Alpha Protocol

اگر گذشته Obsidian که کمپانی Black Isle باشه رو در نظر نگیریم ، می رسیم به شرکتی که از زمانی که اومده بازی بد نداده. KOTOR2 که به نظر من خیلی بهتر از نسخه قبلش بود و NWN2 که متاسفانه خیلی بی سر و صدا عرضه شد و اونطور که باید دیده نشد.
حالا بعد از ساخت دو دنباله خوب برای دو بازی خوب Obsidian تصمیم گرفته که قدرت واقعی خودش رو به رخ بکشه با یه بازی کاملا ارجینال که درسبک RPG نظیرش دیده نشده.
داستان در مورد یه مامور CIA اسم مایکل تورتونه که در یک ماموریت همه چیز بهم می ریزه و اینجوری می شه که وجودش انکار می شه و تبدیل می شه به یه فراری (دقیقا مثل Mission Impossible 1). حالا تورتون به تنهایی وظیفه داره که ببینه تمام مشکلاتش زیر سر چه کسیه
گیم پلی بازی قراره کاملا دینامیک باشه و اینکه شما بازی رو مخفیانه برین یا کاملا اکشن بستگی به خودتون داره. در بازی به تعداد کافی اسلحه دیده می شه و برای کسانی که دوس دارن روی مخفی کاری بیشتر کار کنن بازی یه سیستم کامل حرکات رزمی قرار داده.
یه بازی RPG بدون Level Up کردن تقریبا هیچ مفهومی نداره ، اینجا هم قراره 10 تا توانایی مختلف وجود داشته باشه که ما بتونیم اونها رو به سلیقه خودمون بالا ببریم و بالا بردن هر توانایی یه سری قدرت های خاصی رو برای مایکل آزاد می کنه.
سیستم دیالوگ های بازی مثل Mass Effect عمل می کنه و شما باید رفتار مورد نظر رو از بین (حرفه ای (تیریپJames Bond) ، مودبانه (مثل Jason Bourne ) و خشن (Jack Bauer ) ) انتخاب کنین تا بازی عمل مورد نظر رو انجام بده. نکته جالب دیگه اینکه شما باید در برخورد اول رفتار مطابق میل طرف رو باهاش داشته باشین وگرنه اگه ازتون خوشش نیاد بعدا به مشکل بر می خورین.
بازی در مناطق مختلفی مثل آسیا شرقی ، آفریقا ، خاورمیانه و ... اتفاق میوفته که هر قسمت ماموریت های خاص خودش رو داره و جلو رفتن در این مناطق سیاست خاص خودشون رو می طلبن
تصاویر و همه اینا نشون از یه اثر Spy ی ناب رو می ده مخصوصا که حضور Love Interest هم در بازی تایید شده (فقط یه تعقیب و گریز با ماشین وسط یه اوتبان شلوغ کمه)
بازی از موتور پایه Unreal Engine 3 استفاده می کنه و عکس ها هم کیفیت خوبی رو برای بازی نشون دادن (البته من با سیستم هوش مصنوعی این موتور مشکلات دارم).
بازی برای 360 و PS3 هم میاد
==
بهرحال این حرفایی که بالا زدم زیاد مهم نبود اما تاپیک رو برای کسایی زدم که مثل خودم دارن برای این بازی می میرن آخه صبر کردن تا اسفند واقعا سخته (کلا دورنمایه 2009 برای CRPG عالیه)
Obsidian واقعا داره کاری قابل تشکری انجام می ده (جز معدود شرکت هایی که هنوز Single-Player RPG می سازه) و البته بیشتر از همه این نوآوری که از لحاظ ساختار دارن استفاده می کنن واقعا کار بزرگیه و تجربه نشون داده مقیاس های سبک RPG به شدت انعطاف پذیر هستن و من منتظر چیزی کمتر از شاهکار نیستم.فقط امیدوارم مثل دو بازی قبلی Obsidian بازی باگه نداشته باشه (توی KOTOR2 من زیاد دردسر نشد برام توی این 10-12 باری که بازیش کردم شاید 3 بار به باگ خوردم اما NWN2 واقعا PiA بود :D )
==
حالا یه به نظرم در مورد نظر سنجی بحث کنیم خوبه
من فعلا انتخاب نکردم چیزی ولی اگه سیستم شنکجه ای داشته باشه بازی حتما با تیریپ جک میرم

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
ممنون از سينا
---------------------------
اين جوري كه خود Obsidian ميگفت شخصيت اصلي بيشتر شبيه 007 هست . بازي هم براي 3 ماه اول 2009 عرضه ميشه . اما به نظرم بازي جالبي بشه

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
ممنون از سينا
---------------------------
اين جوري كه خود Obsidian ميگفت شخصيت اصلي بيشتر شبيه 007 هست . بازي هم براي 3 ماه اول 2009 عرضه ميشه . اما به نظرم بازي جالبي بشه
خیلی دوس داشتم این تاپیک بیشتر پست بخوره و توش بحث بشه ولی خوب ظاهرا ایران تنها مملکتیه که توش بازی های RPG محبوبیتشون از همه کمتره
خدا کنه زیاد شبیه باند نباشه چون اونوقت هر زنی رو دیدی باید برای کسب اطلاعات باهاش بخوابی :biggrin1:
البته داستانش کلا به تیریپ باند نمی خوره (منهای Die Another Day)
==
عکس این بازی روی کاور ماه آوریل Game Informer

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,514
نام
کورش
rpg که محبوبیت داره ولی من خودم بیشتر دوست دشتم با شمشیر و جادو بجنگ ملت برم تا اینکه مثل جیمز باند از تکنولوژی روز استفاده کنم . مخصوصا منی که تحمل فیلم جیمز باند رو ندارم و هیچ کدوم از Mission impossible ها رو نگاه نکردم و از هرچی جاسوس بازی و مخفی کاریه بدم میاد:biggrin1:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
rpg که محبوبیت داره ولی من خودم بیشتر دوست دشتم با شمشیر و جادو بجنگ ملت برم تا اینکه مثل جیمز باند از تکنولوژی روز استفاده کنم . مخصوصا منی که تحمل فیلم جیمز باند رو ندارم و هیچ کدوم از Mission impossible ها رو نگاه نکردم و از هرچی جاسوس بازی و مخفی کاریه بدم میاد:biggrin1:
البته که داره ولی نه اونطوری که تو بقیه کشورا واقعا محبوبترین سبکه
من خودمم با شمشیری و جادو اینا بیشتر حال می کنم اما هر چند وقت یه بار یه تیریپ جدید که بیاد برای تعویض ذائقه خیلی خوبه

Insomniac

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,397
نام
امیر حسین
منم RPG دوست دارم اما خودمونيم خدايي اين جور RPG حال نمي ده :biggrin1:
RPG قشنگ Lost Oddessy خدايي خيلي حال كردم حيف براي PC نمياد:(

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
یه ضرب المثل هست که میگه : "تریلر ساختن هم هنر میخواد" !
این تریلر رو نبینین نصف عمرتون برفناست ! درسته از گیم پلی بازی نیست ولی گیم پلی رو به بهترین شکل ممکن توصیف کرده. واقعآ لذت بردم.

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
اتفاقا من صبح این تریلر رو دیدم اریا خیلی قشنگ بود خدایی با تریپ سینماییش خیلی حال کردم:love: خدایی یکی از بهترین تریلر E3 امسال میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر