PC Black Mesa

سلام!
بالاخره بعد از سال ها انتظار، Black Mesa منتشر شد!
Black Mesa چی هست؟ به صورت مختصر و مفید میشه گفت بازسازی اولین نسخه Half Life با انجین Source. یعنی بازی Half Life رو با کیفیت و گرافیکی مشابه Half Life 2 تجربه می کنیم.
اولین خبرها در مورد این Mod سال 2004 منتشر شد و حالا بعد از 8 سال (!!!) بالاخره شاهد عرضه اون هستیم که میتونه خبر خیلی خوبی برای طرفداران Half Life باشه.
تمام مدل های کاراکترها، دشمن ها و موجودات و همچنین محیط ها و اسلحه ها و ... با انجین Source طراحی شده و جایگزین مدل های نسخه 1998 شده. همچنین افکت های صوتی و موسیقی های جدیدی هم در بازی وجود داره.
بازی کاملاً مجانی هست و فقط نیاز به دانلود Source SDK Base داره که اون هم به صورت مجانی توی Steam برای دانلود موجوده. مثل اینکه از اینجا میشه نسخه کامل بازی رو گرفت ولی خودم هنوز امتحان نکردم و کیفیت دانلود رو نمیدونم از چه قرار هست. خودتون بگردین جاهای مختلف مثل تورنت ها و ... برای دانلود موجوده.

سازنده و ناشر: Black Mesa Modification Team
سیستم مورد نیاز:
[h=3]Minimum System Requirements[/h]
  • Software : Windows XP, Vista, or 7
  • Processor : Pentium 4 3.0 GHz, or AMD processor.
  • RAM : 1GB (1024 MB)
  • Graphics Card : Shader Model 2.0 capable, ATI 9600, NVidia 6600 or better.
  • Sound : DirectX 8.1 compatible.
  • HDD : 8 GB (Not including the Free Source SDK, installed separately)
[h=3]Ideal System Requirements[/h]
  • Software : Windows XP, Vista, or 7
  • Processor : Intel Core 2 Duo 2.4GHz or AMD equivalent.
  • RAM : 1 GB (1024 MB)
  • Graphics Card : Shader Model 3.0 capable, ATI X1600, NVidia 7600 or better.
  • Sound : DirectX 9.0c compatible.
  • HDD : 8 GB (Not including the Free Source SDK, installed separately)

تصاویری از بازی:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
مثل اینکه در حال حاضر تا بخش قبل از Xen برای دانلود موجوده و بقیه بازی بعداً آماده میشه. البته تا همون قسمتش هم کلی طول میکشه و گیم پلی زیادی داره! :D

ایول خبرتم:x
انحصاری pc دیگه!؟
آره کلآ نمیشه بازی معمولی حسابش کرد. یه جور Mod محسوب میشه و برای همین فقط روی PC عرضه شده.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
Play for FREE! You need not purchase anything!
8-10 Hours of single-player gameplay, up to the Lambda Core chapter.
Feast your eyes on over 2,000 custom Models and 5,000 custom textures more than HL2!
Experience over 2,000 choreographed scenes and over 6,500 lines of dialogue from all new voice acting!
Subtitles in English, Italian, Spanish, Norwegian, German, and Finnish!
Immerse yourself in an all new soundtrack and over 2,300 custom sound effects!
Feel the impact of custom systems such as the Face Creation System, Custom Gib System, Deathcam and more. Future Plans:
(w/ Steam) Stat tracking along with Steam Achievements
(w/ Steam) Updates to address community feedback
Future additions of Xen and BMDM! (Black Mesa Death Match)

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
نسخه ی 1 این بازی خیلی سخت بود زمان خودش وقتی بازی میکردی. half life 2 خیلی راحت بود ، اون دنیای xen هم که مراحل پایانی بازی بود واقعا سخت بود.
آقا لینک دانلودشو هر کی پیدا کرد p.m بده. هر چند بازی با همون گرافیک قدیمیش واسم دلچسب تره :d. کلا آدم آنرمالیم من.

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
نسخه ی 1 این بازی خیلی سخت بود زمان خودش وقتی بازی میکردی. half life 2 خیلی راحت بود ، اون دنیای xen هم که مراحل پایانی بازی بود واقعا سخت بود.
آقا لینک دانلودشو هر کی پیدا کرد p.m بده. هر چند بازی با همون گرافیک قدیمیش واسم دلچسب تره :d. کلا آدم آنرمالیم من.

بازی از مراحل Xen به بعدش خارق العاده ساخته شده بود من واقعاً مونده بودم در سال 1998 چطوری چنین مراحل و محیطهایی را ارائه داده بودن ! طراحی دشمنا و خیلی ریزه کاری های دیگه این بازی را یکی از استثنایی ترین بازیهای تاریخ صنعت گیم کرده ؛ بازی به قدری از لحاظ داستانی و تنوع گیم پلی و محیط و موسیقی و ... زیبا و غنی بود که حتی به نظر من نسخه ی دوم و اپیزودها هم با اینکه شاهکار بودند اما هیچ وقت نتونستن به زیبایی و عظمت نسخه ی اول برسن !!
اگه قرار باشه یه روز بشینم و یه بار دیگه یکی از نسخه های half-life را تمام کنم قطعاً انتخابم همون نسخه ی اول خواهد بود ،

• Like
Reactions: kamyy

ξα6ηερ

کاربر سایت
Aug 24, 2011
145

همه اینا + AI فوق العاد در زمان خودش و توجه به جزئیاتی که خیلی ها اصلا متوجه ـش نمی شن ! یه ویدئو چند وقت پیش اومد بود در مورد تفاوت رنگ موج های Houndeye ها! که بستگی به تعداد اعضای یک گروه Houndeye داره هرچی تعداد بیشتر باشه موج تیره تر و شعاعش
افزایش پیدا می کنه هر گروه هم یک لیدر داره که اگه اون رو بکشی تعداد اعضای گروه هر چه قدر که می خواد باشه دمیج ـشون برابره با یک Houndeye ، خیلی از فن های بازی اصلا از این چیزا اطلاعی نداشتن. که البته این مورد و خیلی از جزئیات ریز این چنینی که کم هم
نیست تو Black Mesa وجود نداره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر