David Cage: نباید فرقی بین بازی‌ها با فیلم‌ها و سریال‌ها باشد

Fire Light

کاربر سایت
Feb 15, 2013
907
رییس استودیو Quantic Dream آقای David Cage نا‌امیدی خود در خصوص دوگانگی محتوای استاندارد فیلم‌ها و بازی‌ها بیان می‌کند.

w8782_beyond_two_souls_dav.jpg

در صحبتی که Gameinformer با کیج داشت او از تجربیات خود در صنعت گیم سخن گفت و اعلام کرد دو دلی‌هایی در این صنعت در مورد وجود محتوایات بزرگسالان در بازی‌ها وجود دارد، چیزهایی که در دیگر سرگرمی‌ها از جمله فیلم‌های تلوزیونی بسیار عادی به نظر می‌رسد. او ادامه داد:
"موضوع داستانی Heavy Rain در مورد ربوده شدن کودکان بود. هنگامی که بخوا‌هید آن را رُک تعریف کنید بیشتر شبیه آن است که بگوییم ‘وای خدای من چی کار می‌خوای بکنی؟ قراره بچه‌ها رو شکنجه کنیم؟’ نه، نه، نه. پس ما باید طوری جلو برویم تا مردم امید و قوت قلب داشته باشند، زیرا آن‌ها همیشه به بدترین قسمت ماجرا فکر می‌کنند و همیشه از بدترین نقطه بازی می‌ترسند.
ما باید این را تعریف کنیم، مثلا ‘هی نگاه کن، من سعی ندارم چیزی بسازم که باعث شکه بشه. این کاری نیست که من برای یک زندگی انجام میدم. ما سعی داریم چیزی بامعنی و بااحساس بسازیم، چیزی که مردم در برابر آن برخورد مثبت نشان دهند.’”
کیج در این خصوص ادامه می‌دهد که محافظه کاری صنعت گیم با توجه به مسائلی از جمله خشونت یا مسائل جنسی می‌تواند یک سوپرایز باشد.
"زمانی که شما دو شخصیت بزرگسال که در نقش دو عاشق بازی می‌کنند دارید، آن‌ها کارهای معمولی‌ای به عنوان دو عاشق انجام می‌دهند. خوب این در یک بازی مسئله بزرگی است.
وای خدای من شما سریال Game of Thrones را دیدید؟ مقداری مسائل جنسی در آن وجود دارد درسته؟ و به نظر من خیلی عالی هستن، اما در بازی‌ها، به طور مثال اگر **** یک زن را نشان دهید واقعا یک افتضاه به شمار می‌آید. تمام منظور من این است که من اعتقاد دارم که بازی‌ها هم همانند فیلم‌ها و سریال‌ها نباید دارای محدودیت باشند. نباید فرقی بین بازی‌ها و فیلم‌ها باشد."

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,009
نام
محمد امین
فلسفه بازی با فیلم فرق میکنه
بازی هنوز هم برای بچه ها قلمداد میشه و رویکرد اکثر مردم دنیا خصوصا ایران این هست که بازی برای بچه هاست و بیشتر هم این سنین میرن دنبالش و خوب طبعا نمیشه هر محتوای رو به خورد مردم داد..
درضمن اثیر بازی خیلی بیشتر از فیلم هست و تخریب پذیری ذهن رو بیشتر میکنه..

در کل کیج قضیش معلوم هست خودش قبلا گفته بود به هیچی اعتقاد ندارم و براش هم مهم نیست چه به خورد بچه های مردم میده و چقدر ذهن اونها رو تخریب میکنه..

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,944
نام
حسین
تلکیف با خودتون مشخص کنید
داستان بزاره !ندازه !چی کار کنه !
دکمه باز ی بزاره نزاره !چی کار کنه !گیم پلی بازی چطور ی بزاره شما خوشحال میشه
شبیه فیلم سریال باشه خوب هست یا بد !
امتیاز بالای 90 بشه خوب هست یا بد !
...................................................................
زنده باد استاد بزرگ David Cage کبیر

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
تلکیف با خودتون مشخص کنید
داستان بزاره !ندازه !چی کار کنه !
دکمه باز ی بزاره نزاره !چی کار کنه !گیم پلی بازی چطور ی بزاره شما خوشحال میشه
شبیه فیلم سریال باشه خوب هست یا بد !
امتیاز بالای 90 بشه خوب هست یا بد !
یک کلام COD باشه:D

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,577
نام
حسین
شما بفرمایید دوستان با این فکر های کثیف و نجس افکار پاکتون تخریب نشه ما هم از بازی های استاد لذت میبریم:))

.:Ranger:.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
با حرفهای این کارگردان خلاق و احساساتی موافقم،البته چنین مواردی در بازی هایی مثل سری God Of War و GTA وجود دارند که البته در GOW بیشتر به هوس شباهت داره تا به یک عشق و احساسات کنار اون و در سری GTA هم که از نسخه San Andreas به بعد با چنین مهتوایی خداحافظی شد (به دلیل ممنوع شدن بازی در بسیاری از کشورهای اروپایی)
اما با چنین ایده ای موافقم،وقتی مردم در فیلمها و سریالها بدترین شکلش رو می بینن نباید استفادشون در بازیها غیر طبیعی به نظر بیاد! این نوع مسایل هنگامی زیبایی خاصی به بازی می دن که مانند Heavy Rain پاره ای از احساسات و شکل گرفتن رابطه ای عاشقانه و عمیق شکل بگیره مانند اون چه که بین Eden و Madison اتفاق می افته (البته بستگی داره بازی رو چطور به اتمام رسونده باشید) و به طوری که بازیکن در رابطه دو فرد غرق بشه
البته مانند فیلمها هم باید در استفاده از مسایل جنسی خط قرمزهایی ایجاد شود نه مانند بازی هایی چون S** Villa تبدیل به بازی ای بدون محدودیت موارد جنسی گردد

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
ایشون غلط زیادی کرده. بازی باید هم با دیگر سرگرمی ها متفاوت باشه. حالم به هم میخوره از این مدل طرز فکرهای کثیف.

بفرما این یکی رو ... طرز فکر کثیف ... ؟؟؟ نمیدونم اگه این بازی انحصاری ماکرو بود این بازی این مدل طرز فکر چقدر تغییر میکرد ...

یعنی واقعا چرا تاپیک های کیج بسته نمیشه ... هر دفعه ما باید شاهد کلی پست بی محتوا و ترول و های ریز و درشت و بی پایه و اساس و تکراری باشیم

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
خلاصه و چکیده حرف ایشون اینه که همه بازیها باید گیم پلی با سیستم دکمه زنی بشه :D
دقیقا میتونید نشون بدین کجای حرفشون به این نکته اشاره کردن؟!!

من کلا وارد بحث های اینچنینی نمیشم ولی حرف ایشون کلا یه چیز دیگه است. ایشون سبک و استایل کاری خودش رو داره و داره راه خودش رو میره ... مبحث سینما و گیم دو مقوله کاملا جدا از هم هستن ولی از موقعی که داستان وارد دنیای گیم شده این دو صنعت خیلی دارن به هم نزدیک میشن. ایشون به نوبه خودش داره پلی مابین سینما و گیم میزنه! ممکنه خیلی ها خوششون نیاد ولی مطمئنا طرفداران خیلی خیلی زیادی داره ...
چند مورد از این بحث ها دیدم و دنبال کردم و خلاصه همشون کاملا بی نتیجه بود!
بیشتر اشکال رو هم به گیمپلی بازی های ایشون می گرفتن!
شما خودتون صادقانه قضاوت کنید!
چه تعداد بازی داریم که طرف اسلحه به دسته و میکشه و میره جلو؟! به کیفیت اینچنین بازی ها کاری ندارما ولی چه تعداد بازی با گیمپلی خاص داریم!
کم ترین کار کیج این بود که خودش رو با یه ایده کاملا نو وارد این صنعت کرد ...
و بله ... من نوعی کاملا استقبال می کنم از نوع گیمپلی و روایت بازی های ایشون. کاری که گاها حتی سینما هم نمیتونه انجام بده!

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,989
نام
احمد
جالبه مشابه اون حرفایی که مدام تو تاپیکهای کرایسیس گفته میشه "گیم فقط گرافیک نیست" تو تاپیکهای کیج هم هست "گیمپلی فقط دکمه زنی نیست" ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر