Child of Eden | Kinect

sami_19

کاربر سایت
May 1, 2008
708
نام
SaMaN
997620_20100615_embed002.jpg

Child of Eden

Ubisoft
Q1 | 2011
Kinect | Move

در میان عناوینی که تا به اینجا برای موشن کنترلر های سونی و مایکروسافت معرفی شده اند , کمتر عنوانی را می توان یافت که تجربه ی جدیدی را نسبت آن چه پیشتر بر روی wii دیده بودیم ارائه کند.
اما در میان هیاهوی E3 امسال عنوانی در کنفرانس یوبی سافت به خوبی درخشید و نشان داد می توان ایده های جدیدی را با وسیله ای مثل Kinect به اجرا در آورد.Child of Eden , شوتر On Rail ـیی است که با ترکیب کردن دنیای موجودات نورانی زیر دریا و موسیقی الکترونیک قصد دارد تجربه ی جدیدی را برای گیمر ها به ارمغان بیاورد.در E3 نسخه ی مخصوص Kinect این بازی به نمایش در آمد که نشان می داد هدف گیمر در این بازی باز کردن راه خود از میان اجرام نورانی و رسیده به انتهای مراحل است.شاید در ابتدا مکانیزم گیم پلی بازی که توسط بازی ساز خلاق Tetsuya Mizuguchi طراحی شده است گیج کننده به نظر بیاید اما با کمی دقت می توان متوجه شباهت های فرزند بهشت (!) با شوتر هایی مثل Rez و عنوان پازل پر طرفدار Lumines شد.سازنده ی بازی نیز در مصاحبه های خود منکر الهام گرفتن از بازی Rez نشده است اما اعتقاد دارد Child of Eden نکته هایی دارد که آن را از Rez متمایز می نماید.
بازی به صورت 60 فریم بر ثانیه اجرا می شود و با توجه به رنگارنگ بودن گرافیک بازی شاهد صحنه های خیره کننده ای در آن هستیم.دوربین بازی به صورت اول شخص است و تنها نشانه ای بر روی صفحه وجود دارد که می توان با استفاده از Kinect و تکان دادن دست ها در جهت های مختلف آن را جا به جا کرد.
در حالی که اجرام نورانی در صفحه حرکت می کنند , درست مانند بازی محبوب Lumines در پس زمینه موزیک ویدئو های مختلفی پخش می شود که یکی از چالش های گیم پلی بازی محسوب می شوند زیرا باعث بر هم زدن تمرکز شده و کار را سخت می کنند.
علاوه بر قابلیت هماهنگی بازی با Kinect می توان آن را با استفاده از کنترلر های معمولی و استاندارد نیز تجربه کرد که به گفته ی سازنده ی بازی در این حالت نیز می توان از آن لذت برد.کنترل بازی با کینکت نیز بسیار نرم و روان به نظر می رسید و شاهد لگ یا مشکل دیگری در حین نمایش زنده ی بازی نبودیم.

997620_20100615_embed001.jpg

شاید توضیح دادن مکانیزم گیم پلی Child of Eden برای کسانی که پیش از این Rez و یا Lumines را بازی نکرده اند مشکل باشد اما مطمعنا با دیدن تریلر ها با گیم پلی جالب این بازی آشنا خواهید شد : (بر روی لینک ها کلیک کنید)

نمایش بازی در کنفرانس Ubisoft در E3
مصاحبه با سازنده ی این اثر
تریلر رسمی در E3 2010

تصاویری از بازی :

طبق گفته ی یوبی سافت بازی در 3 ماهه ی نخست سال 2011 عرضه می شود.همچنین سایت IGN این بازی را به عنوان بهترین بازی بر مبنای موشن کنترلر ها در E3 2010 انتخاب کرده است که با وجود عنوان بزرگ و پر هزینه می تواند نشان دهنده ی ویژگی های جالب این بازی باشد.

• Like
Reactions: amirf and Gamerlast

Hooman73

کاربر سایت
Jun 12, 2010
106
نام
هومن
حالا چرا بچه ی عدن( بهشت)؟ ربطش به بازی چیه؟ بعضی از این جونورا منو یاد flOw تو PSP میندازن!

========================
اگه تو همون سامانی هستی که من فکر میکنم بگو چرا تو بلاگت علاوه بر ویرایش خرمالو ها رو هم انار کردی؟:d
الان صفحه یوزرتو دیدم به خاظر رفیق بد و زغال خوب مطمئن شدم! به علاوه این که SUPER FAN OF REACH هم هستی:d

A.T.HELLBOY

کاربر سایت
Aug 20, 2009
2,362
نام
علیرضا
بازي قشنگي به نظر ميرسه . كسي اين آهنگ متن تريلرو داره ؟
مرسي
آقا سامان ! اره تابلو ديگه ازون امضاش معلومه . عشق Reach

sami_19

کاربر سایت
May 1, 2008
708
نام
SaMaN
آقا سامان ! اره تابلو ديگه ازون امضاش معلومه . عشق Reach
خیلی هم خوب! چرا سامان نباید اینجا تاپیک بزنه؟:d
اگه تو همون سامانی هستی که من فکر میکنم بگو چرا تو بلاگت علاوه بر ویرایش خرمالو ها رو هم انار کردی؟:d
الان صفحه یوزرتو دیدم به خاظر رفیق بد و زغال خوب مطمئن شدم! به علاوه این که SUPER FAN OF REACH هم هستی:d
الان خوش حال شدین منو شناختین...؟:D

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
احتمالا به سبک flower ساختنش!
تجربه خوبی میشه:D
چه عجب یه بازیه درست حسابی برای کانکت معرفی شد

sami_19

کاربر سایت
May 1, 2008
708
نام
SaMaN
پ.ن: به نظر بازی جالبی میاد, مرسی برای مطلب!
یکی از شکفت انگیز تجربه های من تو عمرم بازی کردن Lumines بوده...نمیدونم شما ها هم روی PSP تجربه کردینش یا نه ولی واقعا شگفت انگیز و اعتیاد آورد بود.Rez رو هم بازی کردم و اونم واقعا عالی بود!(البته Lumines و Rez کاملا از نظر سبک با هم فرق دارن , Lumines یه پازل و Rez یه شوتر ـه...) این بازی هم ایده ی اون 2 تا رو به نوعی با هم ترکیب کرده...
کلا یه ویژگی که این سبک داره آرام بخش بودنش ـه یعنی وقتی خسته هستین یا ناراحت آرومتون میکنه و تمرکز رو بهتون بر میگردونه . تو کنفرانس یوبی سافت هم واقعا تحت تاثر COE قرار گرفتم ...

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
یکی از شکفت انگیز تجربه های من تو عمرم بازی کردن Lumines بوده...نمیدونم شما ها هم روی PSP تجربه کردینش یا نه ولی واقعا شگفت انگیز و اعتیاد آورد بود.Rez رو هم بازی کردم و اونم واقعا عالی بود!(البته Lumines و Rez کاملا از نظر سبک با هم فرق دارن , Lumines یه پازل و Rez یه شوتر ـه...) این بازی هم ایده ی اون 2 تا رو به نوعی با هم ترکیب کرده...
یجورایی خیلی منو یاده Rez میندازه ولی رنگ بندیش کاملاً با رنگبندی مرده (نظر شخصی) Rez متفاوت و زنده تره بنوعی اعتیاد آور به نظر میاد, از لحاظ BackGround شباهت هایی هم با Lumines داره!
برترین تجربه من تو این سبک فعلاً Flower بوده تا ببینیم این بازی با کنترلر انقلابی کینکت چه میکنه!

نه پسر جان تلفظشون یکیه!
کینکت تلفظ نمیشه کانکت تلفظ میشه
خیلی خُب حق با شماست ما اشتباه میکنیم! ;)

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
من هم تریلر رسمی بازی و هم نمایش E3 را دیدم ولی خیلی از گیم پلیش سر در نیاوردم!دقیقا چی کار می کرد؟
ولی به نظر بازیه هنری جالبی باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر