PC Black Mesa

سلام!
بالاخره بعد از سال ها انتظار، Black Mesa منتشر شد!
Black Mesa چی هست؟ به صورت مختصر و مفید میشه گفت بازسازی اولین نسخه Half Life با انجین Source. یعنی بازی Half Life رو با کیفیت و گرافیکی مشابه Half Life 2 تجربه می کنیم.
اولین خبرها در مورد این Mod سال 2004 منتشر شد و حالا بعد از 8 سال (!!!) بالاخره شاهد عرضه اون هستیم که میتونه خبر خیلی خوبی برای طرفداران Half Life باشه.
تمام مدل های کاراکترها، دشمن ها و موجودات و همچنین محیط ها و اسلحه ها و ... با انجین Source طراحی شده و جایگزین مدل های نسخه 1998 شده. همچنین افکت های صوتی و موسیقی های جدیدی هم در بازی وجود داره.
بازی کاملاً مجانی هست و فقط نیاز به دانلود Source SDK Base داره که اون هم به صورت مجانی توی Steam برای دانلود موجوده. مثل اینکه از اینجا میشه نسخه کامل بازی رو گرفت ولی خودم هنوز امتحان نکردم و کیفیت دانلود رو نمیدونم از چه قرار هست. خودتون بگردین جاهای مختلف مثل تورنت ها و ... برای دانلود موجوده.

سازنده و ناشر: Black Mesa Modification Team
سیستم مورد نیاز:
[h=3]Minimum System Requirements[/h]
  • Software : Windows XP, Vista, or 7
  • Processor : Pentium 4 3.0 GHz, or AMD processor.
  • RAM : 1GB (1024 MB)
  • Graphics Card : Shader Model 2.0 capable, ATI 9600, NVidia 6600 or better.
  • Sound : DirectX 8.1 compatible.
  • HDD : 8 GB (Not including the Free Source SDK, installed separately)
[h=3]Ideal System Requirements[/h]
  • Software : Windows XP, Vista, or 7
  • Processor : Intel Core 2 Duo 2.4GHz or AMD equivalent.
  • RAM : 1 GB (1024 MB)
  • Graphics Card : Shader Model 3.0 capable, ATI X1600, NVidia 7600 or better.
  • Sound : DirectX 9.0c compatible.
  • HDD : 8 GB (Not including the Free Source SDK, installed separately)

تصاویری از بازی:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
Molana:
دقیقا منم همین نظرو دارم. یعنی HL 2 با اینکه یه فوق بازی بود ولی اون تاثیر گذاری ای که HL 1 داشت رو نداشت واسه ی من. HL1 کلی تفاوت داشت با شوترهای مطرح اون دوره. با اینکه یه سال بعد از بازی هایی بزرگی مثل quake 2 و blood و delta force وsin و... عرضه شد ولی اصلا قابل قیاس باهاشون نبود. مکانیک گیم پلی رو کلا متحول کرد، داستان رو وارد این ژانر کرد، تعامل با محیط رو بسیار بالا برد، استفاده از وسایل نقلیه رو ساخت(تا حدودی) ، کنترل و شوتینگ رو بهبود بخشیدو.... خلاصه کولاکی بود خداییش.

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
از اون جا که من نسخه اول رو بازی نکردم ، فرصت خوبیه تا بازیش کنم . دست مادساز درد نکنه :D

من چند تا ویدیو از این ماد را در یوتوب دیدم واقعاً فوق العاده ست هر چند بیشتر ترجیه میدم اگه می خوای برای بار اول بری با همون نسخه ی کلاسیک برو بعدها وقت برای امتحان کردن این ماد هم پیدا می کنی ! نسخه ی یک از اون بازیهایی نیست که فقط یک بار بخوای تموم کنی !!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
من خودم تا چند وقت پیش HL1 رو کامل تمومش نکرده بودم. (اولین بار که رفتم سراغش یه جا گیر کردم و ولش کردم در دوران کودکی ! :D یه بار دیگه رفتم سراغش و وسطش نمیدونم چی شد که ادامه ندادم و چند ماه پیش بالاخره از اول کامل بازیش کردم) واقعآ بازی فوق العاده ای بود. یعنی همین الآن هم محشره و کمتر رقیبی داره ، چه برسه به سال 98 !!!
اتمسفری که توی این بازی بود رو کمتر بازی ای داره. دشمن های جالب ، حس ترس عجیب که از اتمسفر بازی به اضافه بعضی از دشمن ها (مثل اون Tentacle که کافیه بهش نزدیک بشین تا مثل دیوونه ها با چنگک هاش بزنه توی سرتون و در جا بمیرین) تا صداگذاری فوق العاده و اسلحه های جالب و ...
در کنار همه اینا ، بازی به شدت سینمایی بود. این روزا همه بازی ها سعی دارن یه حالت سینمایی داشته باشن ولی HL توی سال 98 در این زمینه غوغا کرده بود ! مثلآ یه تیکه داشت که کف کردم (واقعآ نیازی به اسپویلر نداره ولی به هر حال)
وارد یکی از این کانال های تنگ و باریک فاضلاب میشیم. بعد داریم برای خودمون خوش و خندان جلو میریم و یه دفعه 10 متر اون طرف تر یکی از سربازها در کانال رو باز میکنه و یه نارنجک میندازه تو ! بعد انفجار صورت میگیره و آتیشش مثل این فیلم های اکشن همین طور به سمت ما میاد و عقب عقب میریم و از اون سمت کانال می افتیم توی آب ! :D این تیکه بدجوری دیدنی کار شده بود.

در کل من نمیتونم بین HL1&2 یکی رو انتخاب کنم. از یه طرف HL2 جزو بازی هایی بوده که بیشترین دفعه رو صرفش کردم (3 بار توی PC و 1 بار توی 360 ، هنوز هم پتانسیلش رو دارم که چند بار دیگه برم) و از یه طرف هم HL1 بدجوری خوش ساخت و عالی بود و انقدر باهاش حال کردم رفتم کلی در مورد دشمن ها و ... تحقیق کردم و کار رسید به دانلود کتاب HL2: Raising the Bar که کتاب به شدت جالبی هست و ایشاالله در آینده یه سری چیزا ازش اینجا میذارم. در مجموع هر دو بازی انقدر فوق العاده هستن که نمیتونم راحت انتخاب کنم. فقط جو HL1 به نظرم حالت جالب تر و متفاوت تری داره و شاید با یه اختلاف خیلی جزیی بگم نسخه برتر اون بوده.

dantes 13

کاربر سایت
Jun 15, 2010
80
نام
امید
من خودم تا چند وقت پیش HL1 رو کامل تمومش نکرده بودم. (اولین بار که رفتم سراغش یه جا گیر کردم و ولش کردم در دوران کودکی ! :D یه بار دیگه رفتم سراغش و وسطش نمیدونم چی شد که ادامه ندادم و چند ماه پیش بالاخره از اول کامل بازیش کردم) واقعآ بازی فوق العاده ای بود. یعنی همین الآن هم محشره و کمتر رقیبی داره ، چه برسه به سال 98 !!!
اتمسفری که توی این بازی بود رو کمتر بازی ای داره. دشمن های جالب ، حس ترس عجیب که از اتمسفر بازی به اضافه بعضی از دشمن ها (مثل اون Tentacle که کافیه بهش نزدیک بشین تا مثل دیوونه ها با چنگک هاش بزنه توی سرتون و در جا بمیرین) تا صداگذاری فوق العاده و اسلحه های جالب و ...
در کنار همه اینا ، بازی به شدت سینمایی بود. این روزا همه بازی ها سعی دارن یه حالت سینمایی داشته باشن ولی HL توی سال 98 در این زمینه غوغا کرده بود ! مثلآ یه تیکه داشت که کف کردم (واقعآ نیازی به اسپویلر نداره ولی به هر حال)
وارد یکی از این کانال های تنگ و باریک فاضلاب میشیم. بعد داریم برای خودمون خوش و خندان جلو میریم و یه دفعه 10 متر اون طرف تر یکی از سربازها در کانال رو باز میکنه و یه نارنجک میندازه تو ! بعد انفجار صورت میگیره و آتیشش مثل این فیلم های اکشن همین طور به سمت ما میاد و عقب عقب میریم و از اون سمت کانال می افتیم توی آب ! :D این تیکه بدجوری دیدنی کار شده بود.

در کل من نمیتونم بین HL1&2 یکی رو انتخاب کنم. از یه طرف HL2 جزو بازی هایی بوده که بیشترین دفعه رو صرفش کردم (3 بار توی PC و 1 بار توی 360 ، هنوز هم پتانسیلش رو دارم که چند بار دیگه برم) و از یه طرف هم HL1 بدجوری خوش ساخت و عالی بود و انقدر باهاش حال کردم رفتم کلی در مورد دشمن ها و ... تحقیق کردم و کار رسید به دانلود کتاب HL2: Raising the Bar که کتاب به شدت جالبی هست و ایشاالله در آینده یه سری چیزا ازش اینجا میذارم. در مجموع هر دو بازی انقدر فوق العاده هستن که نمیتونم راحت انتخاب کنم. فقط جو HL1 به نظرم حالت جالب تر و متفاوت تری داره و شاید با یه اختلاف خیلی جزیی بگم نسخه برتر اون بوده.

میشه لینک کتاب رو بزاری یا برام ایمیل کنی ممنون میشم
omid.seifi@yahoo.com

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
لینک دانلود که ممنوع هست ولی کتابش راحت گیر میاد ! :D
اگه از این اکانت های رپید و اینا دارین که توی سایت های مربوطه مثل warez-bb لینکش موجوده. برای تورنت هم توی kat.ph یا thepiratebay.org بنویسین half life raising the bar ، لینک هاش میاد.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
به نظر كسايي كه اون زمان شماره ١رو بازي كردن ارزششو داره اينو باز بريم؟حسش نميره؟

+

شماره ١ از اكثر لحاظ از شماره ٢ بهتر بود ولي شماره ٢ تنوع مكاني بيشتري داشت(با اينكه هر دو شماره خداي تنوع در گيم پلي هستن)

.

ξα6ηερ

کاربر سایت
Aug 24, 2011
145
ممنون حتما باید sdk 2007 رو گرفت یا با source sdk هم جواب میده حجمش 4.5 گیگه

حتما SDK 2007 رو باید دانلود کرد

به نظر كسايي كه اون زمان شماره ١رو بازي كردن ارزششو داره اينو باز بريم؟حسش نميره؟

یکسری موارد نسبت به نسخه کلاسیک به کل تغییر کرده ( با توجه به عکس و ویدئو و اطلاعاتی که Dev ها دادن، خودم هنوز تستش نکردم) که ممکنه بعضی ها خوششون نیاد ولی در کل ارزشش رو داره و یکی از بهترین Mod های HL2 هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر