David Cage: نباید فرقی بین بازی‌ها با فیلم‌ها و سریال‌ها باشد

Fire Light

کاربر سایت
Feb 15, 2013
907
رییس استودیو Quantic Dream آقای David Cage نا‌امیدی خود در خصوص دوگانگی محتوای استاندارد فیلم‌ها و بازی‌ها بیان می‌کند.

w8782_beyond_two_souls_dav.jpg

در صحبتی که Gameinformer با کیج داشت او از تجربیات خود در صنعت گیم سخن گفت و اعلام کرد دو دلی‌هایی در این صنعت در مورد وجود محتوایات بزرگسالان در بازی‌ها وجود دارد، چیزهایی که در دیگر سرگرمی‌ها از جمله فیلم‌های تلوزیونی بسیار عادی به نظر می‌رسد. او ادامه داد:
"موضوع داستانی Heavy Rain در مورد ربوده شدن کودکان بود. هنگامی که بخوا‌هید آن را رُک تعریف کنید بیشتر شبیه آن است که بگوییم ‘وای خدای من چی کار می‌خوای بکنی؟ قراره بچه‌ها رو شکنجه کنیم؟’ نه، نه، نه. پس ما باید طوری جلو برویم تا مردم امید و قوت قلب داشته باشند، زیرا آن‌ها همیشه به بدترین قسمت ماجرا فکر می‌کنند و همیشه از بدترین نقطه بازی می‌ترسند.
ما باید این را تعریف کنیم، مثلا ‘هی نگاه کن، من سعی ندارم چیزی بسازم که باعث شکه بشه. این کاری نیست که من برای یک زندگی انجام میدم. ما سعی داریم چیزی بامعنی و بااحساس بسازیم، چیزی که مردم در برابر آن برخورد مثبت نشان دهند.’”
کیج در این خصوص ادامه می‌دهد که محافظه کاری صنعت گیم با توجه به مسائلی از جمله خشونت یا مسائل جنسی می‌تواند یک سوپرایز باشد.
"زمانی که شما دو شخصیت بزرگسال که در نقش دو عاشق بازی می‌کنند دارید، آن‌ها کارهای معمولی‌ای به عنوان دو عاشق انجام می‌دهند. خوب این در یک بازی مسئله بزرگی است.
وای خدای من شما سریال Game of Thrones را دیدید؟ مقداری مسائل جنسی در آن وجود دارد درسته؟ و به نظر من خیلی عالی هستن، اما در بازی‌ها، به طور مثال اگر **** یک زن را نشان دهید واقعا یک افتضاه به شمار می‌آید. تمام منظور من این است که من اعتقاد دارم که بازی‌ها هم همانند فیلم‌ها و سریال‌ها نباید دارای محدودیت باشند. نباید فرقی بین بازی‌ها و فیلم‌ها باشد."

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
خیلی عالیه دقیقا همون چیزیه که گیمر ها از همون بچگیشون انتظار دارن و کنجکاوی میکنن و این محدودیت واقعا ازار دهنده بود .....

..........................................................................

اره همه میدونیم که این اقا هیچی بازش نی ... خیلی حرف میزنه .... فقط بلده تعریف کنه ... بازی هاش گنده ... بهتره فیلم بسازه ... و گیم پلی نداره و هر چیز دیگه ... جان من اگه از این اقا و بازی هاش چیزی به دل دارید و ازش خوشتون نمیاد نیاین تو تاپیکاش

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
داوود جان لپ کلام بگو میخوام ****وگرافی قاطی Beyond‌ کنم خوب !‌ :D

ایشون از همین طرز تفکر داره میناله
فیلم ها و سریالهایی که ساخته میشه همچین بخش هایی دارن کسی هم اسمشونو نمیزاره پــور**گرافی اما برای گیم اسمش میشه این!

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
داوود خان خدای جنگ بازی نکرده انگار؟؟:d
ولی بی شوخی به نظرم خوب نیست.ادم هواسش از بازی پرت میشه؟:>

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
من اعتقاد دارم که بازی‌ها هم همانند فیلم‌ها و سریال‌ها نباید دارای محدودیت باشند. نباید فرقی بین بازی‌ها و فیلم‌ها باشد.
برای اولین بار یه مصاحبه کرد که به شدت حرفش رو قبول دارم :D

عزیزم یه نیگا به بازی های CDP بنداز و با خیال راحت هرکاری که دوس میداری بکن :D

بعد هم وقتی رو بازیش میزنن 18 یا M دیگه چه فرقی داره محتواش چی باشه :-" :D بذار هرکی هرچی میخواد بگَ ، بگَ

پ.ن:
حرفم از روی عقده و ندیده بودن نیست؛چون برا دیدن این تیپ چیزها (تازه به شکل های بدترش :D ) 1 میلیارد راه هست کسی محتاج بازی نمیمونه ;)

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
اینطور که داوود گیج میگه:d همه ی بازی ها باید شبیه هم باشن و هیچ تنوعی در نیست.اخه داوود جان هر بازی سبک خودش رو داره و گاها بعضی ها می تونن حتی از سریال و فیلم هم بهتر باشن.
اخه چرا این حرف رو میزنی؟تو که سند و سالی ازت گذشته برادره من
دوستان لطفاً یه کم رعایت کنن ! یه چیزهایی مینویسین که میتونه مشکل ساز بشه.

وجداناً کجای حرف هاش گفته که بازی ها باید شبیه هم باشن ؟! :D
کجا در مورد بهتر یا بدتر بودن از فیلم و سریال گفته ؟! :D
تنها حرفش اینه که همون طور که فیلم یا سریال با درجه بندی R مشکلی در نمایش این چیزها ندارن و کسی هم تعجب نمیکنه ، در مورد بازی های M هم باید این طوری باشه.
یعنی وقتی فلان فیلم با درجه بندی R رو ملت می بینن ، نمیان در مورد فلان صحنه ـش صحبت کنن و بگن چه صحنه خوشگلی بود و ... ، ولی وقتی توی بازی ها همچین چیزهایی می بینن کلی بحث در موردش انجام میشه. از جمله توی همین بازیسنتر خودمون ! :D
اشتباه شدومن فقط عنوان خبر رو خونده بودم:">

آخرین ویرایش:

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
خب یه سری بازی ها از اینجور محتویات دارن،ولی اینطور بهش نگاه نمیکنن!

مثلا همین The Witcher 2!خیلی ناجور بود،ولی هیچ جا خبری تحت عنوان شکایت از اون مسائل ازش نشنیدم!
بالاخره یه خط قرمزی هم وجود داره که نباید ازش رد شد.

Last edited by a moderator:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
دوستان لطفاً یه کم رعایت کنن ! یه چیزهایی مینویسین که میتونه مشکل ساز بشه.

اینطور که داوود گیج میگه:d همه ی بازی ها باید شبیه هم باشن و هیچ تنوعی در نیست.اخه داوود جان هر بازی سبک خودش رو داره و گاها بعضی ها می تونن حتی از سریال و فیلم هم بهتر باشن.
اخه چرا این حرف رو میزنی؟تو که سند و سالی ازت گذشته برادره من:>
وجداناً کجای حرف هاش گفته که بازی ها باید شبیه هم باشن ؟! :D
کجا در مورد بهتر یا بدتر بودن از فیلم و سریال گفته ؟! :D
تنها حرفش اینه که همون طور که فیلم یا سریال با درجه بندی R مشکلی در نمایش این چیزها ندارن و کسی هم تعجب نمیکنه ، در مورد بازی های M هم باید این طوری باشه.
یعنی وقتی فلان فیلم با درجه بندی R رو ملت می بینن ، نمیان در مورد فلان صحنه ـش صحبت کنن و بگن چه صحنه خوشگلی بود و ... ، ولی وقتی توی بازی ها همچین چیزهایی می بینن کلی بحث در موردش انجام میشه. از جمله توی همین بازیسنتر خودمون ! :D

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
بسیار هم عالی ...
اصلا همون مثالی که زد تا ته معلوم شد منظور استاد چی بوده ..
سریال "GOT" با اینکه به نسبت صحنه زیاد داره ولی تمام صحنه ها کاملا در اختیار داستانه و یه جورایی تاثیر خودش رو روی روند کلی ماجرا میذاره .. اصلا محتوای این سریال بدون اون صحنه ها ناقص میشه! مثل فیلم "چشمان کاملا بسته" که واقعا نمیشه جور دیگه ای تصورش کرد ...
ولی یه سری فیلم ها و سریال ها هستن که از این صحنه ها فقط و فقط در جهت ترشح هورمون استفاده می کنند! :D
با شناختی که از استاد کیج دارم کاملا استقبال میشه از این حرکتش ...

GreenLeaf

کاربر سایت
Jul 12, 2010
338
نام
Hamed
ایشون از همین طرز تفکر داره میناله
فیلم ها و سریالهایی که ساخته میشه همچین بخش هایی دارن کسی هم اسمشونو نمیزاره پــور**گرافی اما برای گیم اسمش میشه این!
منظورم از ****وگرافی اون مفهوم اصلیشه نه ویدئو های رایج :p:d

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,108
نام
حسین
به شخصه لذتی که از بازیهای با داستانی غنی میبرم حتی از cod هم نمیبرم.ولی حقیقت اینه که به تنهایی داستان برگ برنده نیست.به نظر من وقتی سازنده ادعایی میکنه باید به ادعاهاش عمل کنه و یا اگر نمیتونه پس به اندازه توانش بازی بسازه.لذتی که من از سری مافیا بردم از متالگیر بردم خیلی خیلی بیشتر از بازی جناب کیج هست چون وقتی فهمیدم تصمیماتم در بازی فرمالیتس و یه جور حقه تبلیغاتیه توو ذوقم میخوره.به نظرم کیج هم میتونه یه بازی با روند خطی مثل مافیا بسازه و بازی فاخری هم بشه ولی حتما نیازی نیست که این شکلی بازی بسازه که آخرش مشخص بشه حقه بوده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر