سریال Game Of Thrones [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد میباشد ]

بهترین فصل از نظر شما دوستان

• مجموع رای دهنده‌ها
    164
  • نظرسنجی بسته شده است .

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
MainPic.jpg

سریال Game Of Thrones (ترجمه فارسی : بازی تاج و تخت)‌ یک مجموعه تلویزیونی بوده که برگرفته از اثر جورج آر آر مارتین یعنی A Song Of Ice and Fire (ترجمه فارسی : نغمه یخ و آتش) توسط دیوید بنیوف و دی بی وایس برای شبکه تلویزیونی HBO ساخته شده است. داستان اصلی این سریال به دوستی ها و دشمنی های چند خاندان پرداخته که در این بازی خطرناک یک خاندان به سلطنت رسیده و در راه هدف خود هر فرد یا خانواده ای که مانع محسوب شود به سادگی نابود خواهد کرد اما در این بین شاید هیچکس متوجه رسیدن زمستان نیست ، شبی طولانی که به همراه خود مرگ و درد را به وادی انسان ها خواهد آورد !
پنج فصل از این سریال تا کنون از تاریخ ۱۷ آپریل ۲۰۱۱ در شبکه HBO پخش شده و اپیزود اول فصل ششم در تاریخ ۲۴ آپریل ۲۰۱۶ پخش خواهد شد.
این سریال مجموعا ۸ فصل خواهد داشت که تا کنون ۷ فصل پخش شده و در اپریل میتوانید شاهد پخش فصل آخر باشید.
در کنار سریال اصلی ، اسپین آف هایی نیز در حال ساخت هستن که از بین اون ها میشه به The Long Night اشاره کرد.

NewSeason.jpg

فصل جدید در تاریخ ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ (۲۶ فروردین ۹۸) شروع خواهد شد

Every battle.
Every betrayal.
Every risk.
Every fight.
Every sacrifice.
Every death.
All #ForTheThrone.

خط اصلی داستان در دو قاره Westros و Essos اتفاق می افتد. نقشه اصلی دنیای بازی تاج و تخت :

ap8fmgf1fzcz.jpg

مناطق مختلف وستروس

GameOfThronesMap_050715.jpg

لیست بازیگر ها

1.png

2.png
3.png

4.png
5.png

6.png

- - -ویرایش - - -

========================================

پ.ن موقت :
دوستان ترجیح دادم از داستان به هیچ عنوان در پست اول اسپویل نکنم
نمیدونن مجاز هستیم لینک دانلود سریال یا کتاب رو در فروم قرار بدیم یا نه در صورت لزوم مدیران اگر لازم بدونن لینک ها اضافه خواهند شد.

اسپویل داستان سریال تا آخرین قسمت پخش شده ( به صورت رسمی ) در این تاپیک آزادِ ؛ پس اگر سریال رو تا آخرین اپیزود پخش شده ندیدید وارد تاپیک نشید .

اگر پیشنهادی یا انتقادی به پست اول هست بگید اضافه کنم.

آخرین ویرایش:

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,477
نام
آرش
تاپیک خیلی خوبیه و حای خالیش احساس میشد، با توجه به مخاطبان زیاد این سریال :)
پست اول هم میتونه بعنوان یه مرجع برای سریال استفاده بشه و خلاصه ای از داستان هر فصل، trivia و مسائل مرتبط دیگه در اون قرار بگیره.

پ.ن: فقط خواهشا بحثی اگه در رابطه با کتاب هست تو تاپیک خودش انجام بدید. سریال داره مسیر خودشو میره و لزومی نداره در مورد اتفاقات کتاب تا اینجا صحبت بشه.

خب خدا رو شکر فعلا سریال از کتاب جلو افتاده پس فعلا حساسیتی نیست در باب هر موضوعی میشه صحبت کرد
حالا هر موقع که کتاب جدید اومد حتما لازم که قوانینی راجبش وضع بشه
اون که صد البته ولی تا همین جای داستان منظورم بود. مثلا خودم تو تاپیک سریال کلی از اتفاقات متفاوت کتاب برام لو رفت. چون ممکنه خوندن کتاب رو شروع کنم تو ذوقم خورد. مثلا ماجرای متفاوت استنیس.
حالا بازم هرچی نظر کاربرها و خودتون باشه.

آخرین ویرایش:

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
تاپیک خیلی خوبیه و حای خالیش احساس میشد، با توجه به مخاطبان زیاد این سریال :)
پست اول هم میتونه بعنوان یه مرجع برای سریال استفاده بشه و خلاصه ای از داستان هر فصل، trivia و مسائل مرتبط دیگه در اون قرار بگیره.

پ.ن: فقط خواهشا بحثی اگه در رابطه با کتاب هست تو تاپیک خودش انجام بدید. سریال داره مسیر خودشو میره و لزومی نداره در مورد اتفاقات کتاب تا اینجا صحبت بشه.

خب خدا رو شکر فعلا سریال از کتاب جلو افتاده پس فعلا حساسیتی نیست در باب هر موضوعی میشه صحبت کرد
حالا هر موقع که کتاب جدید اومد حتما لازم که قوانینی راجبش وضع بشه

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad

All Men Must Die
jxi2_12742422_10153508786362734_7350496528506779479_n.jpg

خب لحظه به لحظه داریم به تاریخ ۲۴ آپریل و پخش اپیزود جدید فصل ششم نزدیک میشیم و اومدن تریلر جدید حسابی هایپ رو آسمون چسبوند
تو این پست قصد داریم نکات جالب این تریلر رو بررسی کنیم که اکثرا حدس و پیشبینی بوده و ممکنه به واقعیت تبدیل بشن =>

۱ـ در ثانیه های اول تریلر به نوعی مرگ جان اسنو تایید میشه (هنوزم میتونید این خبرو باور نکنید!)
۲ـ تصویر یه کشتی رو میبینیم اول تصور میکردم این کشتی سکوت یورون گریجویه اما پرچمش چیز دیگری میگوید. مهم نیست حضور یورون قبل از این حرفا رسمی شده بود.
۳ـ جیمی لنیستر به پایتخت برمیگرده و مشخصا سرسی قصد نداره اتفاق افتاده رو فراموش کنه پس در گام اول شاهد درگیری نیروهای سلطنتی با مذهبی ها (نیروهای های اسپارو) خواهیم بود و شاید در گام دوم موضوع مرگ دخترشون باعث بشه اوضاع بین لنیستر ها و مارتل ها به خوبی قبل نباشه.
۴ـ انگار بولتون ها دوباره بر یکی از دشمن هاشون پیروز شدن و پوستش رو کندن و به آتیش کشیدنش
۵ـ جوراه مورمنت و داریو ناهاریس هنوز در به در دنبال دنریس تارگارین هستن
۶ـ انگار تئون گریجوی به جزایر آهنی بازگشته و به نوعی دوباره پذیرفته میشد
۷ـ در صحنه هایی درگیری افراد استارک با افراد تارگارین رخ میدهد. آیا این همان سکانس تاریخی برج شادیست ؟ جایی که ند برای نجات خواهرش لیانا استارک شمشیر میزند
۸ـ آریا هنوز در حال تعلیم است و در سکانسی به سبک اساسین ها از روی بام ساختمان ها پرش میکند. کم کم باید خودمون رو آماده کنیم تا او رو به عنوان یک فیس لس اساسین (قاتل بی چهره) بشناسیم
۹ـ مارجری تایرل هنوز توسط مذهبی ها در حال تنبیه شدن است
۱۰ـ یک جنگ و درگیری عجیبی بین بولتون ها و شمالی در تریلر دیده میشود اما نکته جالب در این میان وجود شخصی به شدت شبیه جان اسنو میان میدان جنگ است

به این عکس دقت کنید :
cv5h_img_2016-03-12_00:08:09.jpg

اما در یک لحظه قبل هم این سرباز رو مشاهده میکنیم که لباسی شبیه به لباس نظامی استارک ها به تن دارد :

dhs_img_2016-03-12_00:08:59.jpg

یک نمونه سرباز استارک برای مقایسه :
9xoj_stark_guard_(the_pointy_end).jpg

به درستی مشخص نیست که در وسط اون میدان جنگ چه خبر است ؟ آیا جان اسنو زنده است ؟
اگر نه پس چه کسی موفق شده از استارک ها نیرو جمع کند ؟ یا اصلا چه کسی غیر از جان توانسته شمالی ها رو راضی به جنگیدن کند ؟
برای همه این ها باید صبر کنیم تا فصل آینده

۱۱ـ رو به رو شدن برندون استارک با آدرها هم چه در رویا چه در واقعیت میتواند حسابی جالب باشد
اللخصوص اگر به این پیشبینی ملیساندرا توجه کنیم :
در زمان چشم دوختن به آتش، ملیساندر (Melisandre) چهره ای چوب مانند (wooden face)، جسدی سفید (corpse white)، یک هزار چشم قرمز و پسری با سر گرگ در کنار او دید. ملیساندر اعتقاد دارد همان طور که استنیس (Stannis) قهرمان او است؛ این دو نفر هم قهرمان‌های آدر بزرگ هستند.[۳]
چهره چوب مانند : کلاغ سه چشم
جسدی سفید : جان اسنو
پسری با سر گرگ : برن استارک
در مورد چشم های قرمز هم میشه به چشمان گوست دایروولف جان اشاره داشت هم به چشم چند آدر که قرمز رنگ بود.

همه خوب ها در کنار هم در سپاه لشکریان بی رحم زمستان. این هم ایده ایست برای خود !

۱۲ـ در آخر هم شوالیه پیاز رو در کنار جسد جان میبینیم در حالی که گوست بالاسر جان نشسته و شوالیه شمشیر جان رو از غلاف بیرون میاره ...

2 تا سئوال داشتم:

1. تا اینجا 7 جلد از کتاب نغمه یخ و آتش منتشر شده؟
2. چند تاش ترجمه شده؟

آدرس یه سایت رو براتون پیام خصوصی میکنم میتونید اطلاعات خوبی در مورد کتاب پیدا کنید و هم نسخه های مختلف رو دانلود کنید.

آخرین ویرایش:

Abyss

کاربر سایت
Dec 13, 2015
33
عجب تریلری بود. :D
الان قضیه ی لنیسترها خیلی جالب شده. جیمی بعد از اون بلاهایی که سرش اومده به نظر میاد ادم بهتری شده و شخصیتیه که میشه روش حساب باز کرد ولی از اون طرف سرسی بعد اون اتفاق خیلی هم وحشی تر :D شده. حالا تقابلش با جیمی که رفته مارسلا رو برگردونه ولی(...) خیلی میتونه جالب باشه‌.
تایوین هم که قراره اون ور پادشاهی بکنه:))

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
عجب تریلری بود. :D
الان قضیه ی لنیسترها خیلی جالب شده. جیمی بعد از اون بلاهایی که سرش اومده به نظر میاد ادم بهتری شده و شخصیتیه که میشه روش حساب باز کرد ولی از اون طرف سرسی بعد اون اتفاق خیلی هم وحشی تر :D شده. حالا تقابلش با جیمی که رفته مارسلا رو برگردونه ولی(...) خیلی میتونه جالب باشه‌.
تایوین هم که قراره اون ور پادشاهی بکنه:))

خب دیگه داستان سریال به شدت داره جذاب تر و جذاب تر میشه
دردسر کم بود الریا سند حالا دیگه لنیستر ها (و خانواده های نزدیک به سلطنت) و مارتل ها رو به یک قدمی یک جنگ بزرگ کشونده
فقط کافیه سرسی خریت کنه بلایی سر پسر شاهزاده دوران مارتل بیاره دیگه رسما حکم جنگ امضا میشه
سر جیمی اگر عاقل باشه باید شاهزاده رو به سان اسپیر برگردونه و درخواست سر الریا سند رو داشته باشه برای آروم کردن خانواده سلطنتی

• Like
Reactions: .sandman.

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,594
آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,338
نام
Majid
بنظرم گیم آو ترونز خوبه ادم جمع کنه یک دفعه پشت سر هم ببینه :D
شخصا هر سال من یک مشکل خیلی شدیدی که با این سری دارم اینه که از بس تعداد شخصیتاش زیاده و فاصله بین سیزن هم زیاده رسما 80 درصد اسمارو یادم میره و وقتی سیزن جدید شروع میشه حداقل 5-6 قسمت طول میکشه تا کم کم یادم میاد کی کی بود :D
و جالبم اینجاس هر کسی دورورم میبینم که ده برابر عشق گاته همینایی که من یادم مونده رو هم یادش نمونده :D

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
بنظرم گیم آو ترونز خوبه ادم جمع کنه یک دفعه پشت سر هم ببینه :D
شخصا هر سال من یک مشکل خیلی شدیدی که با این سری دارم اینه که از بس تعداد شخصیتاش زیاده و فاصله بین سیزن هم زیاده رسما 80 درصد اسمارو یادم میره و وقتی سیزن جدید شروع میشه حداقل 5-6 قسمت طول میکشه تا کم کم یادم میاد کی کی بود :D
و جالبم اینجاس هر کسی دورورم میبینم که ده برابر عشق گاته همینایی که من یادم مونده رو هم یادش نمونده :D

شاید اولش مسخره به نظر برسه
ولی من خودم به هر کسی این سریال رو پیشنهاد میکنم بهش میگم زمانی بشین ببین که بتونی تمام فکرت رو خرج این شاهکار کنی و با دقت تمام ببینی چون خودم شخصا ۲۰ مرتبه این سریال رو دیدم تا الان کاملا رو داستانش تسلط دارم. کلا خیلی شخصیت پردازی سنگین کار شده توی این سریال و همه یجورایی شخصیت اصلی محسوب میشن و دارای گذشته معرفی شده ای هستن (اللخصوص اگر کتاب هم خوانده باشید)

در هر صورت اگه نکته ای رو فراموش کردی به خودم بگو :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر