Cyberpunk 2077 | PC

pko1_1920x1200_teaser_cp77.jpg

Title: Cyberpunk 2077
Developer:
CD PROJEKT RED
Genre: Action RPG
Release Date: 10 December 2020
بالاخره پس از مدت ها انتظار، دومین نمایش بازی در انتهای کنفرانس E3 2018 مایکروسافت به نمایش درآمد، نمایش از Engine بازی که شامل گیم پلی نمی شد، اما اطلاعات بسیاری در آن از Setting بازی نهفته بود. همچنین در پشت درهای بسته سازندگان نمایشی طولانی را به نمایش گذاشتند که تنها اطلاعات آن در دسترس است و خبری از ویدیو و عکس از گیم پلی نیست، اما اطلاعات منتشر شده به حدی جذاب هستند که خواندن آن ها نیز به اندازه دیدن بازی هیجان انگیز باشد.

در ادامه به اطلاعات منتشر شده به صورت موردی اشاره خواهد شد و این لیست به مرور آپدیت خواهد گشت:

• مهم ترین چیزی که باید در مورد بازی بدانیم، این است که بازی از نمای اول شخص دنبال خواهد شد، اما به هیچ وجه نباید آن را به یک بازی FPS اشتباه گرفت، بلکه بازی RPG کاملی است که از نمای اول شخص دنبال می شود. دلیل این انتخاب از سوی سازندگان هم قرار گرفتن در فضای بازی و نزدیک تر بودن او به صحنه هاست.
  • بازیکن کنترل شخصیت V را بر عهده دارد، شخصیتی که می توان پیشینه و کلاس او را تایین کرد، اما همچنان یک شخص مشخص مانند گرالت از سری ویچر خواهد بود.
  • با وجود اول شخص بودن و همچنین شخصیت از پیش مشخص V، امکان ساخت شخصیت (Character Creation) وسیعی در بازی وجود دارد، از جنسیت گرفته تا چهره و تجهیزات و پوشش.
  • شاید با خود فکر کنید وقتی قرار نیست شخصیت خود را ببینیم، مورد بالا به چه کار می آید؟! در جواب باید گفت که شخصیت شما در Cut Scene ها نشان داده می شود و گفته شده تغییر از گیم پلی به کات سین ها به نامحسوس ترین شکل ممکن صورت می پذیرد. در کنار این موارد شخصیت شما در آینه ها و Reflectionها قابل رویت است.
  • قابلیتی در بازی وجود دارد که توسط آن می توانید مشخصات افراد را مشاهده نمایید. از شغل گرفته تا حالت روانی و در مورد دشمنان، اسلحه و نقاط قوت و ضعف!

• به صورت کلی 3 کلاس اصلی در بازی قابل انتخاب است، Solo، Techie و NetRunner
  • انتخاب Skill و Abilityها کلاس و حرفه شما در آن را مشخص می کند و بازی شما را محدود به یک شاخه نخواهد کرد.
  • در ابتدای بازی Statsهایی که انتخاب می کنید شامل: Strength, Constitution, Intelligence, Reflexes, Tech, and Cool خواند بود.
  • علاوه بر مهارت های سه کلاس اصلی، Skillهای فرعی که مربوط به سایر کلاس های Cyberpunk 2020 می شود نیز قابل دسترسی هستند.
  • سایر کلاس های Cyberpunk 2020 که جزو سه دسته اصلی ذکر شده و قابل دسترسی نیستند را می توان در شخصیت ها و NPCها دید.
  • در بازی دو مدل امتیاز کسب خواهید کرد، یکی از آن ها مختص فعالیت های جانبی خواهد بود که Street Cred نام دارد.
  • هر مسیری در بازی با توجه به Skillها انتخابی، شیوه دسترسی متفاوتی را خواهد داشت. برای مثال اگر به یک در بسته برخوردید، می توانید آن را هک کنید، می توانید قفل آن را از طریق Engineering دور بزنید و یا به زور وارد شوید.

• بازی در شهر Night City جریان دارد (در پست دوم تاریخچه این شهر نوشته شده) و این شهر به 6 منطقه تقسیم بندی می شود. هر منطقه مشخصات مختص به خود را دارد و به صورت یکپارچه و بدون لودینگ می توانید بین آن ها جابجا شوید.
  • شهر Night City با آرزوی برترین شهر جهان و بالاترین سطح تکنولوژی ساخته شد، اما با وجود سطح بالای تکنولوژی در آن، در پی سیاست ها، قدرت طلبی و عوامل بسیار، به یکی از بدترین شهرهای جهان برای زندگی تبدیل شد تا جایی که در سال 2077 به عنوان بدترین منطقه برای زندگی در آمریکا نام گرفت.
  • شهر بازی بسیار پویاتر از شهرهای بازی The Witcher خواهد بود و NPCها هدفمندتر از گذشته فعالیت خواهند داشت.
  • در بازی قابلیت خرید خانه و آپارتمان خواهید داشت و این مکان ها لوازم اساسی یک خانه را در بر خواهند داشت.
  • برای مثال لباس و اسلحه هایی که بدست آوردید را می توانید در آپارتمان خود مشاهده کنید و خود را به آن ها تجهیز کنید، گرچه برای تعویض آن ها نیاز به برگشت به آپارتمان نخواهد بود.
  • وسایل نقلیه در بازی وجود خواهند داشت که شامل ماشین و موتور خواهد شد (اما خبری از کنترل مستقیم ماشین با قابلیت پرواز نیست). همچنین در هنگام استفاده از وسایل نقلیه نمای بازی قابل تغییر از اول شخص به سوم شخص خواهد بود.
  • علاوه بر قابلیت خرید ماشین، قابلیت دزدی آن ها را نیز خواهید داشت.
  • قابلیت جنگیدن در حین رانندگی وجود دارد که در این حالت کنترل وسیله نقلیه به AI منتقل خواهد شد.
  • در نمای اول شخص هنگام رانندگی، UI بازی بر روی شیشه جلو ماشین نمایان می شود.
  • Fast Travel در بازی وجود خواهد داشت که یکی از آن ها بنا بر تریلر نشان داده شده مترو است.
  • در مورد وسعت نقشه بازی دقیق نظری داده نشد، اما گفته شده که اگر Witcher 3 بازی بزرگی بود، این بازی بسیار بزرگ تر خواهد بود.
  • یکی از این موارد را می توان در نحوه پیاده سازی نقشه دانست، در The Witcher 3 نقشه بازی هموار بود و همه چیز بر سطح زمین اتفاق می افتاد، اما در Cyberpunk 2077 شما دسترسی به ساختمان های بزرگ و کوچک، برج ها و فضای داخلی آن ها خواهید داشت.
  • بخش هایی از شهر هستند که دسترسی به آن ها تحت شرایط خاصی امکان پذیر است، مثلا با پوشیدن یک لباس خاص می توانید وارد ساحتمان x شوید.

• مبارزات به دو دسته مبارزات نزدیک به وسیله سلاح سرد و مبارزات توسط سلاح گرم تقسیم می شود.
  • در کدام از این دسته ها تنوع بسیاری در درون خود خواهند داشت. از سبک مبارزه تا تنوع اسلحه و ...
  • گفته شده که مبارزات نزدیک با الهام گیری از سری The Witcher در بازی پیاده سازی خواهند شد.
  • سلاحی که در اولین تریلر بازی (سال 2012) دیده شده Mantis Blade نام دارد که علاوه بر مبارزه، می تواند برای بالا رفتن از سطوح عمودی از آن استفاده کرد.
  • قابلیت آهسته کردن زمان در هنگام مبارزات نیز وجود دارد.

• سازندگان همانند سری The Witcher، این عنوان را بزرگ سالانه و برای مخاطبان بزرگ سال می دانند.
  • گزینه های رومانس به پیشرفته ترین و پیچیده ترین حالت ممکن در بازی وجود خواهند داشت.
  • برهنگی کامل در بازی وجود دارد که قطعا آن را در دسته بازی های Mature قرار خواهد داد.
  • ماموریت ها به مانند سری ویچر و حتی پیشرفته تر از آن خواهند بود. از مکالمات گرفته تا تاثیرات آن ها بر داستان و دنیای بازی.
  • هدف سازنده ساختن دنیایی است که کاملا قابل تعامل باشد و تنها به مسیر داستانی و ماموریت های فرعی ختم نشود.
  • قابلیتی در بازی وجود دارد که توسط آن می توانید اشیاء را مورد بررسی قرار داده و در مورد آن ها اطلاعات بدست آورید.
  • فعالیت های جانبی در بازی وجود خواهند داشت، اما هنوز اطلاعاتی از آن ها منتشر نشده. با توجه به اولین تریلر مسابقات بوکس و بیلیارد احتمال حضور در بازی را خواهند داشت.
  • تاثیر انتخاب های شما بیشتر از سایر بازی های این شرکت خواهد بود. از نحوه برخورد سایرین با شما، تا تاثیرات بزرگ داستانی.
==================================================
اخبار پیرامون بازی:
در Cyberpunk 2077 ممکن است NPCها به چند زبان صحبت کنند.
Cyberpunk 2077 بسیار بزرگ‌تر از تمامی بازی‌های CDPR خواهد بود
Adam Kicinski: بازی Cyberpunk 2077 حتی جاه‌ طلبانه‌تر از آنچه در نظر داشتیم خواهد بود

==================================================

https___pbs.twimg.com_media_EnRvD_eXYAAjlg-_format=jpg&name=4096x4096.jpg

Last edited by a moderator:

[K1LL3R]

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
15,334
نام
∂αнмα
دوستانی که میخوان بازی رو شروع کنن حتما حتما پول سیو کنن دابل جامپ رو همون اول برند پیش یکی از ریپر داک ها بخرند ( اگه اشتباه نکنم 45000 هزار تا آب میخوره). بازی اصلا بدونه دابل جامپ انگار یـ چیزش کمه مخصوصا اگه بخوای مخفی کاری بری قشنگ زمین تا آسمون تفاوت داره .

hancock shadow

کاربر سایت
Sep 11, 2011
175
شرمنده بابت اسپم
دوستان یک سایت خوب مثل دانلود ها معرفی کنید که سریع تا بازی ها میاد یا حتی نسخه های فشردش میاد سریع قرار میده
ممنون
یه چیز جالبی که کشف کردم smart link cyberware که باعث میشه با اسلحه های کلاس smart (هوشمند :D) نشونه گیری اتوماتیک داشته باشی روی گروه Tyger claws کارساز نیستش (گلوله طرف رو جاخالی میده :|).
دلیلش هم اینه که اکثر آدمای این گروه خودشون از این سیستم استفاده میکنن و اگر دقت کرده باشید همیشه اسلحه های هوشمند دارن.
مثل اسلحه "TKI-20 SHINGEN"
View attachment 187547
باید برید پیش یه ripper doc، (مثلا اون دکتره که اول بازی میرید پیشش) و از اون توی قسمت Hands (کف دست) میتونید بخرید...
ممنون عزیز

• Like
Reactions: Black Cipher

miladdej

کاربر سایت
Aug 27, 2013
511
خوب بالاخره پولم رسید و این عروسک aerondight رو هم خریدم:
20201220162117_1.jpg

که از بس کاپوت درازی داره به سختی میشه جاده ی جلوتو ببینی:-" البته با این که این گرونترین ماشین تو بازیه و هندلینگش رویایی هس ولی سریعترین ماشین نیست، سریعترین ماشین caliburn هست که از یکی از ساید کویست ها میتونین به دستش بیارید خلاصه این که یه وقت نرید بخریدش:D quadra turbo هم که اولین ماشینیه که توی تریلرا دیدید هم توسط یکی از ساید کویست های نسبتا آسون به دست میاد پس هر چی سریعتر برید بگیریدش، موتورش صدای Ferrari میده:x
20201219120426_1.jpg

در ضمن فهمیدم چرا توی نایت سیتی میزان مرگ و میر اینقدر زیاده، چون اکثر ماشین ها شیشه عقب ندارن و هر کسی هر بار موقع دنده عقب رفتن چون هیچی پشت ماشینش نمیبینه چند نفر رو زیر میکنه:))

بازی از نظر درآمد زایی هم خوب بالانسه به صورتی که همیشه در حال جمع کردن پول باید باشی و چیز میز برای خریدن زیاد هست، ۳۰ ساعت اول به سختی میتونی پول برای خرید ماشین و cyberware های خوب جور کنی ولی به مرور اینقدری پول گیرت میاد که چند تا ماشین خوب و تمام cyberware های خوب رو بشه خرید. یعنی مثل RDR2 نیست که بعد از ۵ ساعت بازی کردن اینقدر پول داشته باشی که ندونی باهاش چیکار کنی و چیزی هم برای خرید نباشه.

بازی هم مثل سری ویچر پر از کاراکتر های دوست داشتنیه. اوایل با johnny silverhand خیلی کنار نمیومدم ولی الان میگم کاراکتر خیلی جالبیه در حدی که معمولا به توصیه هاش گوش میکنم و کیانو ریوز هم کارش رو خوب انجام داده. در کل you're breathtaking =D>
20201219181635_1.jpg

اینم همینجوری، توی یکی از ساید کویست های اصلی یه سوسیس بندری خوشگل درست میشه که من با دیدنش واقعا گشنه ام شد8->
20201220160200_1.jpg

Black Cipher

کاربر سایت
Jul 17, 2020
37
نام
Navid
پلیس های بازی خیلی over power هستن :|
واقعا باید یه فکری به حال پلیس های بازی بکنن. حداقل بین رسیدن نیروهای کمکی باید یه مکث کوتاهی وجود داشته باشه تا بتونی فرار کنی.
اصلا نمیشه کشتشون هیج، مثل مور و ملخ ظاهر میشن و چشم بهم میزنی 4 ستاره پلیس دنبالته.
بزرگترین مشکل گیم:

View attachment 186493
حتی وسط مراحل فرعی که نباید پلیس بیاد باز هم سر کلشون پیدا میشه و کلا مرحله رو میبازی چون پلیس ها نمی میرن ~X(

آخرین ویرایش:

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,568
نام
مصطفی
رفقا دو تا سوال
وقتی ماشین از یکی تو خیابون میدزدی باید چیکار کنی که ماشین مال خودت بشه و وقتی دکمه v رو نگه میداری بیاد؟
این استریت کارت چیه دقیقا و کاربردش چیه؟

• Like
Reactions: milad3d

Black Cipher

کاربر سایت
Jul 17, 2020
37
نام
Navid
وقتی ماشین از یکی تو خیابون میدزدی باید چیکار کنی که ماشین مال خودت بشه و وقتی دکمه v رو نگه میداری بیاد؟
ماشین دزدی رو نمیشه نگه داشت. فقط یا باید بخری، یا پیداکنی و یا برخی مراحل بازی بهت ماشین جایزه میدن (خریدن ماشین بعد از به پایان رسوندن مراحل اولیه بازی ممکن میشه).
این استریت کارت چیه دقیقا و کاربردش چیه؟
منظورت street cred هستش؟
تا اونجایی که میدونم هر level بهت Perk میده و میتونه skill آزاد کنی.
با مرحله رفتن هم میتونی level up کنیش. فکر کنم xp های سبز رنگ برای این بخشه. (سفید رنگ ها برای level کاراکتره که چه سفید ها و چه سبز ها با مرحله رفتن بدست میاد).
کلا 50 تا level داره که در لول های خاص آیتم های خاصی unlock میشه (مثلا برخی cyberware ها بر این اساس unlock میشن).
Street Cred Level 5: Weapon vendors will have new weapons to sell
Street Cred Level 12: Clothing stores will have more items available for purchase
Street Cred Level 14: Clothing stores will have more items available for purchase
Street Cred Level 20: Ripperdocs will sell you new cyberware
Street Cred Level 27: Clothing stores will have more items available for purchase
Street Cred Level 37: Vendors will offer new weapon mods and attachment
Street Cred Level 45: Weapon vendors will have new weapons to sell
Street Cred Level 50: Ripperdocs will sell you new cyberware​

آخرین ویرایش:

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
دوستانی که میخوان بازی رو شروع کنن حتما حتما پول سیو کنن دابل جامپ رو همون اول برند پیش یکی از ریپر داک ها بخرند ( اگه اشتباه نکنم 45000 هزار تا آب میخوره). بازی اصلا بدونه دابل جامپ انگار یـ چیزش کمه مخصوصا اگه بخوای مخفی کاری بری قشنگ زمین تا آسمون تفاوت داره .
من که رفتم بدهیمو دادم به دکتر، عذاب وجدان داشتم :D اتفاقا چند جایی بود دقیقا نیازش حس میشد و مجبور میشدم lethal برم جلو... تازه 13k دادم یه پراید خریدم xD

بازی هر چی جلو تر میرید قشنگ تر میشه، روح ویچریه بازی احیا میشه :D درسته مشکلاتی داره ولی در مجموع لذت بخشه واقعا، قلقِ باگ های کوچیکی که داره دستتون میاد. با قوانین دنیای بازی آشنا میشید (سعی کنید آیکون ها و منوها و.. رو زودتر درک کنید چی به چیه)، در کل هی رفته رفته همه چی سر و شکل خوبی به خودش میگیره.
طراحی هنری بازی و لباس ها، ماشین ها و... واقعا بی نظیره. ability ها هم خیلی متنوعه. شمشیر زنی نسبتا ساده ای داره ولی حال میده. خوشحالم بخش component crafting رو ساده سازی کردن، تو ویچر 3 خیلی مخ پیچون بود.

بعد از پچ 1.05 هم که تایم لودینگ هام به شدت کاهش پیدا کرده، تو کمتر از 5 ثانیه لود میشه (hdd)، قبلا کل دیالوگ های داخل لودینگ رو گوش میدادم تا تموم بشه، الان بخش اول تموم نشده لود شده.

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
یه سری مود نسبتا خوب چند روزیه نصب کردم، گفتم لیست کنم شاید دوست داشتید تست کنید:

-این خیلی سبک ولی تاثیر گذاره، سایه هارو بهتر میکنه (بدون افت فریم) میتونید تاثیرش رو اینجا ببینید.

-این یکی rim light روی کاهش میده، لباس ها و پوست و... زیادی برق میزنن، با این یکم معتدل تر میشه و همینطور انعکاس نور مو ها خیلی بهتر میشن. میتونید اینجا و اینجا ببینید.(موها رو تو این دومی دقت کنید، به نظرم که خیلی بهتر شدن)
البته 2 ورژن داره، یکیش به همه آبجکت ها اثر میکنه، یکیش فقط به مو ها (پیشنهادی).

-این دو مود مخصوص رانندگی کردنه، جفتش هم خوبه. این یکی رو من خودم نصب کردم. اینم قبلا نصب بود ولی دومی رو بیشتر ترجیح میدم (سلیقه ایه).

-با این مود میتونید مدل مو رو عوض کنید (روی سیو یه چیزی رو تغییر میده، ولی به هرحال بکاپ بگیرید بد نیست)

-این 2 تا هم که یه تغییراتی به دکمه ها میدن، قابلیت راه رفتن آهسته به پیاده/سواره اضافه میکنه (بد نیست، موقع ماموریت ها دنبال کسی بخواید برید، سرعت عادیش بالاس، نمیشه هماهنگ شد با طرف، یا حتی رانندگی بخواید chill کنید تو شهر به کار میاد).
اولی و دومی (من دومی رو یه ورژن ساده ش رو ریختم که فقط آهسته راه رفتن رو اضافه میکنه، 2-3 تا دکمه هم جاهاش عوض میشه برای یوزر فرندلی تر شدن)

-اینم بد نیست draw distance رو بیشتر میکنه، یکم شاید افت fps بیاره. (فعلا درست تستش نکردم)

-ریشید هم خیلی تست کردم فعلا، ولی اکثرا یه ایرادی داشتن که باید بهش ور برید تا برسید به نتیجه دلخواه، ولی حتما توصیه میشه، حالتی که برای خودم فیکس کردم خیلی سبک و تصویر clear تری میده فعلا تا شاید یه چیز جدید و بهتر بیاد/برسم.

بقیه مود هارو هم نگاه کردم، چیز بالقوه ای ندیدم فعلا، اگه کسی چیز باحالی تست کرده، معرفی کنه لطفا.

بازی هم واقعا هرچی میرم جلوتر جذاب تر میشه، یه لحظه هایی حس میکنم فالوته، یه جاهایی حس gta v میده، یه جاهایی ویچر و آرخام نایت یا حتی فارکرای و... در مجموع ترکیب لذت بخشی شده! ولی بیشتر حس یه gta v کامل شده رو داره که زمانش آینده س ( از نظر اتمسفر ).

آخرین ویرایش:

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
Gold User
May 29, 2014
845
نام
کیوان

20 فقره از جزئیات حیرت آور سایبرپانک. حیف که باید زیر دست و پای باگها و مشکلات بازی دفن بشن و کسی نبینه. مدیریت استودیو و سهامدارها به معنای واقعی کلمه زحمات تیم سازنده رو پایمال کردن.​

milad3d

کاربر سایت
May 3, 2012
134
دوستان من بعد مرحله دزیدن چیپ ، دیگه ماشین ندارم...یعنی دکمه V پایین قرمز رنگ شده و میزنم ماشینم نمیاد...چی شده بنظرتون؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر