Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,351
نام
مسلم
الانم که Abby استایل شده، همون یه مورد جذابیتم دیگه نداره:D
منم اگه 10 سال با ارن زندگی میکردم به همین وضعیت دچار میشدم، کلا بدبخت نابود شد رفت :D

8168448-s1s4.jpg

یه تئوری توطئه هم هست که ارن حسودیش میشده میکاسا ازش خوشگل تر بوده، واسه همین یه کاری کرده به این وضعیت دچار بشه :-" (حالا منظورم این نیست که ارن خیلی خوشگله، یه وقت سوتفاهم نشه:-")

پ.ن: کلا هنوز دیر نشده، به خودتون یه لطفی بکنین و این سینمایی های آخر رو نبینین :D

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
496
نام
علی
دوستان 3 انیمه برتر امسال (فوق العاده نه خوب) از نظر شما چیه که نگاه کنم !؟ سبکش مهم نیست

یا انیمه که واقعا بتونه در حد فصل اول berserk بشناسه میشناسین (همون فضای دارک خیلی خاص).

یا انیمه هایی که فلسفی، جدی، ترجیحا دارای monster های مختلف باشه !

مثلا به نظرم claymore یا goblin slayer خاص نبودند :) goblin slayer واقعا لوده بازی شد بعد قسمت اول !!!

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
در مورد اون مراسم نحس نذارید دهن من وا شه x-(

دوستان 3 انیمه برتر امسال (فوق العاده نه خوب) از نظر شما چیه که نگاه کنم !؟ سبکش مهم نیست

یا انیمه که واقعا بتونه در حد فصل اول berserk بشناسه میشناسین (همون فضای دارک خیلی خاص).

یا انیمه هایی که فلسفی، جدی، ترجیحا دارای monster های مختلف باشه !

مثلا به نظرم claymore یا goblin slayer خاص نبودند :) goblin slayer واقعا لوده بازی شد بعد قسمت اول !!!

Made in Abyss Season 2
Bocchi the Rock
Cyberpunk: Edgerunners

========================

وقت معرفی مانگاست :D

1677992856316.png

Kaoru Hana wa Rin to Saku
Romance

از این یخورده سریع میگذرم چون خیلی چیز زیادی برای بحث نداره

برای اونایی که مثل من هنوز عاقل و بالغ نشدن و هنوز مانگاهای رومنس پلاتونیکی میخونن فکر نکنم این اسم خیلی غریبه باشه
کاریه که تقریبا یه سال و نیم از شروعش می گذره و تو این مدت خیلی مخاطب جذب کرده و به نوعی Hot Sensation نسل جدید کارهای رومنس مدرسه ای این شکلی به حساب میاد

از نظر من اون قدره هم کار قوی ای نیست (کار خوبیه ها اورآل فقط نه این قدر) و در کل هنوزم تو این سبک من Boku no Kokoro no Yabai Yatsu رو بیشتر پیشنهاد میدم

داستان هم در کل در مورد یه پسر مهربون ولی به شدت گردن کلفت و قیافه غلط اندازی به اسم رینتارو ئه که تو مدرسه چیدوری درس میخونه. تو همسایگی مدرسه اینا یه مدرسه دخترونه خیلی شیک و پیکه به اسم مدرسه غیر انتفاعی کیکیو و این دو تا مدرسه سر پرستیژ و اینا همیشه خدا با هم درگیری دارن. بعد این وسط رینتاروی قصه ما نه یک دل بلکه صد دل عاشق یه دختر ساده دل و بی شیله پیله ای به اسم واگوری میشه و بسم رب الهذا داستان رومنس ما شروع میشه :x :D

کاریه با مینیمال درام اعصاب خورد کن و پر رفاقت های ایده آل. در کل کار حال خوب کنیه اگه از این حفره ها تو دل تون دارید برید سراغش

==============================

بریم سراغ کار اصلی ای که میخواستم معرفی کنم

1677995062361.png
Witch Watch
Shonen, Comedy, Action

روزی روزگاری گوریلی روی زمین زندگی می کرد که تنها راه امرار معاش اش کشیدن کـ* شعر روی کاغذهای A-Type بود. ملت احمق تر هم میشستن اینا رو میخوندن و در نتیجه اثر کلاسیکی خلق شد تحت عنوان گینتاما
البته که گوریل قصه ما زورش نمی رسید تنهایی این همه مزخرفات رو روی کاغذ بیاره. در نتیجه چند تا زیر دست هم داشت
یکی از این زیردست ها یه حیف نون ژاپنی نژادی بود به نام شینوهارا کنتا
شینوهارا از بس کارش زیردست گوریل خوب بود، اعتماد به نفس می گیرتش و مثل هر شاگرد دیگه با سعی بر پیشی گرفتن از استاد شروع می کنه مزخرفات خودش رو روی کاغذ پیاده کردن و این جوری Sket Dance و Kenta no Astra خلق میشه.
شینوهارای قصه ما برخلاف انتظارات کارنامه کاری موفقی خلق می کنه
ولی تا سه نشه بازی نشه.
در نتیجه سومین کار سریالی شو این بشر تحت عنوان Witch Watch شروع می کنه که آمممم... :-? نمیدونم اندازه دو تا کار دیگه موفق هست یا نه. :-?? تو MAL که تقریبا هیچی مخاطب نداره و نمره اش هم زیر 7 ـه :( (ولی یادمه تو ژاپن حداقل تو رای گیری جایزه مانگای کوداکاوا رتبه خوبی آورد. یادمه همون جا باهاش اشنا شدم. شایدم نگرانی ام بی مورده)
ولییییییییییی
ولی گول نخورید
کار خوبیه
و الان توضیح میدم چرا. دست به گیرنده هاتون نزنید :D

latیسضضest.jpg

حقیقتا Witch Watch اولین کار شینوهارا است که من خوندم و اگه به نظر MAL ضعیف ترین کارشه باید حتما در اسرع وقت کارای دیگه شو بخونم. چون واقعا باهاش حال کردم و به نظرم حیفه که این قدر خارج از ژاپن ندید گرفته میشه این مانگا. البته ستینگ نسبتا کلیشه ای کار کمک نمی کنه ولی خب بقیه چیزها در مورد مانگا خیلی خوب کار می کنن

داستان در مورد دختریه به اسم واکاتسوکی نیکو. نیکو یه ساحره است و ساحره ها اصولا یه موجود افسانه ای به عنوان Familiar دارند. نیکو هم وقتی 15 سالش میشه خانواده اش میفرستن اش پیش یه پسری به اسم اوتوگی موریهیتو.
موریهیتو از خاندان Ogre هاست و در عمل یه نوع موجود افسانه ای با قدرت فیزیکی هیولاواره و البته آدم خیلی سرد و جدی ای هم هست. نیکو که وارد خونه این بشر میشه به عنوان یه Witch و Familiar با هم پیمان می بندند. البته نیکو یه ساحره عادی نیست و غافل از این که بدونه خودش یه جور پدیده است که هر هزار سال یه بار رخ میده و سر همین خیلی ها دنبال قدرت اش اند. موریهیتو هم وظیفه داره از نیکو محافظت کنه و این جوری قصه دختر ساحره شیطون ما و محافظ سرد و جدی اش شروع میشه

البته این پلات جدی مانگائه. در اصل خود مانگا در مورد نیکو و ماجراجویی های جادویی اش با Familiar ها و دوست هاشه و اصل کمدی داستان رو همین تشکیل میده.

1677997044060.png

Witch Watch کاریه که ژانر اصلیش کمدیه و تقریبا مثل همه مانگاهای کمدی ای که من خوندم یکم طول می کشه تا موتورش راه بیفته. دو جلد اول کار واقعا کار خنک و خسته کننده ایه ولی تقریبا از وقتی Keigo به جمع شخصیت های اصلی اضافه میشه موتور مانگا استارت می خوره

یه سری فرمول ثابت داره Witch Watch برای کمدی اش که اصلش اینه که یه سناریویی رخ میده و برای راه حل نیکو یه جادو از خودش می کشه بیرون، اما جادویی که نیکو می کشه بیرون خودش کلی مشکل دیگه داره و شخصیت های داستان یکی دو چپتر درگیرن تا اثر جادو بخوابه و این وسط کلی سناریوی خنده دار رخ میده. البته چپتر داریم خارج از این فرمول (مثل چپترهایی که اون شخصیت جادوگره، میائو میخواد یه جوری باید تو خونه اینا) ولی اصلش اینه
و باید گفت فرمول واقعا جوابیه

اگه هر چی، به نظرم شینوهارا واقعا کمدی نویس خوبیه و خیلی قشنگ بلده چجوری تمپو و جریان یه جوک رو به مخاطبش از طریق پنل های مانگا منتقل کنه بدون این که خیلی Slapstick Comedy شه یا تکراری بشه. من فکر نمی کنم همه جوک های Witch Watch تو جریان داستان برنده باشن ولی اکثرشون واقعا ازتون اون خنده ای که باید رو میگیره و یونیک اش می کنه.

1677997720175.png

با این که شخصیت های داستان اساسا یه مشت بچه دبیرستانی اند و چپترهای اولیه هم عموما تو مدرسه است (یه دلیل دیگه که اوایل داستان خیلی خسته کننده است) ستینگ اکثر چپترهای داستان خونه پدری موریهیتوئه و این خیلی به جریان داستان کمک می کنه

خوشبختانه تو جریان داستان به اعضای این خونه اضافه میشه و نیکو با Familiar های بیشتری پیمان می بنده. که البته یخورده جو ریورس هارم به داستان میده (ولی جای نگرانی نیست. یخورده رومنسی که داستان داره کماکان بین نیکو و موریهیتو میمونه و بقیه نقش third wheel رو به خوبی بازی می کنن :D)
این شخصیت های فرعی جدید واقعا عالین و هر کدوم یه دنیا پتانسیل کمدی اند که تنوع داستان رو کلی میبره بالا

آرک های جدی داستان هم به نوبه خودشون خوبن ولی هیچ کدوم اون قدره قوی نیستن و بیشتر مانگا روی پای چپترهای کمدیش وایمیسته تا هر چیز دیگه ای (حداقل هنوز تا این 95 چپتری که منتشر شده آرک جدی خیلی خفنی نداشتیم. ولی به مرور داره هی بهتر میشه و با این روند به نظرم به یه چیزهای خوبی میرسیم تهش)

در کل Witch Watch جزو اون کارهای کمدی خوبیه که به خاطر شروع ضعیفش به نظرم زیاد در حقش اجحاف شده
اگه این سبک کارها رو دوست دارید بهش یخورده شانس بدید قول میدم خوشتون بیاد

Mammadkherad

کاربر سایت
Jan 15, 2023
45
نام
ممد
Cautious Hero: The Hero Is Overpowered but Overly Cautious
No Game, No Life
The Devil Is A Part-Timer! (فقط فصل اول)
Uncle From Another World
KonoSuba: God's Blessing On This Wonderful World!

به نظرم اینا خنده دار هستن، بازم هست ولی اونا بیشتر تم جدی دارن با یکی دو تا صحنه خنده دار.
سلام اینارو دیدم انیمه اسکای خوب سراغ داری معرفی کن🙏

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
قسمت اخیر اتک آن تایتان رو دیدم.
دیگه آخرای قصه هست و نمیشه انتظار داشت داستان خیلی جلو بره.
ولی انتظار اکشن‌های بیشتر، عظیم‌تر و حماسی‌تری داشتم.
امیدوارم قسمت بعد جبران بشه؛ چون دقیقا وسط نبرد تموم شد.
یکم طراحی برخی از چهره‌ها مثل مردم عادی و فرعی... زشت شده.

Mammadkherad

کاربر سایت
Jan 15, 2023
45
نام
ممد
یه لیست از چیزهایی که دیدی بده، چون احتمالا خیلی از اونایی که می‌خوام بگم رو دیدی مثل موشوکو تنسی

یه لیست از چیزهایی که دیدی بده، چون احتمالا خیلی از اونایی که می‌خوام بگم رو دیدی مثل موشوکو تنسی.
اسماشون یادم نمیاد جدیدارو دیدم2021 و 2022

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
من یه نگاهی به لیست نحس بهترین های 2023 crunchyroll انداختم، چرا اینا اینجورین :|

کلا نصف بیشتر انیمه های خوب پارسال که تو لیستاشون نیستن هیچ، همه جوایز رو فقط بین 2-3 تا انیمه پخش کردن :-j

واقعا خاک بر سر هر کسی که مسئول رای دادن و انتخاب نامزد ها و ... بوده.
+
داریم paripi koumei یا ya boy kongming رو میبینیم :-" انیمه بامزه ایه و بخش های کمدیش هم بد نیستن، ولی bocchi انتظارات از انیمه های کمدی رو خیلی بالابرده برای من :-"
و خلاصه اینکه این koumei به اندازه تعریف هایی که ازش شنیده میشد و ... به من نچسبید :-"

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر