بهترین بازیهای سال 2015 از نگاه سایتها و مجلات

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
وقتی به رده بندی سنی بازی ها نگاه نمیکنن و بازی میخرن همین میشه:d این یارو دارک سولز رو بازی میکرد چی میگفت:))

JOKERACN7

کاربر سایت
Aug 8, 2014
379
نام
حمید
TW3 که قشنگ داره به حقش می‌رسه. ولی من تعجبم از این هست که MGS V که او نمرات درخشان رو آورد، چرا الآن این قدر کم آورده؟ خودم اصلا دل خوشی از این بازی ندارم ولی اصلا انتظار نداشتم که با اون متا، وضعش بشه این! :D شاید بعضی‌ها بگن پایان بد بازی بهش ضربه زده ولی من همچین فکری نمی‌کنم. این تاپیک و کامنت‌هاش داره داد می‌زنه که نه آقا جان! مشکل بیشتر از یه پایان بده.
If Chapter 51 was completed, would MGS5 be your GOTY? - NeoGAF

Bloodborne هم حقش بیشتر از این هست انصافا. ولی خب این TW3 شیوه TLoU دو سال پیش رو در پیش گرفته. مهم نیست رقبا چقدر خفن باشن؛ فقط درو می‌کنه! با این وضع بعید نیست رکورد TloU رو بزنه! :D

این هم جایزه بدترین بازی سال:

Worst Game of the Year: Bloodborne
First off we have the award for absolute worst game of the year. Technically, this is the worst game of all time. This game brings nothing but shame to those who play it and those who enjoy it should be ashamed of themselves for allowing this type of evil into their hearts. I have never played a more aggravating and pointless game in my life. I downloaded it in order to do the multiplayer with a friend, but this multiplayer mode isn’t available from the start (first problem of many). So after seven hours of sitting and chatting with my friend in a party while we both tried to beat the first stage, I finally gave up and sat defeated. I wanted my $60 back and I’ve never legit wanted my money back for a video game. Well at least not since that horrendous Superman game on N64."

- Giant Bomb ,Xavier Wood

طرف هم میگه بازی از نظر تکنیکالی بدترین تاریخ هست، هم خاک تو سر کسایی که این بازی رو بازی کردن و ازش لذت بردن! :D

لطفا کمی دقت کنید تو پست مطلب تا اشتباه برداشت نشه. ( ک خیلیا اشتباه برداشت کردن ..:D)

ایشون جزء ادیتورهای وبسایت جاینت بامپ نیستن (صرفا نظر یک نفر هست، نه نظر کل اعضای تیم جاینت بامب)

این بخش بیشتر برا فان هست. اون شخصیت رو هم تو گوگل جستجو کنید میبینید که کلا تو ی فاز دیگس.

جاینت بامب مراسم اختصاصی برای تعیین بازی سال برگزار میکنه، پادکست و اینها، کتگوری های زیادی هم داره .... الان هم در حال اجراست. اتفاقا یکی از دوستان صفحات پیش بخشیش رو گذاشته بودن.

آخرین ویرایش:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
انصافاً نمیشه گفت فنتوم پین بازی بدی بود. بازی مشکل زیاد داشت ولی یه چیز را داد می زد :
اینکه این فقط شبحی از بازی نهایی هست و مراحل ساختش هنوز کامل نشده. مسلما اگه وقت برا کامل شدنش در اختیار کوجیما می گذاشتن و کامل عرضه می شد، تبدیل به شاهکاری خاطره انگیز می شد.
پ.ن:البته چپتر 3 هنوز هم منتفی نیست :d
جدی میگم.

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,136
نام
طائل
اینا نکاتیه که هر یک از اعضای یوروگیمر در بلادبورن واسشون برجسته تر بود :

یکیشون از voice-acting میگه که کاملا منطبق با اتمسفر سرد و پوچ بازیه.حتی تا اونجا پیش میره که میگه این بازیگرا و صداشون هستن که زندگی رو به خیابون های Yharnam میارن.میگه که تا بحال به اندازه کافی اعتباری به نویسندگی بلادبورن داده نشده.و اینکه بهترین دیالوگ در 2015؟شک دارم اونو در یه بازی بزرگ از این نظر مث متال گیر و یا پر دیالوگ مث Life is strange پیدا کنید.برای من You plague-ridden rat از ساکنین Yharnam بهترینه،4 کلمه و 5 بخش که خون،قدرت،حس بیماری و خشونت و سختی در چند ثانیه به جهان بازی میاره،و اینا نبوغ فرام‌سافتورـه،کافیه به هر گوشه از دنیای بازی نگاهی بندازین و این کار اساتادانه رو ببینید.

البته بنده خدا نمیدونه که هر چه دیالوگ کمتر===>ساختن بازی آسانتر و ارزش بازی کمتر :D

دیگری از اون سولز فن های رواله که کلا قفل دنیای بازی میشن(به نظرم اینا بهترینن :D). میگه بلادبورن حیرت آورترین بازی بوده که تا بحال بازی کرده،آسمون های مستش،کلیساهای باشکوهش،جونورای وهم‌آور و ... که مجموعه ای از چیزایی بود که هرگر نمیخواستم تموم شه،اما تموم شد و من برای 4 بار دیگه بازی رو انجام دادم.اما بالاخره تمام رازای بازی رو کشف کردم و تا حدی crestfallen شدم تا اینکه الد هانترز اومد...
از باس ها میگه،از اینکه تا بحال برای هیچ کدوم از باس ها کمک نگرفته،چه از NPC چ از پلیر دیگه،ویدئوهای یوتوب رو هم نگاه نکرده،به قوانین محکم چسبیده و واسه همین الد هانترز چیزی حدود 30 ساعت مشغولش کرده که 90%ـش سر باس ها بوده،میگه بلادبورن برای من شبیه عقده روحی و وسواس موبی-دیک مانند شده بود(و اینکه من اگر بخوام داستان ناخدا اَهَب و دلایل شکار وال سفید و اینکه چی درش میدید رو بگم یه طوماری میشه،اما دمش گرم یه جرقه ای تو ذهنم زد بازی رو از بعد دیگه ای ببینم :D).میگه زمانی که برای کشتن لودویگ گذاشتم رو میتونستم یه رمان بخونم،اما اصلا پشیمون نیستم چون این یه باس فایتیه که همیشه رویاش رو میدیم،اگر بازی دیگه ای بود صبرم رو از دست میدادم،اما عشق عمیق من به بلادبورن منو خواستار چیزای بی رحم تر و سختگیرانه تر در حفره های مجازات هیدتاکا میازاکی میکرد :D

یکی دیگه میگه میشه از طراحی هنری و دیزاین پیچیده بلادبورن یک کتاب نوشت :D
----------------------------------
در کل من مطمئنم بودم گوتی یوروگیمر بلادبورنه.چون تو نقدش یه جورایی گفت بلادبورن بهترین بازی تاریخه :D اف تاپیکم اینکه یوروگیمر ارنستین و سماگ رو بهترین باس تاریخ بازی ها میدونه :D

بعد اینکه انصافا بلادبورن زیاد گوتی گرفته،اون دارک سولزه چند تا 5 تا گرفته بود؟این طوری شد اینکه سه چهار برابرش میگیره رو چند سال دیگه خدا به خیر بکنه :D

نیل دراکمن هم که کمر به بزرگنمایی بازی بسته.بزرگنمایی اینور،بزرگنمایی اونور،بزرگنمایی everywhere :D.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
انصافاً نمیشه گفت فنتوم پین بازی بدی بود. بازی مشکل زیاد داشت ولی یه چیز را داد می زد :
اینکه این فقط شبحی از بازی نهایی هست و مراحل ساختش هنوز کامل نشده. مسلما اگه وقت برا کامل شدنش در اختیار کوجیما می گذاشتن و کامل عرضه می شد، تبدیل به شاهکاری خاطره انگیز می شد.
پ.ن:البته چپتر 3 هنوز هم منتفی نیست :d
جدی میگم.
اگر بازی نقدی بهش بشه دلیل نیست که منظور اینه که بازی بدیه، این چیزیه که بعضی بچه های اینجا فکر می کنن! مثل اونایی که فکر می کنن هر بازی که نامزد بهترین سال نشه پس حتما منظرو اینه که مضخرف بوده!

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
مکانیزم گیم پلی mgs5 عالی بود هیچ نقص فنی هم نداشت اما روند گم پلیش افتضاح بود از 1 جایی به بعد بازی به شدت تکراری می شد ماموریت ها تنوع نداشتن تازه باید 1 بازی هم دو بار در اصل بازی می کردی

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب

یکیشون از voice-acting میگه که کاملا منطبق با اتمسفر سرد و پوچ بازیه.حتی تا اونجا پیش میره که میگه این بازیگرا و صداشون هستن که زندگی رو به خیابون های Yharnam میارن.میگه که تا بحال به اندازه کافی اعتباری به نویسندگی بلادبورن داده نشده.و اینکه بهترین دیالوگ در 2015؟شک دارم اونو در یه بازی بزرگ از این نظر مث متال گیر و یا پر دیالوگ مث Life is strange پیدا کنید.برای من You plague-ridden rat از ساکنین Yharnam بهترینه،4 کلمه و 5 بخش که خون،قدرت،حس بیماری و خشونت و سختی در چند ثانیه به جهان بازی میاره،و اینا نبوغ فرام‌سافتورـه،کافیه به هر گوشه از دنیای بازی نگاهی بندازین و این کار اساتادانه رو ببینید.

البته بنده خدا نمیدونه که هر چه دیالوگ کمتر===>ساختن بازی آسانتر و ارزش بازی کمتر :D

دیگری از اون سولز فن های رواله که کلا قفل دنیای بازی میشن(به نظرم اینا بهترینن :D). میگه بلادبورن حیرت آورترین بازی بوده که تا بحال بازی کرده،آسمون های مستش،کلیساهای باشکوهش،جونورای وهم‌آور و ... که مجموعه ای از چیزایی بود که هرگر نمیخواستم تموم شه،اما تموم شد و من برای 4 بار دیگه بازی رو انجام دادم.اما بالاخره تمام رازای بازی رو کشف کردم و تا حدی crestfallen شدم تا اینکه الد هانترز اومد...
از باس ها میگه،از اینکه تا بحال برای هیچ کدوم از باس ها کمک نگرفته،چه از NPC چ از پلیر دیگه،ویدئوهای یوتوب رو هم نگاه نکرده،به قوانین محکم چسبیده و واسه همین الد هانترز چیزی حدود 30 ساعت مشغولش کرده که 90%ـش سر باس ها بوده،میگه بلادبورن برای من شبیه عقده روحی و وسواس موبی-دیک مانند شده بود(و اینکه من اگر بخوام داستان ناخدا اَهَب و دلایل شکار وال سفید و اینکه چی درش میدید رو بگم یه طوماری میشه،اما دمش گرم یه جرقه ای تو ذهنم زد بازی رو از بعد دیگه ای ببینم :D).میگه زمانی که برای کشتن لودویگ گذاشتم رو میتونستم یه رمان بخونم،اما اصلا پشیمون نیستم چون این یه باس فایتیه که همیشه رویاش رو میدیم،اگر بازی دیگه ای بود صبرم رو از دست میدادم،اما عشق عمیق من به بلادبورن منو خواستار چیزای بی رحم تر و سختگیرانه تر در حفره های مجازات هیدتاکا میازاکی میکرد :D

یکی دیگه میگه میشه از طراحی هنری و دیزاین پیچیده بلادبورن یک کتاب نوشت :D
در کل من مطمئنم بودم گوتی یوروگیمر بلادبورنه.چون تو نقدش یه جورایی گفت بلادبورن بهترین بازی تاریخه :D اف تاپیکم اینکه یوروگیمر ارنستین و سماگ رو بهترین باس تاریخ بازی ها میدونه :D

بعد اینکه انصافا بلادبورن زیاد گوتی گرفته،اون دارک سولزه چند تا 5 تا گرفته بود؟این طوری شد اینکه سه چهار برابرش میگیره رو چند سال دیگه خدا به خیر بکنه :D

نیل دراکمن هم که کمر به بزرگنمایی بازی بسته.بزرگنمایی اینور،بزرگنمایی اونور،بزرگنمایی everywhere :D.

پست قشنگی بود.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
مکانیزم گیم پلی mgs5 عالی بود هیچ نقص فنی هم نداشت اما روند گم پلیش افتضاح بود از 1 جایی به بعد بازی به شدت تکراری می شد ماموریت ها تنوع نداشتن تازه باید 1 بازی هم دو بار در اصل بازی می کردی
چرا؟!

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی

یکیشون از voice-acting میگه که کاملا منطبق با اتمسفر سرد و پوچ بازیه.حتی تا اونجا پیش میره که میگه این بازیگرا و صداشون هستن که زندگی رو به خیابون های Yharnam میارن.

.

دقیقا این مساله وقتی بازی رو شروع کردم لرزه بر پیکرم انداخت:dنکته خیلی خیلی جالبتر این هست که برخی NPC ها طوری هستند که تا پایان بازی فقط صداشون رو از پشت در یا پنجره خواهیم شنید و صداپیشگی تنها مولفه شناسوندن اونها به گیمر هست در نتیجه فوق العاده روشون کار شده و عالی حق مطلب رو ادا می کنن......مخصوصا برخی شون که لهجه های متفاوتی دارن و نشون از اینه که از خارج به شهر اومدن و.....(لو نمیدم بشتر از این:d).

بازی فوق العاده کار شده.....هر ستون و هر ایتمش معنی داره(فراتر از دارک سولز) جالب اینجاس من سر مراحل پیاله ها می گفتم میازاکی تنبلی کرده و یه چیزی همینطوری ساخته ولی لامصب اون مراحل پیاله هم پر از اشارات و گفته ها و روایات هستش......بی نظیر.

.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
خودم بارها گفتم که تلاش و زحمتی که برای ویچر3 گذاشته شده سر هیچ بازی ای که در 2016 اومده صرف نشده و بازی به راحتی لقب شاهکار رو می گیره و یکی از بهترین های نسل 8 هم هست ولی دیگه نه در این حد که این همه اختلاف با fallout4 و bloodborne پیدا کنه!
تفاوت این بازی ها اصلا در حد این همه اختلافی که دارن نیست و حتی در مهمترین رکن بازی دو بازی نام برده شده از ویچر خیلی سرترن!
ویچر بیشتر به خاطر داستان وشخصیت پردازی و دستاوردهای عالی فنی و پیشرفتهای چشمگیرش نسبت به نسخه های قبلی دیده شده . اگه بخوایم بازی رو از ذات گیم پلی بررسی کنیم خیلی عقبتر از این 2 بازی هست. ( منظور بیشتر بخش مبارزات و اکشن بازی هست)
گوتی هایی هم که از سایتهای معتبر این 3 بازی گرفتن اختلافشون خیلی کمتر از آمار کلی هست.
البته تمامی این مقایسه های در واقع مقایسه بین شاهکار و شاهکارتره و به نظر من این 3 بازی 10/10 هستن.

fifa13

کاربر سایت
Jan 5, 2012
918
Eurogamer.net (UK) : Bloodborne

The Escapist (US) : The Witcher 3: Wild Hunt

GamingBolt (IN) : The Witcher 3: Wild Hunt

Gamereactor Italia (IT) : Fallout 4

Eurogamer.es (ES) : Bloodborne

Eurogamer.es Readers' Choice (ES) : The Witcher 3: Wild Hunt

Giant Bomb (US) : Super Mario Maker

DualShockers (US) : The Witcher 3: Wild Hunt