Cevat Yerli از دلیل 30 فریم بودن Ryse می گویید

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,996
نام
محمد امین
87700347666829931902.jpg

بسیاری متعجب هستن که چرا Ryse: Son of Rome در XBOX ONE به صورت 30 فریم در ثانیه اجرا میشود و چرا اونطور که برای نسل بعد انتظار می رود بر روی 60 فریم نیست..؟ در این رابطه Cevat Yerli مدیر شرکت Crytek در مصاحبه ای با Eurogamer توضیح میده.

Cevat می گویید بازی سازها باید انتخاب کنند که بازی آنها بر روی 30 با 60 فریم بر ثانبه اجرا شود و این قضیه به نوع بازی و درصد پیچیدگی آن پروژه بستگی دارد.ما با Ryse می خواستیم یک تجربه احساسی و پیچیده به همراه نورپردازی پویا و محیطی واقعگرانه در کنار کارکترهای غنی و انیمیشن های آنها به وجود بیاوریم، بنابراین ما 30 فریم را انتخاب کردیم و معتقدیم بسیاری از توسعه دهندگان برای خلق دنیایی غنی تر 30 فریم را به 60 فریم ترجیح میدهند. 60 فریم دوبرابر احتیاج به سرعت رندر بیشتر دارد در حالی که 30 فریم به نوعی استاندارد محسوب می شود و اکثر فیلم های سینمایی همین مقدار فریم را میدهند.

او همچنین در مورد کارکرد ESRAM به عنوان یک حافظه با سرعت بسیار بالا در XBOX ONE می گویید: ما اهداف زیادی توانستیم در ESRAM رندر کنیم به طور مثل G-Buffer ، سرعت در ESRAM به طور قابل توجه ای بالا است در حالی که با 32MB ممکن است نشود چیزی مثل MSAA را به طور کامل استفاده کرد ولی با یک استراتژِی اداره حافظه هوشمند ممکن است بتوان با این مشکل مقابله کرد.

منبع

آخرین ویرایش:

farzadwar

کاربر سایت
Jan 22, 2010
1,086
نام
farzad
سلام
اینطور که توی تریلرهای اخیر به وضوح دیده شد خیلی پیشرفت داشته این بازی تا به الآن امیدوارم شاهد یه بازی ناب از سوی این استدیو باشیم چون دارن یه بازی با محتوای غنی میسازن

SeSeR

کاربر سایت
Oct 12, 2013
92
نام
ممد حسین
اگه ۳۰ فریم استاندارده پس دیگه چه نیازی به کنسول های نسل بعده !!
کلا از نظر بنده ۶۰ درصد ارتقای بازی ها باید تو زمینه ی فریم ریت صورت بگیره تا جزییات !!!

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
کلا دو برابر اینم سخت افزار داشتن بازم 30 فریم میکردن چون گرافیک بهتر نمایش داده میشه به جای 30 فریم بودن

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
حتی فریم 120 هم باشه امیدی به این بازی ندارم!!
اصلا گرافیک بهترین! تا 10 سال دیگه هم هیچ بازی گرافیکش به این نمی رسه ولی گیم پلی تعطیله آقا تعطیل!!
-----------
این یرلی و کرایتکی هم من یه بارندیدم تو یک مصاحبه یا بحثی بیان به غیر گرافیک و مسائل فنی صحبت کنن!!!
خب از شرکتی که 60 درصد یک بازی رو گرافیک می دونه چه انتظاری داریم!!؟

Nomad

کاربر سایت
Oct 3, 2008
457
60 فریم دوبرابر احتیاج به سرعت رندر بیشتر دارد در حالی که 30 فریم به نوعی استاندارد محسوب می شود و اکثر فیلم های سینمایی همین مقدار فریم را میدهند.

24 فریم رو برادران یرلی تغییر دادند و 30 فریم شد استاندارد فیلم سینمایی؟ بعد فیلم سینمایی با بازی مقایسه میشه؟ سر Crysis 3 هم فکر کنم پس مقصودشون فیلم ساختن بوده و اون صحبت 60 درصد بازی گرافیک هست داره کم کم معنا پیدا میکنه واسه من.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,996
نام
محمد امین
اگه ۳۰ فریم استاندارده پس دیگه چه نیازی به کنسول های نسل بعده !!
کلا از نظر بنده ۶۰ درصد ارتقای بازی ها باید تو زمینه ی فریم ریت صورت بگیره تا جزییات !!!

روی چه اصولی این حرفو میزنی ملت اومدن نسل بعد تا گرافیک بهتری ببینن نه فریم بهتر وگرنه تو PC هم قبلا می شد فریم رو بالاتر برد ولی مهم جزئیات گرافیکی هست..
در مورد فریم هم 30 فریم متعادل بود و تو 30 فریم هیچکس هیچ مشکلی نداره اگر قرار باشه از 30 فریم پایین تری نیاد به نظر من 30 فریم خوب هست درسته 60 فریم بازی رو روانتر میکنه اما این روانتر بودن ناچیز هست و درست نیست به خاطر اون از جزئیات گرافیکی زده بشه

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,692
نام
علی
به نظر من هم خیلی از بازیا نیازی نیست حتما 60 فریم باشه این چیزیه که ما اونو تبدیل به یه بت کردیم که بازی اگه 60 فریم باشه دیگه خیلی شاخه ولی نه اینجوری نیست

Luther

کاربر سایت
Jul 12, 2013
40
هرکی یه مصاحبه از این بشر پیدا کرد که در رابطه با گیم پلی یه خط گفته باشه و کلا در رابطه با گیم پلی باشه بنده اون خط رو میکنم امضام !!

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,128
روی چه اصولی این حرفو میزنی ملت اومدن نسل بعد تا گرافیک بهتری ببینن نه فریم بهتر وگرنه تو PC هم قبلا می شد فریم رو بالاتر برد ولی مهم جزئیات گرافیکی هست..
در مورد فریم هم 30 فریم متعادل بود و تو 30 فریم هیچکس هیچ مشکلی نداره اگر قرار باشه از 30 فریم پایین تری نیاد به نظر من 30 فریم خوب هست درسته 60 فریم بازی رو روانتر میکنه اما این روانتر بودن ناچیز هست و درست نیست به خاطر اون از جزئیات گرافیکی زده بشه

جمله اول رو میزنی بعد دوم رو... اول راجع بهش فکر کن چی داری میگی! خوب اومدن نسل جدید گرافیک بهتر ببینن اگه فریم بهتر میخوان قبلا رو PC بود؟ خوب گرافیک بهتر هم قبلا روی PC بود! حرف رو میزنید بعد خودتون تو ادامه نقض میکنیدش :))

ملت میرن نسل بعد که بازی های شاخ تر ببینن! نه گرافیک خالی! متاسفانه هر چقدر هم بخوای دفاع کنی، این بازی به جز گرافیک هیچ چیزی نداره! حالا تا صبح انکار کن! هیچ چیز عوض نمیشه...

مردم میان نسل جدید Halo و The Order بازی کنن نه انیمیشن ببینن! ( انیمیشنی که فقط گرافیک فک بر انداز داشته باشه! اونم فقط برای مدت محدودی! )

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,996
نام
محمد امین
جمله اول رو میزنی بعد دوم رو... اول راجع بهش فکر کن چی داری میگی! خوب اومدن نسل جدید گرافیک بهتر ببینن اگه فریم بهتر میخوان قبلا رو PC بود؟ خوب گرافیک بهتر هم قبلا روی PC بود! حرف رو میزنید بعد خودتون تو ادامه نقض میکنیدش :))

ملت میرن نسل بعد که بازی های شاخ تر ببینن! نه گرافیک خالی! متاسفانه هر چقدر هم بخوای دفاع کنی، این بازی به جز گرافیک هیچ چیزی نداره! حالا تا صبح انکار کن! هیچ چیز عوض نمیشه...

مردم میان نسل جدید Halo و The Order بازی کنن نه انیمیشن ببینن! ( انیمیشنی که فقط گرافیک فک بر انداز داشته باشه! اونم فقط برای مدت محدودی! )

بالا رفتن فریم و رزولوشن نشانه برتری گرافیک نیست..گرافیک بازی های PC هیچ فرق خاصی با نسخه کنسول نداشت به جزء جزئیات محیطی بیشتر وقتی حرف از بالارفتن گرافیک میشه شما چهارتا تکنیک DX11 رو در نظر نگیر بازی به طور کامل گرافیکش متحول میشه ما باید شاهد یک تحول عظیم گرافیکی باشیم یک چیزی مثل Gears of War 1

در کل این نظر شما به عنوان یک فن سونی هست که اعتقاد دارین RYSE فقط گرافیک هست و این برای من اصلا مهم نیست با تمام احترام

g4m3r

کاربر سایت
Oct 7, 2013
777
نام
saeid
جمله اول رو میزنی بعد دوم رو... اول راجع بهش فکر کن چی داری میگی! خوب اومدن نسل جدید گرافیک بهتر ببینن اگه فریم بهتر میخوان قبلا رو PC بود؟ خوب گرافیک بهتر هم قبلا روی PC بود! حرف رو میزنید بعد خودتون تو ادامه نقض میکنیدش :))ملت میرن نسل بعد که بازی های شاخ تر ببینن! نه گرافیک خالی! متاسفانه هر چقدر هم بخوای دفاع کنی، این بازی به جز گرافیک هیچ چیزی نداره! حالا تا صبح انکار کن! هیچ چیز عوض نمیشه...مردم میان نسل جدید Halo و The Order بازی کنن نه انیمیشن ببینن! ( انیمیشنی که فقط گرافیک فک بر انداز داشته باشه! اونم فقط برای مدت محدودی! )
خوشم میاد همچین با قاطعیت از گیمپلی بازی حرف میزنی هیچ کی نفهمه انگار شص دفع بازی رو تموم کردی پسر خوب بذار بازی رو تجربه کنی بد بزن تو سرش.درسته گیم پلی بازی تا اینجا مثه گرافیکش تاپ نیس اما اینجورایام نیس ک شما میزنی تو سرش:|

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,128
حالا شما اجازه بده بازی ریلیز بشه بعد اگه فقط گرافیک بود بیاین اعتراض کنید. والا من موندم یه عده که میان میگن این بازی فقط گرافیکه از کجا این صحبتو انجام میدن؟!! شما صبر کن برادر من بازی منتشر بشه بعد:);).

چند تا گیم پلی 30 دقیقه ای 24 دقیقه ای و ... توی یوتیوب هست، اگه برید ببینید متوجه منظورم میشید!

بالا رفتن فریم و رزولوشن نشانه برتری گرافیک نیست..گرافیک بازی های PC هیچ فرق خاصی با نسخه کنسول نداشت به جزء جزئیات محیطی بیشتر وقتی حرف از بالارفتن گرافیک میشه شما چهارتا تکنیک DX11 رو در نظر نگیر بازی به طور کامل گرافیکش متحول میشه ما باید شاهد یک تحول عظیم گرافیکی باشیم یک چیزی مثل Gears of War 1

در کل این نظر شما به عنوان یک فن سونی هست که اعتقاد دارین RYSE فقط گرافیک هست و این برای من اصلا مهم نیست با تمام احترام

برای خود من، گرافیک اولویت سوم یا چهارمه، ولی شما وقتی حرف گرافیک میاد وسط و اون تاپیک مربوط به PC باشه، میگید مهم گیم پلی ـه، وقتی از کنسول حرف میزنیم و بازی هاش، چون انحصاری کنسول مورد علاقتون فقط گرافیک داره، گرافیک میشه مهم ترین عامل نسل جدید! توی پست قبلیتون هم که اول یه چیزی رو میگید بعد خودتون بر عکسش هم میگید و نقض میکنید حرف خودتون رو!

این بازی وقتی ریلیز شد هم اینجا خواهیم بود! بیشتر راجع بهش صحبت میکنیم!

آخرین ویرایش:

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
اونجایی که اشاره کرده به محیط احساسی و سینمایی و اینکه میخواد مثل یک فیلم یه تجربه ی بصری با سبک هنری باشه و باید روی 30 فریم باشه باهاش موافقم ... البته اگه واقعا سبک بازی همینطور که میگه باشه . مثلا اگه یه بازی که اساسش روی یه گیم پلی سریع مثل GOW یا COD نیست یعنی مثل Beyond Two Souls یا L.A. Noire با 60 فریم اجرا بشه نسبت به 30 فریم نتیجه بهتر نمیشه که هیچ از اون حالت سینماتیک بازی رو درمیاره چون استاندارد پخش Motion Picture همون زیر 30 فریمه . (برای همین حتی نسخه ی PC بازی L.A.Noire روی 30 فریم اول قفل بود)

اما درمورد اینکه روزلوشن پایین اومد و اینکه خودش آخر گفته مشکل دارن هنوز درمورد کار با ESRAM هنوز میشه ضعف سخت افزاری رو موثر دونست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر