شایعه Kotaku از عرضه PS4.5 می‌گوید

Hazmat

7th Day
عضو تحریریه
Feb 2, 2013
1,167
نام
میلاد
وبسایت «Kotaku» (کوتاکو) اخیرا ادعا کرده‌است که از منبعی آگاه شنیده که سونی قصد عرضه «PS4.5» را خواهد داشت. در ادامه با بازی‌سنتر همراه شوید.

chlcgnyumtpc0l5rkd4l.png

بر طبق اداعای کوتاکو، کمپانی سونی قصد دارد تا ورژن جدیدی از PS4 را عرضه کند که دارای قدرت گرافیکی بیشتر خواهد بود و توانایی اجرای بازی‌ها با رزولوشن 4K را خواهد داشت.
البته منبع آگاه چیزی در مورد کاربران فعلی PS4 نگفته‌است که آیا قادر خواهند بود با خرید قعطه‌ای خاص قدرت پردازشی کنسول خود را افزایش دهند یا خیر، هرچند این‌طور به نظر می‌رسد که سونی در حال صحبت با توسعه‌دهندگان است.
بر طبق صحبت‌هایی که بین سونی و توسعه‌دهندگان رد و بدل شده‌است، PS4.5 در بخش GPU آپگرید را تجربه کرده که شامل ساپورت دو قابلیت اجرا بازی‌ها در رزولوشن 4K و همچنین منبع پردازشی بیشتر جهت بهبود اجرا عناوینی که از PlayStation VR استفاده می‌کنند، می‌شود.
در حال حاضر PS4 قادر است تا تصاویر و ویدیوهایی با رزولوشن 4K را پخش کند ولی توانایی اجرای بازی‌ها با این کیفیت تصویری را دارا نیست. با GPU جدید ممکن است که که حق انتخاب دومی به سازندگان برای برگزیدن رزولوشن بهتر، افکت‌های بیشتر یا ویژگی‌های گرافیکی که باعث بهتر شدن ظاهر اثر می‌شوند، داده شود.
اکنون تعداد افرادی که درباره PS4 قدرتمندتر می‌دانند محدود است. کوتاکو ابتدا خبر را از یک منبع قابل اعتماد می‌شنود، ولی خیلی زود منابع دو برابر می‌شوند. یکی از منابع به کوتاکو گفته‌است که احتمالا این کنسول امسال منتشر نخواهد شد.
ظاهرا PS4.5 تنها نخواهد بود، چرا که اخیرا صحبت‌هایی نیز پیرامون آپگرید Xbox One به گوش می‌رسد.
باید منتظر ماند و دید که ادعای کوتاکو تا چه اندازه به حقیقت نزدیک خواهد بود.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
این همه بحث که دارید می کنید صرفا برای توجیه کردن خودتونه.مطمئنا کارشناس های سونی خیلی بیشتر از ما گیمرا سرشون میشه که دادن کنسول جدید به سودشونه یا به ضررشون.
شایعه بودن این خبر هم احتمالش صفره.وقتی کوتاکو و جاینت بمب و... همه میان میگن کنسول جدید در راهه،یعنی در راهه.
گیمر های خارجی هم تا اونجایی که من دیدم اکثرا استقبال خوبی کردند.این ایرانی هان که به شدت مخالف این حرکت سونی اند.مسلما جامعه هدف سونی گیمر های اروپا و امریکا و ... اند نه ایران.
این نسل هم به خاطر این که یه عده(حالا هر چه قدر زیاد) کنسول خریدن و حالا داره یه کنسول جدید میاد،به قهقرا نمیره.
اولا که ارتقا سخت افزاری شدیدا نیازه و واقعا اعصاب همه سر فریم ریت بازی ها خورد شده.
ثانیا قیمت یه کنسول اونقدر بالا نیست (منظورم برای گیمرای خارجیه) که از خرید یه جدیدش مستاصل بشن.
ثالثا با وجود فروش بالای فور،هنوز سه سال از این نسل نگذشته و در واقع اوایل نسل هشتم هستیم هنوز.پس دادن یه کنسول جدید و واقعا نسل هشتمی ،اونقدر هم کار غیر منطقی نیست و عمر این نسل را به شدت افزایش میده و درضمن سخت افزار مناسب وی ار را هم فراهم می کنه.
اینم که میگید پس فردا مایکروسافت میاد اکس باکس جدید را میده،کاملا نامحتمله.اولا که اسپنسر تکذیب کرده و ثانیا مایکروسافت ول معطل سونی نیست که بیاد یه کنسول جدید بده و اونم بیاد یه قوی ترش را بده.هر کدوم سیاست های خودشون را دارند.
در نهایت فکر می کنم که ایم حرکت سونی بیشتر از همه به ضرر نینتندو هست .با یه قیمت گذاری خوب می تونند نینتندو را ناکام بذارند و صد البته مایکرو هم ضرر می کنه و باید منتظر باشیم و ببینیم عکس العملشون چیه.البته بعید می دونم که با توجه به احتمال زیاد عرضه وان اسلیم،بیان و یه کنسول جدید معرفی کنند.

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
این همه بحث که دارید می کنید صرفا برای توجیه کردن خودتونه.مطمئنا کارشناس های سونی خیلی بیشتر از ما گیمرا سرشون میشه که دادن کنسول جدید به سودشونه یا به ضررشون.
شایعه بودن این خبر هم احتمالش صفره.وقتی کوتاکو و جاینت بمب و... همه میان میگن کنسول جدید در راهه،یعنی در راهه.
گیمر های خارجی هم تا اونجایی که من دیدم اکثرا استقبال خوبی کردند.این ایرانی هان که به شدت مخالف این حرکت سونی اند.مسلما جامعه هدف سونی گیمر های اروپا و امریکا و ... اند نه ایران.
این نسل هم به خاطر این که یه عده(حالا هر چه قدر زیاد) کنسول خریدن و حالا داره یه کنسول جدید میاد،به قهقرا نمیره.
اولا که ارتقا سخت افزاری شدیدا نیازه و واقعا اعصاب همه سر فریم ریت بازی ها خورد شده.
ثانیا قیمت یه کنسول اونقدر بالا نیست (منظورم برای گیمرای خارجیه) که از خرید یه جدیدش مستاصل بشن.
ثالثا با وجود فروش بالای فور،هنوز سه سال از این نسل نگذشته و در واقع اوایل نسل هشتم هستیم هنوز.پس دادن یه کنسول جدید و واقعا نسل هشتمی ،اونقدر هم کار غیر منطقی نیست و عمر این نسل را به شدت افزایش میده و درضمن سخت افزار مناسب وی ار را هم فراهم می کنه.
اینم که میگید پس فردا مایکروسافت میاد اکس باکس جدید را میده،کاملا نامحتمله.اولا که اسپنسر تکذیب کرده و ثانیا مایکروسافت ول معطل سونی نیست که بیاد یه کنسول جدید بده و اونم بیاد یه قوی ترش را بده.هر کدوم سیاست های خودشون را دارند.
در نهایت فکر می کنم که ایم حرکت سونی بیشتر از همه به ضرر نینتندو هست .با یه قیمت گذاری خوب می تونند نینتندو را ناکام بذارند و صد البته مایکرو هم ضرر می کنه و باید منتظر باشیم و ببینیم عکس العملشون چیه.البته بعید می دونم که با توجه به احتمال زیاد عرضه وان اسلیم،بیان و یه کنسول جدید معرفی کنند.
دوتا نكته
اول اينكه اگه به كارشناس بود سونى اول نسل پيش اونجورى شروع نميكرد يا مايكرو اول همين نسل با سياست غلط انقدر عقب نميوفتاد
دوم اينكه كى ميگه قيمت كنسول و بازى برا اونا مفته اونام مثه مان يه نگاه به تخفيفا و سايتاى فروش دست ٢ بندازين اگه براشون پولى نبود همون اول نسلى جفت كنسولارو ميخريدن همه بازيام نو ميخريدن تموم !!

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
ببینید هر وسیله ای رو فرد خریدار میخره فکر سود خودشه. حالا میخواد کنسول بازی باشه گوشی موبایل یا حتی مواد خوراکی!
الان کاهش عمر کنسول سونی از 7 سال به 3 سال، برای اکثر خریدارا تو کل دنیا یعنی ضرر و نکته منفی. حالا یه عده هم مثل شما میخوان گرافیک بالاتر تجربه کنن و مشخصات سخت افزاری کنسول جدید رو مینویسن حرفی نیست، ولی کفه ترازو به سمت کسایی که سونی رو این وسط ول میکنن میرن سراغ پلتفرمهای دیگه سنگینی میکنه. وقتی من ببینم پلتفرم دیگه ای هست عمرش بیشتره چرا برم سراغ کنسول سونی دیگه؟ تو دنیای امروز و تو وسایل این چنینی، ساپرت حرف اول و آخر رو میزنه. همین گوشیای موبایل که انقدر تو این تاپیک حرفشون وسط کشیده شد رو یه نگاه بندازید. مسلما همه گوشی ای رو میخرن که عمر ساپرتش بیشتر باشه و این عامل خیلی مهمه. مثل گوشیای اپل، با اینکه اپل کم گوشی میده بیرون ولی یه تنه سهم بالایی تو بازار داره. چرا؟ یه دلیل بزرگش برمیگرده به همین ساپرت طولانی مدت و درست و حسابی.
این کار به نوعی به مثابه اینه که سونی رسما کل موفقیتاش تو این نسل رو با دستای خودش نابود کرده.
یکبار دیگه روزه ای که خوندم رو بخون بعد ببین خودت چی نوشتی:D

absolution

کاربر سایت
Nov 9, 2011
288
دوست عزیز ببخشید

تقصیر من و سونی چیه که شما 3 سال صبر کردین تا کنسول رو بگیرین ؟

من همون ماه اول لانچ خریدم.

الانم بعد 3 سال میبینم سخت افزار قویتر رو بیشتر میپسندم.

این کنسول تازه رو هم میتونین بخرین و مثل خیلی ها از کیفیت تصویر بهتر لذت ببرین .

شما ماشین هم بخری گوشی هم بخری یه سال دیگه افت قیمتش وحشتناکه .

نئو گاف هم نصف بیشترشون لاف میزنن. خیلی خیلی جلوتر از من میرن کنسول جدید رو میخرن.

در ضمن پول یه کنسول پول 6-7 تا بازی هست.

یعنی کنسول یه جورایی اشانتیون هستش.
من هیچی پسر خالم که همون لانچ گرفته چی؟ که فقط ی انحصاری خوب زده؟! که همه بازی ها ریمستر بوده؟
ینی میگی سونی حرکت خوبی زده؟ وقتی سخت افزار جدید بیاد 100% تمرکز بازی سازا میره رو جدیده، ی نسخه داون گریده آشغال میندازن رو کنسول ما! من خودم سال ب سال گوشی نمیخرم
و کنسولم برا این نخریدم که 1 سال بدش فرت بشه! اگر سونی احترام قابل بود با این همه شایعه باید تایید یا تکذیب میکرد تا کسایی مث من ضرر نکنن!

• Like
Reactions: D.ace

franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
395
من فقط یه جمله بگم و بگم. کنسول تو خود امریکا هم وسیله ی لوکس حساب میشه و ۴۰۰ دلار خیلی پولیه. اصلا ازین خبرا نیست کهدر حد پول تو جیبی باشه و مسلما این حرکت بسیار ناجوری برای گیم‌های کل دنیا

Sent from my ASUS MeMO Pad 7 using Tapatalk

• Like
Reactions: Mir7anA

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
در جواب بعضی دوستان:
اولا که قیمت یه کنسول تو ارو\ا و امریکا اصلا زیاد نیست.چرا؟خیلی سادست:
میانگین درامد ماهیانه تو امریکا:۲۰۰۰ دلار
قیمت کنسول:۴۰۰ دلار
میانگین در امد در ایران:۸۰۰.۰۰۰
قیمت کنسول:۱.۶۰۰.۰۰۰
خرید یه کنسول برای گیمرای خارجی خیلی خیلی راحتتر از ایرانه.لازم هم نیست که بلافاصله کنسول هاشون را عوض کنند.بعد از یکی دوسال کنسول جدید می گیرند.
در مورد کارشناس ها هم که گفتم باید بگم بعضی وقتا پیش بینی ها غلط از اب در میاد همونطور که مایکروسافت اول نسل از سونی رو دست خورد.مسلما هم انتشار این بخشی از این اخبار توسط خود سونی بوده تا هم شرایط بازار و ری اکشن گیمرا را ببینه و هم شرایط را برای ورود کنسول محیا کنه.مسلما این کار خیلی بهتر از اینه که یهویی تو ای3 بیاد بگه کنسول بین نسلی دادیم.
اینم که میگید خارجیا مخالف اند .والا من چند تا تا\یک را بررسی کردم که ابا کنسول جدید می خرید یا نه اکثرا گفته بودند بله.
در هر حال این حرکت سونی اگرچه چندان خوشایند نیست،اما واقعا نیازه.این نسل اگه با همین سخت افزار می خواست پیش بره مسلما 3 سال دیگه هم دوام نمی اورد .ولی حالا میتونند این نسل را مثل نسل قبل کش بدن.

• Like
Reactions: LEON.M

..ROC..

کاربر سایت
Jul 4, 2012
143
@M.A.K LIGHT
در جواب بعضی دوستان:
به بحث اصلی کاری ندارم، ولی مسئله ریاضی اول دبستان نیست که این قدر ساده بیایم نتیجه گیری کنیم. اگر میبینید این قدر درآمد دارن، هزینه هاشونم به نسبت بالاس. البته قصد مقایسه دو کشور مختلف رو ندارم و بد برداشت نشه، ولی نباید ناراحتی از این موضوع رو به کاربرای داخلی ارتباط بدیم.
اینم که میگید خارجیا مخالف اند .والا من چند تا تا\یک را بررسی کردم که ابا کنسول جدید می خرید یا نه اکثرا گفته بودند بله.
دیدم صفحه قبل هم چنین چیزی گفتی، میشه منبع هم بیاری؟

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
@M.A.K LIGHT

به بحث اصلی کاری ندارم، ولی مسئله ریاضی اول دبستان نیست که این قدر ساده بیایم نتیجه گیری کنیم. اگر میبینید این قدر درآمد دارن، هزینه هاشونم به نسبت بالاس. البته قصد مقایسه دو کشور مختلف رو ندارم و بد برداشت نشه، ولی نباید ناراحتی از این موضوع رو به کاربرای داخلی ارتباط بدیم.

دیدم صفحه قبل هم چنین چیزی گفتی، میشه منبع هم بیاری؟
درسته ریاضی اول دبستان نیست ولی هر جوری بخوای حساب کنی مسلما قدرت خرید برای کسی که حقوقش 5 برابر قیمت یه کنسوله،به مراتب بیشتر از کسی هست که حقوقش نصف قیمت همون کنسوله.
منبع هم که خواستی:
http://www.kotaku.com.au/2016/03/tell-us-dammit-would-you-buy-a-ps4-5/
کوتاکو استرالیا
و GAMEPUR

PS4.5 vs Xbox 1.5: If Both Releases In 2016, Will You Buy One Of Them? - Gamepur.com

خودت هم بگردی نظر سنجی های دیگه هم پیدا می کنی.

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,592
نام
mohammad
من که دوست داشتم کنسول های بالای 600 دلاری ببینم:-":D
ولی هر چی که باشه باز هم به شدت استقبال می کنیم:-"

راحت کنسول فعلی رو میشه به یکی حداقل 700 انداخت:D این پولش کنار:-"
بعد ماهی هم حدود 50-100 تومن هم می زاریم کنار تا عرضه فکر نمی کنم این چیزه سختی باشه
فقط کافی یه سری خرج های اضافه رو هر کس ازش بزنه
حالا هر کس تو زندگیش یه خرج هایی داره که ضروری نیستن می تونه یک بار در ماه اونارو انجام نده باز تاکید می کنم فقط فقط فقط یک بار
مثلا ادم بخواد فقط یکی از دوستاش رو یه چیز خوب بیرون مهمون کنه بالای 60-70 تومن پیاده میشه دیگه شما تا ته قضیه رو برید...

Durance

کاربر سایت
Jan 19, 2014
560
در جواب بعضی دوستان:
خرید یه کنسول برای گیمرای خارجی خیلی خیلی راحتتر از ایرانه.لازم هم نیست که بلافاصله کنسول هاشون را عوض کنند.بعد از یکی دوسال کنسول جدید می گیرند.
در مورد کارشناس ها هم که گفتم باید بگم بعضی وقتا پیش بینی ها غلط از اب در میاد همونطور که مایکروسافت اول نسل از سونی رو دست خورد.مسلما هم انتشار این بخشی از این اخبار توسط خود سونی بوده تا هم شرایط بازار و ری اکشن گیمرا را ببینه و هم شرایط را برای ورود کنسول محیا کنه.مسلما این کار خیلی بهتر از اینه که یهویی تو ای3 بیاد بگه کنسول بین نسلی دادیم.
در هر حال این حرکت سونی اگرچه چندان خوشایند نیست،اما واقعا نیازه.این نسل اگه با همین سخت افزار می خواست پیش بره مسلما 3 سال دیگه هم دوام نمی اورد .ولی حالا میتونند این نسل را مثل نسل قبل کش بدن.
خوشم میاد همه در ذهنشون تصور مختلفی ساختن.
دوست عزیز، خارجی ها هزینه بیمه و مالیات سنگین تری از ایران دارن. چجوری جدا وقتی اطلاعی ندارین، تز ارائه میکنین؟
چندتا تاپیک تو سایت های گیم انگلیسی زبان نگاه کردی شما، همه در یک کشور زندگی میکردن؟ یا اینکه چون انگلیسی کامنت داده بودن، دلیل بر زندگی کردن در غرب بود؟
کلی گفتم البته، قبلا هم از این پست ها بود..
Wishful thinking:
Wishful thinking is the formation of beliefs and making decisions according to what might be pleasing to imagine instead of by appealing to evidence, rationality, or reality. It is a product of resolving conflicts between belief and desire.[1] Studies have consistently shown that holding all else equal, subjects will predict positive outcomes to be more likely than negative outcomes (see valence effect). However, new research suggests that under certain circumstances, such as when threat increases, a reverse phenomenon occurs.[2]
smh..

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: saphire

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
احمقانه ترین کار دنیا رو کرد سونی. 90 درصد ملت (به جز اینجا البته، که خوب عادی هم هست، اینجا سونی بگه PS4 از امروز دیگه پشتیبانی نمی شه و هیچ بازی هم براش نمیاد ملت خوشحال می شن!) به شدت عصبانین و تو ردیت نصف کامنتا در باره این بودن که "فکر کنم برم سمت PC بهتر باشه."

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,479
نام
آرش
احمقانه ترین کار دنیا رو کرد سونی. 90 درصد ملت (به جز اینجا البته، که خوب عادی هم هست، اینجا سونی بگه PS4 از امروز دیگه پشتیبانی نمی شه و هیچ بازی هم براش نمیاد ملت خوشحال می شن!) به شدت عصبانین و تو ردیت نصف کامنتا در باره این بودن که "فکر کنم برم سمت PC بهتر باشه."
هر طرفی سوپر فن داره. یه عده از روز اولی که این خبر منتشر شد ازش حمایت کردند، بقیه ما همه ازش انتقاد کردیم و گفتیم دیگه کسی نمیتونه به سونی اعتماد کنه و گند میخوره به فن بیس فعلی PS.
ولی بعضیا مثل شما هرچیزی که دلشون بخواد رو میبینند.

• Like
Reactions: Red Ѵ

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
مثل اینکه اخبار شبکه 6 زیاد میبینید! سطح رفاه و درآمد تو ایران رو با آمریکا مقایسه میکنید!؟
الان قیمت خیلی چیزها مخصوصا خوراکی تو ایران بیشتر از آمریکا و اکثر کشورهای اروپایی نباشه کمتر نیست مثلا مک پیک و مک دابل رو تو آمریکا میخرن دو لار حتی بعضی جاها مثل سان فرانسیسکو کمتر هم هست و به 1.2 دلار هم نمیرسه که به پول ما میشه کمتر از 5 هزارتومن الان یه همبرگر آشغالی رو تو ایران باید 7 هزارتومن پول بدی قیمت مرغ و گوشت و شیرم کاملا قابل قیاسه با ایران دیروز یه شیر یک و نیم لیتری رو اینجا خریدم 5 هزار تومن توی آمریکا شیر یک لیتری غنی شده با کلسیم 90 سنته قیمت ماشین هم که اصلا قابل قیاس نیست ماشین تویوتا 25 هزار دلاری تو آمریکا که به پول ما میشه حدودا 85 میلیون تومن اینجا 210 میلیون تومن قیمت داره یعنی بیشتر از دو برابر، قیمت مسکن هم توی خیلی از شهرهای آمریکا از ایران مخصوصا تهران به وضوح کمتره.
قیمت یه شلوار لی لیوایز اصل آمریکایی تو آمریکا 45 دلاره الان شما یه شلوار لی ترک بخوای تو تهران بخری بالای 150 هزارتومن باید پول بدی.
هزینه ثبت نام یه باشگاه بدنسازی معمولی بین 25 تا 45 دلاره که توی ایران باشگاههای خیلی مضخرفتر و کم امکانات تر رو دیدم که ماهی 120 هزار تومن هم پول میگیرن.
اینترنت 10mbps نامحدود اختصاصی تو آمریکا ماهی 40 تا 50 دلار قیمشته تو ایران بالای 500 هزارتومن تازه فقط اسمش اختصاصی هست.
قیمت لوازم الکتریکی به وضوح کمتر از ایران هست مثلا تی وی 400 دلاری رو اینجا دارن نزدیک 3 میلیون تومن میفروشن.
تنها چیزهایی که دیدم تو آمریکا گرون تر از ایران هست قیمت تاکسی و انرژی هست که اصلا سیستم حمل و نقل تاکسیرانیشون با ایران فرق میکنه و شما اونجا درواقع ماشین دربست میگیری و اکثرا هم از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده میکنن که نسبتا هم کارآمده.
قیمت اجاره مسکن هم توی یه سری شهرهای خیلی معروف مثل نیویورک واقعا بالا هست که بازم قابل قیاس با بالاشهر تهرانه.
قیمت انرژی هم مجموعا تفاوت خیلی فاحشی با ایران پیدا نمیکنه چون هزینه خریدن لوازم به روز و کم مصرف خیلی پایینه.
حالا همه این فجایع در حالی اتفاق میوفته که متوسط درآمد یه ایرانی کمتر از ماهی 1.2 میلیون تومنه ولی یه آمرکایی 2800 دلار یعنی ماهی 9 میلیون تومن درآمد داره البته خارجیها یا کارگرهای سیاه تو آمریکا کمتر حقوق میگیرن درست مثل افغانیها تو ایران.

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
ترس امثال من هم همینه. که اگه PS4K در کار باشه، بازی‌ها رو برای کنسول قوی‌تر بهینه می‌کنن و احتمالاً هدف همون 1080p/30fps باشه، ولی با گرافیک بهتر از بازی‌های کنونیِ PS4. نسخه PS4 هم می‌شه داونگرید شده!
حداقل تا یکی دو سال اول برعکسه یعنی با توجه به سخت افزار 4 ساخته میشن و بعد یکم برای 4 کی ارتقا پیدا میکنه. یادمون نره بازیهای مولتی باید برای وان هم بیان پس بیس کار وان و فور هستن هیچی احمقی نمیاد بازار 60 میلیونی رو فدا کنه برای بازاری که اصلا معلوم نیست تا چه حد موفق باشه. من فکر میکنم اتفاقا 4 کی از اون دسته کنسولایی میشه که قدرتشون هرز میره. هیچوقت به پتانسیل نهایی خودشون نمیرسن چون در هر صورت بازی باید برای سخت افزار پایینتر از اونا ساخته بشه.

• Like
Reactions: Cj_sa and kiya

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر