جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
به نظر من که همه چیزیش جای سوال داره
چون به غیر از بد ریخت بودنش هیچ جاش هدفمند به نظر نمیاد ...
فقط یه نگاه به فن ها بندازی .. شبیه چیپ ترین فن های کیس هستش در صورتی که هر روز فن ها فرمشون تیز تر و نازکتر میشن و کلا عجیبه به نظر من

یک چیزه دیگه به تصویری که الان فرستادی نگاه کم ... وسط فن و حتی خود فن اشکال پرسپکتیو داره ... انگار عکس فن را با فوتوشاپ از جای دیگه پیست کردند و با ابزار ورپ گذاشتند اون وسط ...
Google Translate
این لینک لیکرشه. خودش هم نمیدونه ،چرا دو طرفه تعبیه شده. ژاپنیه ،من از translator استفاده کردم. حالا نمیدونم درست ترجمه کرده یا نه.
ولی میگه اگه این فنها از سری دمنده نباشن ،احتمالا فنها توسط یه لوله انتقال حرارت که در طول کارته ،دما رو میدن بیرون. تا وسط کارت هم خنک بمونه.

• Like
Reactions: {ehsan}

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
Google Translate
این لینک لیکرشه. خودش هم نمیدونه ،چرا دو طرفه تعبیه شده. ژاپنیه ،من از translator استفاده کردم. حالا نمیدونم درست ترجمه کرده یا نه.
ولی میگه اگه این فنها از سری دمنده نباشن ،احتمالا فنها توسط یه لوله انتقال حرارت که در طول کارته ،دما رو میدن بیرون. تا وسط کارت هم خنک بمونه.
در هر صورت حتی اگر این شکلی هم باشه ولی انویدیا مثل قبل عمل کنه شخصا قبول دارم همین شکلی

به نظرم در بدترین حالت همن تجربه ی پاسکال را داریم ...
چون بر عکس ای ام دی که داره همش هایپ میکنه انویدیا خیلی محافظه کارانه داره عمل میکنه و این خیلی خوبه به نظرم

• Like
Reactions: rahyarpaul

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
من رفتم منبعش را که دوستان زحمت کشیده بودند دیدم سایتی هم که به انگلیسی منتقل کرده سایت معتبری هست
ولی این عکسها خیلی عجیب هستند . بهتره دیگه توش دقیق نشم چون همش دارم چیزهای ادیت شده بیشتری میبنه چشمهام ...
در هر صورت حتی اگر این شکلی هم باشه ولی انویدیا مثل قبل عمل کنه شخصا قبول دارم همین شکلی

به نظرم در بدترین حالت همن تجربه ی پاسکال را داریم ...
چون بر عکس ای ام دی که داره همش هایپ میکنه انویدیا خیلی محافظه کارانه داره عمل میکنه و این خیلی خوبه به نظرم
بخاطر قیمت بالاتر نسخه فاندر ادیشن ،هر چی عجیب غریبتر باشه ،بهتر میتونه انویدیا بفروشه.

• Like

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,248
نام
سروش
رندر های سه بعدی
NVIDIA-RTX-3080-3D-Render-4-740x416.png

NVIDIA-RTX-3080-3D-Render-2-740x416.png

NVIDIA-RTX-3080-3D-Render-1-740x416.png

NVIDIA-RTX-3080-3D-Render-3-740x416.png

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
That ugly Nvidia Ampere cooler costs $150 to make, better start saving for your RTX 3080
Exklusive Info über NVIDIAs Ampere: 3 Karten, Speicherausbau, Platinen und ein extrem teurer Kühler für die FE sowie die Suche nach dem Leak | igor´sLAB
سیستم کولینگش ادعا شده 150 دلار قیمتشه.

2020-06-09_21-31-13.jpg

gddr6x چی میگه این وسط .تا حالا نه hynix نه micron و نه سامسونگ معرفی نکرده بودن ،اینو.
بعد 690 ،دیگه پرچمدارها رو با عناوینی مثل titan معرفی میکرد. اینم جالبه و میگن تا 7752 cuda رو آمپر میشه دید.چی میخواد ،نشون بده ،انویدیا .

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
That ugly Nvidia Ampere cooler costs $150 to make, better start saving for your RTX 3080
Exklusive Info über NVIDIAs Ampere: 3 Karten, Speicherausbau, Platinen und ein extrem teurer Kühler für die FE sowie die Suche nach dem Leak | igor´sLAB
سیستم کولینگش ادعا شده 150 دلار قیمتشه.

View attachment 145869

gddr6x چی میگه این وسط .تا حالا نه hynix نه micron و نه سامسونگ معرفی نکرده بودن ،اینو.
بعد 690 ،دیگه پرچمدارها رو با عناوینی مثل titan معرفی میکرد. اینم جالبه و میگن تا 7752 cuda رو آمپر میشه دید.چی میخواد ،نشون بده ،انویدیا .
مثل 1080 و 1080TI که GDDR5X بودن ...
البته اون نسل به خاطر اینکه دیگه عمر GDDR5 تموم شده بود برای اجرای بهتر 4K اضافه شده بود
الان که ابتدای GDDR6 هستیم یکم عجیبه ...(GDDR6X برای میزان رم 20 گیگ به بالا شاید منطقی باشه ولی برای 10 گیگ رم چه نیازی هست به یک رم میان نسلی)

و اینکه من خیلی بعید میدونم رم 3080 کمتر از 12 تا باشه ...
چون خیلی ها پول ورک استیشین ندارند (برای طراحی) و میرن طرف کارت های های اند گیمینگ به امید داشتن رم زیادتر ... از جمله خودم ...

انگار یکی تحملش تموم شده داره انویدیا را با این کار ها انگولک میکنه که مجبور بشه یک حداقل اطلاعاتی از سری گیمینگ بیرون بده

آخرین ویرایش:
  • Like

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
مثل 1080 و 1080TI که GDDR5X بودن ...
البته اون نسل به خاطر اینکه دیگه عمر GDDR5 تموم شده بود برای اجرای بهتر 4K اضافه شده بود
الان که ابتدای GDDR6 هستیم یکم عجیبه ...(GDDR6X برای میزان رم 20 گیگ به بالا شاید منطقی باشه ولی برای 10 گیگ رم چه نیازی هست به یک رم میان نسلی)

و اینکه من خیلی بعید میدونم رم 3080 کمتر از 12 تا باشه ...
چون خیلی ها پول ورک استیشین ندارند (برای طراحی) و میرن طرف کارت های های اند گیمینگ به امید داشتن رم زیادتر ... از جمله خودم ...

انگار یکی تحملش تموم شده داره انویدیا را با این کار ها انگولک میکنه که مجبور بشه یک حداقل اطلاعاتی از سری گیمینگ بیرون بده
میگم نکنه. انویدیا ،اومده تغییرات داره تو ساختارش.
سری 90 حکم 80 داره و همینطور 80 حکم 70 .
یعنی 3080 تقریبا یه میان رده بالا باشه و نه یه کارت بالا رده.
شایدم ،ترس عرضه با کرونا هم دارن. کلا عجیب غریب شده.

• Like

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
میگم نکنه. انویدیا ،اومده تغییرات داره تو ساختارش.
سری 90 حکم 80 داره و همینطور 80 حکم 70 .
یعنی 3080 تقریبا یه میان رده بالا باشه و نه یه کارت بالا رده.
شایدم ،ترس عرضه با کرونا هم دارن. کلا عجیب غریب شده.
ممکنه اگر AMD اینبار بالارده ی خفنی بزنه ... از اون طرف 3090 هم در کار باشه

قیمت گذاری و عملکرد AMD تاثیر میزاره روی بالانس بین مدل های مختلف Nvidia چه میان رده چه بالارده (البته اگر AMD زودتر بیرون بده کارت هاش را یا انویدیا از یک سورسی خبر داشته باشه )

در نهایت انویدیا با معرفی اون کارت عجیب توی GTC انگار نشون میداد که خیلی وضعیتش در حال حاضر ایده عال هست !

هر چند قضیه ی کرونا و متغیرهای دیگه هم همونطور که گفتی هست

یه لیک دیگه از هیتسینک

من موندم که جریان هوا چطور قرار هست شناور باشه وسط این هیت سینکهای ضخیم و رنگی سر و ته بسته که هر دسته شیار به جهت مخالف رفته !

آخرین ویرایش:
  • Like

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
یه لیک عجیب غریب ،برا 6900xt اومده. که به نظر فیکه. و گر نه کارتای کنسولی mid end هم نیستن.

73241_02_yeah-those-amd-radeon-rx-6900-xt-big-navi-leaks-were-fake.jpg 73241_03_yeah-those-amd-radeon-rx-6900-xt-big-navi-leaks-were-fake.jpg 73241_05_yeah-those-amd-radeon-rx-6900-xt-big-navi-leaks-were-fake_full.jpg

اولین نکته،قیمت 999 دلاریشه که عجیبه ،وقتی قدرت عجیب اونو میبینی.
از همه مهمتر ،در کنار قدرت عجیبش (اولش بگم ،اگه لیک واقعی باشه ، amd خالی زیاد میبنده و بعدا مشخص میشه چند چنده و معمولا ده درصدی خالی میبنده)
ولی با همه اینها قدرت عجیبی داره. و در کنارش rt هست که عجیب بهینه شده براش.
اگه لیکه واقعی باشه. باید انتظار یه هیولای سبز ،خیلی بزرگ رو داشته باشیم.

• Like
Reactions: {ehsan} and m.a.t

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
یه لیک عجیب غریب ،برا 6900xt اومده. که به نظر فیکه. و گر نه کارتای کنسولی mid end هم نیستن.

View attachment 148501View attachment 148502View attachment 148503

اولین نکته،قیمت 999 دلاریشه که عجیبه ،وقتی قدرت عجیب اونو میبینی.
از همه مهمتر ،در کنار قدرت عجیبش (اولش بگم ،اگه لیک واقعی باشه ، amd خالی زیاد میبنده و بعدا مشخص میشه چند چنده و معمولا ده درصدی خالی میبنده)
ولی با همه اینها قدرت عجیبی داره. و در کنارش rt هست که عجیب بهینه شده براش.
اگه لیکه واقعی باشه. باید انتظار یه هیولای سبز ،خیلی بزرگ رو داشته باشیم.
مطابق چیزی که Guru3D میگه 100 درصد فیکه !
A set of FAKE Slides Leaks on Big NAVI Radeon RX 6900 XT

• Like
Reactions: m.a.t

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,093
نام
پوریا
یادمه AMD سر کارت های 5700xt هم یه لیک مسخره ای زده شد. قدرت 2070 با 250 دلار قیمت!! ملت کلی ذوغ و شوق کردن. آخرش هم قدرت 2060 با 350 دلار شد. از این لیک ها قبل از ریلیز کارت هاش زیاده ، جالبه که Intel سریع این لیک های عجیب رو تکذیب میکنه، ولی AMD نه. یه حرکت بسیار بد توی مارکتینگ هست.

• Like
Reactions: s.1 and IMANOKA

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
یادمه AMD سر کارت های 5700xt هم یه لیک مسخره ای زده شد. قدرت 2070 با 250 دلار قیمت!! ملت کلی ذوغ و شوق کردن. آخرش هم قدرت 2060 با 350 دلار شد. از این لیک ها قبل از ریلیز کارت هاش زیاده ، جالبه که Intel سریع این لیک های عجیب رو تکذیب میکنه، ولی AMD نه. یه حرکت بسیار بد توی مارکتینگ هست.
amd خودش بنچمارک فیک میده چه برسه به این لیک ها:D
همون 5700xt رو انقدر تبلیغ کردن، وقتی اومد کلی مشکل داشت، هنوزم مشکل داره.
کلا پرچمدار AMD داشتن مثل عذاب الهیه:/
فقط میان رده هاش خوبن...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر