Forza Motorsport 6 Apex | PC

ناشر:Microsoft
سازنده:Turn 10
پلتفرم: Microsoft Windows 10
سبک:Simulator
تاریخ انتشار: بهار امسال، بصورت دیجیتالی برای دانلود در استور ویندوز در دسترس قرار میگیرد.
The game will launch this spring as a digital download for Windows 10 store

مایکروسافت بصورت رسمی یک نسخه فرعی از Forza 6 برای ویندوز 10 رونمایی کرد.
بازی فقط در انحصار بخش فروشگاه ویندوز است.
این نسخه از بازی نسبت به بازی اصلی محدود تر بوده و بصورت رایگان برای کاربران ویندوز از طریق استور قابل دسترسی هست.
بازی داری 63 ماشین و 20 مسیر در شش منظقه مختلف جریان دارد.
بازی بصورت کامل از اب و هوای داینامیک پشتیبانی میکند.
بازی بصورت کامل از DirectX 12 استفاده میکند همچنین تا رزولوشن 4K ساپورت میکند.
تیم توسعه دهنده نسخه کامپیوتر Turn 10 می باشد.

آخرین ویرایش:

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,518
سلام من بازیو نصب کردم (از سایت دانلود کردم) ولی نمیتونم از تو استور اپدیت کنم
check for update هم میزنم گزینه اپدیت میاد ولی میخواد کل 19 گیگ رو دانلود کنه
چیکار کنم؟

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,082
نام
مــاکــان
خب بالاخره ساپورت از انواع فرمانها هم رسید، برای ویندوز 10 یک آپدیت 97 مگی اومده، که ساپورت این Wheel ها رو ممکن میکنه.
Logitech G27 Racing Wheel
Logitech G25 Racing Wheel
Logitech G29 Racing Wheel
Logitech MOMO Force Feedback Racing Wheel
Thrustmaster T300RS
Thrustmaster T500 RS Gaming Wheel
Logitech G920 Xbox One Wheel
Thrustmaster T150
Thrustmaster TX Xbox One Wheel
Thrustmaster TMX Xbox One Wheel
Thrustmaster RGT Force Feedback Racing Wheel
تا همین دیروز دنبال برنامه بودم که جای گیم پد فرمون رو بشناسونم به بازی، خب با این خبر تایید شد F.Horizon 3 از همون اول فرمان ها رو ساپورت میکنه.

• Like
Reactions: m.a.t

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,082
نام
مــاکــان
خب حالا که ساپورت فرمانها رسیده، وقت این شده که ببینیم Forza 6 Apex تو مبحث فیزیک و FFB چی در چنته داره ، همینطور نسبت به برادر بزرگترش رو X1 و شبیه سازهای PC چطور عمل میکنه.

خب باید بگم خیلی تعجب برانگیز بود، G27 بصورت کامل تو بازی ساپورت میشه، مثل ساپورتی که روی GT6 داشت. (تو تمام منوها وداخل بازی)
از این لحاظ واقعا کارشون خوب بوده.
تنظیمات شدت FFB و دمپنینگ و... همه اونها موجوده، فقط نمیدونم چرا تنظیم مقدار چرخش فرمون رو ندیدم!
که زیاد مهم نیست با برنامه های جانبی میشه اینکارو انجام داد.
برسیم به قسمت اصلی که بخش فیزیک و FFB هست.
من قبلا نسخه ای از فورزا موتور اسپورت رو بازی نکردم،فکر نکنم بیشتر از 3-2 ساعت در مجموع بازی کرده باشم.
اما این فیزیک ، هندلینگ ، FFB که من از Apex میبینم، واقعا با رقباش روی پی سی فاصله خیلی زیادی داره. این با توجه به اینکه تو این بخش Apex از نسخه FM6 متعلق به X1 خیلی تو این زمینه بیشتر و بهتر کار کرده (به اذعان همه سایت ها و نقدها).
اگه نگم جای تاسف داره، باید بگم اصلا منو جذب نکرد که بتونه منو پای خودش نگه داره.
خب من روزانه چند ساعت AC , Rfactor , R3E و.. مشغلولم میکنن، اینکه از پشت اونها یدفعه بپرم توی Forza Apex و با این شرایط روبرو بشم زیاد جالب نیست.
FFB به هیچ وجه دقت اون عناوین رو نداره، حتی با تنظیمات زیادی که انجام بدی.
بعضی وقتها خیلی کم تاخیر هم حس میکنم، حالا این شاید از سیستم من باشه.
یه چیزی که خیلی بیشتر اذیتم کرد این که سر پیچها وقتی پشت ماشین سر میخوره اصلا دیگه نمیشه جمعش کرد. اصلا حس واقعی بهت نمیده.
کلا وقتی تعادل ماشین رو از دست میدی باید پاشی بری برا خودت یه چائی بریزی با کیک و کلوچه مشغول خوردن بشی ، تا اینکه بازی بهت اجازه بده بتونی جمعش کنی.
البته با توجه به اینکه بازی از روی کنسول به پی سی اومده و میدونیم که بیشتر برای گیم پد اپتمیایز شده نیاید زیاد اذیتمون کنه.
درکل برا کسی که سالها رو کنسول با نسخه های مختلف فورزا زندگی کرده این بازی ادامه همون مسیر رو میره وخوب خبر خوبی حساب میشه.
اما برا کسی که حتی یکی از عناوین بالا رو با Wheel تجربه کرده و یا حتی P.Cars ، نمیتونه اصلا بازی جذابی باشه و پیشنهاد من به این افراد مثل خودم اینه که از گیم پد استفاده کنن. چون کلا فیزیک و هندلینگ بازی به بهترین حالت برای گیم پد اپتیمایز شده.
اگه بخوام نتیجه گیری کلی بکنم باید بگم Forza 6 Apex نسبت به شبیه سازهای دیگه روی پی سی خیلی بیشتر اسم "بازی" رو میشه بهش داد.
چون به هدفش که سرگرم کنندگی هست بیشتر نزدیک شده تا ایجاد حس واقعی رانندگی.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: m.a.t and Eazy-E

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
خب حالا که ساپورت فرمانها رسیده، وقت این شده که ببینیم Forza 6 Apex تو مبحث فیزیک و FFB چی در چنته داره ، همینطور نسبت به برادر بزرگترش رو X1 و شبیه سازهای PC چطور عمل میکنه.

خب باید بگم خیلی تعجب برانگیز بود، G27 بصورت کامل تو بازی ساپورت میشه، مثل ساپورتی که روی GT6 داشت. (تو تمام منوها وداخل بازی)
از این لحاظ واقعا کارشون خوب بوده.
تنظیمات شدت FFB و دمپنینگ و... همه اونها موجوده، فقط نمیدونم چرا تنظیم مقدار چرخش فرمون رو ندیدم!
که زیاد مهم نیست با برنامه های جانبی میشه اینکارو انجام داد.
برسیم به قسمت اصلی که بخش فیزیک و FFB هست.
من قبلا نسخه ای از فورزا موتور اسپورت رو بازی نکردم،فکر نکنم بیشتر از 3-2 ساعت در مجموع بازی کرده باشم.
اما این فیزیک ، هندلینگ ، FFB که من از Apex میبینم، واقعا با رقباش روی پی سی فاصله خیلی زیادی داره. این با توجه به اینکه تو این بخش Apex از نسخه FM6 متعلق به X1 خیلی تو این زمینه بیشتر و بهتر کار کرده (به اذعان همه سایت ها و نقدها).
اگه نگم جای تاسف داره، باید بگم اصلا منو جذب نکرد که بتونه منو پای خودش نگه داره.
خب من روزانه چند ساعت AC , Rfactor , R3E و.. مشغلولم میکنن، اینکه از پشت اونها یدفعه بپرم توی Forza Apex و با این شرایط روبرو بشم زیاد جالب نیست.
FFB به هیچ وجه دقت اون عناوین رو نداره، حتی با تنظیمات زیادی که انجام بدی.
بعضی وقتها خیلی کم تاخیر هم حس میکنم، حالا این شاید از سیستم من باشه.
یه چیزی که خیلی بیشتر اذیتم کرد این که سر پیچها وقتی پشت ماشین سر میخوره اصلا دیگه نمیشه جمعش کرد. اصلا حس واقعی بهت نمیده.
کلا وقتی تعادل ماشین رو از دست میدی باید پاشی بری برا خودت یه چائی بریزی با کیک و کلوچه مشغول خوردن بشی ، تا اینکه بازی بهت اجازه بده بتونی جمعش کنی.
البته با توجه به اینکه بازی از روی کنسول به پی سی اومده و میدونیم که بیشتر برای گیم پد اپتمیایز شده نیاید زیاد اذیتمون کنه.
درکل برا کسی که سالها رو کنسول با نسخه های مختلف فورزا زندگی کرده این بازی ادامه همون مسیر رو میره وخوب خبر خوبی حساب میشه.
اما برا کسی که حتی یکی از عناوین بالا رو با Wheel تجربه کرده و یا حتی P.Cars ، نمیتونه اصلا بازی جذابی باشه و پیشنهاد من به این افراد مثل خودم اینه که از گیم پد استفاده کنن. چون کلا فیزیک و هندلینگ بازی به بهترین حالت برای گیم پد اپتیمایز شده.
اگه بخوام نتیجه گیری کلی بکنم باید بگم Forza 6 Apex نسبت به شبیه سازهای دیگه روی پی سی خیلی بیشتر اسم "بازی" رو میشه بهش داد.
چون به هدفش که سرگرم کنندگی هست بیشتر نزدیک شده تا ایجاد حس واقعی رانندگی.

شما باید g290 برای این بازی بگیری با فرمون منسوخ نشستی پای این بازی که اصلشم برای سونی ساخته شده ایرادم از بازی می گیری؟ هر زمان متای این بازی هایی که گفتی به سری فرزا نزدیک شد بعدا بیا مقایسشون هم بکن

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,082
نام
مــاکــان
شما باید g290 برای این بازی بگیری با فرمون منسوخ نشستی پای این بازی که اصلشم برای سونی ساخته شده ایرادم از بازی می گیری؟ هر زمان متای این بازی هایی که گفتی به سری فرزا نزدیک شد بعدا بیا مقایسشون هم بکن
G27 منسوخه؟
G29 , 920 هردو هیچ آپدیتی جز ساپورت روی کنسولهای جدید ندارن.فرقشون با G27 تو صدای کمتر و کمی پدالهای ترمز و گاز بهتر که احساس بهتری بهت میده.
خواهش میکنم در این یکی مورد با من بحث نکن، چون تاصبح میتونم برات از مدلهای مختلف و خصوصیاتشون صحبت کنم.
منظورت رو از "اشکال میگیری" متوجه نمیشم،اینها چیرهائی هست که وجود داره.اگر غیر این هست و من اشتباه میکنم بیا توضیح بده.
در ضمن بازیهای شبیه سازی که روی پی سی هستن به علت بودجه محدودی که دارن هیچوقت تو تعریف متا نمیگنجن.چون نه بخش کریر خوبی دارن ، نه UI درست درمون و نه الزاما AI خوب.
پس با متا نمیتونی اینها رو با هم مقایسه کنی.
اینطور جبهه گرفتن رو من درک نمیکنم، لطفا منطقی بیا توضیح بده اینهائی که من گفتم به این دلیل اشتباست .

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
من Pcars هم روی pc و هم ps4 رفتم . فورزا 6 هم روی x1 قبلا رفتم / اتفاقا شدیدا عالی بودش از اکثر لحاظ ها . فیزیکش به نظرم از Pcars سرتر بودش . هندلینگ ماشیناش وافعا برای من روانتر بودش . تنظیمات سختیش هم خیلی خوب بودش . به نظرم کلا بهترین شبیه ساز نسل 8 هستش forza 6 . حالا درت رالی رو خیلی نرفتم نظر نمیدم

• Like
Reactions: s.1

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,082
نام
مــاکــان
@sadegh93
من تا 3-2 روز پیش کاملا از Forza 6 راضی بودم،چون تجربم محدود شده بود به یک گیم پد 360.
اما دیروز که بازیو آپدیت کردم،فرمون رو شناخت و گفتم برم ببینم Apex من رو تا کجا با خودش همراه میکنه. اما واقعا تعجب کردم.اینکه چجوری به این عنوان میشه گفت شبیه ساز؟!!
نمیدونم احتمالا من تعریفم از "شبیه ساز" با شما فرق میکنه،به نظر من یک بازی شبیه ساز رانندگی، اولین و مهمترین عنصری که باعث میشه بهش بگیم شبیه ساز، انتقال و ایجاد حس رانندگی هست.

اگه منظور از شبیه ساز یودن، مدلینگ خوب هست،صداگذاری خوب و نه عالی هست، گرافیک عالی هست،60 فریم بودن هست و ... باید بگم بازی واقعا عالی کار کرده. اما وقتی میرسیم به بحث فیزیک و انتقال حس رانندگی که مهمترین عاملی هست که به نطرم یک بازی که ادعای شبیه ساز بودن رو دره باید داشته باشه باید بگم، نه به هیچ وجه Forza شبیه ساز نیست.
این مورد رو وقتی درک میکنید که با شبیه سازها زندگی کرده باشید، که در وافع میشه وقتی که فرمان خوب داشته باشید.
مثال آوردم که سر پیچ وقتی ماشین پشتش سر میخوره تو باید بتونی با حرکات صحیح فرمون پدالها ماشین رو کنترل کنی(Counter Steer)، این مورد اصلا تعریف نشده. یا باید برای کنترلش کارهائی رو انجام بدی که تو حالت واقعی اصلا به این صورت نیست.
وقتی برای اولین این مورد رو تجربه کردم گفتم حتما مشکل از فرمونم هست که تنظیم نیست. با تنظیمات ور رفتم، ماشین دیگه انتخاب کردم فرقی نکرد.
بیشتر به عمق فاحعه پی بردم، فیزیک بازی وحشتناک ضعیفه.اصلا حس واقعی نداره.
بعدش رفتم یه سرچی زدم ببینم کلا تو دنیا منم که اینجوری فکر میکنم؟ دبدم بله کلا دوستانی که فرمان دارن همه به این موارد اذعان دارن.
در آخر صادق حان من هم با شما میتونم هم عقیده باشم وقتی که کلا با گیم پد بازی کنم.یعنی در صورتی که هیچ درکی از فیزیک بازی نداشته باشم.
بازی قصد و هدفش کنسول گیمرها هست.
شاید روی X1 بشه بهش گفت شبیه ساز(گرچه الان بازیهائی اومدن که این مورد رو براش سخت میکنه).
روی پی سی سالها با شبیه ساز بودن فاصله داره.

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
@m.d.makan
من با گیم پد میرفتم نه با فرمان . راستش دوست دارم یه فرمون خوب داشته باشم ولی مشکل بودجه دارم فعلا :(
نمیتونم نظری بدم در مورد حس بازی با فرمان :(
من بیشتر آرکید بازم در ریسینگ ها تا شبیه ساز .ولی کلا اکثر ریسینگ هایی که خوب باشه خشوم میاد. حالا میخواد آرکید باشه مثل تقریبا همه ی nfs ها (shift ها رو نمیدونم آرکید حساب میشد یا نه ) یا میخواد گرن توریزمو باشه یا fast racing neo یا wipeout یا mario kart 8 و ...
از لحاظ گرافیک و فریم ریت و صداگذاری و البته بخش کمپین و آنلاینش (نسخه ی x1 ) بهترینه به نظرم در سبک خودش (شبیه ساز) در این نسل اما از لحاظ شبیه سازی رانندگی واقعی به نظرم (بازم میگم با گیم پد رفتم) این شبیه سازی تخریب پذیری ماشینش خوبه تقریبا (عالی نی) اینکه در چاله آب میافتی قشنگ حس میده به شما که واقعا در چاله آب افتادی , حس سرعت رو خوب القا میکنه و مثلا اینکه بنزین تموم میشه و یا یادم نی دقیق لاستیک ها هم آسیب میدید ؟

اگه باز دقیقتر بتونید توضیح بدهید که دقیقا چه چیزهایی باید شبیه سازی بشه از نظر شما , ممنونم

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,082
نام
مــاکــان
@m.d.makan
اگه باز دقیقتر بتونید توضیح بدهید که دقیقا چه چیزهایی باید شبیه سازی بشه از نظر شما , ممنونم
برای توضیح خیلی چیزها میشه گفت، ولی برای یک شبیه ساز اتوموبیل رانی مهمترین عنصر که باید هرچه بیشتر و بهتر روی اون کار بشه، فیزیک و FFB (Force FeedBack) اون بازی هست.
اصلا گرافیک،تغییرات آب و هوا، دمیج مدل و.. تو مراحل بعدی قرار دارن و اصلا در حد فیزیک مهم نیستن.

خب FFB در واقع زیرشاخه همون فیزیک هست ولی چون مهم بود جدا آوردمش که بگم خیلی مهمه.
در وافع FFB به تمام اون چیزی گفته میشه که شما از طریق فرمان بازی حس میکنید، رفتن روی دست انداز،سنگینی فرمان سر پیچ ها، قفل کردن چرخ ها و...
همون چاله آبی که میگی اگه فرمان داشته باشی مثل وقتی میمونه که تو واقعیت با ماشین میری توی آب گرفتگی جاده.
همین مورد با دوچرخه رو فکر کنم همه حس کرده باشیم.
خب این FFB خروجی فیزیک بازی هست که از طریق فرمان حس میشه، اما خود فیزیک خودش دنیای بزرگتری داره.

فیزیک تو یک بازی ریسینگ شامل خیلی از عناصر میشه ، خیلیهاش به چشم میاد خیلیهاش هم شاید اصلا به چشم نیاد،ولی اون پشت دارن کارشون رو انجام میدن.
مثلا داغ شدن لاستیک، تغییر شکلشون سر پیچ، شکل تماس اونها با آسفالت، شکل و نوع تقسیم وزن ماشین سر پیچ،شتابگیری، ترمز و...
خیلی از این موارد هست که باید بهش توجه بشه، همه اینها در مجموع میشه همون حس واقعی رانندگی، حالا یه سری از بازیها همون اول ایجاد این حس کلا میلنگن.
یه سری دیگه درصدهای بالائی از این حس رو ایجاد میکنن. خب چون این زمینه جای پیشرفت زیادی داره نمیتونم بگم که کدوم بازی 100 درصد این حس رو ایحاد میکنه.
اما روی PC شبیه سازهائی هستن که درصد بالائی از این حس رو ایحاد میکنن.
بخوام بیشتر توضیح بدم خیلی خسته کننده میشه،ربطی هم به این تاپیک نداره (انگار تا الان داشت :D).
از طرف دیگه این بحث خیلی تخصصی هست و امثال من هم که مصرف کننده ایم، فقط از این شبیه سازها لذت میبریم.
اگه دوست داری بیشتر در موردشون بدونی یه سرچ ساده تو گوگل میخواد و اسم چندتا شبیه ساز مثل Iracing , Automobolista , AC , Rfactor و...

m.morcielago

کاربر سایت
May 12, 2016
18
سلام دوستان من یه گیمپد دارم که ماله شرکت شائومی هست
برای بازی های دیگه X360 رو استفاده میکنم و همه چی اوکی هست
ولی رو بازی های خوده ویندوز ۱۰ که از استور دانلود میکنم نمیتونم چنین کاری بکنم چون اصلا فایل های اجرایی X360 رو نمیتونم تو مسیر نصب این بازی بریزم
به نظرتان چیکار کنم؟

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Darksiren.s

کاربر سایت
Aug 2, 2012
110
نام
بارمان
سلام دوستان
بازی مثل اینکه از حالت بتا اومده بیرون من روی ویندوز قبلیم یه تست بتاش رو زده بودم اما بعد پاکش کردم حالا این نسخه کاملش رو هم میشه رایگان بازی کرد یا باید خریدش ...؟؟؟؟؟
اگر میشه روشش رو بگید ممنون میشم

miladdej

کاربر سایت
Aug 27, 2013
631
سلام دوستان
بازی مثل اینکه از حالت بتا اومده بیرون من روی ویندوز قبلیم یه تست بتاش رو زده بودم اما بعد پاکش کردم حالا این نسخه کاملش رو هم میشه رایگان بازی کرد یا باید خریدش ...؟؟؟؟؟
اگر میشه روشش رو بگید ممنون میشم
بله الان هم رایگانه. البته اشتباه نکنید این نسخه "کامل" نیست. از لحاظ محتوا و تعداد ترک ها و ماشین ها حداقل فعلا که هیچ تفاوتی با نسخه بتا نداره. تنها تفاوتش پشتیبانی از فرمونه.
روش خاصی نداره:D. راحت ترین راهش نصب از خود win store. ویندوز هم حتما آپدیت anniversary شده باشه.

dearvahab

کاربر سایت
Apr 25, 2009
79
سلام دوستان یه سوال مهم
من فایل بتاشو دارم الان که نسخه نهاییش اومده بتاشو بخام آپدیت کنم نسخه نهایی باید از اول ۱۸گیگو دانلودش کنه استور یا با یه اپدیت کمتر نسخه نهاییشو میگیره میشه؟ کسی میدونه این مسعله رو.؟

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,082
نام
مــاکــان
سلام دوستان یه سوال مهم
من فایل بتاشو دارم الان که نسخه نهاییش اومده بتاشو بخام آپدیت کنم نسخه نهایی باید از اول ۱۸گیگو دانلودش کنه استور یا با یه اپدیت کمتر نسخه نهاییشو میگیره میشه؟ کسی میدونه این مسعله رو.؟
همون بتا رو نصب کن، آپدیت آخریه زیاد نیست.
فقط توجه کن ویندوزت باید جدیدترین ورژن باشه.
تو Run بزن Winver شماره بیلد ویندوزت باید 1607 باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر