Cyberpunk 2077 | PC

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
2,994
10,362
نام
آرمين


Title: Cyberpunk 2077
Developer:
CD PROJEKT RED
Genre: Action RPG
Release Date: NA
بالاخره پس از مدت ها انتظار، دومین نمایش بازی در انتهای کنفرانس E3 2018 مایکروسافت به نمایش درآمد، نمایش از Engine بازی که شامل گیم پلی نمی شد، اما اطلاعات بسیاری در آن از Setting بازی نهفته بود. همچنین در پشت درهای بسته سازندگان نمایشی طولانی را به نمایش گذاشتند که تنها اطلاعات آن در دسترس است و خبری از ویدیو و عکس از گیم پلی نیست، اما اطلاعات منتشر شده به حدی جذاب هستند که خواندن آن ها نیز به اندازه دیدن بازی هیجان انگیز باشد.


در ادامه به اطلاعات منتشر شده به صورت موردی اشاره خواهد شد و این لیست به مرور آپدیت خواهد گشت:

 • مهم ترین چیزی که باید در مورد بازی بدانیم، این است که بازی از نمای اول شخص دنبال خواهد شد، اما به هیچ وجه نباید آن را به یک بازی FPS اشتباه گرفت، بلکه بازی RPG کاملی است که از نمای اول شخص دنبال می شود. دلیل این انتخاب از سوی سازندگان هم قرار گرفتن در فضای بازی و نزدیک تر بودن او به صحنه هاست.
 • بازیکن کنترل شخصیت V را بر عهده دارد، شخصیتی که می توان پیشینه و کلاس او را تایین کرد، اما همچنان یک شخص مشخص مانند گرالت از سری ویچر خواهد بود.
 • با وجود اول شخص بودن و همچنین شخصیت از پیش مشخص V، امکان ساخت شخصیت (Character Creation) وسیعی در بازی وجود دارد، از جنسیت گرفته تا چهره و تجهیزات و پوشش.
 • شاید با خود فکر کنید وقتی قرار نیست شخصیت خود را ببینیم، مورد بالا به چه کار می آید؟! در جواب باید گفت که شخصیت شما در Cut Scene ها نشان داده می شود و گفته شده تغییر از گیم پلی به کات سین ها به نامحسوس ترین شکل ممکن صورت می پذیرد. در کنار این موارد شخصیت شما در آینه ها و Reflectionها قابل رویت است.
 • قابلیتی در بازی وجود دارد که توسط آن می توانید مشخصات افراد را مشاهده نمایید. از شغل گرفته تا حالت روانی و در مورد دشمنان، اسلحه و نقاط قوت و ضعف!
 • به صورت کلی 3 کلاس اصلی در بازی قابل انتخاب است، Solo، Techie و NetRunner
 • انتخاب Skill و Abilityها کلاس و حرفه شما در آن را مشخص می کند و بازی شما را محدود به یک شاخه نخواهد کرد.
 • در ابتدای بازی Statsهایی که انتخاب می کنید شامل: Strength, Constitution, Intelligence, Reflexes, Tech, and Cool خواند بود.
 • علاوه بر مهارت های سه کلاس اصلی، Skillهای فرعی که مربوط به سایر کلاس های Cyberpunk 2020 می شود نیز قابل دسترسی هستند.
 • سایر کلاس های Cyberpunk 2020 که جزو سه دسته اصلی ذکر شده و قابل دسترسی نیستند را می توان در شخصیت ها و NPCها دید.
 • در بازی دو مدل امتیاز کسب خواهید کرد، یکی از آن ها مختص فعالیت های جانبی خواهد بود که Street Cred نام دارد.
 • هر مسیری در بازی با توجه به Skillها انتخابی، شیوه دسترسی متفاوتی را خواهد داشت. برای مثال اگر به یک در بسته برخوردید، می توانید آن را هک کنید، می توانید قفل آن را از طریق Engineering دور بزنید و یا به زور وارد شوید.
 • بازی در شهر Night City جریان دارد (در پست دوم تاریخچه این شهر نوشته شده) و این شهر به 6 منطقه تقسیم بندی می شود. هر منطقه مشخصات مختص به خود را دارد و به صورت یکپارچه و بدون لودینگ می توانید بین آن ها جابجا شوید.
 • شهر Night City با آرزوی برترین شهر جهان و بالاترین سطح تکنولوژی ساخته شد، اما با وجود سطح بالای تکنولوژی در آن، در پی سیاست ها، قدرت طلبی و عوامل بسیار، به یکی از بدترین شهرهای جهان برای زندگی تبدیل شد تا جایی که در سال 2077 به عنوان بدترین منطقه برای زندگی در آمریکا نام گرفت.
 • شهر بازی بسیار پویاتر از شهرهای بازی The Witcher خواهد بود و NPCها هدفمندتر از گذشته فعالیت خواهند داشت.
 • در بازی قابلیت خرید خانه و آپارتمان خواهید داشت و این مکان ها لوازم اساسی یک خانه را در بر خواهند داشت.
 • برای مثال لباس و اسلحه هایی که بدست آوردید را می توانید در آپارتمان خود مشاهده کنید و خود را به آن ها تجهیز کنید، گرچه برای تعویض آن ها نیاز به برگشت به آپارتمان نخواهد بود.
 • وسایل نقلیه در بازی وجود خواهند داشت که شامل ماشین و موتور خواهد شد (اما خبری از کنترل مستقیم ماشین با قابلیت پرواز نیست). همچنین در هنگام استفاده از وسایل نقلیه نمای بازی قابل تغییر از اول شخص به سوم شخص خواهد بود.
 • علاوه بر قابلیت خرید ماشین، قابلیت دزدی آن ها را نیز خواهید داشت.
 • قابلیت جنگیدن در حین رانندگی وجود دارد که در این حالت کنترل وسیله نقلیه به AI منتقل خواهد شد.
 • در نمای اول شخص هنگام رانندگی، UI بازی بر روی شیشه جلو ماشین نمایان می شود.
 • Fast Travel در بازی وجود خواهد داشت که یکی از آن ها بنا بر تریلر نشان داده شده مترو است.
 • در مورد وسعت نقشه بازی دقیق نظری داده نشد، اما گفته شده که اگر Witcher 3 بازی بزرگی بود، این بازی بسیار بزرگ تر خواهد بود.
 • یکی از این موارد را می توان در نحوه پیاده سازی نقشه دانست، در The Witcher 3 نقشه بازی هموار بود و همه چیز بر سطح زمین اتفاق می افتاد، اما در Cyberpunk 2077 شما دسترسی به ساختمان های بزرگ و کوچک، برج ها و فضای داخلی آن ها خواهید داشت.
 • بخش هایی از شهر هستند که دسترسی به آن ها تحت شرایط خاصی امکان پذیر است، مثلا با پوشیدن یک لباس خاص می توانید وارد ساحتمان x شوید.
 • مبارزات به دو دسته مبارزات نزدیک به وسیله سلاح سرد و مبارزات توسط سلاح گرم تقسیم می شود.
 • در کدام از این دسته ها تنوع بسیاری در درون خود خواهند داشت. از سبک مبارزه تا تنوع اسلحه و ...
 • گفته شده که مبارزات نزدیک با الهام گیری از سری The Witcher در بازی پیاده سازی خواهند شد.
 • سلاحی که در اولین تریلر بازی (سال 2012) دیده شده Mantis Blade نام دارد که علاوه بر مبارزه، می تواند برای بالا رفتن از سطوح عمودی از آن استفاده کرد.
 • قابلیت آهسته کردن زمان در هنگام مبارزات نیز وجود دارد.
 • سازندگان همانند سری The Witcher، این عنوان را بزرگ سالانه و برای مخاطبان بزرگ سال می دانند.
 • گزینه های رومانس به پیشرفته ترین و پیچیده ترین حالت ممکن در بازی وجود خواهند داشت.
 • برهنگی کامل در بازی وجود دارد که قطعا آن را در دسته بازی های Mature قرار خواهد داد.
 • ماموریت ها به مانند سری ویچر و حتی پیشرفته تر از آن خواهند بود. از مکالمات گرفته تا تاثیرات آن ها بر داستان و دنیای بازی.
 • هدف سازنده ساختن دنیایی است که کاملا قابل تعامل باشد و تنها به مسیر داستانی و ماموریت های فرعی ختم نشود.
 • قابلیتی در بازی وجود دارد که توسط آن می توانید اشیاء را مورد بررسی قرار داده و در مورد آن ها اطلاعات بدست آورید.
 • فعالیت های جانبی در بازی وجود خواهند داشت، اما هنوز اطلاعاتی از آن ها منتشر نشده. با توجه به اولین تریلر مسابقات بوکس و بیلیارد احتمال حضور در بازی را خواهند داشت.
 • تاثیر انتخاب های شما بیشتر از سایر بازی های این شرکت خواهد بود. از نحوه برخورد سایرین با شما، تا تاثیرات بزرگ داستانی.

==================================================
اخبار پیرامون بازی:
در Cyberpunk 2077 ممکن است NPCها به چند زبان صحبت کنند.
Cyberpunk 2077 بسیار بزرگ‌تر از تمامی بازی‌های CDPR خواهد بود
Adam Kicinski: بازی Cyberpunk 2077 حتی جاه‌ طلبانه‌تر از آنچه در نظر داشتیم خواهد بود

==================================================
 
آخرین ویرایش:

LiFE iS 5TrAnG3

⏎千ㄖ尺 乇ᐯ乇尺
کاربر فعال
Feb 22, 2011
10,282
40,305
نام
∂αнмα
درسته ولی چون سی دی پروجکت دوباره همون سبک rpg رو داره میسازه و همینطور خودشون گفتن از ویچر خیلی تجربه کسب کردن فکر نکنم بخوان سبک بازیسازیشون رو کاملا تغییر بدن.
مثل راک استار که با رد دد و جی تی ای دو بازی متفاوت ساخته ولی توی یه سبک کاری یه.
میدونم چی میخوای بگی ولی من دارم میگم CDP قطعا با مدیریت درست میتونه راحت با سوئیچ کردن زاویه دوربین کنار بیاد بازم میگم ستینگ این دوتا بازی هیچ شباهتی به هم نداره واسه همین دستشون واسه خیلی کارا باز تره میتونن رو خیلی چیزا مانور بدن که تا حالا امتحانش نکرده بودن . در مورد تجربه کسب کردن هم که خوب یک چیز طبیعیه بالاخره سیستم کوئست به اون کیفیتی رو تو یـ جهان باز پیاده کردن کار هر استدیویی نبود که خوب انجامش دادن که این میشه تجربه تجربه ای که 100 درصد از خیلی از بازیای دیگه از جمله Skyrim به دست اوردن 100 درصد هم باز میخوان انجامش بدن ...

انگار امروز یه شایعه از بازی اومده که بازی از هر دو دید اول شخص و سوم شخص پیروی می‌کنه. توی متن خبر هم میگه بازی بیشتر شبیه Deus Ex: Mankind Divided هست تا Bioshock.
Rumor: Cyberpunk 2077 Could Be a Hybrid First Person/Third Person Game
اینم از سایت gamepur که تیتر خبر میگه اول شخصه ولی وقتی خبر رو بخونی میبینی که توضیح داده که از هر دو دید پشتیبانی میکنه.
Cyberpunk 2077 Set To Be Offered With First Person Perspective, Fast-Paced, With Wall Runningنظر شخصیم اینه که اگه شوتر بازی شبیه Deus Ex باشه، خیلی عالیه و کاملا هم مشخص بود که بیخیال سوم شخص نمیشن.

پ.ن: نگران خالی بودن عریضه یا کلیک خور بودنش نباشید. سایت های خبری خوبین :D

Cyberpunk 2077's Release Date Might Be Announced Soon
نگران نیستم اینا فعلا همشون شایعه هستن که خوب خودم به شخصه خیلی دوست دارم این شایعه اخری به واقعیت به پیونده اینکه بشه بین دوربین سویچ کرد واقعا عالی و با چیزی که از CDP سراغ داریم قطعا یک چیزی خفنی میشه که اون سرش ناپیداست :D
 
 • Like
Reactions: uriel

Fifa 10

کاربر سایت
Oct 6, 2009
3,300
3,983
نام
پوریا
میدونم چی میخوای بگی ولی من دارم میگم CDP قطعا با مدیریت درست میتونه راحت با سوئیچ کردن زاویه دوربین کنار بیاد بازم میگم ستینگ این دوتا بازی هیچ شباهتی به هم نداره واسه همین دستشون واسه خیلی کارا باز تره میتونن رو خیلی چیزا مانور بدن که تا حالا امتحانش نکرده بودن . در مورد تجربه کسب کردن هم که خوب یک چیز طبیعیه بالاخره سیستم کوئست به اون کیفیتی رو تو یـ جهان باز پیدا کردن کار هر کسی نبود که خوب انجامش دادن که این میشه تجربه تجربه ای که 100 درصد از خیلی از بازیای دیگه از جمله Skyrim به دست اوردن ....


نگران نیستم اینا فعلا همشون شایعه هستن که خوب خودم به شخصه خیلی دوست دارم این شایعه اخری به واقعیت به پیونده اینکه بشه بین دوربین سویچ کرد واقعا عالی و با چیزی که از CDP سراغ داریم قطعا یک چیزی خفنی میشه که اون سرش ناپیداست :D
صد در صد بازی عالی در میاد. بخدا ویچر 3 رو پایرت کردم بدجور عذاب وجدان داشتم. از بس که خوب بود. ولی احساس میکنم این شایعات درستند. سایت های خبری درست و حسابی این خبر رو پوشش دادن و اینکه به نظرم فقط به به یه دلیل بیخیال سوم شخص نمیشن که طرفدارهای سوم شخص رو از دست ندن. به نظرم اول شخص برای بازی که شوتر باشه، واجبه.
 

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
1,558
3,512
میدونم چی میخوای بگی ولی من دارم میگم CDP قطعا با مدیریت درست میتونه راحت با سوئیچ کردن زاویه دوربین کنار بیاد بازم میگم ستینگ این دوتا بازی هیچ شباهتی به هم نداره واسه همین دستشون واسه خیلی کارا باز تره میتونن رو خیلی چیزا مانور بدن که تا حالا امتحانش نکرده بودن . در مورد تجربه کسب کردن هم که خوب یک چیز طبیعیه بالاخره سیستم کوئست به اون کیفیتی رو تو یـ جهان باز پیاده کردن کار هر استدیویی نبود که خوب انجامش دادن که این میشه تجربه تجربه ای که 100 درصد از خیلی از بازیای دیگه از جمله Skyrim به دست اوردن 100 درصد هم باز میخوان انجامش بدن ...
من چون تجربه ی خیلی بدی داشتم با فال اوت ۴ سر سویچ کردن بین اول و سوم شخص بهمین خاطر دید خوبی نسبت به این قضیه ندارم. حالا امیدوارم اگر هم خواستن هر دو زاویه بزارن یک چیز خوبی دربیاد.
 

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
2,994
10,362
نام
آرمين
قسمت سوم مطلب هم با موضوع "تاریخچه شهر Night City" به پست دوم اضافه شد. امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیره و از مطلب لذت ببرید.

همچنین اگر مشکلی در متن هست حتما اطلاع بدید تا اصلاح بشه و همینطور اگر سوالی هست بپرسید.
اگر موضوعی از متن نامفهوم بود و یا جالب هست بگید، شاید اطلاعات بیشتری بشه بدست آورد.

بازم ممنون از اینکه همراه بودید، ادامه مطالب مربوط به تعدادی از Roleهاست، اما اگر مطلب جالب تری دوستان پیشنهاد دارن سعی می کنم تهیه کنم.
و همچنان کسی اگر بتونه با چندتا طراحی عنوان و موارد مشابه به زیبا سازی تاپیک کمک کنه بسیار سپاسگزار خواهم بود.
 

LiFE iS 5TrAnG3

⏎千ㄖ尺 乇ᐯ乇尺
کاربر فعال
Feb 22, 2011
10,282
40,305
نام
∂αнмα
یـ لحظه فک کردم داستان نایت سیتی واقعیه :D بعد جلوتر که اومدم ناگهان یکی با پس گردنی زد پشت سرم فهمیدم قضیه از چه قراره :))
 

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
2,994
10,362
نام
آرمين
مطالب قبلی که ارسال کردم اون بازخوردی که مورد انتظارم بود رو نداشت، برای همین بیخیال ادامه شدم و گفتم به همون اطلاعات بازی زمانی که منتشر شد بپردازم. اما از شانس بد توی نت با یک Art Work روبرو شدم و منو دوباره برد به اون فضا! همینم باعث شد روی ادامه مطلب مورد نظرم وقت بزارم که در مورد Role های موجود در Cyberpunk 2020 هست! حالا اینکه این موارد چطور در بازی Cyberpunk 2077 پیاده سازی می شن و اصلا اینکه وجود دارند و یا خیر رو تا امروز نمی دونیم! متن هم یه ترجمه غیر مستقیم از Wiki هست که فکر کنم اطلاعات موجود رو به خوبی پوشش بده، با این حال روی این موارد کمتر وقت گذاشته شده و از لحاظ نگارشی با مطالب قبلی تفاوت داره. به هر حال امیدوارم مورد استفاده اون دسته از دوستانی که وقت می زارن واقع بشه :x

(تعداد Role هایی که اطلاعات خوبی ازشون باشه تقریبا 10تاست، سعی می کنم سریعتر این بخش رو هم کامل کنم)


تکاور (Solo)
یک تکاور می تواند قاتل، مزدور و یا بادیگاردی باشد که تنها در ازای دریافت پول کار انجام می دهد. رسیدن به چنین درجه ای آسان نیست و تمرینات بسیاری می خواهد و همین موجب آمادگی کامل این دسته در مواجهه با انواع خطرها و موقعیت های سخت می شود، خطرهایی که جان سالم در بردن از آن کار انسان های عادی نیست.

اسلحه وجود یک تکاور را تشکیل می دهد و جزوی از پوست و گوشت اوست گویی که از بدو تولد باهم بوده اند. یک تکاور هر نقشی که ایفا کند، چه یک قاتل اجیر شده، چه محافظ شخصی یک سرمایه دار و یا نیروی ویژه یک ابر-شرکت، به عنوان حرفه ای ترین ابزار جنگی در دنیای سایبرپانک شناخته می شود.

غالب اشخاص این دسته تعلیمات نظامی دیده اند، عده ای پیشتر جزو ارتش های دولتی بوده اند و عده ای دیگر در گروه های حفاظتی ابر-شرکت ها تعلیم دیده اند. در هر صورت امروزه اشخاصی که در این دسته جای می گیرند به عنوان یک رونین شناخته می شوند (به سامورایی که رئیس نداشته باشد رونین می گویند) و تنها در ازای دریافت پول ماموریت می پذیرند. همانطور که هر روز تجهیزات پیشرفته تر می شود، تکاورها نیز برای پیروزی در عملیات خود نیازمند استفاده از تکنولوژی می باشند و این کار در غالب استفاده از ارگان های مصنوعی تقویت شده، داروهایی تقویتی و تجهیزات سایبری انجام می پذیرد.

برای بهترین بودن باید بهایی پرداخت، بهایی سنگین که تکاورها نیز از این اصل مستثنی نیستند. این افراد به مرور در اثر جراحات و یا حتی به دلیل تقویت خود، بیشتر اعضای ارگانیک خود را از دست داده و جای آن را به اعضای مکانیکی و سایبری می دهند. استفاده و اعتیاد شدید به داروها برای همگام سازی بدن با این تغییرات ارگانی و همچنین مصرف معجون های تقویتی به منظور برتری یافتن در موقیت های پرخطر بر روی ذهن و روان آن ها تاثیرات مخربی می گذارد تا جایی که ممکن است کنترل خود را از دست داده و در یک چشم به هم زدن دست به کشتاری وحشیانه بزنند. این اشخاص به هیچ شخصی نمی توانند اعتماد کنند، حتی خانواده خود! زندگی آن ها فراز و نشیب فراوانی دارد، ممکن است یک شب را در بهترین و گران قیمت ترین هتل ها بگذرانند و فردای آن روز در کوچه های تاریک و دور افتاده شهر. به راستی بهایی که برای تکاور بودن باید پرداخت سنگین است!!


نت رانر (NetRunner)
حرفه ای ترین هکرها در دسته نت رانر قرار می گیرند. گاهی این هکرها برای افزایش قابلیت های خود تا تعویض کامل مغز و سیستم عصبی خود پیش می روند و جای آن را به تراشه های سایبری می دهند. زندگی آن ها گشت و گذار در دنیای ارتباطات و اینترنت است و با یافتن اطلاعات و فروش آن مخارج خود را تامین می کنند. دسترسی به اینترنت در این روزگار برای همه مردم امکان پذیر است، اما نت رانرها به این دسترسی ساده قانع نیستند، بلکه آن ها تا اعماق این دنیا نفوذ می کنند و کنترل آن را پیدا و در دست می گیرند. دسترسی به فضایی که منو "Menu" شناخته می شود تنها از عهده این گروه بر می آید و از طریق آن می توانند هرکاری که بخواهند را در شبکه اطلاعات انجام دهند.

عموما این دسته از افراد از دوران کودکی با کامپیوترهای شخصی و شبکه های اینترنتی بزرگ شده و در مدارس دوره های برنامه نویسی را گذرانده اند. البته روحیه جنگ جو و خرابکارانه از همان دوران در این اشخاص وجود داشت، برای مثال هک کردن سیستم ارزیابی مدرسه برای تغییر نمرات خود و یا کمی جلوتر از آن، هک کردن حساب بانکی افراد برای بدست آوردن پول تو جیبی و یا حتی پول های کلان برای انجام عمل های سایبری!

و حال این افراد به درجه ای رسیده اند که ذهنشان با کامپیوتر و دنیای شبکه پیوند خورده است و هیچ چیز نمی تواند این ارتباط را از بین ببرد. گشت و گذار در فضای نت و سرک کشیدن به هر گوشه از آن هم تفریح و هم حرفه آن هاست. نهایت هکر بودن تبدیل به نت رانر شدن است، افرادی که ذهن و مغزشان به پیشرفته ترین تجهیزات شبکه ای گره خورده و از آن ها به عنوان شبح الکترونیک یاد می شود. امرار و معاش این افراد توسط هک و ورود به سخت ترین و حفاظت شده ترین شبکه ها و فروش و تبادل اطلاعات بدست آمده صورت می گیرد.

شاید زندگی روزانه نت رانرها توسط اطلاعات ارزشمندی که بدست می آورند -مانند رازهای مرگبار شرکت ها و یا خیانت های آن ها- بچرخد، اما قلبشان برای کشف یک برنامه جدید، اطلاعات تازه و ابزار شبکه ای نوین می تپد. هر لحظه با پیشرفت تکنولوژی برنامه های ضد هک و نفوذ بهتر و بهتر می شوند و سیستم های تدافعی شبکه ها به دنبال از کار انداختن ذهن و قلب نت رانرها هستند، اما زمان به نفع نت رانرهاست و تا به امروز آن ها پادشاه فضای نت هستند!
 

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
2,994
10,362
نام
آرمين

Techies & MedTechies
تکنسین ها و متخصصان سایبرنتیکی که فعالیت غیرقانونی و زیرزمینی دارند Techie نامیده می شوند. این گروه کسانی هستند که وقتی چیزی خراب میشود آن را تعمیر می کنند، و اگر قفلی بر سر راه قرار گرفته باشد آن را می شکنند و یا برعکس، بر روی چیزی که نیاز به مراقبت دارد قفل گذاری می کنند. در هر حال اگر مسئله مربوط به مدار الکترونیکی باشد و یا نیازمند ابزار باشد و یا نقشه سرهم کردن آن پیچیده باشد، تنها گروهی که از پس آن بر می آیند افراد این دسته هستند. شاید هریک از افراد این گروه در زمینه خاصی مانند اسلحه و یا مدار الکترونیک تخصص داشته باشند، اما در واقع همه آنها می توانند هر آن چیزی که توسط شخصی ساخته شده باشد را تعمیر کنند، بسازند و یا نابود نمایند.

ذهن افراد این گروه همواره درگیر ساخت و ساز و کشفیات است و از هیچ فرصتی برای این امر دریغ نمی کنند. لوازم اولیه کار مانند آچار و چکش را همیشه به همراه خود دارند و در تمامی زمینه ها صاحب نظر هستند. این بی قراری ذهنی موجب می شود که اگر وسیله ای بیش از چند دقیقه کوتاه در کنار آن ها بی استفاده باشد، تغییرات اساسی در آن داده و کاربردی جدید برای آن یابند. درست است که در این دوران تکنولوژی بسیار فراگیر بوده و هرکس از آن سهمی برده است، اما اکثریت مردم با وجود استفاده از وسایل، ساز و کار اساسی آن ها را نمی دانند و تنها این گروه هستند که زندگی خود را به درک بهتر و کشفیات در این زمینه اختصاص داده اند. درآمد این گروه توسط تعمیرات وسایل گوناگون تامین می شود، اما اختصاص زمان زیادی از عمر تنها برای تعمیرات کافی نیست! فعالیت اصلی و پول ساز این گروه در ساخت و یا تعمیر تکنولوژی های اساسی سایبری، ساخت لوازم جاسوسی، بمب و ربات های هوشمند و هر تکنولوژی غیر قانونی است.

مهارت بیشتر در کار به معنی درآمد بیشتر است، که این درآمد نیز صرف خرید ابزار، سخت افزار و اطلاعات می گردد. برای به روز ماندن تقریبا دست به خرید هر وسیله جدیدی می زنند تا بتوانند تک تک اجزا و نحوه کار آن را مورد بررسی قرار دهند. همانگونه که بازار کار موجب یافتن دوستان و آشنایان می گردد، رقابت در این بازار موجب به وجود آمدن دشمنان بسیاری نیز می گردد و به همین دلیل افراد این گروه برای حفاظت از خود دست به طراحی تجهیزات پیشرفته دفاعی می زنند و در نهایت اگر چاره ای برای آن ها باقی نماند، مجبور به استخدام یک تکاور برای حفاظت می گردند.

گروه دیگری نیز تخصصی مانند Techies، اما در زمینه بدن انسان دارند. سر و کار این گروه که Medtechie نام دارند با بدن و اندام های طبیعی و مصنوعی انسان هاست. وجود چنین افرادی در دنیای این روزها طبیعی به نظر می رسد. معمولا افراد به منظور مداوای زخم ها و یا تعویض و نصب قسمت های سایبری غیرقانونی به این گروه مراجعه می کنند.راکرز (Rockers or Rockerboy)
این گروه متشکل از موزیسینهای سرکشی است که با استفاده از موسیقی و ایجاد تنش ذهنی به جنگ با قدرت میروند. به واسطه شخصیت کاریزماتیکی که دارند و اجرای موسیقی توانایی همراه سازی دسته های زیادی از مردم با خود را دارند. در این روزهای سخت و پر از مشکلات، قطعا مردم به دنبال شخصی و یا چیزی هستند که به آن باور داشته باشند، کسانی که پیامشان امید به زندگی و مقابله با عوامل پشت پرده و شرکتهای طمعکار را تقویت کند. این گروه سرود جنگند، کسانی که جانشان را در کف دستانشان میگیرند تا پیام آزادی را توسط هنر به مردم برسانند، تا آهنگ آزادی را به گوش همگان بنوازند و به آنان بفهمانند هنوز هم زندگی ارزش جنگیدن دارد.

اگر به موسیقی و مخصوصا موسقی راک علاقه دارید، این گروه دقیقا جای شماست. Rockers شاعران خیابان، ضمیر اجتماعی و طغیانگران عصر 2000 هستند. با ظهور استودیوهای قابل حمل دیجیتالی و آموزههای زیرزمینی، هر راکر میتواند پیامش را به راحتی در میان مردم شهر پخش کند.

اکثر اوقات پیام این گروه خلاف خواسته شرکت ها و دولت هاست، خلاف افراد قدرتمندی که افسار دنیا را در دست گرفته اند. اما راکر ها به دنبال چالش و خطر هستند و قدرت هدف آن ها برایشان اهمیتی ندارد. گاهی نیز پیام این اشخاص برای روشنگری و دورسازی ذهن مردم از تبلیغات های دولتی است، دروغ هایی که روزانه از رسانه های رسمی منتشر می شوند. پیشینه این گروه به ستارگان و بزرگانی می رسد که با ساز و هنجره طلایی خود راستی و درستی را فریاد زدند.

یک راکربوی توانایی این را دارد تا موجب قیام مردم شود و با موسیقی خود این به پا خواستن را رهبری کند، می تواند با استعداد خود روی اشخاص تاثیر گذارد و آن ها را از حقایق روزگار مطلع سازد. آهنگ و موسیقی این گروه مانند معجزه می ماند، معجزه ای که ترس را به شجاعت، ضعف را به قدرت و غفلت را به بیداری تبدیل می کند. اسطوره های راکر پیش از این نیز موجب اعتراضات وسیعی علیه شرکت ها و دولت ها شده اند و با اشعارشان بسیاری را به زانو در آورده اند. با وجود خطرهای بسیار، برپایی کنسرت های خیابانی توانایی و اراده بسیاری می طلبد؛ اما یک راکربوی برای این کار همیشه آماده است.فیکسر (Fixer)
فیکسرها فیکسرها شمشیرکشها، قاچاقچیها و دلالهای اطلاعات بازار سیاه هستند که مشخصه اصلی آن ها ارتباطاتشان است. به دلیل افراد زیادی که می شناسند به راحتی می توانند مکان هر چیزی؛ از یک شخص تا وسیله مورد نظر را در کمترین زمان ممکن پیدا کنند و همچنین برای مخفی کردن رد خود و سرپوش گذاشتن اعمال روش های زیادی بلدند.

افراد این گروه عموما نتوانستند شغلی در شرکت ها برای خود پیدا کنند تا زندگی به ظاهر آرامی داشته باشند، همچنین آنقدر ها هم به قدرت خود اعتماد نداشتند که به تکاور ها بپیوندند، اما دوست و آشنا زیاد داشتند، مشکلات و احتیاجات آن ها را می شناختند و راه های رفع آن ها را می دانستند. پس چه بهتر که از این موقعیت استفاده کرده و سرمایه خود را از این راه بدست آورند. هرچه در این مسیر پیشرفت می کردند، قابلیت و رابطه برای انجام کارهای بزرگتر نیز بدست می آوردند و حال قراردادهای ساده کنار رفته و جای خود را به موارد بزرگ تر داده است. این گروه دست به کارهایی همچون عبور سلاح های کشنده غیر قانونی از مرز، دزدی داروهای ویژه از شرکت ها و فروش آن ها در بازار سیاه، دلالی انسان ها، انجام کارهای افرادی که خود مستقیما نمی خواهند وارد قضیه شوند و ... می زنند. این گروه بسیار به مانند مافیا هستند، در هر مدل کسب و کار، معامله و گروه های سیاسی دست دارند و همه چیز را توسط روابطی که دارند پیش می برند. برای مثال اگر یک کلوپ شبانه در شهر تاسیس شده، بسیاری از معاملات و کارهای آن توسط یک فیکسر انجام شده است و یا اگر سلاح جدیدی در دست نیروهای امنیتی مشاهده شود، احتمالا یکی از آن ها به صورت قاچاق این سلاح را وارد کرده است. این افراد حتی وارد جنگ های میان شرکت ها نیز می شوند و با میانجی گری های خود به دنبال هدفی مشخص هستند.

از همه این کارها پول های کلانی نسیب فیکسرها می شود، اما گاهی بدون دریافت پول نیز کارهایی انجام می دهند، برای مثال اگر شخصی تحت تعقیب بوده و نیازمند کمک باشد به او پناه می دهند، و یا حتی در عملی خیرخواهانه تر از سرمایه خود برای مردم بی خانمان سرپناهی تهیه می کنند و از گشنگی نجاتشان می دهند. البته مشخص است که هدفی پشت این کارها نهفته است و آن نیز پیدا کردن روابط بیشتر، رد پوشانی و رد گم کنی است، زیرا هر شخصی که به او لطف کرده باشند، به آن ها بدهکار است و در زمان نیاز می توانند روی کمکشان حساب باز کنند. در واقع یک روی این افراد مانند رابین هود است و روی دیگر مانند آل کاپون! پیش از این به چنین اشخاصی لقب Crime Lord داده بودند، اما حال با نام فیکسر شناخته می شوند.مدیا (Media)
خبرنگارهایی که به صورت انفرادی و یا در شبکه های کوچک و به صورت مستقل فعالیت می کنند در این گروه جای دارند. افرادی که به دنبال اخبار حقیقی هستند و در مقابل دروغ های تبلیغاتی رایج قرار می گیرند. این افراد همواره برای حفظ اعتبار خود می کوشند، زیرا به واسطه آن حرفشان همیشه سند خواهد بود، حتی اگر مدرکی برای ارائه نداشته باشند.

شبکههای خبرگزاری شرکتها و دولتی در حال پنهان سازی حقایق هستند و این مدیاها هستند که جلوی آن ها خواهند ایستاد و این مقاومت باید صورت گیرد. شرکتها بر دنیا حکم رانی میکنند، آنها دست به هر جنایتی از فلج کردن اقتصاد مردم، آلوده کردن محیط زندگی و قتل انسانها، بدون هیچ مجازاتی می زنند و تنها اشخاصی که میان اعمال این شرکتها و سلطه آن ها قرار میگیرند خبرنگارهای مستقل هستند.

تنها لوازم مورد نیاز این افراد یک دوربین فیلم برداری، یک کارت خبرنگاری است و شجاعت است! این افراد نماد جهانی هستند که شبانه در شبکه های تلویزیونی میلیون ها بیننده ظاهر می شوند. به دلیل این چهره جهانی و خدماتی که در زمینه انتشار اخبار درست انجام داده اند، طرفداران زیادی بدست آورده اند، گروهک های کوچکی نیز پشت آن ها ایستاده اند و مخالفان نمی توانند به راحتی جلویشان را بگیرند و از صفحه ها محوشان کنند. برای کشف رازهای مخفی شرکت ها و دولت از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و هرچه راه سخت تر باشد، کوشش بیشتری می کنند تا در نهایت به خواسته خود برسند و زمانی که این رازها را برملا کردند، دولت را مجبور به اقدام می کنند.

ممکن است یک روز سرنخی از انتشار داروهای مخدر و غیرقانونی توسط یکی از شرکت ها کشف کنند و فردای آن روز خبر دزدی افراد و انتقال آن ها به مکان هایی مخفی! و یا حتی مدارکی که نشان از جنگ و خرابکاری شرکت ها در نواحی مختلف شهر و حتی دنیا دارد! هر خبری که مخابره می کنند نسیمی است به سوی آزادی.

در ازای فعالیت و اخباری که منتشر می کنند، طرفداران بیشتری نیز پیدا می کنند و در واقع رتبه و درجه بالاتری بدست می آورند. البته این کار آسان نیست، زیرا حریف آن ها بسیار قدرتمند تر است و دست به هر کاری برای جلوگیری از فعالیتشان می زنند. بسیاری از گزارش های آن ها ضبط قانونی شده و اجازه انتشار پیدا نکردند، تجهیزاتشان گرفته و یا نابود شد، گروهک های کوچکشان نابود شد ولی این گروه دست از کار نکشیدند و با وجود سوء قصدهای فراوان به جانشان با اراده ای قوی پیش می روند و به دنبال رازهای جدید رفته و برای مخابره آن ها جنگیده اند. افرادی که به رتبه های بالا در این گروه می رسند اصولا برای حفاظت از خود یک بادیگارد تکرو استخدام می کنند و برای پیدا کردن سرنخ ها به سراغ بهترین نت رانر ها می روند.
 

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
2,994
10,362
نام
آرمين
متاسفانه عکس هایی که به موضوع بخوره و پیدا بشن اکثریت شخصیت زن دارن! نمی دونم چرا!

در مورد کلاس ها، کلاس راکرز برام خیلی جالب بود! اینکه اصلا توی بازی باشه و چطور پیاده سازی می شه خیلی جالب هست. البته خوب همه می دونیم که هر کلاسی انتخاب کنیم بازم بازی شامل شوتینگ و موارد اینچنینی هست، اما خوب همون ویژگی اساسی چطور می خواد باشه خیلی جالبه که تا الان من جایی ندیدم!

شخصیت Techies و Medtechies رو می شه توی بازی Deus Ex Mankind Divided براش مثال آورد، Václav_Koller که Adam Jensen برای یه سری بهینه سازی پیشش می ره و می بینیم که هم موارد محافظتی زیادی برای خودش درست کرده و هم اینکه نیازمند یه شخصی مثل جنسن می شه تا خطر رو رفع کنه!

برای Fixer مثالی که یادم میاد، Jordi Chin از بازی Watch Dogs هست، اونجا هم Aiden ازش کمک می گیره تا یه سری ماموریت هارو انجام بده و روی یه سری کارهایی که انجام شده سرپوش بزاره تا دستگیر نشه!

برای مدیا هم یکی از بهترین مثال ها شخصیت Jade و گروه IRIS Network از بازی Beyond Good & Evil هستن که برای پیدا کردن راز دولت و فاش کردنش تلاش می کنن و از رسانه ها استفاده می کنن!

****
در کل وقتی این موارد رو می خوندم، به نظرم رسید که بازی ما رو توی یک گروه که مجموعه ای از این شخصیت ها باشه قرار می ده و یا اینکه در طول بازی گروهی رو شامل این اشخاص می سازیم. خودمون اول بازی کلاس رو مشخص می کنیم و یه شخصیتی می سازیم، اما تک تک این موارد نقش مهمی توی دنیای بازی دارن انگار و احتمالا با هرکدون از اون ها سروکار داریم.
هنوز چند مورد دیگه هم مونده مثل Nomad که یکی از اصلی ترین گروه ها به نظر می رسه. انشالله اونارو هم به زودی ارسال می کنم.
 

sina_unl

عضو تحریریه
Oct 27, 2005
3,492
5,419
نام
سینا
مطالب رو که خوندم، خیلی یاد Vampire the Masquerade - Bloodlines افتادم. اگه نوع سیستمهای بازی مثل اون باشه من یکی بسیار خوشحال می‌شم.
اونم از رو یه بازی Tabletop ساخته شده بود و امکان انتخاب از Clanهای مختلف رو میداد که گیم پلی هر کدوم بسیار متفاوت از بقیه بود، دقیقاً چیزی مثل همین Roleها که توی lore سایبرپانک هست.
VtM-B رو میشد به تعداد Clanها دوباره از اول شروع کرد و هر بار تجربۀ متفاوتی داشت. حتی بازی کردن دوباره با یه Clan تکراری هم چیزهایی جدیدی به بازی اضافه می‌کرد.
با تکنولوژی امروزی و تیم CDPR اگه یه بازی مثل VtM-B ساخته بشه فوق العاده‌ست. CDPR با محدودیتهایی که شخصیت ثابت ایجاد می‌کرد سری ویچر رو خلق کردن، الان باز بودن دستشون با توجه به آزادی عملی که وجود کلاسهای مختلف ایجاد می‌کنه یا می‌تونن بازی‌ای چند درجه گسترده‌تر از ویچر 3 خلق کنن یا اینکه از اونور بیفتن. شخصاً امیدوارم اتفاق اول رخ بده.
ژانر سایبرپانک و وسترن با این که خیلی خیلی مناسب بازیهای رایانه‌ای هستن اما به طور عجیبی خیلی کم ازشون استفاده شده.
سر تا پای این بازی پتانسیله.
==
دوستان خود Cyberpunk 2020 رو کسی تو ایران دیده؟ توی این کافه‌های بازیهای فکری مثلاً؟
 
آخرین ویرایش:

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
2,994
10,362
نام
آرمين
خوب آخرین مطلب من که از قبل قولش رو داده بودم هم آماده شد که برای دو گروه پلیس و Nomad هست، امیدوارم خوشتون بیاد.
بعد از این مطلبی به این شکل ندارم که ارسال کنم، اما اگر کسی در مورد چیزی بیشتر می دونست خیلی خوبه که بگه، اگر صحبتی هست خیلی خوبه که بحث بشه و اگر سوالی هست و مطلب بیشتری درخواست بود، حتما پیگیری می کنم و چیزی پیدا شد ارسال می کنم.
به هر حال ممنون از دوستایی که وقت گذاشتن و مطالب رو خوندن:x
(البته با انتشار اطلاعات رسمی، حتما تاپیک آپدیت می شه، اون کلا بحث جدایی هست)نومَد (Nomad)
روزگاری کارمند و حقوق بگیر شرکت ها و امروز آواره خرابه های بیرون شهر! سرنوشت نومَدها اینگونه رقم خورده که زندگی را در سخت ترین شرایط پیش ببرند، در مکان هایی که امکاناتی یافت نمی شود، جایی که به تنهایی زندگی تنها چند ساعت ادامه خواهد داشت. در چنین شرایطی تنها راه بقا با هم و در کنار هم بودن است، در کنار افرادی که با خانواده واقعی فرقی ندارند، افرادی که می توان روی حمایت و پشتیبانی آن ها حساب کرد.

افرادی که به نومَد ها پیوستند یا پیش از این کارمندهای رده پایین شرکت ها بودند و یا سال ها پیش در پی تصاحب زمین های کشاورزی توسط شرکت ها از خانه هایشان رانده شدند، امری که بارها صورت گرفت و همچنان هم متوقف نشده است و موجب افزایش روز افزون پیوستن افراد به نومَدها می شود. این افراد و خانواده های بیرون رانده شده برای پیش بردن زندگی با یکدیگر ترکیب شدند و تشکیل گروه های کوچک و بزرگ دادند که گاهی تعداد آن ها از دویست نفر هم می گذرد. افراد هر گروه به دلایل مختلفی با یکدیگر در ارتباط هستند که مهم ترین آن ازدواج و خویشاوندی است.

و حالا این گروه ها در زنجیره های بزرگ خودروها، وَن ها و موتور ها در بزرگ راه های بی انتهای سرزمین میانی آزادانه در حرکت هستند و به دنبال لوازم مورد نیاز برای پیش برد زندگی می گردند. لوازمی که از تمدن های پیشین در سرتاسر این فضای بی کران پراکنده شده است و بدون آن ها زندگی خانواده دوام چندانی نخواهد داشت. تنها خانه باقی مانده گروه است و هیچ مکانی دیگر حکم آن را برای این افراد نخواهد داشت. در هر خانواده ممکن است افرادی همچون معلم، پزشک و مکانیک وجود داشته باشد و در واقع هر گروه شهری است که بر روی چرخ های خودرو سوار است.

گاهی این گروه ها به سمت شهر ها می روند تا منابع مورد نیاز خود را تامین کنند و حتی بعضی اوقات گروهی کامل اجیر می شود تا ماموریت خاصی را انجام دهد. به دلایل واضحی پلیس ها میانه خوبی با نومَد ها ندارند و همیشه وقتی گروهی نزدیک به شهرها می شود برای آن ها دردسر درست می کنند، اما این مورد آنقدر هم مسئله مهمی نیست، زیرا شرایط سخت زندگی نومَدها را همواره آماده چنین شرایطی ساخته است، خودروهای آن ها به خوبی مقابل گلوله ها ایمن است و همچنین به اندازه ای تجهیز شده است تا در صورت نیاز وارد جنگ شوند. تمام افراد این گروه ها از کودکی کار با انواع اسلحه را یاد گرفته اند و هر شخصی حتما و در هر موقعیتی یک چاقوی تیز در جیب خود حمل می کند، به هر حال بی خانمان بودن در این دوران کار ساده ای نیست!

افراد در هر گروه وظایف خاصی را بر عهده دارند که بارزترین آن دیدبان (Scout) است. افرادی با لباس های چرمی بلند، سوار بر موتورهای قدرتمند و یا ماشین های آمریکایی (American Muscle) که وظیفه تشخیص موقعیت، حفاظت از گروه در مقابل حمله های احتمالی و همچنین یافتن مکان های مناسب جهت اتراق را بر عهده دارند. به عنوان یک دیده بان این افراد همواره به دنبال خطرها و مشکلات هستند و اصولا هم با تعداد زیادی از آن مواجه می شوند، از پیدا شدن گروه های رقیب گرفته تا مردان قانون و راهزن ها!
پلیس (Cops)
پلیس ها بر اساس قابلیت در دسته های مختلفی قرار می گیرند، از کارگاه های خصوصی گرفته تا پلیس های ضد شورش و افسران وظیفه، اما در هر درجه ای که باشند با استفاده از جایگاه قانونی که دارند می توانند مردم را کنترل کنند و یا آن ها را بهراسانند.

خیابان شهرها این روزها بسیار خشن و بی رحم گشته و مملو از انواع مواد مخدر، اسلحه های متنوع که حتی گاهی M16 پلیس جلوی آن ها مانند اسباب بازی است و باندهای خلاف بسیار خطرناک شده است. قطعا نیروهای امنیتی شهر با چنین شرایطی آشنایی کامل دارند و در همین راستا با خود حداقل 4 اسلحه کاملا اتوماتیک با کالیبر بالا حمل می کنند و برای دفاع جلیقه ضد گلوله ای می پوشند که توانایی دفع قوی ترین تفنگ ها را داشته باشد. با این وجود خطر همیشه این افراد را تهدید می کند و بسیاری اوقات آن ها را غافلگیر می سازد. این گروه وظیفه پاسبانی در دنیایی را دارند که نیمی از خلافکارها را افراد سایبری با سرعت، عکس العمل بالا و قابلیت های ویژه تشکیل می دهند و نیم دیگر را مزدوران اجاره ای شرکت ها که برای پیشبرد سیاست های آن ها در سطح شهر استخدام شده اند.

گروهی از پلیس ها هم در خدمت شرکت ها هستند و وظیفه حفاظت از مناطق امن آن ها را دارند، مناطقی که دردسر زیادی برای افراد ایجاد نمی کند و زندگی این گروه از پلیس ها را آسان و شیرین می نماید. این گروه با بهترین اسلحه ها، لباس ها و وسایل جنگی تجهیز می شوند و تیم پشتیبانی و وسایل نقلیه همیشه در خدمت آن هاست. قسمت هایی از شهر تحت پوشش این افراد است که صاحب آن ها ثروتمندان، دولت مردها و گردن کلفت های شهر هستند و هیچ احمقی حتی فکر انجام خلاف در آن ناحیه را نمی کند، چه برسد که بخواهد با اسلحه وارد آن گردد.

ولی اگر این شانس نصیبشان نگردد، باید در گوشه های خشن شهر گشت زنی کنند، مکانی که خانه ها ویران شده و خودروها به حال خود رها شده اند و هر شب شهر شاهد جنگ و خون ریزی و بمباران های عظیم است، منطقه ای که ساخته شده برای یک مُردن قهرمانانه!

اما اگر زیادی بدشانس باشید و یا اگر عقلتان را از دست دادهاید، این اوج خوشبختی شما خواهد بود و به گروه PsychoSquad راه پیدا میکنید. این گروه ماموریتهای سخت همچون شکار خشنترین مجرمان سایبری که تا دندان مسلح هستند را دریافت میکنند. گرچه شما به اسلحههای خودکار و قوی زیادی دسترسی دارد، اما این دسته از مجرمانهای کله خر سایبری از میان گلوله به گونهای عبور میکنند گویا که وجود ندارند! البته اکثر افراد گروه شما نیز خود تعادل روانی ندارند و دیوانه به شمار میروند و اینجاست که مبارزه بسیار خونین و جالب میشود.

اما گروهی دیگر نیز وجود دارند، گروهی که فرقی با دیوانه ها ندارند و نام PsychoSquad را یدک می کشند، برخی از افراد هستند که اوج خوشبختی خود را عضویت در این گروه می دانند. افراد این جوخه سخت ترین و دیوانه وار ترین ماموریت ها را دریافت می کنند، مانند شکار رییس یک گروه خلاف که خود یک فرد سایبری و تا خرخره مسلح است. این افراد با قوی ترین و بهترین اسلحه ها تجهیز می شوند اما گلوله برای مجرمانی که با آن ها سر و کار دارند معنی خاصی ندارد، تنها راه پیروزی در این ماموریت ها کله خر بودن این افراد است، و همین موجب عدم تعادل روانی نیز می گردد تا جایی که ممکن است به جنون رسیده و یک شهر پر از انسان های بی گناه را همراه هدف خود به خاک و خون بکشند.
 

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
2,994
10,362
نام
آرمين
2 تا نکته جالب از قسمت پلیس:

اول اینکه قسمت PsychoSquad رو نگاه می کنیم خیلی جالبه، حالا فکر کنین توی بازی افزایش لوِل باعث این درجه بندی ها بشه و برای اینکه به عضویت این گروه برسین، کارهایی باید بکنین که شاید توی حالت عادی انجام ندین! مثلا در حین فلان ماموریت انتخابی داشته باشین که کلی آدم بی گناه رو بکشین، به شهرت شما لطمه می زنه اما از اون سمت راه رو برای رسیدن به چنین گروهی هموار می کنه! :-?

مورد دوم اینکه وقتی داشتم دنبال یه عکس مناسب برای این قسمت می گشتم گفتم خوب پیرامون همین گروه Psycho باشه، چون جذابیت بالایی داره و وقتی Search زدم همش با همون عکس روبرو شدم، یکم که دقت کردم دیدم یکی از Badgeهایی که طرف داره روش نوشته PsychoSquad!!!

می خوام بگم توی یک تریلر 2 دقیقه ای، چقدر چیزها از Lore بازی رو جا دادن که وقتی در موردشون می خونی و پیداشون می کنی لذت بخشه! حتما موارد دیگه ای هم هست توی این تریلر که بعدها مشخص می شه!
 

Fifa 10

کاربر سایت
Oct 6, 2009
3,300
3,983
نام
پوریا
من که از هایپم کم شد. این همه شخصی سازی از کاراکتر تا لباس و ... ولی فقط اول شخصه. امیدوارم بازی خوبی از آب در بیاد.
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟