Cyberpunk 2077 | PC

pko1_1920x1200_teaser_cp77.jpg


Title: Cyberpunk 2077
Developer:
CD PROJEKT RED
Genre: Action RPG
Release Date: 10 December 2020
بالاخره پس از مدت ها انتظار، دومین نمایش بازی در انتهای کنفرانس E3 2018 مایکروسافت به نمایش درآمد، نمایش از Engine بازی که شامل گیم پلی نمی شد، اما اطلاعات بسیاری در آن از Setting بازی نهفته بود. همچنین در پشت درهای بسته سازندگان نمایشی طولانی را به نمایش گذاشتند که تنها اطلاعات آن در دسترس است و خبری از ویدیو و عکس از گیم پلی نیست، اما اطلاعات منتشر شده به حدی جذاب هستند که خواندن آن ها نیز به اندازه دیدن بازی هیجان انگیز باشد.


در ادامه به اطلاعات منتشر شده به صورت موردی اشاره خواهد شد و این لیست به مرور آپدیت خواهد گشت:

 • مهم ترین چیزی که باید در مورد بازی بدانیم، این است که بازی از نمای اول شخص دنبال خواهد شد، اما به هیچ وجه نباید آن را به یک بازی FPS اشتباه گرفت، بلکه بازی RPG کاملی است که از نمای اول شخص دنبال می شود. دلیل این انتخاب از سوی سازندگان هم قرار گرفتن در فضای بازی و نزدیک تر بودن او به صحنه هاست.
 • بازیکن کنترل شخصیت V را بر عهده دارد، شخصیتی که می توان پیشینه و کلاس او را تایین کرد، اما همچنان یک شخص مشخص مانند گرالت از سری ویچر خواهد بود.
 • با وجود اول شخص بودن و همچنین شخصیت از پیش مشخص V، امکان ساخت شخصیت (Character Creation) وسیعی در بازی وجود دارد، از جنسیت گرفته تا چهره و تجهیزات و پوشش.
 • شاید با خود فکر کنید وقتی قرار نیست شخصیت خود را ببینیم، مورد بالا به چه کار می آید؟! در جواب باید گفت که شخصیت شما در Cut Scene ها نشان داده می شود و گفته شده تغییر از گیم پلی به کات سین ها به نامحسوس ترین شکل ممکن صورت می پذیرد. در کنار این موارد شخصیت شما در آینه ها و Reflectionها قابل رویت است.
 • قابلیتی در بازی وجود دارد که توسط آن می توانید مشخصات افراد را مشاهده نمایید. از شغل گرفته تا حالت روانی و در مورد دشمنان، اسلحه و نقاط قوت و ضعف!

 • به صورت کلی 3 کلاس اصلی در بازی قابل انتخاب است، Solo، Techie و NetRunner
 • انتخاب Skill و Abilityها کلاس و حرفه شما در آن را مشخص می کند و بازی شما را محدود به یک شاخه نخواهد کرد.
 • در ابتدای بازی Statsهایی که انتخاب می کنید شامل: Strength, Constitution, Intelligence, Reflexes, Tech, and Cool خواند بود.
 • علاوه بر مهارت های سه کلاس اصلی، Skillهای فرعی که مربوط به سایر کلاس های Cyberpunk 2020 می شود نیز قابل دسترسی هستند.
 • سایر کلاس های Cyberpunk 2020 که جزو سه دسته اصلی ذکر شده و قابل دسترسی نیستند را می توان در شخصیت ها و NPCها دید.
 • در بازی دو مدل امتیاز کسب خواهید کرد، یکی از آن ها مختص فعالیت های جانبی خواهد بود که Street Cred نام دارد.
 • هر مسیری در بازی با توجه به Skillها انتخابی، شیوه دسترسی متفاوتی را خواهد داشت. برای مثال اگر به یک در بسته برخوردید، می توانید آن را هک کنید، می توانید قفل آن را از طریق Engineering دور بزنید و یا به زور وارد شوید.

 • بازی در شهر Night City جریان دارد (در پست دوم تاریخچه این شهر نوشته شده) و این شهر به 6 منطقه تقسیم بندی می شود. هر منطقه مشخصات مختص به خود را دارد و به صورت یکپارچه و بدون لودینگ می توانید بین آن ها جابجا شوید.
 • شهر Night City با آرزوی برترین شهر جهان و بالاترین سطح تکنولوژی ساخته شد، اما با وجود سطح بالای تکنولوژی در آن، در پی سیاست ها، قدرت طلبی و عوامل بسیار، به یکی از بدترین شهرهای جهان برای زندگی تبدیل شد تا جایی که در سال 2077 به عنوان بدترین منطقه برای زندگی در آمریکا نام گرفت.
 • شهر بازی بسیار پویاتر از شهرهای بازی The Witcher خواهد بود و NPCها هدفمندتر از گذشته فعالیت خواهند داشت.
 • در بازی قابلیت خرید خانه و آپارتمان خواهید داشت و این مکان ها لوازم اساسی یک خانه را در بر خواهند داشت.
 • برای مثال لباس و اسلحه هایی که بدست آوردید را می توانید در آپارتمان خود مشاهده کنید و خود را به آن ها تجهیز کنید، گرچه برای تعویض آن ها نیاز به برگشت به آپارتمان نخواهد بود.
 • وسایل نقلیه در بازی وجود خواهند داشت که شامل ماشین و موتور خواهد شد (اما خبری از کنترل مستقیم ماشین با قابلیت پرواز نیست). همچنین در هنگام استفاده از وسایل نقلیه نمای بازی قابل تغییر از اول شخص به سوم شخص خواهد بود.
 • علاوه بر قابلیت خرید ماشین، قابلیت دزدی آن ها را نیز خواهید داشت.
 • قابلیت جنگیدن در حین رانندگی وجود دارد که در این حالت کنترل وسیله نقلیه به AI منتقل خواهد شد.
 • در نمای اول شخص هنگام رانندگی، UI بازی بر روی شیشه جلو ماشین نمایان می شود.
 • Fast Travel در بازی وجود خواهد داشت که یکی از آن ها بنا بر تریلر نشان داده شده مترو است.
 • در مورد وسعت نقشه بازی دقیق نظری داده نشد، اما گفته شده که اگر Witcher 3 بازی بزرگی بود، این بازی بسیار بزرگ تر خواهد بود.
 • یکی از این موارد را می توان در نحوه پیاده سازی نقشه دانست، در The Witcher 3 نقشه بازی هموار بود و همه چیز بر سطح زمین اتفاق می افتاد، اما در Cyberpunk 2077 شما دسترسی به ساختمان های بزرگ و کوچک، برج ها و فضای داخلی آن ها خواهید داشت.
 • بخش هایی از شهر هستند که دسترسی به آن ها تحت شرایط خاصی امکان پذیر است، مثلا با پوشیدن یک لباس خاص می توانید وارد ساحتمان x شوید.

 • مبارزات به دو دسته مبارزات نزدیک به وسیله سلاح سرد و مبارزات توسط سلاح گرم تقسیم می شود.
 • در کدام از این دسته ها تنوع بسیاری در درون خود خواهند داشت. از سبک مبارزه تا تنوع اسلحه و ...
 • گفته شده که مبارزات نزدیک با الهام گیری از سری The Witcher در بازی پیاده سازی خواهند شد.
 • سلاحی که در اولین تریلر بازی (سال 2012) دیده شده Mantis Blade نام دارد که علاوه بر مبارزه، می تواند برای بالا رفتن از سطوح عمودی از آن استفاده کرد.
 • قابلیت آهسته کردن زمان در هنگام مبارزات نیز وجود دارد.

 • سازندگان همانند سری The Witcher، این عنوان را بزرگ سالانه و برای مخاطبان بزرگ سال می دانند.
 • گزینه های رومانس به پیشرفته ترین و پیچیده ترین حالت ممکن در بازی وجود خواهند داشت.
 • برهنگی کامل در بازی وجود دارد که قطعا آن را در دسته بازی های Mature قرار خواهد داد.
 • ماموریت ها به مانند سری ویچر و حتی پیشرفته تر از آن خواهند بود. از مکالمات گرفته تا تاثیرات آن ها بر داستان و دنیای بازی.
 • هدف سازنده ساختن دنیایی است که کاملا قابل تعامل باشد و تنها به مسیر داستانی و ماموریت های فرعی ختم نشود.
 • قابلیتی در بازی وجود دارد که توسط آن می توانید اشیاء را مورد بررسی قرار داده و در مورد آن ها اطلاعات بدست آورید.
 • فعالیت های جانبی در بازی وجود خواهند داشت، اما هنوز اطلاعاتی از آن ها منتشر نشده. با توجه به اولین تریلر مسابقات بوکس و بیلیارد احتمال حضور در بازی را خواهند داشت.
 • تاثیر انتخاب های شما بیشتر از سایر بازی های این شرکت خواهد بود. از نحوه برخورد سایرین با شما، تا تاثیرات بزرگ داستانی.
==================================================
اخبار پیرامون بازی:
در Cyberpunk 2077 ممکن است NPCها به چند زبان صحبت کنند.
Cyberpunk 2077 بسیار بزرگ‌تر از تمامی بازی‌های CDPR خواهد بود
Adam Kicinski: بازی Cyberpunk 2077 حتی جاه‌ طلبانه‌تر از آنچه در نظر داشتیم خواهد بود

==================================================


https___pbs.twimg.com_media_EnRvD_eXYAAjlg-_format=jpg&name=4096x4096.jpg
 
Last edited by a moderator:

[K1LL3R]

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
15,322
نام
∂αнмα
همه چیز قرار نیست مثل هم باشه RDR2 , Tlou2 CP2077 هر کدوم مزه خودشون رو دارن اصلا چرا باید دائم اینا رو با هم مقایسه کنیم که تجربه یـ بازی رو واسه خودمون تلخ کنیم ؟ بعد من موندم چرا باید همیشه اینقدر رو بعد فنی مانور داده بشه ؟!! اصلا نه انگار که یـ بازی گیمپلی داره داستان داره شخصیت پردازی داره همه اینا کشک محصوب میشن ؟ حتما باید برید ریز ترین باگ گرافیکی و تکسچر ضعیفی که میتونید رو پیدا کنید دائم به خودتون القا کنید که بازی دیگه به درد نمیخوره که چی ؟ فلان جاش در حد فلان بازی نیست !!! شما که میدونی بازی انتظاراتتون رو تو بخش Xyz بر طرف نمیکنه اصلا چرا دائم پیگیر اون بازی هستی ؟ خود من با بازیای میازاکی حال نمیکنم ولی هیچ وقت نشده بیام بگم چرا بازی مثلا مپ نداره یا چکپوینت نداره یا به اندازه کافی اکشن نیست خیلی راحت از کنارشون گذر کردم !! الان نمونه مشابهش میشه اینجا که شما انتظار یـ GTA از بازی داری که انتظار به شدت بی جایی هستش بازی RPG و مسلما سازنده مجبوره یک جاهاییش رو فدای بقیه قسمت هاش کنه درک این قضیه خیلی ساده هستش
 
آخرین ویرایش:

Delux1

کاربر سایت
Nov 18, 2014
864
نام
رضا
همه چیز قرار نیست مثل هم باشه RDR2 , Tlou2 CP2077 هر کدوم مزه خودشون رو دارن اصلا چرا باید دائم اینا رو با هم مقایسه کنیم که تجربه یـ بازی رو واسه خودمون تلخ کنیم ؟ بعد من موندم چرا باید همیشه اینقدر رو بعد فنی مانور داده بشه ؟!! اصلا نه انگار که یـ بازی گیمپلی داره داستان داره شخصیت پردازی داره همه اینا کشک محصوب میشن حتما باید برید ریز ترین باگ گرافیکی و تکسچر ضعیفی که میتونید رو پیدا کنید دائم به خودتون القا کنید که بازی دیگه به درد نمیخوره که چی ؟ فلان جاش در حد فلان بازی نیست !!! شما که میدونی بازی انتظاراتتون رو تو بخش Xyz بر طرف نمیکنه اصلا چرا دائم پیگیر اون بازی هستی ؟ خود من با بازیای میازاکی حال نمیکنم ولی هیچ وقت نشده بیام بگم چرا بازی مثلا مپ نداره یا چکپوینت نداره یا به اندازه کافی اکشن نیست خیلی راحت از کنارشون گذر کردم !! الان نمونه مشابهش میشه اینجا که شما انتظار یـ GTA از بازی داری که انتظار به شدت بی جایی هستش بازی RPG و مسلما سازنده مجبوره یک جاهاییش رو فدای بقیه قسمت هاش کنه درک این قضیه خیلی ساده هستش
چطوری آدم با بازی های راکستار حال میکنه با اون گیم پلی زجر کش. سوار خر ارتور شدم گاز دادم و زمانی بس دراز به مقصد رسیدم بعد دیدم تو کلی بازی دیگه اگه پیاده هم میرفتم نصف زمانم سیو میشد یا اون GTA با کاراکترهاتی حشک در حین کمنترل و راه رفتن و دویدن گان پلی هم خ. هیچی. شرط میبندم محبوب یانکی ها نبود بقیه جاها بعد ربع ساعت شیفت دیلیتش میکردن چیزای زجرآور که حتی تو دوران پلی 1 هم یافت نمیشه زیاده و لی از حوصله بحث خارج
 

Adroit

کاربر سایت
Oct 9, 2008
636
نام
سپهر
دوستان گیم پلی رو کسی دیده ؟ این دیگه چه مزخرفی بود ! چقدر هایپ شده بودم واسه این بازی (بنده شخصا به عنوان یه گیمر قدیمی که از گیم لذت میبرم ضدحال خوردم)
فکرمیکردم عجب گیمی میشه ، حالا امیدوارم خوده بازی با این فیلمی که دیدیم متفاوت باشه . وگرنه آن چه که عیان است چه حاجت به بیان است (اصلا نیازی نداره از این بیشتر راجع بهش وقت خودمون رو بگیریم صحبت کنیم)

مثل بعضیا فن بوی کمپانی خاصی نیستم و بعد از چند سال ازدواج و بزرگ کردن یه بچه دیگه قطعا متوجه شدم این چیزا اصلا ارزش اینو نداره که آدم روشون تعصبات کودکانه داشته باشه اما متاسفانه بعضیا جوری نظر میدن که انگار از سهام داران یک کمپانی هستن

اینو درک میکنم سلیقه ها متفاوته اما خدایی مقایسه ی این آشغالی که فیلمش بیرون اومده با گیم هایی که راک استار میسازه توهین به شعور خودمونه شرافتا
 
آخرین ویرایش:

I AM XBOX

کاربر سایت
Sep 3, 2006
1,043
نام
نیما
دوستان گیم پلی رو کسی دیده ؟ این دیگه چه مزخرفی بود ! چقدر هایپ شده بودم واسه این بازی (بنده شخصا به عنوان یه گیمر قدیمی که از گیم لذت میبرم ضدحال خوردم)
فکرمیکردم عجب گیمی میشه ، حالا امیدوارم خوده بازی با این فیلمی که دیدیم متفاوت باشه . وگرنه آن چه که عیان است چه حاجت به بیان است (اصلا نیازی نداره از این بیشتر راجع بهش وقت خودمون رو بگیریم صحبت کنیم)

مثل بعضیا فن بوی کمپانی خاصی نیستم و بعد از چند سال ازدواج و بزرگ کردن یه بچه دیگه قطعا متوجه شدم این چیزا اصلا ارزش اینو نداره که آدم روشون تعصبات کودکانه داشته باشه اما متاسفانه بعضیا جوری نظر میدن که انگار از سهام داران یک کمپانی هستن

اینو درک میکنم سلیقه ها متفاوته اما خدایی مقایسه ی این آشغالی که فیلمش بیرون اومده با گیم هایی که راک استار میسازه توهین به شعور خودمونه شرافتا
از بازی تا الان کلی تریلر و ویدیو گیم پلی و مکانیزمای بازی اومده تا الان هایپ شده بودی بعد الان با فیلمی که اومده بیرون (خیلی لول) متوجه شدی بازی آشغاله؟ 😀
 

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,466
نام
بنیامین
دوستان گیم پلی رو کسی دیده ؟ این دیگه چه مزخرفی بود ! چقدر هایپ شده بودم واسه این بازی (بنده شخصا به عنوان یه گیمر قدیمی که از گیم لذت میبرم ضدحال خوردم)
فکرمیکردم عجب گیمی میشه ، حالا امیدوارم خوده بازی با این فیلمی که دیدیم متفاوت باشه . وگرنه آن چه که عیان است چه حاجت به بیان است (اصلا نیازی نداره از این بیشتر راجع بهش وقت خودمون رو بگیریم صحبت کنیم)

مثل بعضیا فن بوی کمپانی خاصی نیستم و بعد از چند سال ازدواج و بزرگ کردن یه بچه دیگه قطعا متوجه شدم این چیزا اصلا ارزش اینو نداره که آدم روشون تعصبات کودکانه داشته باشه اما متاسفانه بعضیا جوری نظر میدن که انگار از سهام داران یک کمپانی هستن

اینو درک میکنم سلیقه ها متفاوته اما خدایی مقایسه ی این آشغالی که فیلمش بیرون اومده با گیم هایی که راک استار میسازه توهین به شعور خودمونه شرافتا
من که از اول می گم . فن جایی هم نیستم سهام دار هم نیستم . بازی در نگاه اول جذبم کنه تا آخرش می روم حتی اگر دث استرندینگ باشه
 

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,466
نام
بنیامین
از بازی تا الان کلی تریلر و ویدیو گیم پلی و مکانیزمای بازی اومده تا الان هایپ شده بودی بعد الان با فیلمی که اومده بیرون (خیلی لول) متوجه شدی بازی آشغاله؟ 😀
این محصول نهایی هستش . بیست روز دیگه میاد معجزه هم که نمی شه تقریبا خروجی خودشون نشان دادند
 

[K1LL3R]

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
15,322
نام
∂αнмα
خبری شده بازی منتشر شده دوستان پرونده بازی رو بستن ؟ اکثر پیش نمایش هایی که دیشب منتشر شده رسما بازی رو یکی از بهترین OW هایی که تا حالا ساخته شده معرفی کردن خلاصه یـ چند روز دندون رو جیگر بزارید عیار CDPR براتون مشخص میشه فعلا زیاد خودتون رو به زحمت نندازید
 

I AM XBOX

کاربر سایت
Sep 3, 2006
1,043
نام
نیما
این محصول نهایی هستش . بیست روز دیگه میاد معجزه هم که نمی شه تقریبا خروجی خودشون نشان دادند
من هرچی 2 3 تا تریلر آخرو نگاه میکنم جز یه شاهکار چیزی نمیبینم
نمیدونم شماها چه ایرادی توی گیم دیدید:-/
 

Dante _Sparda

Gold User
Jul 18, 2009
131
من هرچی 2 3 تا تریلر آخرو نگاه میکنم جز یه شاهکار چیزی نمیبینم
نمیدونم شماها چه ایرادی توی گیم دیدید:-/
مشکل اینجاست که هنوز خیلی ها تصور یک بازی در سبک Gta از این بازی دارند و با اون مقایسش می کنند در حالی بار ها گفته شده این بازی Rpg هستش ولی دوستان یا توجه نمی کنند یا میخوان ترول کنند
 

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
1,670
نام
محمد علی
لیپ سینک چیزی که دیدم نابوده بنظرم.
بازی به معنای سنتی لیپ سینک نداره. از نرم‌افزاری به اسم JALI استفاده شده که به صورت خودکار براساس اصواتی که (به هر زبونی) از دهن شخصیت‌ها خارج میشه، حالت صورت و حرکت لب و دهان
شخصیت‌ها رو تولید می‌کنه. نتیجه به اندازه هل بلید خانمان‌سوز نمیشه اما برای یه بازی RPG با خروارها دیالوگ و چندین زبان مختلف، نتیجه معقولی تولید می‌کنه.
در مقام مقایسه با اکثر RPG های با این ابعاد که یا کلاً شخصیت‌ها حرف نمی‌زنن (جاپونی‌جات) یا صورت شخصیت‌ها عین سنگ می‌مونه (آلودگی رادیواکتیو در وگاس)، خروجی خوبی ساختن.
 

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر