Alan Wake

mg42

کاربر سایت
Oct 17, 2005
52
سلام

خبري از بازي alan wake نداريد. نميدونيد كي مياد. اگر wallpaper خوبي از اين بازي داريد بذاريد تا استفاده كنيم.
 

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
به احتمال زیاد در چهار ماهه آخر 2006 میاد ! و اینطور که به نظر میرسه میخواد جانشین MaxPayne3 بشه چرا که Remedy نمیتونه 2 تا بازی از یک سبک , از یک کمپانی , رو بیرون بده ! (که تقریبا AW با MP یکسان هستند!).

منتظر خبر کنسل شدن MP3 باشید !
 

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,327
نام
آریا
نوشته شده توسط Ali_Amini:
به احتمال زیاد در چهار ماهه آخر 2006 میاد ! و اینطور که به نظر میرسه میخواد جانشین MaxPayne3 بشه چرا که Remedy نمیتونه 2 تا بازی از یک سبک , از یک کمپانی , رو بیرون بده ! (که تقریبا AW با MP یکسان هستند!).

منتظر خبر کنسل شدن MP3 باشید !
در مورد اینکه Alan Wake فعلآ به جای Max Payne 3 داره ساخته میشه درست ولی امکان نداره Max Payne 3 هم بعدآ ساخته نشه چون یکی از خوش ساخت ترین و زیباترین و مهمتر از همه محبوب ترین بازیها بوده و سود زیادی برای سازنده و ناشرش ایجاد میکنه.
موفق باشین.
 

mg42

کاربر سایت
Oct 17, 2005
52
نوشته شده توسط dinosaur:
در مورد اینکه Alan Wake فعلآ به جای Max Payne 3 داره ساخته میشه درست ولی امکان نداره Max Payne 3 هم بعدآ ساخته نشه چون یکی از خوش ساخت ترین و زیباترین و مهمتر از همه محبوب ترین بازیها بوده و سود زیادی برای سازنده و ناشرش ایجاد میکنه.
موفق باشین.

درسته . نظر من هم همينه. همون طور كه جفري لاپان عضو تيم طراحي مكس اعلام كرده بود گفته 20 در صد از كار بازي به پايان رسيده. و اعلام كرده تا تا به بهترين حالت ممكن نرسيم بازي را روانه ي بازار نخواهيم كرد. طبق تحقيقاتي كه كردم مكس 6 يا 7 ماه بعد از Wake خواهد آمد.
 

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
Alan Wake​

هنگامی که اسم Remedy Entertainment بر زبان ها آورده می شود نا خودآگاه بازی Max Payne در ذهن ها تداعی می شود اما وقتی کلمه نسل بعد نیز به آن اضافه می شود دیگر کاملا روشن است که ما می خواهیم در مورد کدام بازی صحبت کنیم … درست است بازی Alan Wake

Remedy Entertainment و Microsoft Game Studios هم اکنون در حال توسعه ی یکی از بزرگترین پروژه های بازی در زمان ما می باشند که وقایع آن در یکی از بزرگترین و وسیع ترین محیط هایی که تا کنون در یک بازی ویدیئویی مشاهده کرده اید رخ می دهد .. این بازی الهام گرفته شده از Stephen King و Twin Peaks می باشد.

30m8ktt.jpg


آلن ویک نام قهرمان بازی است. آلن یک نویسنده است که برای چندین سال سعی می کرد در کسب و کار خود موفق شود اما چنین نمی شد سپس دختری را ملاقات کرد که آلیس نام داشت و از آن پس شروع به دیدن کابوس های عجیبی کرد . برغم کابوس ها ، زندگی اش خوب بود و او سرانجام با الهام از خواب ها و کابوس های آزار دهنده اش ، کتابی نوشت که پرفروش ترین رمان شد اما بعد از انتشار کتابش آلیس ناگهان بدون به جا گذاشتن هیچ نشانی ناپدید شد. این رویداد از لحاظی با اتفاقات کتابی که توسط آلن نوشته شده بود شباهت عجیبی داشت . آلن فکر کرد که ممکن است بطریقی مسئول باشد و این شروعی بود بر احساس گناه و بی خوابی های وی .

آلن که از بیماری بی خوابی رنج میبرد ، ثبت نام در یکی از کلینیک های مشهور خواب درمانی در خارج از شهر را ، یکی از آخرین امید های خود برای درمان بی خوابیش یافت . بعد از ثبت نام در آن کلینیک ، آلن یکبار دیگر توانست مقداری بخوابد اما این پایان کار نبود زیرا رویا ها و کابوس های وی نیز شروع شدند . او در اوهام خود آلیس را می دید اما اتفاقات عجیب هنوز ادامه داشت . او متوجه یادداشت هایی شد که با دست خط خودش نوشته شده بود اما به خاطر نمیاورد که وی هرگز آن ها را نوشته باشد مساله وقتی بغرنج تر شد که آلن متوجه شد این نوشته ها آینده را پیش بینی میکنند. آلن هنگامی پی به این قضیه برد که رهگذری که وی سوار کرده بود پس از مدتی کشته شد. درست همانطور که در دست نوشته های وی پیش بینی شده بود.

ss_preview_X06_all_AlanWake_ss_06.jpg


Alan Wake یک بازی با دید سوم شخص است که شما در هنگام بازی می توانید شخصیت بازی و محیط اطرافش را مشاهده کنید . در صفحه ی بازی هیچگونه علائم اطلاع دهنده نظیر تجهیزاتی که حمل می کنید و یا میزان سلامتی شما نشان داده نمی شود در عوض تمام توجه شما معطوف به وقایعی است که در جهان پیرامون آلن رخ می دهد . او سعی میکند که پی ببرد که ماجرای خواب ها و خیال های وی چیست .

گهگاهی یادداشت های مختصری در صفحه نوشته می شود تا نکاتی را که برای بازی کردن لازم است بدانید به اطلاع شما برساند

خط داستان بازی به صورت سریالی تقسیم بندی شده . آلن ویک شباهت بسیاری به سریال های داستانی مدرن تلویزیونی دارد که هر قسمت نسبت به قسمت دیگر مجزا است . بعضی قسمت ها در بازی به صورت دراماتیک پایان می گیرد در حالی که بعضی دیگر به دورنمای کاراکتر بازی میپردازد . در هر صورت قسمت های بازی با اینکه به نظر می رسد کاملا خطی باشند و این احساس را در شما القا کنند که فقط مشغول نگاه کردن به یک سریال ادامه دار تلویزیونی هستید اما بواسطه ی محیط گسترده ی بازی شما آزادی عمل و شانس آن را خواهید داشت که به کاوش و سیاحت این محیط بپردازید و از راز های Bright Falls پرده بردازید.
ساختاری سریالی اجازه می دهد که بازی از چندین پایان پشتیبانی کند و هر قسمت به بخش های مختلفی نقسیم شود

ss_preview_X06_all_AlanWake_ss_05.jpg


بسیاری از وقایع بازی در شب اتفاق می افتد و ترسناک ترین لحظات بازی نیز در همین موقع است .در طول روز شهر Bright Falls جایی که آلن در آن زندگی می کند همانند یک بهشت است اما در طول شب بنظر می رسد که سایه ها زنده می شوند و همگی آن ها به دنبال آلن راه میافتند . مرز بین خیال و واقعیت شکسته می شود و تنها نور است که می تواند آن چرا که حقیقی است نشان دهد . نور تنها چیزی است که می تواند اشباحی که در تعقیب آلن هستند را آسیب پذیر کند.
اما جالب توجه تر از همه اینست که آلن خودش از دوران تولد نسبت به نور حساسیت شدیدی داشته است

آلن خود روایت کننده ی داستان بازی است در قسمت ابتدایی بازی آلن می خواهد برای نوشتن کتاب دومش به کلبه اش برود و به همین دلیل قصد دارد کلید کلبه اش را بگیرد. وی سوار بر اتومبیلش می شود. در این هنگام به مانند بازی Grand Theft Auto بر روی سمت چپ پایین صفحه یک خلاصه از ماموریت و جهت حرکت نشان داده می شود . بر اساس گفته ی سازندگان با وجود اینکه در Alan Wake به شما اجازه داده می شود که آزادانه به سیاحت بپردازید اما شما در محیط بزرگ بازی هیچگاه سردرگم نخواهید شد .

آلن به سمت پمپ بنزین حرکت می کند تا با مکانیکی که کلید نزد وی است ملاقات کند ..مکانیک سرگرم تعمیر موتور یک ماشین است .. هنگامی که آلن می رسد مکانیک متوجه حضور وی می شود و به آرامی قهرمان ما را به یاد می آورد و می گوید " تو آن شخص نویسنده هستی " و بعد کلید را به آلن می دهد

آلن سپس سوار بر اتومبیلش می شود و به سمت کلبه حرکت می کند وی در حین راه فاش می کند که در کتاب دوم خود قصد نوشتن داستان یک نویسنده را دارد که وقایع تراژدیکی برایش بوقوع پیوسته و این نویسنده به کابین متروکی می رود تا کتاب ترسناکی در مورد موجودات تاریکی بنویسد... داستان کتاب آلن از آنجایی شروع می شود که این شخص نویسنده در مسیرش به سمت کلبه با یک رهگذر مواجه می شود ...
درست در همین لحظه یک موسیقی پیانو نواخته می شود و آلن واقعا یک رهگذر را در کنار جاده می بیند .. آلن با خود می گوید " خیلی غیر عادیه ".

آلن فرد رهگذر را سوار می کند و با او در مورد اینکه وی یک نویسنده است و یک رهگذر در داستانش وجود دارد صحبت می کند. فرد رهگذر می گوید "حتما آن رهگذر یک قاتل است " و آلن در جواب می گوید " نه ، فرد رهگذر کشته می شود "

ss_preview_X06_all_AlanWake_ss_04.jpg


در بالای جاده یک ماشین بر اثر تصادف واژگون شده و فردی بر روی اسفالت به حالت بی جان افتاده است . آلن توقف می کند و از اتومبیلش پیاده می شود تا ماشین واژگون شده را بررسی کند . در همه جای جاده خون دیده می شود اما در کمال ناباوری هیچ اثری از جسد نیست..درست در همین هنگام در حالی که فرد رهگذر نیز در داخل ماشین است یک کامیون با سرعت بسیار زیاد به ماشین آلن بر خورد می کند و آلن نیز بی هوش می شود ...پس از مدتی او شروع به شنیدن صداهایی میکند و سپس بلند می شود اما هوا تاریک شده و یک تفنگ و چراغ قوه در دستانش است . از فرد رهگذر نیز هیچ اثری نیست . آلن بایستی خود را به کلبه اش که در دامنه ی کوه است و تا آن جا نیم کیلومتر فاصله دارد برساند چاره ای ندارد که با پای پیاده حرکت کند . در همین احوال صدای زمزمه های ترسناکی شنیده می شود که آلن را صدا می زند . آلن به سمت کلبه شروع به دویدن می کند اما توسط دشمنی که دیده نمی شود تعقیب می شود . الن از هر چراغ خیابان که میگذرد آن چراغ می ترکد و محیط در تاریکی بیشتری فرو می رود . آلن می چرخد و نور چراغ قوه را به سمت آن شبح می گیرد که به او اجازه می دهد به سمت آن شبح شبهه انسان که در سایه احاطه شده تیر اندازی کند

در بازی Alan Wake تاریکی برای آلن مساوی با خطر و وحشت است ..طبیعت دشمنان بازی بسیار ناشناخته و مرموز است .. آن ها چه هستند و از کجا آمده اند ؟؟؟ آیا آن ها واقعا وجود دارند و یا زاییده ی تصورات و خیالات آلن هستند ؟؟؟ کسی جواب این سئوالات را نمی داند اما هر چه هستند بنظر شکست ناپذیر می رسند

ss_preview_Alan_Wake_028_300dpi.jpg


نور و روشنایی تنها نقطه ی ضعف آن ها هستند . در بازی منابع نور مختلف و متفاوتی وجود دارد که شما می توانید با ترکیبی از نور و مبارزه بر دشمنانتان چیره شوید

آلن همچنان به دویدن ادامه می دهد و چراغ ها یکی پس از دیگر در پشت سر وی خاموش می شوند ..سرانجام آلن به کلبه می رسد اما ما میتوانیم از بیرون ببینیم که تمام چراغ ها در اتاق ها می ترکند و تاریکی محیط را احاطه می کند . آلن در تله افتاده .. او رویش را بر می گرداند و در حالی که صفحه تاریک می شود صدایی می گوید " ویک ، ما همه مقصد یکسانی داریم "

هنوز در مورد سیستم مبارزه ی بازی سئوالات زیادی وجود دارد برای مثال سلاح هایی که آلن ویک به آن ها دسترسی خواهد داشت چه خواهند بود
آلن چگونگی استفاده از اسلحه را میداند. او قبل از اینکه نویسنده ی مشهوری شود یک نگهبان شب بوده اما به هر حال باید توجه داشته باشید که او مکس پین نیست

هنگامی که صحبت از گرافیک و جلوه های ویژه می شود Alan Wake از هر مرزی فراتر می رود . از آنجایی که سازندگان بازی نتوانستند موتور مناسبی برای ساختن این بازی پیدا کنند خود اقدام به ساخت آن کردند .
هنگامی که شما به جهان بازی نگاهی می اندازید به عظمت موتور آن پی خواهید برد . جهان بازی بالغ بر 100 کیلومتر مربع است که شهر Bright Falls در ایالت واشنگتن را در بر می گیرد . سازندگان بازی اعلام کرده اند که آن ها برای دستیابی به جزییات و واقع گرایی بازی بیش از 40 هزار عکس از مناطق مختلف در شمال غربی واشنگتن در ایالات متحده گرفته اند ..و این تعداد عکس تا پیش از پایان پروژه ی ساخت این بازی بسیار بیشتر از این نیز خواهد شد ..

ss_preview_X06_all_AlanWake_ss_03.jpg


شهر و طبیعت اطراف آن در Alan Wake بسیار واقع گرایانه تر از آن چیزی است که ما تاکنون در جایی دیده باشیم .. درختان و ساختمان ها از فواصل بسیار دور قابل مشاهده هستند و چشم انداز محیط بازی بسیار زیباست ...برای نمونه تصور کنید که شما در حال حرکت در یک جاده ی کوهستانی هستید و در سمت چپ شما یک دریاچه ی مواج و بسیار زیبا به چشم می خورد که در بین کوه هایی احاطه شده ... حال شما به همه ی این ها یک افکت مه بسیار زیبا و واقع گرایانه ای هم اضافه کنید.

البته یکی دیگر از شاهکار های این بازی سیستم چرخه ی روز و شب و حرکت بسیار واقع گرایانه ی خورشید در آسمان است که شما می توانید نمونه ای از آن را در عکس پائین ببینید .. خورشید از هنگامی که طلوع می کند تا هنگامی که غروب می کند از لحاظ میزان روشنایی که در زمان های مختلف از طول روز ایجاد میکند و سایه هایی که در نتیجه ی آن کوه ها و دیگر آیتم های بازی ایجاد می کنند بسیار بی بدیل و بی نظیر است ...

بعد خواندن این مطالب مطمعن هستم که شما مشکوک شده اید که این بازی بر روی هر کامپیوتری اجرا نمی شود. شما درست حدس زده اید.
Alan Wake نام یک بازی نسل آینده را یدک می کشد و به همین خاطر برای اجرا به یک سیستم کامپیوتر فوق العاده نیاز دارد . بد نیست بدانید این بازی با CPU های تک هسته ای اجرا نمی شود . البته ممکن است بر روی CPU های پنتیوم 4 که از Hyper Threading پشتیبانی می کنند اجرا شود اما البته با کاهش قابل ملاحظه ی گرافیک و فیزیک .

محاسبات فیزیک در بازی خود به تنهایی پردازش یک هسته از CPU را به خود اختصاص می دهد بنابر این شما برای اجرای قابل قبول این بازی حداقل به یک CPU دو هسته ای نیاز خواهید داشت
بنابر این پیشنهاد ما به شما اینست که یا سیستم کامپیوترتان را ارتقاء دهید و یا یک Xbox 360 تهیه کنید ..

مایکروسافت تا کنون تاریخ انتشاری برای Alan Wake اعلام نکرده اما به نظر نمی رسد این بازی زودتر از اواخر سال 2007 و با احتمال بیشتر سال 2008 منتشر شود ..

نویسنده : Farzadlion

ss_preview_X06_all_AlanWake_ss_07.jpg
 
آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر