Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,231
نام
امیرحسین
احیای یکی از بزرگترین بازی های تاریخ خبر فوق العاده ای بود... جو تریلر شبیه صحنه‌ی نابودی کینگز لندینگ بود خیلی لذت بردیم :D به شدت منتظر شروع پیش فروش هستم :D

• Like
Reactions: Destruction

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
سری اول از Development Diary بازی منتشر شد که شامل پروسه گرفتن لایسنس بازی از Wizards of the Coast و همکاری باهاشون هست.
اسپویلر : شامل شمشیر و زره و دزدی میشه. :D
دیدنش بسیار مورد پیشنهاده :
=====
قراره همانند بازی قبلی شرکت، پروسه ساخت این اثر هم به طور مداوم با طرفدارا در میان گذاشته بشه و در صورت نیاز، پیشنهاد های کامیونیتی بررسی بشه. :D از همین الان هم شروع کردن و میتونیم تا روز تموم شدن توسعه و همچنین نشر، بیننده این آپدیت های مداوم باشیم.
تمرکز خیلی زیادی هم بر روی Biggest و Bestest بودن بازی دارن که خب انتظار رو براش خیلی سخت میکنه.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
البته اگر دنبال فهمیدن لور بازی هستین حتما تجربش کنین، چون فوق العاده هست و حتی بعد 20 سال هم کیفیت خودش رو حفظ کرده.
متاسفانه قیمتش واسه یه گیم 124 هزار ساله! یکم زیاده :D

خودت توضیح بده مارو تو خرج ننداز :D

• Like
Reactions: Destruction

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
متاسفانه قیمتش واسه یه گیم 124 هزار ساله! یکم زیاده :D

خودت توضیح بده مارو تو خرج ننداز :D
باید صبر کنی برای تخفیف ها. :D بازی های Infinity Engine تو تخفیفا تا 85% تخفیف دارن، میشه کل کاتالوگ رو گرفت حتی.
====
اما اگر علاقه داشته باشین بعد قضایای E3 و به نرمال برگشتن وضیعت صنعت، یه مقاله مینویسم در مورد بخش های مهم بازی های قبلی و کلا توضیح در مورد Forgotten Realms و Baldur's Gate. شاید چند نفری رو هم علاقه مند کرد به سری BG 3 رو خریدن. :D

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,073
من نسخه اولو بازی کردم اولاب بازی دو تا از یارام تو مبارزه شتک شدن.دیگه هم قابل بازگشت نبودن.بیخیالش شدم.ایکاش نسخه اول و دوم‌رو ریمیک میکردن بهتر بود.خیلی جاها دیدم میگن بهترین نقش افرینیه‌ تاریخه نسخه دوم.

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,376
من نسخه اولو بازی کردم اولاب بازی دو تا از یارام تو مبارزه شتک شدن.دیگه هم قابل بازگشت نبودن.بیخیالش شدم.ایکاش نسخه اول و دوم‌رو ریمیک میکردن بهتر بود.خیلی جاها دیدم میگن بهترین نقش افرینیه‌ تاریخه نسخه دوم.
تا جایی که میدونم ریمیک دارن نسخه 1 و 2 البته ریمیک نمیشه بهشون گفت بیشتر ریمسترن یه مقدار گرافیکشون ارتقا داده شده LARIAN STUDIO هم به نظرم بهتر بود اول میرفت نسخه 1 و 2 رو ریمیک میکرد هم داستان بازی برای گیمر های جدید بازگو میشد با یه گرافیک بهتر و گیم پلی امروزی تر هم ساخت بازی و این که چه ویژگی هایی باید به بازی اضافه یا کم کنن تا بتونه نظر گیمرای امروزی هم بازی به خودش جلب کنه دستشون میومد و پیوستگی داستانی بازی هم میتونستن حفظ کنن کاری که اکثر بازی های بزرگی که پس از وقفه طولانی شماره بعدیشون میخواد بیاد میکنن مثل SHENMUE نه این که یه جا برن تو دل شماره 3.

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,376
شماره دوم یه دی ال سی داشت که انگار خیلی خفن بود در حد دی ال سی UNCHARTED بود اندازه نصف خوده شماره 2 محتوا داشت اسمش THRONE OF BAHHL بود فکر کنم اونم کی عرضه شد دهه نود اون وقتا اصلا دی ال سی معنای خارجی نداشت.

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,073
تا جایی که میدونم ریمیک دارن نسخه 1 و 2 البته ریمیک نمیشه بهشون گفت بیشتر ریمسترن یه مقدار گرافیکشون ارتقا داده شده LARIAN STUDIO هم به نظرم بهتر بود اول میرفت نسخه 1 و 2 رو ریمیک میکرد هم داستان بازی برای گیمر های جدید بازگو میشد با یه گرافیک بهتر و گیم پلی امروزی تر هم ساخت بازی و این که چه ویژگی هایی باید به بازی اضافه یا کم کنن تا بتونه نظر گیمرای امروزی هم بازی به خودش جلب کنه دستشون میومد و پیوستگی داستانی بازی هم میتونستن حفظ کنن کاری که اکثر بازی های بزرگی که پس از وقفه طولانی شماره بعدیشون میخواد بیاد میکنن مثل SHENMUE نه این که یه جا برن تو دل شماره 3.
اتفاقا همون ریمسترشو بازی کردم.ریمسترش فقط رزولوشن رو عوض کرده بود با یخورده تغییر بعضی چیزای کوچیک.ریمیک کل بازی رو از اول میسازن.در کل با نظرت موافقم.

• Like
Reactions: Aperture

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,073
چقد هایپم برا این بازی\m/.با توجه به تصاویر خیلی شبیه دیوینیتی هست محیط و مپ و حتی خیلی از اشیا.ولی کیفیت کرکتر ها نسبت به بازیای قبل این استودیو خیلی بهتر شده و نزدیک شدن دوربین تا این حد موقع صحبت کردن و بعضی صحنه های کارگردانی شده هرچه بیشتر حس یه dragon age اصیل رو به ادم میده.تو یکی از تصاویرم بالاش نوشته turnbased فک کنم میتونی بین real time و turn based انتخاب کنی.:-?

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
جالبه کلی وقته فکر میکردم این بازی انحصاری Stadia هستش .:| از روزی که تریلر دیدم یک جای یادمه یک چیزی خوندم دیگه دنبال بازی نگرفتم گفتم ما که Stadia نمیتونم بازی کنیم تاپیک های بازی هم باز نکردم دیدم تاپیک امده بالا ببینم تریلر ازش امده دیدم بازی اصلا انحصاری نیست.:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر