PC Black Mesa

سلام!
بالاخره بعد از سال ها انتظار، Black Mesa منتشر شد!
Black Mesa چی هست؟ به صورت مختصر و مفید میشه گفت بازسازی اولین نسخه Half Life با انجین Source. یعنی بازی Half Life رو با کیفیت و گرافیکی مشابه Half Life 2 تجربه می کنیم.
اولین خبرها در مورد این Mod سال 2004 منتشر شد و حالا بعد از 8 سال (!!!) بالاخره شاهد عرضه اون هستیم که میتونه خبر خیلی خوبی برای طرفداران Half Life باشه.
تمام مدل های کاراکترها، دشمن ها و موجودات و همچنین محیط ها و اسلحه ها و ... با انجین Source طراحی شده و جایگزین مدل های نسخه 1998 شده. همچنین افکت های صوتی و موسیقی های جدیدی هم در بازی وجود داره.
بازی کاملاً مجانی هست و فقط نیاز به دانلود Source SDK Base داره که اون هم به صورت مجانی توی Steam برای دانلود موجوده. مثل اینکه از اینجا میشه نسخه کامل بازی رو گرفت ولی خودم هنوز امتحان نکردم و کیفیت دانلود رو نمیدونم از چه قرار هست. خودتون بگردین جاهای مختلف مثل تورنت ها و ... برای دانلود موجوده.

سازنده و ناشر: Black Mesa Modification Team
سیستم مورد نیاز:
[h=3]Minimum System Requirements[/h]
  • Software : Windows XP, Vista, or 7
  • Processor : Pentium 4 3.0 GHz, or AMD processor.
  • RAM : 1GB (1024 MB)
  • Graphics Card : Shader Model 2.0 capable, ATI 9600, NVidia 6600 or better.
  • Sound : DirectX 8.1 compatible.
  • HDD : 8 GB (Not including the Free Source SDK, installed separately)
[h=3]Ideal System Requirements[/h]
  • Software : Windows XP, Vista, or 7
  • Processor : Intel Core 2 Duo 2.4GHz or AMD equivalent.
  • RAM : 1 GB (1024 MB)
  • Graphics Card : Shader Model 3.0 capable, ATI X1600, NVidia 7600 or better.
  • Sound : DirectX 9.0c compatible.
  • HDD : 8 GB (Not including the Free Source SDK, installed separately)

تصاویری از بازی:

ξα6ηερ

کاربر سایت
Aug 24, 2011
145
فک نمی کردم تغییرات تا این حد زیاد باشن تشخیص یکسری مکان ها واقعا خیلی سخته ! چپتر Inbound عالی بود بهتر از این نمی شد ( بهترین Opening یک Mod در تاریخ :D) set-piece مربوط به Resonance Cascade ضعیف کار شده بود. اولین باری که بعد از Resonance Cascade به Xen پورت می شیم رو به طور کل حذف کرده بودن ، یکسری از قسمت های On a Rail کاملا حذف یا به کل عوض شده بود اون پیچیدگی نسخه اصلی رو نداشت ، Questionable خیلی گسترده تر شده ، چپتر Surface Tension هم تغییرات زیادی داشته بعضی از باس ها سخت تر از نسخه اصلی هستن (AH-64 Apache) ، مین ها قابل دیدن هستن (برخلاف نسخه اصلی) یه tentacle تو این چپتر بود که حذفش کردن! چپتر مورد علاقم مثل بازی اصلی Lambda Core هست یکم پیچیده تر شده ممکنه برای اولین بار یکم گیج کننده باشه.
این موجودات نازنین که خیلی رو اعصاب بودن رو چرا حذف کردن؟ :( ، مبارزه با female assassin ها مثل نسخه اصلی لذت بخشه ، کشتن Ichthyosaur های خوشگل چرا اینقدر راحته؟ :( ، Bullsquid ها ترسناک تر شدن :D ، دیالوگ های NPC هایی که دنبالمون را میفتن خیلی بیشتر شده و به هر اتفاقی که میفته واکنش نشون میدن همین باعث می شه ارزش تکرار بازی بالا بره ، باگ هم به مقدار کافی وجود داره ! Easter Eggs و نکات مخفی هم همین طور . . . در مجموع با اینکه بازی بسیار خوبیه و یادآور خاطرات خوب گذشته بود ولی انتظار بیشتری داشتم

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام

من از سیب‌دانلود بازی رو بگیرم، کامل هستش یا باز نیاز به Source SDK داره؟

Source SDK رو لینک مستقیمی چیزی ازش میشه پیدا کرد بدون استیم بشه گرفت؟

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
این نسخه ای که سیب دانلود گذاشته چطوره؟! تاییدش میکنید؟!
حجم: 3.1 گیگابایت

اون فقط خود بازیه، Source SDK 2007 رو لازم داره.

--------------

بجه ها این Source SDK 2007 رو کدوم بازی های Valve پیدا میشه تا دانلودش نکنیم دیگه؟

ξα6ηερ

کاربر سایت
Aug 24, 2011
145
مصاحبه VG247 با Chet Faliszek و نظرش در مورد Black Mesa :d

?Black Mesa Source. Have you played it? What do you think
.Yeah it’s cool because there’s so many memories that just come flooding back. The last time I played Half-Life was before we worked on Half-Life 2: Episode Two

There’s that bit where you’re walking around the White Forest base and there are scientists talking to you, saying the same things from the start of the original Half-Life. That was an inside joke, but I hadn’t played it since Black Mesa Source, so it’s cool to go back, plus it has excellent graphics that’s for sure

?I can’t imagine a world where Activision say, would allow a fan remake of Call of Duty 4. That would get shot down the second the first screenshot went out. Why is it important to be that open and to allow people to do things like Black Mesa Source
.Why wouldn’t we? But I guess you’d have to convince me of the benefits to the other side, because to me, this feels like pretty common sense

.It’s mainly companies protecting their interests and blocking anything that could tarnish the reputation of their products
.Well let’s say that Black Mesa Source turned out horrible. It’s not going to hurt the original Half-Life

.Because it still remains
.Yeah exactly, and it’s interesting to play and to see what parts they kept the same and in what ways they went in and changed things

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
ای بابا ! خواستیم دو دقیقه Black Mesa بازی کنیم از جون ـمون سیر شدیم ! :|
این Steam که ماشاالله ترکونده ! هر دفعه باز میشه دو ساعت طول میکشه و بعد نمیدونم مشکل از تشکیلات من هست یا کلآ این طوریه که مثلآ توی یه روز 2،3 بار آپدیت شد !! بعد به بدبختی واردش شدم و نوشت خود بازی باید آپدیت بشه. اونم یکی دو ساعتی طول کشید و آخرش که همه چی تموم شد ، رفت داخل بازی ولی توی صفحه Loading موند و هیچ خبری نشد. چند بار دیگه هم تست کردم ولی کلآ خبری نشد و نتونستم بازی کنم. باید بشینم از اول نسخه بدون Steam رو دانلود کنم.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
این Steam که ماشاالله ترکونده ! هر دفعه باز میشه دو ساعت طول میکشه و بعد نمیدونم مشکل از تشکیلات من هست یا کلآ این طوریه که مثلآ توی یه روز 2،3 بار آپدیت شد !! بعد به بدبختی واردش شدم و نوشت خود بازی باید آپدیت بشه. اونم یکی دو ساعتی طول کشید و آخرش که همه چی تموم شد ، رفت داخل بازی ولی توی صفحه Loading موند و هیچ خبری نشد. چند بار دیگه هم تست کردم ولی کلآ خبری نشد و نتونستم بازی کنم. باید بشینم از اول نسخه بدون Steam رو دانلود کنم.
آره بدجوری دنگ و فنگ داره :d. منم هنوز فرصت نکردم بشینم باهاش ور برم خود بازی رو دان کردم ولی sours sdk 2007 رو ندارم. اگه یکی یه لینک بده که بازی شسته و رفته خودش نصب بشه و دو تا کلیک کنیم بریم تو بازی لطف بزرگی رو در حقمون کزده :d.
یه سری تریلر دیدم از بازی خیلی خوش ساخته، ولی بعضی جاهاش خیلی فرق کرده. به نظرم بازی اصلی هنوزم سره.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,939
نام
حسین

اریا سلام :d
ببین 2 نسخه از بازی امده یکی استیم میخواد و پیرت می کنه
اون یکی میزنی رو exeمی ری تو بازی :d

abtinhitodie

کاربر سایت
Feb 11, 2011
923
خاک تو سرم. ۵ گیگ دانلود کردم. دهانم صاف شد تا بیارمش رفتم تو بازی میبینم hl ۱ هست! توضیحات اینجا، اونجا هیچی‌ رو نخوندم اسپویل نشه :) فکر می‌کردم یک نسخه جدید هست که فنّ‌ها براش ساختن.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
خاک تو سرم. ۵ گیگ دانلود کردم. دهانم صاف شد تا بیارمش رفتم تو بازی میبینم hl ۱ هست! توضیحات اینجا، اونجا هیچی‌ رو نخوندم اسپویل نشه :) فکر می‌کردم یک نسخه جدید هست که فنّ‌ها براش ساختن.
فن ها ساختند دیگه اونم از سال 2004 بازیسازی کردند بازی رو فرق هم البته با نسخه 1 کمی داره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر