سریال Game Of Thrones [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد میباشد ]

بهترین فصل از نظر شما دوستان

• مجموع رای دهنده‌ها
    164
  • نظرسنجی بسته شده است .

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,651
اپیزود قوی بود واقعا حال کردم کارگردانی و‌ فیلمبرداری و جلوه‌های ویژه محشر‌ بود.
سکانس نبرد دو برادر بینظیر بود
یه سری گاف و اتفاقات عجیبم داشت که‌ بنظرم نبودن بهتر بود ولی با این حال از اپیزود قبلی بهتر بود
سانسا چه‌ کار خوبی کرد که‌ اون راز رو برملا کرد و ذات واقعی دنی رو به جان نشون داد و‌ خود جان هم میکشتش تا زنده شدنش دلیل محکمی‌ داشته باشه چرخش دنی هم یهویی نبود فصل های قبل دیوونه بازی کم‌ نداشت
اولش میخواستم سرسی بی رحم‌تر بمیره ولی بخاطر بچه تو شیکمش بهش رحم‌ کردن خخخ

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
من با مرگ سرسی به این صورت مشکلی نداشتم
ولی کاش یکم ابهت مرگش رو بیشتر میکردن
سرسی که ما میشناختیم زمان مرگ مثل بچه ها نمیزد زیر گریه

سکانسی رو تصور کن که شهر رو دنریس سوزونده
برادراان کلگین ده دقیقه ای هست دارن دیوانه واار مبارزه میکنن
جیمی وارد ردکیپ شده
آریا هم اونجاست
بعد دنریس با اژدهاا میاد تو سالن
رو به روی سرسی که روی تخت آهنین نشسته و با غرور و استایل خاص خودش داره شراب میخوره
بعد یه لبخندی به دنریس میزنه و بومممممم
کل اونجا رو با دراگون فایر زیر رد کیپ میفرسته رو هوا
خودش و دنریس و کوه و سگ و آریا و کایبرن و جیمی با هم میفرسته اون دنیا

این همون سرسی نبود که ما میشناختیم ؟

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,180
نام
احمد
ای کاش توی نبرد دریایی آشا میومد و با یورون میجنگید و یهو اژدها غافلگیر میکرد یا برعکس، دیگه اینقدر خرج کردین یه میلیون دلار دیگه هم روش ! یا حداقل توی شب حمله میکرد که دید کمتر میشد، البته ریگار توی نبرد با نایت کینگ زخمی بود و راحت تر میشد شکارش کرد ولی بازم انهدام این همه اسکورپیون منطقی نبود.
اما در مورد دنریس بنظرم منطقی بود که مد کویین بشه، من توی جریان همین ایپزود با خودم میگفتم حق دنی هست که روی تخت بشینه، عملا همه کار داشت میکرد، فرماندهی که خودش توی خط مقدم داره میجنگه، از همه توی ارتشش بیشتر تلفات داده، جورا و یه اژدهای خودش رو بخاطر نبرد جان از دست داد ولی جان بعد از شنیدن حقیقت در مورد خودش مهر دنی از دلش رفت( البته ممکنه بخاطر علت عمه بودنش باشه) ولی بازم میتونست یه اشاره ای بکنه نه اینکه دنی رو تا لب چشمه ببره و تشنه بیاره!
بخاطر نبرد وینترفل کل ارتشش رو توی خط مقدم گذاشت و آخر هم یه تشکر درست از طرف سانسا تحویل نگرفت.
واریس و جان هم که بهش خیانت کردن ، جان میتونست راز رو نگه داره وقتی هدفش تخت نیست! اونم بعد اون همه فداکاری که دنی برای جان انجام داد.
و در آخر تنها شدن دنی روش خیلی فشار آورد، تیریون که زمانی نابغه داستان بود پشت سر هم داشت سوتی میداد و اشتباه میکرد، میساندای هم که رفت .
همه کار رو دنی انجام داد، از آزاد کردن آنسالید ها و بدست آوردن ارتش و جنگ در خط مقدم و پس گرفتن وستروس اونوقت جان بشینه روی تخت! من هم اگه جای دنی بودم کل شهر رو نابود میکردم اگه قرار بود یکی دیگه که نصف من تلاش نکرده پادشاه هفت اقلیم میشد. قبلا هم با کشتن پدر و برادر سم نشون داده بود که رگه های جنون درش وجود داره.

البته در مورد اسکورپیون و باقی نکات مشکلات کاملا منطقی هست ولی مد کویین شدن برای من سورپرایز خوبی بود و یه حس کوتاهی از گات واقعی داشتم.
من خودم کتاب ها رو نخوندم ولی فقط بخاطر منطق بی رحم گات ازش خوشم اومد که تا فصل شش و تقریبا کم و بیش وجود داشت.

• Like
Reactions: Nameless King

kanway

کاربر سایت
Aug 3, 2013
2,558
نام
پوریا
کسی فهمید داستان این دیالوگ چی شد؟
View attachment 106513
احتمالا میخواسته دنریس را مسموم کنه!
قبل از این سکانس هم دیدیم که داشت نامه مینوشت و در مورد جان اطلاع رسانی میکرد احتمالا یکی از دلایل سقوط دنریس همین نامه ها باشه که قسمت بعدی تاثیرشو میبینیم که البته سوالی که پیش میاد اینه که نامه هارو برای چه کسی میخواست بفرسته؟!

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
در مورد اسکورپیونها به نظرم قسمت قبل یورون صرفا از عنصر غافلگیری استفاده کرد وگرنه تو حالت تهاجمی بعید میدونم اینقدر راحت میزدنش
دنی یهو مدکویین نشد کاملا طبق برنامه بود و تکاملش از فصلهای اول شروع شده بود

آقا انصافا پشتوانه این حرفتون چیه !!! مسیر خشم و مد کویین شدن دنریس دقیقا از زمانی شروع شد که سریال از کتاب جدا شد ! وگرنه تو تمام پنج فصل اول دنریس در قالب یک مسیح و نجات بخش به تصویر کشیده میشد ، کسی که خطرات بیشتری به جون می‌خرید تا کار درست رو انجام بده ! همیشه بین دوستامون می‌گفتیم مارتین دنریس رو از کوروش الهام گرفته!

بعد اینکه میگید مسیر مد کویین شدن رو از فصل های اول شروع شد واقعا نمیفهمن!
مثلا زندانی کردن خدمتکارش تو گاو صندوق ؟ فکر کنم متوجه باشید چه خیانتی کرده بود !
یا اعدام ویسیریون ، فقط کافیه برگردید به قسمت اول که ویسیریون چی تو گوش دنریس میگه ، کی می‌تونه به همچین برادری احساس داشته باشه؟

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
آقا انصافا پشتوانه این حرفتون چیه !!! مسیر خشم و مد کویین شدن دنریس دقیقا از زمانی شروع شد که سریال از کتاب جدا شد ! وگرنه تو تمام پنج فصل اول دنریس در قالب یک مسیح و نجات بخش به تصویر کشیده میشد ، کسی که خطرات بیشتری به جون می‌خرید تا کار درست رو انجام بده ! همیشه بین دوستامون می‌گفتیم مارتین دنریس رو از کوروش الهام گرفته!

بعد اینکه میگید مسیر مد کویین شدن رو از فصل های اول شروع شد واقعا نمیفهمن!
مثلا زندانی کردن خدمتکارش تو گاو صندوق ؟ فکر کنم متوجه باشید چه خیانتی کرده بود !
یا اعدام ویسیریون ، فقط کافیه برگردید به قسمت اول که ویسیریون چی تو گوش دنریس میگه ، کی می‌تونه به همچین برادری احساس داشته باشه؟

خب بحث اینجاست که دیوانگی نیاز به مسیر نداره بلکه بیشتر نیاز به یک جرقه داره تا خودش رو نشون بده.
دیوانگی که رفته رفته به دست بیاد قابل درک میشه و اون شوک و پیچش داستانی رو خوب نشون نمیده
مثل زمانی که سرسی سپت بیلور رو فرستاد رو هوا و کل فرقه گنجشک ها رو به علاوه خاندان تایرل رو و یجورایی نیمی از لنیستر ها رو (عموش و فرزندش) رو فرستاد هوا
این حرکت سرسی یجورایی لذت بخش هم بود برای اکثر مخاطبین :D من یکی که لذت بردم فکر کنم اکثریت شما هم همینطور باشید
برای همین تو خط داستانی دنریس برای دیوانه شدنش جوری که در نهایت منجر به لذت بردن مخاطب نشه و مخاطب بتونه به نوعی ازش متنفر بشه (نه اینکه درکش کنه) مجبور بودن بدون زمینه سازی چنین چرخش شخصیتی رو در دنریس ایجاد کنن.

• Like
Reactions: Amin n and ALI_FURY

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
اپیزود فعلی در مقایسه با چهارتای قبل خیلی بهتر بود. نمیدونم چطور تبدیل به بدترین اپیزود تاریخ سریال شده :))
اینو از منتقدین بپرس اونا نمره دادن نه من :D
نمره قسمت 5 الان 49 شده و این عکس هنوز اپدیت نشده

106521

آخرین ویرایش:

ALI_FURY

کاربر سایت
May 23, 2018
376
اینو از منتقدین بپرس اونا نمره دادن نه من :D
نمره قسمت 5 الان 49 شده و این عکس هنوز اپدیت نشده

نمرات منتقدین و کاربران در IMDb قبل از پخش این قسمت منتشر شدن!
امیدوارم متوجه شده باشید داستان از چه قراره!

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
خب بحث اینجاست که دیوانگی نیاز به مسیر نداره بلکه بیشتر نیاز به یک جرقه داره تا خودش رو نشون بده.
دیوانگی که رفته رفته به دست بیاد قابل درک میشه و اون شوک و پیچش داستانی رو خوب نشون نمیده
مثل زمانی که سرسی سپت بیلور رو فرستاد رو هوا و کل فرقه گنجشک ها رو به علاوه خاندان تایرل رو و یجورایی نیمی از لنیستر ها رو (عموش و فرزندش) رو فرستاد هوا
این حرکت سرسی یجورایی لذت بخش هم بود برای اکثر مخاطبین :D من یکی که لذت بردم فکر کنم اکثریت شما هم همینطور باشید
برای همین تو خط داستانی دنریس برای دیوانه شدنش جوری که در نهایت منجر به لذت بردن مخاطب نشه و مخاطب بتونه به نوعی ازش متنفر بشه (نه اینکه درکش کنه) مجبور بودن بدون زمینه سازی چنین چرخش شخصیتی رو در دنریس ایجاد کنن.
این نظر شماست ، اون دوستمون نظرش این بود که از فصل اول دیوانگی دنریس ساخته و پرداخته شده و طبق برنامه بود!

اصلا من با لفظ دیوانگی موافق نیستم !!! یه جنگی راه افتاد مردمی که تا آخرین ثانیه برای کشتن دنریس و از بردن بین اطرافیان و متحدینش تلاش میکردن و جشن میگرفتن, کشته شدن تموم شد! حالا اینکه جدا از مرام و شخصیت دنریس بود و نمی‌تونید با اتفاقات کوچیک فصل های قبل مثل مرگ برادرش ازش یه خونخوار بسازید !

چطور که اگان میشه فاتح ، دنریس میشه دیوانه؟

همون ند استارک فرمانده جنگی که نتیجش نسل کشی تارگرین ها ،تجاوز و خورد کردن جمجمه نوزاد ها میشه میشه شرافت مند.تازه بعدشم می‌فهمه جنگ برای هیچ و پوچ و حسادت رابرت بوده! ۱۷ سال بدون عذاب وجدان زندگی می‌کنه و تازه هنوزم رابرت رو بهترین رفیقش می‌دونه ! این چه جور شرافتیه؟

من با کشتار مردم توسط دنریس سر سناریو و شخصیت پردازی و پیشینه داستان مشکل دارم ، ولی این دیوانگی که میخوان بچسبونن به دنریس دیگه واقعا غیر قابل درکه!

اونم مردم کینگزلندینگ که سزاوار همچین مجازاتی بودن! به اون رینگ د بلز های اون آخر توجه کنید . نقطه کلیدی تو تصمیم دنریس بود! بعد اینکه زدن اعضای خانوادش و متحدینش رو کشتن و برای پیروزشون جشن میگرفتن , ده ها هزار نفر تو شمال برای نجات اینها کشته شدن و اینها ذره ای اهمیت ندادن، حالا میخوان به همین راحتی جون خودشون رو نجات بدن!

شما اگه ببینید بهترین نکته ای که حداقل تو این قسمت و سناریو داغون دیدم نویسنده های بهش توجه کردن ، سرباز های شمالی اگه نه بیشتر حداقل اندازه دنریس و گری ورم اشتیاق به قتل و عام مردم کینگزلندینگ دارن!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر