Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
کل E3 برام رنگ باخت یه لحظه. یکی از بزرگترین و بهترین بازی های نقش آفرینی تاریخ برگشته. :D
فکر نکنم معرفی دیگه ای بتونه منو اینقدر خوشحال کنه. پیش خرید رو سریع راه بندازین لطفا.

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,229
نام
سروش
کل E3 برام رنگ باخت یه لحظه. یکی از بزرگترین و بهترین بازی های نقش آفرینی تاریخ برگشته. :D
فکر نکنم معرفی دیگه ای بتونه منو اینقدر خوشحال کنه. پیش خرید رو سریع راه بندازین لطفا.

بازیش سبک دیابلو ـه؟

• Like
Reactions: Destruction

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
نه ولی خداییش ما نسل جدیدا اول باید بریم شماره 1 و 2 رو بازی کنیم تا بتونیم شماره 3 رو بازی کنیم.
لازم نیست. :D داستان بازی اونقدر بعد شماره دوم اتفاق میفته که عملا داستان جدایی داره. البته اگر دنبال فهمیدن لور بازی هستین حتما تجربش کنین، چون فوق العاده هست و حتی بعد 20 سال هم کیفیت خودش رو حفظ کرده. بر روی کنسول های نسل جدید هم فکر کنم تا یه مدت دیگه عرضه خواهند شد سری قدیمی.

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,376
لازم نیست. :D داستان بازی اونقدر بعد شماره دوم اتفاق میفته که عملا داستان جدایی داره. البته اگر دنبال فهمیدن لور بازی هستین حتما تجربش کنین، چون فوق العاده هست و حتی بعد 20 سال هم کیفیت خودش رو حفظ کرده. بر روی کنسول های نسل جدید هم فکر کنم تا یه مدت دیگه عرضه خواهند شد سری قدیمی.
با عرض معذرت از کجا میدونید که داستان بازی خیلی بعدتر از شماره 2 اتفاق میافته ؟

• Like
Reactions: all4u

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
یه مصاحبه توسط سایت USGamer با کارگردان بازی و همچنین کارگردان بازی رومیزی D&D که Baldurs Gate بر اساس اون ساخته شده منتشر شده که خیلی نکات جالبی داره.
-اول اینکه منتظر انتشار زودهنگامش نباشیم. :D در بهترین حالت اواخر سال 2020 و حتی اوایل 2021 به طور کامل قابل بازی خواهد بود.
-دوم اینکه 100 سال بعد شماره دوم اتفاق میفته.
-کارگردان بازی میگه "نسخه کامل" در سال 2020 یا 2021 منتشر خواهد شد، با این منوال احتمال داره بازم از سیستم Early Access که قبلا تو Divinity Original Sin 2 استفاده شده بود، بهره گرفته بشه. این روش به فاند شدن بازی هم کمک میکنه.
-سبک بازی هنوز دقیقا مشخص نیست! فقط میدونیم قراره نوعی از RPG باشه، اما حتی نوبتی و یا ریل تایم بودنش هم معلوم نیست حتی. مشخصا گفتن که تجربه جدیدی برای طرفداران سبک خواهد بود، امکان داره یه چیز ترکیبی و یا حتی یه رویکرد کاملا نو باشه.
-بازی از قوانین نسخه پنجم Dungeons and Dragons استفاده میکنه. یعنی آسون نخواهد بود. :D
-هم کوآپ آنلاین و هم آفلاین ساپورت میشه.
-بازی انحصاری Stadia نیست.
-بزرگترین عنوان ساخته شده توسط Larian هست، با توجه به اینکه دیوینیتی نزدیک به 130 ساعت گیمپلی داشت، فکر کردن بهش هم حتی هایپم میکنه.
-صفحه استیم بازی :D :

اگر خواستین مصاحبه رو بخونین :
Larian Studios Shares Its Vision for Baldur's Gate 3: "We Got the Keys to the Toy Box"
نکات بسیار جالبی بیان شده که همشون به بزرگی و پیچیدگی بازی اشاره دارن. واقعا فقط این یه خبر برای کل E3 کافی بود برای من. :D

The Mera Abides

Entierra tu primer juguete
کاربر سایت
Dec 26, 2012
442
نام
میلاد
جالبه من همین 5 روز پیش دانلودش کردم تا برای بار اول تجربش کنم الانم نسخه سوم معرفی شد، خیلی جالبه :D
پ.ن: عجب تریلر نیمه خفنی بود!

• Like
Reactions: all4u

a2010

کاربر سایت
Jul 26, 2012
755
نام
علی
با تجربه ای که من از divinity 2 داشتم به نظرم کاملا میشه امیدوار بود به larian...
تنها بازی rpg ایه این divinity که منو یاد حال و هوای DA Origins میندازه...bioware هم که ترکیده فعلا نمیشه خیلی بهش امیدی داشت برا rpg درست درمون:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر