PC Black Mesa

سلام!
بالاخره بعد از سال ها انتظار، Black Mesa منتشر شد!
Black Mesa چی هست؟ به صورت مختصر و مفید میشه گفت بازسازی اولین نسخه Half Life با انجین Source. یعنی بازی Half Life رو با کیفیت و گرافیکی مشابه Half Life 2 تجربه می کنیم.
اولین خبرها در مورد این Mod سال 2004 منتشر شد و حالا بعد از 8 سال (!!!) بالاخره شاهد عرضه اون هستیم که میتونه خبر خیلی خوبی برای طرفداران Half Life باشه.
تمام مدل های کاراکترها، دشمن ها و موجودات و همچنین محیط ها و اسلحه ها و ... با انجین Source طراحی شده و جایگزین مدل های نسخه 1998 شده. همچنین افکت های صوتی و موسیقی های جدیدی هم در بازی وجود داره.
بازی کاملاً مجانی هست و فقط نیاز به دانلود Source SDK Base داره که اون هم به صورت مجانی توی Steam برای دانلود موجوده. مثل اینکه از اینجا میشه نسخه کامل بازی رو گرفت ولی خودم هنوز امتحان نکردم و کیفیت دانلود رو نمیدونم از چه قرار هست. خودتون بگردین جاهای مختلف مثل تورنت ها و ... برای دانلود موجوده.

سازنده و ناشر: Black Mesa Modification Team
سیستم مورد نیاز:
[h=3]Minimum System Requirements[/h]
  • Software : Windows XP, Vista, or 7
  • Processor : Pentium 4 3.0 GHz, or AMD processor.
  • RAM : 1GB (1024 MB)
  • Graphics Card : Shader Model 2.0 capable, ATI 9600, NVidia 6600 or better.
  • Sound : DirectX 8.1 compatible.
  • HDD : 8 GB (Not including the Free Source SDK, installed separately)
[h=3]Ideal System Requirements[/h]
  • Software : Windows XP, Vista, or 7
  • Processor : Intel Core 2 Duo 2.4GHz or AMD equivalent.
  • RAM : 1 GB (1024 MB)
  • Graphics Card : Shader Model 3.0 capable, ATI X1600, NVidia 7600 or better.
  • Sound : DirectX 9.0c compatible.
  • HDD : 8 GB (Not including the Free Source SDK, installed separately)

تصاویری از بازی:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
یکی یه لینک درست و درمون ازین نسخه بی استیم داره بزاره
این تورنتـه هم اصلا باز نمی شه که دانلودش کنیم

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,245
نام
امیرحسین
یکی یه لینک درست و درمون ازین نسخه بی استیم داره بزاره
این تورنتـه هم اصلا باز نمی شه که دانلودش کنیم

محمد اون تورنت سالمه خودم دانلودش کردم standalone هم هست و خیلی راحت اجرا میشه.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
دوستان اون لینکی که دوستمون Isilidur صفحه ی قبل گزاشتن درسته، نه نیاز به استیم داره نه sours 2007 . فقط باید تورنت رو بگیرین و دانلودش کنین. البته یکم سنگینه 5.5 گیگه. من بازیرو نصب کردم، عجیب حس نوستالژیکی بهم دست داد :) بازی یکم تغییر کرده مخصوصا اون اولش که توی ترن هستیم دیالوگ ها ی بازی خیلی بیشتر شدن و npc ها بیشتر دیالوگ واسه ی گفتن دارن. فقط بازی خیلی اپتیمایز نیست به نظرم یعنی روی سیستم من فریمش گاهی خیلی پایین میاد بعضا هم فریز میشه. فیزیکش دقیقا در حد HL2 هست منوی ابتدایی بازی هم تغییر کرده و تمش شبیه HL2 شده. تا اینجایی که من بازی کردم خیلی خوبه بازی ( هر چند جای بازی اصلی رو نمیگیره) . من یه کرمی داشتم وقتی این بازیرو بازی میکردم همه ی دکمه ها و همه ی درهارو باید چک میکردم :d وقتی یه دکمه رو میزدم که کار نمیکرد اپراتور میگفت access denied خیلی حال میکردم ولی اون صدای اپراتور رو برداشتن :( خیلی صداش مخوف بود وقتی میگفت A d :d. در کل دستشون درد نکنه خدا کنه زودتر مراحل xen رو هم بسازن. حتما دانلودش کنین و بازی کنین واقعا ارزشش رو داره. یعنی valve سال 98 بازی ای ساخته که فقط کافی بود گرافیکش به روز بشه از لحاظ گیم پلی هنوزم با بازی های الان میتونه رقابت کنه. واقعا بهترین شوتر تاریخ برازندشه.

ξα6ηερ

کاربر سایت
Aug 24, 2011
145

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
عکس ها باز نمیشه:(. آره اون چپتر رو خیلی ناقص ساخته بودن. البته خوب دراومده بود بازم، ولی بعضی قسمت هارو خیلی حیف شد حذف کردن مثلا اون قسمتی که توی لوله فاضلاب بودیم و طرف دریچه رو باز میکنه نارنجک میندازه تو. یا اون پرتاب کننده هارو که میرفتیم روشون پرتمون میکردن بالا رو حیف شد نساختن(فقط یدونه دیدم ازشون). ولی عوضش lambda رو خیلی عالی ساخته بودن. یا on a rail رو با اینکه تغییر داده بودن یه جاهاییش رو و بعضی جاها رو حدف کرده بودن مثل اون قسمت پرتاب موشک که یادمه توی نسخه ی اصلی خیلی بدجور گیر کرده بودم (هی میترکیدم چون نمیتونستم از اون لیزرها رد بشم برم تو اطاق کنترل:d) ولی خیلی عالی ساخته بودن بازم. کی XEN رو مبسازن؟ فکر میکنم خیلی عالی در بیاد با source . فوق العده هم سخت بود خدا کنه ولی تغییر ندن این یه تیکه رو. اوج بازی xen بود خدایی، خیلی قشنگ بود.

آخرین ویرایش:

ξα6ηερ

کاربر سایت
Aug 24, 2011
145
دوباره آپ کردم:

هیچ اطلاعاتی از Xen نیست. فقط گفتن به سختی دارن روی مراحل Xen و Deathmatch کار می کنن و امسال قطعاً عرضه نمی شه، 2013 شاید :d
در هر صورت هر ایرادی از BM بگیریم چیزی از ارزش کار تیم سازنده و به خصوص Carlos Montero که واقعا پروژه رو نجات داد، کم نمی شه

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
دوباره آپ کردم:

هیچ اطلاعاتی از Xen نیست. فقط گفتن به سختی دارن روی مراحل Xen و Deathmatch کار می کنن و امسال قطعاً عرضه نمی شه، 2013 شاید :d
در هر صورت هر ایرادی از BM بگیریم چیزی از ارزش کار تیم سازنده و به خصوص Carlos Montero که واقعا پروژه رو نجات داد، کم نمی شه

دستت در نکنه الان درست شد;). آره واقعا دستشون درد نکنه. انصافا خیلی خوب درآوردن از کار بازیرو. من که فوق العاده حال کردم با کارشون.

se7en_boy

کاربر سایت
Aug 18, 2007
220
نام
وحید
بچه ها یکی درست توضیح بده بازی رو باید چجوری اجرا کنیم؟من SDK 2007 رو دانلود کردم وقتی Play میکنم میره تو بازی ولی فقط Video Test داره.اگه چیزی هست که باید تو فولدر بازی کپی کنم بگین:(مرسی

ξα6ηερ

کاربر سایت
Aug 24, 2011
145
بچه ها یکی درست توضیح بده بازی رو باید چجوری اجرا کنیم؟من SDK 2007 رو دانلود کردم وقتی Play میکنم میره تو بازی ولی فقط Video Test داره.اگه چیزی هست که باید تو فولدر بازی کپی کنم بگین:(مرسی

اگه می خوای نسخه ای که یه استیم نیاز داره استفاده کنی باید فایل Mod که 3 گیگه رو توی این مسیر اکسترکت کنی : Steam\SteamApps\SourceMods اگه Setup رو اجرا کنی به صورت اتوماتیک تو این مسیر اکسترکت می شه
یکم طول می کشه چون نزدیک 8 گیگه . بعد از تموم شدن این مرحله استیم رو اگه بازه می بندی دو باره اجرا می کنی اسم ماد میاد تو لیست بازی های استیم که اگه Sdk نصب باشه بازی اجرا می شه
اگرم جواب نداد برو سراغ نسخه بدون استیم که حجمش بیشتره 5 گیگه

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
فوق العاده بود دمشون گرم:d واقعا یه حس نوستالژیک عجیبی به ادم دست میده!
دوستانی که مشکل با بازی دارن نسخه Repack KaOs دانلود کنن حجمش 2 گیگ هست هیچ چیز از بازی کم نشده بعد نصب حجشمش میشه 9 گیگ با دو کلیک و بدون نیاز به برنامه خاصی و با حجم کم خیلی راحت میتونید بازی کنید.

bazi khor

کاربر سایت
Oct 25, 2005
362
واقعا هنوز این بازی عالیه و بنظرم با اینکه گرافیک بازیهای شوتر این سالهارو نداره ولی خیلی سرتره اصلا هف لایف یه چیزایی داره ک بازی های شوتر دیگه ندارند جو بازی عالیه صداگزاری عالی واقعا روی بازی کن تاثیر داره صداها با جو و اتمسفر بازی جوره موجودات بازی انگار که روح دارند تو محیط های بازی هم حس فرق میکنه یه جا حس اکشن بودن میده یجا حس ترس جای دیگخ حس تنهایی و ... در کل من همه این چیزارو تو قدرت موتور سورس میبینم همه چی گرافیک نیست.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
با اینکه همه چیش بوی هف لایف دو رو میده و چیزای کهنه ای مثل لودینگ وسط مرحله و تکسچر های ساده و معمولی ولی بازم اعتیاد آورده( البته در موقع خودش همین هف لایف 2 انتهای گرافیک بود) یه بند 2 ساعت بازی کردم ولی کاش خوده ولو دست به کار میشد بازی رو ریمیک میکرد اونجوری فکر می کنم گرافیکش خیلی بهتر میشد و این مشکلاتشم درست میشد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر