Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
این تریلر فوق العاده فیلم belle رو دیدم ،، واقعا خیلی باهاش حال کردم ، عجب موسیقی هایی داره

View attachment VID_20210707_161245_494.mp4

حالا حالبیش اینه که همینو تو اینستا به اشتراک گذاشتم به خاطر کپی رایت سونی حذف شد، اخه تریلره که خودتون منتشر کردید رو ادم به اشتراک میزاره و یه تبلیغی برای اثر میشه ، کپی رایتش سیخی چنده

خیمه زدن سونی روی صنعت انیمه ترسناکه

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
آرکی که قراره این فصل Vinland Saga اقتباس شه...الله الله... سکانس های آخرش مو به تن آدم سیخ می کنه. یه چیز سنگین و به شدت تاثیرگذاریه. با این که این آرک (مخصوصا برای قماش گردن کلفت سینین خون) آرکیه که میتونه خیلی ها رو زده کنه از سری. ولی هر کی میمونه از اصحاب تورفین ـه >:D<

بگذریم :D

==========================

1625738452584.png

امسال Clover Works در یک حرکت تاریخی به نعش و جنازه Promised Neverland (که همین جوریش بعد پایان خیلی عادی مانگاش چیزی ازش اون قدره باقی نمونده بود) محکم لگد زد و فرو کردش تو یه سطل از سیمان خالص، و پرتش کرد تو دریا تا جوری تو اعماق آب ها دفن شه که کسی جرئت نکنه بعد یه سال اسمی ازش بیاره...:-s

و همزمان تصمیم گرفت یه کار مشابه دیگه رو انیمه کنه :D
هاه؟ :-B
منو میگی، این موقع ها همیشه میگم، یه چیزی هست این کاره :-? و بهتره چک اش کنم. بعد 9 قسمت انیمه (با یک انتخاب واقعا صحیح که جلوتر توضیح میدم :>) کوچ کردم به مانگا و حالا بعد دو هفته همه 104 چپتری که ترجمه شده رو خوندم و الان آنگویینگ شدم.

حالا Shadows House اصن چی هست؟
خلاصه بگم؟ :D یه مانگای متفاوت تر، بهتر، و صدالبته رنگارنگ تر تو سبک و استایل میستری ای که The Promised Neverland بود.
حالا مفصلش چی میشه؟ :D

داستان از یه عمارت به شدت بزرگ و درندشتی به اسم Shadows House شروع میشه. تو ضلع شرقی این عمارت که ساختمون بچه ها توش واقعه. یه سری نجیب زاده زندگی می کنن که از سر تا پاشون سیاه سیاهه و رسما صورت و هیچی ندارن و صرفا به لحاظ ظاهری سیلوئت یه آدم رو دارن. اینا عملا از جنس دوده اند و با این که کاملا به لحاظ ذهنی فانکشن یه آدمیزاد رو دارن ولی به لحاظ متابولیسمی قرق های زیادی بین شون هست. اینا ارباب های این عمارت سایه ای اند. و هر کدوم از این بچه های نجیب زاده، یه عروسک زنده داره. خدمتکارایی که ظاهر آدمیزادی دارن و باید با شبیه شدن به سیلوئت ارباب هاشون، حکم چهره شون رو ایفا کنن.

قوانین این عمارت به شدت قوانین سفت و سختیه و هر کدوم از بچه ها باید تو چند سالی که هنوز بزرگ نشدن چند مرحله پروسه حذفی رو بگذرونن تا بتونن جواز ورود به ساختمون بزرگسال ها رو بگیرن و کلی قوانین دیگه که از حوصله این پست به کــــــــــل خارجه :D

1625740252173.png

داستان هم شخصیت های اصلی یکی از نجیب زاده های کوچولوی این عمارت به اسم Kate ـه و عروسک زنده اش که Emilyko باشه.
و از این جا تازه دونه دونه میستری ها شروع میشه

چرا این قدر عروسک های زنده شبیه آدم هان؟
اگه شبیه آدم هان چرا وضع زندگیشون این جوریه و همه شون تو عمارت شبیه خدمتگزارها رفتار می کنن؟ از کجا اومدن اصن؟
این سایه ها دیگه چه کوفتین؟ اینا از کجا اومدن؟
دوده از خودشون بیرون میدن اینا؟ این دوده هاشون خاصیت خاصی داره؟
کل این عمارت اصن ساختارش دقیقا چجوریه، چرا ساختمان بزرگترها طبقه هاش هر کدوم سطح اشرافیت خودش رو داره؟
این پیر بزرگ خاندان که Great Grandfather ـه کیه و چرا همه بهش احترام میذارن؟
ساختار Debut چجوریه و اگه توش قبول نشی چه بلایی سرت میاد؟
و...

اینا همه سوال های اولیه ای که بعد خوندن چند چپتر داستان به سرتون هجوم میارن و البته مانگا با حوصله و خیلی قشنگ به تک تک شون جواب میده و بعدش سوال های جدید تر میندازه تو سرتون که پیچیدگی و هیجانشون بیشتره. از این لحاظ به جـد یکی از بهترین مانگاهای میستری ایه که خوندم. بیشتر البته برمیگرده به ستینگ مخوف اش.

1625742812496.png

مانگا به این لحاظ که ستینگ عمارتش به شدت جای Shady و مشکوکیه، شخصیت های اصلیش یه مشت بچه اند و صدالبته المان های ژانر وحشت که زیرپرده فضای ویکتوریایی ستینگ داستان جا خوش کرده، زیاد به The Promised Neverland تشبیه میشه. هر چند به نظرم تو این 104 چپتری که اومده به اوج TPN نمیرسه Shadows House ولی نزدیک میشه. منتها از اون ور به هیچ وجه به قعری که TPN توش سقوط می کنه Shadows House نزدیکم حتی نمیشه و روندش خیلی یکپارچه و منظم تره.

به غیر از اون، کلا ستینگ داستان و ساختار سیستماتیک عمارت سایه ها و درگیری های بین افراد توش خیلی جذاب تر از هر کوفتی که تو دنیای TPN داشت اتفاق می افتاده و المان های غیرطبیعی داستان کریپپی تر و مرموز تر اند. به طرز خیلی Classy و زیرپوستی ای هم Shadows House کار Lewd تریه :D :-"
ولی بهترین چیزش تو مقایسه با TPN بدون شک شخصیت فرعی های داستان اند که کلا پرداخت و نقش شون تو داستان بعضا هم اندازه Kate و Emilyko اند و کلا از حیث کاراکتر دیزاین هم خیلی تو چشم تر اند (مخصوصا باربارا و Anger Issue اش)

راستی، تا الان متوجه شدید که کل مانگا رنگیه؟ :D
تازه اونم از اون مانگا رنگی ها با آرت استایل مشتی! نه این منهوا در و پیتی ها :D

1625747293719.png

پیشنهاد من اکیدا اینه که برید سراغ مانگای کار، اگه میخواهید برید سراغ انیمه اول مشکلی نداره، ولی از قسمت 10 دیگه بیشتر نبینید. تا همون جاش یه سری اختلاف جزئی داره با مانگا افتباسشون، ولی سه قسمت آخر رسما میزنن جاده خاکی بر و بچ Clover Works (طبق سنت حسنه شون) به کل با مانگا فرق داره و فقط یه سری سکانس کلیدی رو به بی ربط ترین شکل ممکن به هم چسبوندن
و این که اگه کلا فن TPN بودید یا کارهای میستری یا کار با ستینگ ویکتوریایی دوست دارید، حتما Shadows House رو یه نگاه بندازید. اینم به نظرم یکی از Hidden Gem های این فصلی بود که گذشت و حیفه ازش ساده رد شید.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
آرکی که قراره این فصل Vinland Saga اقتباس شه...الله الله... سکانس های آخرش مو به تن آدم سیخ می کنه. یه چیز سنگین و به شدت تاثیرگذاریه. با این که این آرک (مخصوصا برای قماش گردن کلفت سینین خون) آرکیه که میتونه خیلی ها رو زده کنه از سری. ولی هر کی میمونه از اصحاب تورفین ـه >:D<

بگذریم :D

==========================

View attachment 216018

امسال Clover Works در یک حرکت تاریخی به نعش و جنازه Promised Neverland (که همین جوریش بعد پایان خیلی عادی مانگاش چیزی ازش اون قدره باقی نمونده بود) محکم لگد زد و فرو کردش تو یه سطل از سیمان خالص، و پرتش کرد تو دریا تا جوری تو اعماق آب ها دفن شه که کسی جرئت نکنه بعد یه سال اسمی ازش بیاره...:-s

و همزمان تصمیم گرفت یه کار مشابه دیگه رو انیمه کنه :D
هاه؟ :-B
منو میگی، این موقع ها همیشه میگم، یه چیزی هست این کاره :-? و بهتره چک اش کنم. بعد 9 قسمت انیمه (با یک انتخاب واقعا صحیح که جلوتر توضیح میدم :>) کوچ کردم به مانگا و حالا بعد دو هفته همه 104 چپتری که ترجمه شده رو خوندم و الان آنگویینگ شدم.

حالا Shadows House اصن چی هست؟
خلاصه بگم؟ :D یه مانگای متفاوت تر، بهتر، و صدالبته رنگارنگ تر تو سبک و استایل میستری ای که The Promised Neverland بود.
حالا مفصلش چی میشه؟ :D

داستان از یه عمارت به شدت بزرگ و درندشتی به اسم Shadows House شروع میشه. تو ضلع شرقی این عمارت که ساختمون بچه ها توش واقعه. یه سری نجیب زاده زندگی می کنن که از سر تا پاشون سیاه سیاهه و رسما صورت و هیچی ندارن و صرفا به لحاظ ظاهری سیلوئت یه آدم رو دارن. اینا عملا از جنس دوده اند و با این که کاملا به لحاظ ذهنی فانکشن یه آدمیزاد رو دارن ولی به لحاظ متابولیسمی قرق های زیادی بین شون هست. اینا ارباب های این عمارت سایه ای اند. و هر کدوم از این بچه های نجیب زاده، یه عروسک زنده داره. خدمتکارایی که ظاهر آدمیزادی دارن و باید با شبیه شدن به سیلوئت ارباب هاشون، حکم چهره شون رو ایفا کنن.

قوانین این عمارت به شدت قوانین سفت و سختیه و هر کدوم از بچه ها باید تو چند سالی که هنوز بزرگ نشدن چند مرحله پروسه حذفی رو بگذرونن تا بتونن جواز ورود به ساختمون بزرگسال ها رو بگیرن و کلی قوانین دیگه که از حوصله این پست به کــــــــــل خارجه :D

View attachment 216020

داستان هم شخصیت های اصلی یکی از نجیب زاده های کوچولوی این عمارت به اسم Kate ـه و عروسک زنده اش که Emilyko باشه.
و از این جا تازه دونه دونه میستری ها شروع میشه

چرا این قدر عروسک های زنده شبیه آدم هان؟
اگه شبیه آدم هان چرا وضع زندگیشون این جوریه و همه شون تو عمارت شبیه خدمتگزارها رفتار می کنن؟ از کجا اومدن اصن؟
این سایه ها دیگه چه کوفتین؟ اینا از کجا اومدن؟
دوده از خودشون بیرون میدن اینا؟ این دوده هاشون خاصیت خاصی داره؟
کل این عمارت اصن ساختارش دقیقا چجوریه، چرا ساختمان بزرگترها طبقه هاش هر کدوم سطح اشرافیت خودش رو داره؟
این پیر بزرگ خاندان که Great Grandfather ـه کیه و چرا همه بهش احترام میذارن؟
ساختار Debut چجوریه و اگه توش قبول نشی چه بلایی سرت میاد؟
و...

اینا همه سوال های اولیه ای که بعد خوندن چند چپتر داستان به سرتون هجوم میارن و البته مانگا با حوصله و خیلی قشنگ به تک تک شون جواب میده و بعدش سوال های جدید تر میندازه تو سرتون که پیچیدگی و هیجانشون بیشتره. از این لحاظ به جـد یکی از بهترین مانگاهای میستری ایه که خوندم. بیشتر البته برمیگرده به ستینگ مخوف اش.

View attachment 216041

مانگا به این لحاظ که ستینگ عمارتش به شدت جای Shady و مشکوکیه، شخصیت های اصلیش یه مشت بچه اند و صدالبته المان های ژانر وحشت که زیرپرده فضای ویکتوریایی ستینگ داستان جا خوش کرده، زیاد به The Promised Neverland تشبیه میشه. هر چند به نظرم تو این 104 چپتری که اومده به اوج TPN نمیرسه Shadows House ولی نزدیک میشه. منتها از اون ور به هیچ وجه به قعری که TPN توش سقوط می کنه Shadows House نزدیکم حتی نمیشه و روندش خیلی یکپارچه و منظم تره.

به غیر از اون، کلا ستینگ داستان و ساختار سیستماتیک عمارت سایه ها و درگیری های بین افراد توش خیلی جذاب تر از هر کوفتی که تو دنیای TPN داشت اتفاق می افتاده و المان های غیرطبیعی داستان کریپپی تر و مرموز تر اند. به طرز خیلی Classy و زیرپوستی ای هم Shadows House کار Lewd تریه :D :-"
ولی بهترین چیزش تو مقایسه با TPN بدون شک شخصیت فرعی های داستان اند که کلا پرداخت و نقش شون تو داستان بعضا هم اندازه Kate و Emilyko اند و کلا از حیث کاراکتر دیزاین هم خیلی تو چشم تر اند (مخصوصا باربارا و Anger Issue اش)

راستی، تا الان متوجه شدید که کل مانگا رنگیه؟ :D
تازه اونم از اون مانگا رنگی ها با آرت استایل مشتی! نه این منهوا در و پیتی ها :D

View attachment 216059

پیشنهاد من اکیدا اینه که برید سراغ مانگای کار، اگه میخواهید برید سراغ انیمه اول مشکلی نداره، ولی از قسمت 10 دیگه بیشتر نبینید. تا همون جاش یه سری اختلاف جزئی داره با مانگا افتباسشون، ولی سه قسمت آخر رسما میزنن جاده خاکی بر و بچ Clover Works (طبق سنت حسنه شون) به کل با مانگا فرق داره و فقط یه سری سکانس کلیدی رو به بی ربط ترین شکل ممکن به هم چسبوندن
و این که اگه کلا فن TPN بودید یا کارهای میستری یا کار با ستینگ ویکتوریایی دوست دارید، حتما Shadows House رو یه نگاه بندازید. اینم به نظرم یکی از Hidden Gem های این فصلی بود که گذشت و حیفه ازش ساده رد شید.
این ارک وینلند ، مومنین و صابرین رو از بقیه جدا میکنه ،،، به طرز فجیعی معمولی و کشداره ،، خصوصا کسی که ماه به ماه صبر میکرد چپتر جدید بیاد و میدید داستان یک سانتم جلو نمیره ،، ولی خوب اخر این ارک هم داستان خوب میشه هم دوباره سرعت میگیره

آخرین ویرایش:

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
من مانگا رو انگویینگ هستم :-" ولی یادم نیست انیمه کجا تموم شد...
کدوم ارک ها قراره توی فصل 2 باشن؟

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
من مانگا رو انگویینگ هستم :-" ولی یادم نیست انیمه کجا تموم شد...
کدوم ارک ها قراره توی فصل 2 باشن؟

احتمالا کل آرک مزرعه (بعید میدونم چیزای بعدش رو پوشش بدن)

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,359
نام
محمد
oddtaxi_teaservisual.jpg
دیشب اینجا تعطیل بود نتونستم بگم...:|

Odd Taxi رو تموم کردم، چقدر پایان اش همه چیز رو بخوبی جمع و جور کرد. خود Mystery کار دیگه از یکجایی ببعد هینت سنگینی میده، با اینحال بازم خیلی متفاوت و غیر قابل انتظار تمام میشه. از اونور یک پلات توییست سنگین(حقیقتا Mindblowing) داره‌، که به جرئت میتونم بگم یکی از بهترین پیچش های داستانی هست که این چند وقته دیدم!:D

دو مسئله مشکل باهاش داشتم؛بعضی ساید استوری ها بنظرم میتونستن نقش بیشتری در پایان داشته باشن و یکم بی ربط بودند، بعضی قسمت ها حقیقتا حوصله سر بر بودند.

بجز این اثر قوی است!

9.5/10

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,560
سیزن دوم سریال ویچر که معرفی شد همه میدونن اما ندیدم کسی درباره انیمه The Witcher: Nightmare of the Wolf حرف بزنه :-"

ساخت Powerhouse Animation, استودیو Castlevania هم هست که خیلی خوبه و از همه مهم تر اینه که درباره وزمیر :x.

August 23, 2021

آخرین ویرایش:

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,079
نام
Mohsen
سلام، کسی انیمه ای شبیه Hai to Gensou no Grimgar سراغ داره ؟ تقریبا یه کار متوسط رو به بالا بود ولی چیزی که من خوشم اومده بود و بیشتر دنبال همون هستم اون آرت و adventure و صحنه های قشنگ جنگل و برف هست. اکشن کار هم خوب بود ولی یه آرامشی داشت اتفاقا زمستون هم پخش میشد کاملا جور بود با فضا. (داستان خیلی خوبی هم داشت یه جورایی Isekai Realistic بود)
حالا اگر شبیهش هم سراغ ندارید با توضیحاتم یه انیمه تو این سبک ها معرفی میکنید ؟ ممنون

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,967
نام
احمد
چقدر این سیزن boku no hero academia خواب آوره هر چقدر هم صبر می کنه آدم بلکه به جاهای درست حسابی برسه خبری نمی شه :D
دوستان مانگا خون یه خبری بدین که چقدر دیگه باید تحمل کنیم این وضع رو؟

آخرین ویرایش:

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
‏امروز تولد کنتارو میورای افسانه‌ایه...
‏آرت و نویسندگی جادویی و بی‌نظیر میورا سال‌ها بعد از مرگش جاودانه می‌مونه و ژانر فانتزی تا ابد مدیون خلاقیتشه(اگه زنده بود امروز 55ساله می‌شد)

IMG_20210711_121600_copy_459x512.jpg

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
خب از انیمه های این فصل Kanojo mo Kanojo و Peach Boy Riverside خوشبختانه دراپ شد سره همون 5-10 دقیقه اول دیگه نیاز نشد یه چند قسمت ببینم تا بفهمم ارزش دیدن داره یا نه. :-q دراپ کردن اینا پیشنهاد میشه:D
Bokutachi no Remake شدیدا خوشم اومد منو یاده ReLife میندازه کاره خوبی توضیه میشه دیدنش برای همه
Uramichi Oniisan هم بدک نیست برای زمانی که هیچی نداری واسه دیدن :D
یه چنتا کاره ایسکای هم هست Tsuki ga Michibiku Isekai Douchuu -- Seirei Gensouki -- Genjitsu Shugi Yuusha no Oukoku Saikenki که باید چند قسمت ببینم تا نظر بدم ولی تا الا خوب بودن...
فصل دوم Tensei shitara Slime Datta Ken قسمت اولش دیدم نمی دونم من اینطوری حس کردم یا.... ولی انگار از بودجه انیمه شدیدا زده بودن و گرافیک کار انیمه افت کرده به نسبت قبل/:) کافیه یه نگاه به شیون بندازید تو طول انیمه بعد مقایسه کنید با 2 تا فصل قبلی..... امیدوارم سرنوشت مثل Nanatsu no Taizai نشه

Shiroi Suna no Aquatope - Vanitas no Carte - Tantei wa Mou Shindeiru هم هنوز وقت نکردم ببینم ولی از روی ارت و... خوب به نظر میرسه:-? ولی نباید یه کتاب رو از ظاهرش نظر داد!خلاصه امیدوارم یکی از بچه ها بیاد هایپ کنه منم ببینم اینو:D

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
چقدر این سیزن boku no hero academia خواب آوره هر چقدر هم صبر می کنه آدم بلکه به جاهای درست حسابی برسه خبری نمی شه :D
دوستان مانگا خون یه خبری بدین که چقدر دیگه باید تحمل کنیم این وضع رو؟
انیمه واقعا گند زده به ریتم داستان و آرک های مانگا :-"
داخل مانگا هم این ارک ها خسته کننده بودن ولی به نظرم قابل تحمل تر بود، از اون بدتر، الان توی انیمه یه آرک مهم رو جا انداختن :| :| :| :| :| که به نظر من از بهترین ارک های مانگا هست و معلوم نیست چجوری میخوان تو انیمه جاش بدن الان.
اسپویل خاصی نیست، فقط یه توضیح کوتاه از ارکی که الان جا افتاده: boku no hero academia
بعد از ارک class a vs b یه ارکی شروع میشه که کلا به لیگ میپردازه و داستان از دید اون ها هست، و بعد از اون ارک دوباره بر میگردیم به دانش اموز ها و چیزی که الان داره پخش میشه (همکاری با endeavor )

خلاصه اینکه، خاک بر سرشون با این اقتباسشون، این فصل گند زدن واقعا...

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
انیمه واقعا گند زده به ریتم داستان و آرک های مانگا :-"
داخل مانگا هم این ارک ها خسته کننده بودن ولی به نظرم قابل تحمل تر بود، از اون بدتر، الان توی انیمه یه آرک مهم رو جا انداختن :| :| :| :| :| که به نظر من از بهترین ارک های مانگا هست و معلوم نیست چجوری میخوان تو انیمه جاش بدن الان.
اسپویل خاصی نیست، فقط یه توضیح کوتاه از ارکی که الان جا افتاده:
بعد از ارک class a vs b یه ارکی شروع میشه که کلا به لیگ میپردازه و داستان از دید اون ها هست، و بعد از اون ارک دوباره بر میگردیم به دانش اموز ها و چیزی که الان داره پخش میشه (همکاری با endeavor )

خلاصه اینکه، خاک بر سرشون با این اقتباسشون، این فصل گند زدن واقعا...

شعط اون ارک رو اسکیپ کردن؟
چجوری؟
لیترالی بهترین بخش اون بخش از داستانه
و کلا وقایع بعدیش هن خیلی بهش وابسته اند 😐

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر