Death Stranding (اسپویل داستان بدون استفاده از تگ = بن)

پیش بینی متای بازی


  • مجموع رای دهنده‌ها
    316
  • نظرسنجی بسته شده است .

.Amirone

ゴースト オブ ツシマ
Gold User
Oct 1, 2009
3,127
18,669
Death Stranding یک بازی اکشن سوم شخص با تاکید بر ارتباطات ، توسط KOJIMA PRODUCTIONS توسعه داده شده و بصورت انحصاری توسط Sony Interactive Entertainment برای PS4 منتشر خواهد شد . این اولین بازی توسط Hideo Kojima می باشد که پس از انحلال Kojima Productions در سال 2015 به عنوان شرکت تابعه Konami و اصلاح آن به عنوان یک استودیوی مستقل در E3 2016 برای سونی اعلام شد .
هیدئو کوجیما اعلام کرد : DS از تعریف سنتی اکشن و نقش آفرینی که در بازیهای دیگر قابل مشاهده است پا را فراتر خواهد گذاشت ، " با Death Stranding می خواهم گام بعدی ، آینده بازی را طوری با گیم پلی و داستان سرایی شکل دهم که فراتر از فرمت های این ژانر است " ، این موضوع ثابت می کند Death Stranding قطعا عنوانی جاه طلبانه است و مانند هر چیزی که توسط کوجیما خلق شده ، قبلا انجام نشده است . همچنین در نمایشگاه TGS 2016 اعلام شد DS یک بازی جهان باز با عناصر آنلاین خواهد بود .

Kojima Productions در حال کار با Guerilla Games در زمینه توسعه Death Stranding است ، بازی از موتور بسیار قدرتمند DECIMA بهره میبرد ، همه چیزهایی که ما تاکنون در تریلر دیده ایم ، مستقیم بر روی PS4 PRO اجرا شده است .
داستان بازی در آینده‌‌ای جریان دارد که اتفاقی هولناک کشور آمریکا را به بخش‌های مختلف تقسیم کرده ، در بخشی از تریلر نقشه‌ای را می‌بینیم که ظاهراً آمریکا را پس از تجزیه نشان می‌دهد . در بالای نقشه نیز کلمه ی Bridges دیده می‌شود که احتمالاً به جایی اشاره داشته که سم برای آن کار می‌کند .
در اوایل تریلر می‌بینیم که رئیس جمهور آمریکا وضعیت سلامتی خوبی ندارد و روی تختی مخصوص بیماران در داخل اتاق دراز کشیده است. او از سم می‌خواهد که به آن‌ها برای بازسازی آمریکا کند . این اتفاق یا خاطره ای از گذشته بوده یا یکی از اولین اتفاقاتی خواهد بود که پس از شروع بازی شاهدش هستیم .
سم به طور حتم تنها آدم مهمیه که در کاخ سفید ، به او برای نجات بشر نیاز مبرم دارند ، در بخشی از تریلر می‌بینیم که یک پلاک را در دست گرفته و چندین سکانس جنگی عجیب و زیبا نیز وجود دارد . دیگر نکته مهم تریلر، اشاره به شهری با نام اج نات بود که احتمالاً یکی از مکان‌های بسیار مهم در آینده ی آخرالزمانی Death Stranding محسوب می‌شود .
یک گروه تروریستی با نام هومو دیمن وجود دارد ، که ظاهراً شخصیت‌های منفی که تاکنون با آن‌ها دیدار داشتیم ، از اعضای آن بوده‌اند ، دیگر دشمن سم در طول داستان ، هیولاهای نامرئی با نام بی تی ها هستند که اطلاعات چندانی از آن‌ها نداریم . تنها چیزی که می‌دانیم این است که باعث بارش باران مرگباری می شوند .
در تریلر سم با اتصال کودک به خود ، طی فرآیند ناخوشایندی ، بنظر میتواند با بعد دیگر اتصال پیدا کند .

شخصی‌سازی بخشی مهم از گیم‌پلی Death Stranding خواهد بود ، مسیریابی در محیط‌ها بخش عمده‌ای از تجربه بازی را شامل می‌شود و بازیکن می‌تواند از آیتم‌های مختلفی مانند نردبان ، قلاب برای صخره نوردی و تبر یخ نوردی استفاده کند ، همچنین به نظر می‌رسد بازیکن در مسیریابی آزادی عمل داشته و می‌تواند برای عبور از موانع سر راه ، به دلخواه از گزینه‌های مختلف استفاده کند . برای مسیرهای طولانی ، میتوان از وسایل نقلیه برای طی کردن مسیرها استفاده نمود .
در تریلر سم از یک نوع موتور پیشرفته با نورهای درخشان آبی استفاده می کند ، وسایل نقلیه دیگری نیز در تریلر مشاهده شد ، سم احتمالاً می‌تواند از انواع وسیله‌ها برای تسریع در حرکت استفاده کند .

مبارزات بازی کمی دور از انتظار و مقداری عجیب بود ، بنظر بهترین گزینه بازیکن در هنگام مواجهه با نیروهای دشمن فرار کردن است و برای شرایط خاص نیز تعدادی مکانیزم مبارزه تن به تن در نظر گرفته شده است . همچنین در یکی از صحنه‌های مبارزه ، سم از یک کیف دستی به عنوان سلاح خود استفاده کرد . با توجه به این موضوع ، احتمالاً بازیکن می‌تواند با تعامل با محیط و استفاده از آیتم‌های مختلف برای صدمه زدن به دشمنان خود بهره ببرد .

لیست سلاح‌های بازیکن در بخشی از تریلر شامل اسلحه گرم می‌شد ، حتی برای مدت کوتاهی نیز شاهد تیراندازی بودیم . به نظر نمی‌رسد که درگیری‌های مسلحانه اهمیت بالایی در بازی داشته باشد و احتمالاً در برخی از مراحل بازیکن مجبور به استفاده از سلاح‌های گرم خواهد شد . اگر هم اجباری در کار نباشد ، استفاده از اسلحه احتمالاً برای موارد بسیار خاص در نظر گرفته شده است .

سیستم ردیابی که در تریلر شاهدش بودیم ، می‌تواند با ارسال نوعی موج سونار ، تصویری از آیتم‌ها و به طور کلی اشیا ارزشمند قرار گرفته در محیط اطراف را نشان دهد . دیگر ویژگی سیستم ردیابی ، نشان دادن ردپای یک نوع موجود شکارچی و نامرئی بود که با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شد .

در بخش‌هایی از تریلر کوله پشتی سم صداهایی تولید می‌کرد ، ظاهراً این صداها برای یک نوع سیستم هشدار دهنده بود که لباس سم به آن‌ مجهز است .

سونی پس از انتشار تریلر تایید کرد این بازی دارای حالت آنلاین Travelers خواهد بود که به بازیکن اجازه می‌دهد تا مسیرهای طی شده ، تجهیزات و مناطق امن خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ، در بازی چیزی به نام «مرگ» وجود ندارد و پس از دست دادن جان خود تنها باید برای بازگشت از آن طرف (Other Side) تلاش کنید .

دستبندهای سم به عنوان نوار سلامتی از آبی به زرد و از زرد به قرمز تغییر رنگ میدهند مانند نوار نورانی DS4

نسخه های مختلف بازی

تمامی آیتم‌های پیش خرید ، با پیشرفت‌های بازیکن در طول بازی در دسترس هستند .


تریلر سوم :

تحلیل تریلر سوم :
اولین چیزی که ما در تریلر میبینم یک پوشش گیاهیست که به سرعت در حال رشد و مرگ است ! ، نورمن که ما آن را در بازی به نام سم میشناسیم مسیری که جهان طی کرده را توضیح میدهد ، انفجاری که زمان ، فضا و زندگی را به همان اندازه که ما از آن اطلاع داریم شرح میدهد ، تئوری بیگ بنگ ، ولی در کلماتش به یک انفجار دیگر ( انفجاری که آخرین ماست) ، که ماهیت نامشخصی دارد اشاره میکند . این انفجار منظور جنگ هسته ای نیست ، کلیت بازی شبیه به اثر نئون گونزیس می باشد ، دنیایی که در معرض نابسامانی و فاجعه زیست محیطی قرار گرفته است ، میتوان مثالی آورد ؛ جهان ساختگی Evangelion که خدایانی دارد با نهادهای عظیم ، که قادر به اشکال مختلف ویرانی مانند سلاح هسته ای هستند . این موجودات اغلب برای ترور و یا سایر بلایای طبیعی طراحی و تفسیر می شوند . اما اکنون ما از خودمان جلوتر هستیم !
سم و دو مرد بی نام در یک حادثه ، زخمی بیدار میشوند ، بر روی شلوار سم نامی به چشم میخورد که ممکن است مربوط به یک سازمان یا نقش او باشد ، یا یک حامی ، آن دو نفر به عنوان گروه خلبانی "CORPSE DISPOSAL TEAM 6" شناخته می شوند که ممکن است توضیح دهد آنها چه کارهایی را با جسدی که جمجمه زرد دارد انجام می دهند . ما از تریلر قبل متوجه شدیم مدس رهبری تیمی از جنگجویان جنگ جهانی دوم رو بر عهده دارد ، کسی یا چیزی که قادر به جان بخشیدن بدن بی جان آنها می باشد . ولی هدف آنها هنوز مشخص نیست .


زمانی که مرد تلاش میکند همکارش را از زیر ماشین بیرون بکشد ، آنچه که میتوانیم از گیم پلی انتظار داشته باشیم را مشاهده خواهیم کرد ؛ هشدار ربات در زمانی که خطر (موجودات نفتی ! ) نزدیک شماست ، چیزی که جالب است در این مورد ، این روبات نیس که متوجه موجودات می شود ، کودک آنها را شناسایی میکند ، زمانی که کودک را رها میکند ، روبات غیر فعال میشود ! و قدرتش را از دست میدهد ، دستبندها به عنوان نوار سلامتی از آبی به زرد و از زرد به قرمز تغییر رنگ میدهند مانند نوار نورانی DS4 ، ماهیتی که تا الان شرح داده ام فقط قسمتی کوچک از یک راز بزرگتر است .


ایده ی موجودات نامریی بنظر ساده است ، در اینجا بجای بی حرکت ماندن ، خود را درگیر اتفاقات می کنند ، گودال نفت توسط یک شخصیت شناور کنترل می شود ، تلاش برای بدست آوردن شخصیت مجروح ، درحال حاضر ما میدانیم آنها می خواهند مردم زنده بمانند ، پس از مرگ ، شخصیت را رها می کنند .
در این مرحله تریلر شکل کلاسیک مرموز به خود میگیرد ،
حرکات دست و اشاره ای که آن شخص مرموز انجام میدهد با حرکات مدس در تریلر اول یکسان است ، لباس او بسیار شبیه به Chico در MGSV مییاشد . و بنظر می آید او نسخه ی پیشرفته تر روبات را در اختیار دارد .


زمانی که موجودات برای مقابله می آیند ، میبینیم که او نوزاد را به سم منتقل میکند ، و به او میفهماند قبل از تلاش برای کشتن خود ، آن را اجرا کند ! ، در مورد این صحنه یک چیز جلبه توجه میکند ، همه چیز جز سم در هوا شناور است ! . در اوج تریلر ، با موجودی عظیم مانند مارینت ، سم مواجه میشود ، که سیم یا طنابهایی از او آویزانه ، پس از انفجار بنظر می آید سم به سوی دیگری هدایت میشود ، اینجاست که ایده ی جنگ هسته ای ، با فاجعه ی از هم گسیخته شدن واقعیتهای ما شکل میگیرد ، و در بسیاری از داستانها محبوبیت دارد .

در زیر آب ما یک خالکوبی بر روی دست راست سم میبینیم که بنظر نماد شیطان است ، علامتی به صورت مختصر در قفسه سینه ظاهر و ناپدید می شود ، در اطراف او همه چیز تغییر میکند ، همه چیز آهسته شناور می شود ، موجودی غول پیکر نمایان ، و تمام ماهیها به سمت بالا می روند .
در داخل سم دوم ! ما تنها یک کودک میبینیم ، بخش C اول تیزر به این معنی است که آنچه در اینجا مشاهده می کنیم قبل از اینکه کودک در نهایت از او خارج شود اتفاق می افتد .
یکی از نظریه های محبوب ، نشان می دهد نوزادان کلون ، صاحبان آنها هستند ! که می توانند مکانیک مرگ و تولد را از کلون خود بازیابی کنند .


مدس در کنفرانس Tokyo Comic Con امسال با IGN ژاپن مصاحبه داشت و نشان داد که شخصیت ها "دوبعدی" همانند سایر بازی های کوجیما هستند.

مدس گفت: "شما باید این شخصیت ها را به شیوه های مختلف در طول بازی ببینید ، که ممکن است در برخورد با کلونی های جدید هر شخصیت ، در نسل ها و دوره های زمانی اشاره کند ! .

پس از دنباله زیر آب ، سم بر روی سطح بیدار میشود ، و سرانجام آن دسته از tardigrades ی که قبلا دیدیم را مشاهده خواهیم کرد ، این فقط یک رویا نیست .

و آن 5 شخصیت مرموز از جنگجویان اتمی ..

تحلیل و بررسی ویدئوی چهارم


زیرنویس فارسی تریلر ششم


 
آخرین ویرایش:

Cpt. price

کاربر سایت
Dec 7, 2015
1,146
5,718
ناشر بازی بعدیشم بنظرت سونیه یا نه ؟؟؟
والا هنوز که چیزی معلوم نیست، من نمیدونم حقوق IP دقیقا به چه شکله اما اگه فرض بگیریم بخوان دنباله ای برای دث استرندینگ بسازن باید ناشرش سونی باشه قاعدتا...
 

D.ace

کاربر سایت
Aug 6, 2011
635
524
نام
JoE
خوب بلاخره بازی پلات شد. برای من حدود ۱۶۰ ساعت طول کشید (داستان بازی رو بعد از ۱۵۰ ساعت تموم کردم) به شخصه یکی از لذت بخش ترین تجربه های این نسل بود برام
از تک تک بخش های بازی لذت بردم.:D
تا باشه از این walking simulator ها :-"
IMG_20191225_193046.jpg
 

PERSIANGAMER_313

کاربر سایت
Nov 1, 2019
77
205
خیلی جالب بود برام . اون تاریخ تولد که اول بازی هر گیمری باید وارد کنه برام سوال بود.
توی متالگیر ۲ بود تاریخ وارد میکردیم آخر بازی توی کاتسین روی پلاک هک شده بود.

توی دث هم روز تولدت روی میز اتاق سم یه کیک میزارن :D
Screenshot_20191227_152716.jpg
 

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,072
1,205
نام
عرفان
خیلی جالب بود برام . اون تاریخ تولد که اول بازی هر گیمری باید وارد کنه برام سوال بود.
توی متالگیر ۲ بود تاریخ وارد میکردیم آخر بازی توی کاتسین روی پلاک هک شده بود.

توی دث هم روز تولدت روی میز اتاق سم یه کیک میزارن :D
View attachment 125840
فقط به این ختم نمیشه. اگه روز تولدتون تاج پد بزنید( فریاد بزنید ) جوابتون با happy birthday میدن. کلیف هم جداگانه تبریک میگه وقت بی بی پاد وصل میکنید.
 

samadi741

کاربر سایت
Sep 23, 2017
546
951
منم بالاخره بازیرو تهیه کردم
سه تا نکنه منفی از لحاظ بصری توی بازی هست که شاید دوستان گفته باشن ولی من بازم میگم
یکیش بعضی از مناطق بازیه یا بهتره بگم زمین هستش که اصلا تکسچر نداره نمیدونم چرا ولی راحت میشد با افکت خزه و برگ پرش کنن فکر نمیکنم بخاطر محدودیت سخت افزار باشه چون حداقل میشد توی پرو اینکارو بکنن
یکی دیگه نامرئی شدن کارگو ها تو خیلی از نماهای گیمپلی هست دوربین بعضی جاها انقدر نزدیک میشه که این مشکل پیش میاد میشد یکم دوربین رو ببرن عقب تر
و سومیش چت زدن دوربین توی مبارزات نزدیک و ال الخصوص داخل فضاهای بسته مثل کمپ مول ها
 
  • Sad
Reactions: mohsenebrahimi

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,072
1,205
نام
عرفان

این کاتسین اول بازی واقعا شاهکار کار شده میتونم بگم بهترین کارگردانی هست از نظر فنی که تو کاتسین یه بازی میبینم. عملا تو پنج دقیقه کل دنیای عجیب و غریب و منطق و اتمسفر کل بازی رو به حرفه ای ترین حالت ممکن توضیح میده. واقعا میشه دو ساعت راجع به همین کاتسین صحبت کرد.

یادم اون زمان که کاتسین اول MGS GZ اومده بوده هم دهن همه وا مونده بود اون کاتسینم کمی ازین نداره در واقع کوجیما اولین کارگردانی بود که این تکنیک کاتسین بدون کات رو وارد دنیای بازی ها کرد که بعدا میشه اثرش تو GOW و TLOU 2 دید و به نظرم جزو معدود کارگردان هایی که واقعا میشه اسمش کارگردان برای بازی گذاشت یعنی نقش اساسی تو شکل گیری ایده و جزئیات بازی داره.

ویدیوی بالا رو ببینید حتما
 

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
964
340
نام
محمد
با درود
دوستان بازی ارزش خرید بالایی داره ؟ ( چون 33 درصد تخفیف روی ps4 خورده )
از نظر محتوا داستانی گیرایی داره ؟
نیاز به انگلیسی قوی داره تا از داستان سر دربیارید؟
ممنون راهنمایی کنید
 
آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mojahed25

Caliban

کاربر سایت
Aug 22, 2019
68
130
سایت ایندی وایر نظر یه سری کارگردان‌ها در مورد بهترین فیلمای سال رو پرسیده.لوکا گوادانینو(کارگردان call me by your name) هم death stranding رو تو لیستش قرار داده.
 
  • Like
Reactions: riden.17 and Boss

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
1,633
1,492
نام
davood
با درود
دوستان بازی ارزش خرید بالایی داره ؟ ( چون 33 درصد تخفیف روی ps4 خورده )
از نظر محتوا داستانی گیرایی داره ؟
نیاز به انگلیسی قوی داره تا از داستان سر دربیارید؟
ممنون راهنمایی کنید
دوست عزیز بازی مثل لیه تیغ یا ازش بدت میاد ولش میکنی یا مثل من بعد 34 ساعت وسط چپتر 3 فقط دارم ساخت و ساز انجام میدم داستان بازی گیرای خودشو داره با دیدن کات سین میتونی داستان بفهمی اولش تا بازی دستت بیاد یکم تو ذوق میزنه اما مکانیزم بازی یاد بگیری گیمپلی بازی جذاب میشه بازی چیزی مفت نمیده باید براش تلاش کنی صبر داشته باشه ولی به نظرم من بازی تجربه من ارزش یکبار رفتن حتما داره
 

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
542
753
با درود
دوستان بازی ارزش خرید بالایی داره ؟ ( چون 33 درصد تخفیف روی ps4 خورده )
از نظر محتوا داستانی گیرایی داره ؟
نیاز به انگلیسی قوی داره تا از داستان سر دربیارید؟
ممنون راهنمایی کنید
نظر شخصی من سوال اولتون اگه 50 درصد هم تخفیف بخوره بازم ارزش خرید نداره!
سوال دومتون داستان پیچیده و معمایی داره که تا یکساعت مونده به پایان بازی شما گیج گیجک میزنی بعد همه معماها رو در آخر بازی رو میکنه (فقط با کات سین و دیالوگ 2 ساعته بدون اجازه کنسلی!)
سوال سوم قطعا اگه تسلط داشته باشین تو کات سینها خیلی بیشتر درگیر داستان میشین
 
  • Like
Reactions: dooste.man83

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
542
753

این کاتسین اول بازی واقعا شاهکار کار شده میتونم بگم بهترین کارگردانی هست از نظر فنی که تو کاتسین یه بازی میبینم. عملا تو پنج دقیقه کل دنیای عجیب و غریب و منطق و اتمسفر کل بازی رو به حرفه ای ترین حالت ممکن توضیح میده. واقعا میشه دو ساعت راجع به همین کاتسین صحبت کرد.

یادم اون زمان که کاتسین اول MGS GZ اومده بوده هم دهن همه وا مونده بود اون کاتسینم کمی ازین نداره در واقع کوجیما اولین کارگردانی بود که این تکنیک کاتسین بدون کات رو وارد دنیای بازی ها کرد که بعدا میشه اثرش تو GOW و TLOU 2 دید و به نظرم جزو معدود کارگردان هایی که واقعا میشه اسمش کارگردان برای بازی گذاشت یعنی نقش اساسی تو شکل گیری ایده و جزئیات بازی داره.

ویدیوی بالا رو ببینید حتما
مسئله قابل تامل و دقت اینه که تفاوتی بین گرافیک و شفافیت کاتسینها با بازی اصلی وجود نداره یعنی شما متوجه نمیشین که کی کات سین تموم شده و میتونین کاراکترتون رو حرکت بدین! مگه از روی ظاهر شدن hud ها رو صفحه و الا کاملا کیفیت بازی با کاتسینها برابره
 
  • Like
Reactions: Boss

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 2)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟