکت Ubisoft یافت می‌شود. این قفل، همانطور که از اسمش پیدا است، یک لایه محافظتی ضد چیت برای بخش آنلاین بازی‌ها است. این قفل تاثیر چندانی بر روی تجربه آفلاین کاربر ندارد. تنها در کرک Watch_Dogs 2 فایل اجرایی بازی کاربر را ملزم به نصب این نرم افزار می‌نمود، مگر آنکه فرد از یک پارامتر در شورتکات بازی استفاده می‌کرد. بعد ها چک های این قفل در کرک‌ بازی های آینده که مجهز به این قفل بودند توسط کرکر برداشته شد تا افراد ملزم به اضافه کاری نباشند.

BattleEye :
این لایه محافظتی نیز به مانند EAC است و بیشتر در بازی Rainbow Six Siege استفاده شده است.

پست اصلی قدیمی که توسط Saber عزیز نوشته شده بود

خب با توجه به اینکه Denuvo اخیرا ذهن همه رو به خودش مشغول کرده و باعث اسپم در تاپیکها و بحث های متفرقه شده ! تصمیم بر این شد که یک تاپیک مجزا برای بحث کردن راجب این سیستم امنیتی بزنیم.
Denuvo چیست !؟
یک نرم افزار امنیتی برای حفاظت از DRM که با استفاده از الگو ریتم های متفاوت و نا هماهنگ از DRM محافظت میکند
اولین بازی که از این سیستم امنیتی استفاده می کرده است ، بازیه Fifa 15 بود و اولین بازی که از این قفل استفاده میکرد بازی Dragon Age Inquisition که توسط گروه 3DM به صورت ناقص کرک شد.

Denuvo با قابلیت Anti-Tamper که شبیه الگوریتم های سیستم های Anti Cheat (ضد تقلب ) بازی های آنلاین کار می کنه که مهندسی معکوس رو برای هکر ها بسیار سخت می کنه که دائما کدهای نرم افزار رو Encrypt و Decrypt می کنه و باعث کرک نشدن بازیها میشه !
Denuvo برای اولین بار در بازیه Dragon Age: Inquisition توسط 3DM در یکم دسامبر 2014 نفوذ پذیر شد و در بازخورد این حرکت کمپانی Denuvo گفت که هر سیستمی نفوذپذیر است .

تعدادی از کاربران از این قفل انتقاد کرده اند که باعث میشود با توجه به الگوریتم این قفل به SSD صدمه بزند ! اما کمپانی Denuvo این ادعا رو رد کرده و گفته که ما دائما فایل های خودمون رو ایجاد نمی کنیم و نمی توانیم بیشتر از این در مورد نحوه کارکرد Denuvo توضیح بدیم .

برای بار دوم گروه CPY بازی هایی که این قفل را داشتن کرک کرد ! از جمله : Fifa 15 ، Lords of the Fallen ، Dragon Age: Inquisition ، Battlefield: Hardline و نسخه ی اولیه Batman: Arkham Knight ! این گروه ( CPY ) متوجه یک باگ یا همان حفره در Denuvo شد و از ان استفاده کرد و قفل این بازیها ها شکست ! اما با آپدیتها ی بازی Batman این قفل به ورژن 2 ارتقا یافت و باز هم غیر قابل نفوذ شد !


چندی بعد بازی Grand Theft Auto V عرضه شد ! شایعه ای که این بازی از قفل Denuvo استفاده میکند ! اما این بازی از سیستمی شبیه به Denuvo استفاده میکرد ! که بسیار مشابه آن بود ! اما باز هم بعد از گذشت اندکی زمان گروه 3DM ان را کرک کرد اما به صورت ناقص ! و بعد از آن گروه RLD به صورت کاملا بی نقص پس از یک ماه بازی را به صورت کامل و حرفه ای کرک کرد !

باز هم بازیهایی عرضه شدند مانند Fifa 16 و MGS PP و Mad max که دو بازی MGS PP و Mad Max به صورتی تقریبا کامل همراه با نواقصی کرک شدند ! اما باز هم Denuvo آپدیت شد ! که ورژن 3 آن در بازیه Just Cause 3 و آپدیت های جدید Batman Arkham Knight عرضه شد و هنوز که هنوز پس از گذشت مدتی هیچ کرکی منتشر نشده است !

این بار هم این سیستم به ورژن 4 ارتقا پیدا کرده و در بازیهای جدیدی مثل Rise of the Tomb Raider ، Far Cry Primal و Tom Clancy's The Division که قرار است در روزها و ماهای آینده منتشر بشود استفاده خواهد شد.


جالب است بدانید برای اولین بار شرکت EA Games و Sony سیستم Denuvo را حمایت مالی کرده است ! که الان شرکتهایی نظیر

Konami ، Warner Bros ، Square Enix ، Ubisft ! و خیلی از شرکتهای دیگر از جمله سازنده ی بازیهای مستقل هم ازین سیستم استفاده میکنند !

آپدیت 0.1

voski Bulgarian شخصی که توانست از یک حفره سیستم آپدیت شده ی امنیتی Denuvo را دور بزند .

voski Bulgarian شخصی 19 ساله که توانست سیستم امنیتی Denuvo را مختل کند ، این شخص نه تنها هکر است بلکه مدیر REVOLT هم به حساب میآید و به شدت ضد Denuvo است.

Voksi Bulgarian توانست از طریق حفره امنیتیه Steam بازیهایی نظیر

Doom ، Rise of the Tomb Raider ، Just Cause 3 ، INSIDE ، ABZUINSIDE ، Homefront: The Revolution و Total War: Warhammer را توسط Bypass آنها کرک کرده است که برای اجرا میبایست اول اکانت استیم ساخت و بعد آنلاین میبود و برای بار دوم به حالت آفلاین در می آمد ! که همه ی بازیهای موجود اجرا و قابل بازی بودنند .

خب بعد گذشت 48 ساعت از این حادثه Steam و Denuvo جلوی این حفره را گرفتند ! و دیگر این روش کارساز نبود ! اما کسایی که از قبل بازیشان را فعال کرده بودند و هنوز در حالت آفلاین هستند میتونند بازی رو به اتمام برسونند.

همچنین Voksi اعلام کرده است که 600 هزار نفر توانسته اند از این طریق بازی ها را اجرا کنند


اما این پایان داستان نبود ! و به قول معروف : مرگ پایان کبوتر نیست و تا شقایق هست باید زندگی کرد !

steam و Denuvo با این خیال که جلوی کرک شدن بازیها رو گرفته اند خوشحال بودند ! اما این بار CONSPIR4CY همان CPY سابق موفق به شکستن این قفل شده است و کرک آفلاین و بی عیبو نقص بازی Rise of the Tomb Raider را منتشر کند ! فی الحال کرک سالم و همه میتوانند از این کرک لذت ببرند. با توجه به شایعات میگویند که CONSPIR4CY نام جدید Codex و CPY هست که در حال همکاری هستند با هم !


آپدیت 0.2
خب گروه CPY روزها و ماها به دنبال کرک کردن بازیهای مختلف بود بود که سر موعد مقرر HInt ( سرنخ) و چند روز بعد هم به انتشار کرک میپرداخت.
اما حوصله ی گیمر ها برای این موش و گربه بازیها کم کم سر رفته بود ! Cpy هر ماه یک بازی عرضه میکرد اما باز هم با وجود Denuvo این عمل Cpy
برای گیمرها (پایرت) قابل تحمل بود ! و Cpy طی ماها بازی هایی همچون : DEUS EX MANKIND DIVIDED ، INSIDE ، DOOM و خیلی های دیگر رو به ترتیب با دادن سرنخ و انتشار کرک به گیمرها بدهد !
تیم کرکر Cpy با انتشار بازی Doom یک توضیح کوتاه هم داده اند ( Sorry for the confusion, we're back with CPY tag) در این جا رسما خود را همان Cpy سابق معرفی کرده و به تنهایی کار خود را انجام داده اند !
اما این اواخر روند کار Cpy بسیار کند تر از همیشه شده بود ! و با به روز رسانیه قفل به ورژن 4 Cpy در خفا رفته بود که بار هم Cpy خودی نشان داد و با انتشار بازی Mass Effect Andromeda و اپدیت این بازی (1.05) و همچنین بازی 2dark ثابت کرد که Cpy هنوز هم توان کرک کردن Denuvo را دارد !
گرچه باز هم روند کار Cpy کند شد وآخرین باریهای که کرک کرده است Pery و Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration است !
اما تا تاریخ امروز 17 خرداد 96 هیچ خبری از Cpy و تیمش نیست !


آپدیت 0.3
خب بعد از تلاش های Cpy فرد دیگری وارد صحنه شد ! با نام BALDMAN و سریعا با انتشار دو کرک از بازی های NieR: Automata و Sniper Ghost Warrior 3
که به سیستم امنیتی Denuvo مجهز بودند خود را اثبات کرد ! و توانست نظر گیمر ها را جلب کند و همچنین کرک بازیهای Prey و Rime را منتشر شد ! و جالب تر از ان این است که جدید ترین بازی Denuvo که Tekken 7 بود را در زمان تقریبیه کمتر از 1 هفته ( 17 خرداد 96) سریعا کرک کند !
باید دید این فرد کرک های بیشتری را نیز عرضه میکند یا خیر !!!!

اپدیت 0.4

خب خب این بار تیم دیگری که جزو SCENE هم میباشد وارد عمل شده است ! این با این تیم با نام STEAMPUNKS با منتشر کردن کرک بازی Dishonored 2 توانست نظر گیمر ها را جلب کند ! اما این بار این تیم از قوانین SCENE نیز پیروی میکند ! و میتوان گفت قفل Denuvo را به طور کامل از بازی حذف کرده است !
 
آخرین ویرایش:

LiFE iS 5TrAnG3

⏎千ㄖ尺 乇ᐯ乇尺
کاربر فعال
Feb 22, 2011
9,722
36,610
نام
∂αнмα
Twitter
KiLLeR_4_Ev3r
متاسفانه دو بازی دیگر به لیست Denuvo اضاف شدن با اثاری از این بازیها در سایتهای رسمی و غیر رسمی !

Deus Ex: Mankind Divided
Mirror's Edge Catalyst
Ea که قطعیه کارش اسکوار رو هم باید دیگه قطعی دونست میمونه یوبی که اونم صد درصد استفاده میکنه
پ.ن : با این وضع هفتاد درصد AAA های سال دیگه رو قطعی بدونیم ....
 

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,376
7,792
نام
حمیدرضا
می شد حدس زد که این قفل در آینده فراگیر بشه، اما اصلا فکرشو نمی کردم انقدر زود این اتفاق بیوفته. الان تقریبا تمام ناشرهایی که تو سال چند بازی منتشر می کنند دارن ازش استفاده می کنند، فک کنم تو تاریخ چنین چیزی بی سابقه بوده، یعنی قفلی پیدا بشه که هک نشه و انقدر فراگیر باشه ...

اصلی ترین مشکل به نظرم اینه که تیم حرفه ای نیست که برای کرک کردنش تلاش کنه، شاید اصلا وجود نداره شاید هم هستند و انگیزه ای ندارند، به همین شکل پیش بره Denuvo هم پیشرفت میکنه و فک نمیکنم دیگه بشه کاری کرد ...

پ.ن: یوبیسافت رو بگو رو MMO قفل گذاشته :|
 

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,710
1,734
این بازی چون مهمه و طرفدار زیاد داره 3dm تمام تلاششو خواهد کرد . البته شایعه شده که just cause 3 رو کرک کردن و در حال تست کردن هستن ! سردسته 3dm ایشون >> https://d2m2lkhawsaq1u.cloudfront.net/uploads/verdict/4eebb51f445689654e234&690_1441178302.jpg گفتن هر دو بازی را کرک خواهند کرد .

البته در مورد Division هنوز چیزی تایید نشده که بازی دارای قفل Denuvo هست و تمامی مطالب شایعه بودن. :D
 
Last edited by a moderator:

Farzan & Sahar

کاربر سایت
Jan 21, 2016
22
0
نام
Farzan Gamer
یه دفعه بیان بگن که Dying Light The Following هم denuvo داره خیال مارو هم راحت کنن دیگه :d:)) والا... .
 

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,852
3,225
دوستانی که تعجب می کنن روی MMO چرا Denuvo می زارن

Denuvo همونطور که خودش می گه سیستم Anti Tamper هست نه DRM
بدین معنی که نمی زاره دستکاری ای روی فایل های شما صورت بگیره

مساله ای که توی بازی های آنلاین هست که MMO هم جزوشونه، Cheat هست، با استفاده از Anti Tampering میاد جلوی Cheat رو می گیرن
 
  • Like
Reactions: arya2121

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
1,767
1,228
الان مشکلی که هست اینه که تنها گروه نسبتا حرفه ای از scene که هنوز به کار خودش ادامه می ده Reloaded هست.
Razor 1911 که خیلی وقته دیگه کار نمی کنه که جزو برترین گروه ها بود و وقتی بازی ای کرک نمی شد این گروه اغلب موفق می شد. یادمه GTA IV و Starcraft II رو هم این گروه کرک کردند. آخرین کارشون هم فکر کنم آخرین نسخه Sim City بود.
Skidrow هم که بین ایرانی ها خیلی معروفه(قسمتی از این معروفی به سایت Skidrowgames مربوطه که در واقع هیچ ربطی به این گروه نداره) خیلی وقته کاری نمی کنه و بعضی وقتا یه سری بازی ها رو عرضه می کنه. البته تا اونجایی که یادمه اولین و بزرگترین کارش شکست DRM یوبیسافت بود برا AC2.
Fairlight هم خیلی وقته کم کار شده و بعضا نسخه GOG بازی ها رو منتشر می کنه یعنی حتی کرک هم نمی کنه.
Codex هم که تا حالا فکر نکنم قفل خیلی خاصی رو شکونده باشه و من هر بازی ای ازش دیدم قفل استیم رو فقط داشته که همه گروه ها کرکش کردن. میشه گفت گروه Codex سرعت دسترسیش به فایل های بازی از بقیه گروه ها سریعتره و برا همین خیلی بازی ها رو زودتر کرک می کنه و باعث شده معروف شه و احتمال کمی داره که بتونن Denuvo رو شکست بدند.
CPY هم که خیلی وقت بود ازش خبری نبود و باید دید باز هم میتونن موفق بشن یا نه.
گروه های مثل Plaza و Prophet هم که عملا میشه گفت کرکر نیست و خیلی وقتا تو نسخه هاشون از کرک گروه های دیگه استفاده می کنن. این دو تا گروه اغلب نسخه های GOTY یا نسخه های حاوی تمامی زبان ها رو منتشر می کنن.
گروه Theta هم راستی خیلی وقته ازش من خبری ندارم.احتمالا منحل شده.

ولی همونطور که بالاتر اشاره شد وقتی استفاده از این قفل زیاد بشه توجه کرکر های بیشتری رو به خودش جلب می کنه و زودتر شکسته میشه. مخصوصا اینکه تو سایت Denuvo اگه برید می بینید که هدفش فقط بازی ها نیست.
یک گروه کرکر به نام walmart هم بود.از اون خبری نیست؟
 

sabco

کاربر فعال بخش تریلرها
کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,410
7,748
یک گروه کرکر به نام walmart هم بود.از اون خبری نیست؟
از این گروهم خبری ندارم و الان حافظم یاری نمی کنه این گروه چه قفل هایی رو تا حالا شکسته. کلا منظورم از پست قبلی لیست کردن همه گروه ها نبود. می خواستم بگم گروه هایی که یه روزی قفل های خفن رو می شکستن مثل Razor 1911 یا دیگه کلا منحل شدن، یا خیلی کم کار شدن و مثل قدیم حضور ندارن.الان تو بازی ها دوتا گروه به طور وسیع هنوز کار می کنن یکی Reloaded هست و اون یکی Codex .Codexفکر کنم تا حالا فقط قفل استیم و یوپلی رو شکونده، پس می مونه فقط Reloaded که حداقل با عرضه ی GTA V و Starcraft II هنوز میشه بهش امیدوار بود که یه حرکتی بزنه. (اینکه از 3DM بحثی نکردم به خاطر اینه که جزو گروه های scene به حساب نمیاد)
 

psco

کاربر سایت
Jul 11, 2009
180
0
نام
PreMieR
به عنوان یک PC GAMER هر قفلی که باعث پیشرفت و توجه بیشتر ناشرین نسبت به PC GAMING میشه ازش حمایت میکنم
( البته قبول دارم یکسری از ناشرین با بی توجهی هایی که انجام میدن لیاقتشون بیشتر از پایرت نیست )
بدلیل کرک شدن بازیها . PC همیشه چندین برابر سایر پلتفروم ها مخاطب گیمر داشته برای مثال شاید 6 میلیون نفر GTAV اوریجنال خریده باشن ولی شک نکنید بیشتر از 20 میلیون نفر این بازی روی PC انجام دادن که جزو امار بحساب نمیان .
همین حداقل باعث دوبرابر شدن فروش بازیها و توجه بیشتر ناشرین روی پورت بازیهای PC میشه .

اتفاقا خیلی بهتره یه عده ( بی انصاف ) بعد از 200 تا بازی کرک شده نوش جان کردن . خدا نکنه حالا یدونه COD پورتش بد میشد . فحشو میکشیدن به اول اخر پلتفروم PC ( اتفاقا یکی دیگه از فوایدشم اینه که از دست این افراد راحت میشیم )

پیشبینی میکنم Rise Of The Tomb Raider فروش بسیار عالی و رویایی روی پلتفروم PC خواهد داشت :x

قانون کرکر ها در مورد قفل های آفلاین:

هر آن چه که یک قفل آفلاین بر روی یک برنامه انجام می ده، درون رایانه شما اتفاق میفته و شما بر روی رایانه خودتون دسترسی کامل دارید پس قفل آفلاینی نیست که قابل شکستن نباشه
همچین قانونی وجود خارجی نداره فکر میکنم بیان این مطلب و یاد اوریش در این تاپیک جالب باشه

الگوریتمی که در Denuvo استفاده میشه و عوض شدن کدها Encrypt و Decrypt منو بشدت یاد الگوریتم کارتهای هوشمند میندازه

برای مثال در CCcam همین اتفاق میوفته هر 8 ثانیه یکبار یک کد 16 رقمی DCW Even براحتی Send ECM میشه و دوباره کد جدید DCW Odd دریافت میشه و این فرایند ( افلاین ) مرتب بین رسیور و کارت هوشمند انجام میشه . و هنوز که هنوز در Provider های پیشرفته هکرها هیچکاری نتونستن بکنن و مجبور هستن خود کارت هوشمند توی اینترنت شیر کنن که ما بهش میگیم سیسیکم.

درکل اینکه Denuvo برای همیشه هک بشه یا نشه اصلا قابل پیشبینی نیست.


شما به عمرت در مورد SnD چیزی نشنیدی مشکل من نیست دیگه
OK شما هکر کلاه مشکی :)
ساختار Denuvo برای دوستان توضیح بدید از وجودتون استفاده کنیم
 
آخرین ویرایش:

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,852
3,225
به عنوان یک PC GAMER هر قفلی که باعث پیشرفت و توجه بیشتر ناشرین نسبت به PC GAMING میشه ازش حمایت میکنم

بدلیل کرک شدن بازیها . PC همیشه چندین برابر سایر پلتفروم ها مخاطب گیمر داشته برای مثال شاید 6 میلیون نفر GTAV اوریجنال خریده باشن ولی شک نکنید بیشتر از 20 میلیون نفر این بازی روی PC انجام دادن که جزو امار بحساب نمیان .
همین حداقل باعث دوبرابر شدن فروش بازیها و توجه بیشتر ناشرین روی پورت بازیهای PC میشه .

اتفاقا خیلی بهتره یه عده ( بی انصاف ) بعد 200 تا بازی کرک شده نوش جان کردن . خدا نکنه حالا یدونه COD پورتش بد میشد . فحشو میکشیدن به اول اخر پلتفروم PC ( اتفاقا یکی دیگه از فوایدشم اینه که از دست این افراد راحت میشیم )

پیشبینی میکنم Rise Of The Tomb Raider فروش بسیار عالی و رویایی روی پلتفروم PC خواهد داشت :xهمچین قانونی وجود خارجی نداره فکر میکنم بیان این مطلب و یاد اوریش در این تاپیک جالب باشه

الگوریتمی که در Denuvo استفاده میشه و عوض شدن کدها Encrypt و Decrypt منو بشدت یاد الگوریتم کارتهای هوشمند میندازه

برای مثال در CCcam همین اتفاق میوفته هر 8 ثانیه یکبار یک کد 16 رقمی DCW Even براحتی Send ECM میشه و دوباره کد جدید DCW Odd دریافت میشه و این فرایند ( افلاین ) مرتب بین رسیور و کارت هوشمند انجام میشه . و هنوز که هنوز در Provider های پیشرفته هکرها هیچکاری نتونستن بکنن و مجبور هستن خود کارت هوشمند توی اینترنت شیر کنن که ما بهش میگیم سیسیکم.

درکل اینکه Denuvo برای همیشه هک بشه یا نشه اصلا قابل پیشبینی نیست.
شما به عمرت در مورد SnD چیزی نشنیدی مشکل من نیست دیگه :)
سیستم کارت های ماهواره هم آفلاین نیست، ارتباط یک طرفش خیلی خیلی واضحه!!!!
سیستم کاری Denuvo هم اصلا شباهتی به اون کارت ها نداره، و کلا اطلاعات بسیار کمی ازش در دسترس عموم هست
 
آخرین ویرایش:

Simorq

کاربر سایت
Oct 8, 2012
692
378
نام
علیرضا
به عنوان یک PC GAMER هر قفلی که باعث پیشرفت و توجه بیشتر ناشرین نسبت به PC GAMING میشه ازش حمایت میکنم

بدلیل کرک شدن بازیها . PC همیشه چندین برابر سایر پلتفروم ها مخاطب گیمر داشته برای مثال شاید 6 میلیون نفر GTAV اوریجنال خریده باشن ولی شک نکنید بیشتر از 20 میلیون نفر این بازی روی PC انجام دادن که جزو امار بحساب نمیان .
همین حداقل باعث دوبرابر شدن فروش بازیها و توجه بیشتر ناشرین روی پورت بازیهای PC میشه .

اتفاقا خیلی بهتره یه عده ( بی انصاف ) بعد 200 تا بازی کرک شده نوش جان کردن . خدا نکنه حالا یدونه COD پورتش بد میشد . فحشو میکشیدن به اول اخر پلتفروم PC ( اتفاقا یکی دیگه از فوایدشم اینه که از دست این افراد راحت میشیم )

پیشبینی میکنم Rise Of The Tomb Raider فروش بسیار عالی و رویایی روی پلتفروم PC خواهد داشت :xهمچین قانونی وجود خارجی نداره فکر میکنم بیان این مطلب و یاد اوریش در این تاپیک جالب باشه

الگوریتمی که در Denuvo استفاده میشه و عوض شدن کدها Encrypt و Decrypt منو بشدت یاد الگوریتم کارتهای هوشمند میندازه

برای مثال در CCcam همین اتفاق میوفته هر 8 ثانیه یکبار یک کد 16 رقمی DCW Even براحتی Send ECM میشه و دوباره کد جدید DCW Odd دریافت میشه و این فرایند ( افلاین ) مرتب بین رسیور و کارت هوشمند انجام میشه . و هنوز که هنوز در Provider های پیشرفته هکرها هیچکاری نتونستن بکنن و مجبور هستن خود کارت هوشمند توی اینترنت شیر کنن که ما بهش میگیم سیسیکم.

درکل اینکه Denuvo برای همیشه هک بشه یا نشه اصلا قابل پیشبینی نیست.

البته اگر قانون بود بین هکرها بود که حداقل یک ماه بعد از انتشار بازی هکش میکردند الان خبر از این قفل دایمو نبود. حالا دیگه این امر زوری شده.
تنها امید گروه CPY هست که اگر تا چند ماه دیگه ازش خبری نشد باید بقول 3DM دوسال صبر کرد تا بتونند شاخ این قفلو بشکونند. هکرهای بزرگ هم وقتشون روی کرک بازیها نمیذارند براشون افت کلاس داره.
دیگه حداقل میشه با یک هزینه اندک بازیها رو اشتراکی انجام داد خیلی هم نباید نگران بود.
 

farooq

کاربر سایت
Dec 24, 2007
208
332
من به عنوان عضو کوچیکی از جامعه پایرت خور اعلام می کنم که ماها از این قفل ها زیاد به چشممون دیدیم اینم هک میشه و به زباله دان تاریخ میره منتها باید صبر \یشه کرد پایان شب سیه سفیدی روز است :)

پایرت خور میمیرد ذلت نمی پذیرد:)):)):))
 

Simorq

کاربر سایت
Oct 8, 2012
692
378
نام
علیرضا
من به عنوان عضو کوچیکی از جامعه پایرت خور اعلام می کنم که ماها از این قفل ها زیاد به چشممون دیدیم اینم هک میشه و به زباله دان تاریخ میره منتها باید صبر \یشه کرد پایان شب سیه سفیدی روز است :)

پایرت خور میمیرد ذلت نمی پذیرد:)):)):))
امدیم شبهای قطب بود که سفیدی نداره اون موقع چطور:)):((
 

mobile1199

BE THE BATMAN
Gold User
Jun 21, 2015
1,084
1,397
Twitter
Mobile1199
امدیم شبهای قطب بود که سفیدی نداره اون موقع چطور:)):((
:D
الان تاپیک میره به سمت مشاعره :|
کل پست های عزیزان رو دیدم اکثرا منطقی صحبت میکردن ولی یه سری که از این اتفاق خوش حال شده بودن یه مورد رو در نظر نمیگیرن ! اونم این که این جا ایرانه نه کشوری مثل امریکا که گیمرا اراده کنن بازی بیاد دستشون ! تعداد "خیلی" محدود از گیمرای ما میتونن بازی رو به صورت اوریجینال تهیه کنن و زمانی که این اتفاق می افته بقیه باید چی کار کنن؟
من خودم جزو کسایی بودم که تا همین یک ماه گذشته خیلی از بازی هامو از استیم تهیه میکردم ولی دیدم خدایی کمر ادم میشکنه بخواد واسه چند تا بازی خدا تومن هزینه کنه !!! خواهشا خودخواه نباشید کاربران محترم :|
چیز ناممکنی هم وجود نداره :) قفل های بی معنی دیگه ای هم قبلا گذاشته میشده و گروه هایی هم میومدن تا از بین ببرنش . قرار نیست که تا ابد به تیم های معروفی مثل reloaded و 3dm و skidrow و ... امیدوار باشیم :| یا مثلا همین cpy که اصلا کسی فکرش رو نمیکرد اومد چند تا گیم رو کرک کرد بعد رفت و نشون داد همچین هم چیز غیر ممکنی نیست :D
معمولا هم هکر های عزیز نمیشینن طبق الگوریتمی که تو قفل وجود داره پیش برن واسه شکستنش و اکثر دنبال یه حفره ای چیزی میگردن ... پس خیلی لازم نیست نگران بود بالاخره این قفل هم میره پی کارش دیر یا زود :)
 

samone

کاربر سایت
Sep 8, 2015
27
0
طبق گفتهای مدیر شرکت denuvo این شرکت کارش رو با fifa 13 و با پشتیبانی EA شروع کرد تا به امروز که چندین ناشر بزرگ نرم افزار و بازی های کامپیوتری ازش حمایت میکنن هکر ها چون تا الان بازی های زیادی از این قفل استفاده نکردن شاید بشه 10 بازی چندان جدی نگرفتن ولی با پیشرفته شدن این قفل وبه قول خودشان denuvo lv4 که روی تامب رایدر و فار کرای گزاشته شده به نظر میرسه که امسال 60 درصد بازی ها از این قفل استفاده کنند پس دیگه هکر ها باید با این قفل دستو پنجه نرم کنند و به نظر من تنها راه حل اینه که تمام گروهای warez مثل codex 3dm و...... به طریقی با هم هم فکری کنند و به عبارتی تمام دانش خود را با هم به اشتراک بزارن تا راه حل این قفل پیدا بشه وگر نه مطمعن باشین این قفل به دنیای کرک و پایرت پایان خاهد داد
 
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟