SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
توی TPP از مدیک یه بیگ باس "میسازن"،همونطور که آسلات به بیگ باس میگه:ما به مرور از ونوم یه اسنیک ساختیم.طی مرور زمان سعی کردیم تمام خاطرات و تجربیاتت رو بهش منتقل کنیم."بیگ باس میدونست که با پشتیبانی میلر و به خصوص آسلات،ونوم میتونه از پس XOF بربیاد.البته آخر سر کسی که نقشه های اسکال فیس رو نابود کرد لیکویید بود،نه ونوم.

هیچ جوره بیگ باس نمیتونست وقنی که تمام دنیا مردشو میخوان روی آوتر هون کار کنه،پس ونوم و دایموند داگز ره به جون اسکال فیس انداخت و تو خفا کار خودشو انجام داد.

این اپیزود ۵۱ عجب چیزی بوده ها.کونامی یا میخواد به عنوان DLC بدش بیرون،یا ناقص بوده و مجبور بودن عرضه بازیو عقب بندازن و هزینه کنن.داستان بازی با اون کامل میشه.

جدای این چیزایی که گفتم و جوابت هم تا حدودی قانع م کرد :d داستان بازی چیزی کم نداشت و تنها مشکلش همین روایت پراکنده ش بود که به نظرم با اپن ورلد شدن بازی نمی شد مانع این نوع روایت شد و برای یه بازی اپن ورلد خیلی هم خوبه .
کلا با اینکه خودمو آماده کرده بودم که آخرین متالگیر کوجیما رو بازی کنم اما الان به شدت دوست دارم کوجیما همینجور هی MGS بسازه . لا مصب برای ما این دنیا تمومی نداره .
اپیزود 51 رو هم به شدت منتظرشیم :bighug:

HRZ

کاربر سایت
May 19, 2014
2,404
نام
شهاب
watch?v=-B4JIHh5Jqk
اپیزود 51 . خاک تو کله کچل کونامی که بریدش :D

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
داستان بازی چیزی کم نداشت و تنها مشکلش همین روایت پراکنده ش بود که به نظرم با اپن ورلد شدن بازی نمی شد مانع این نوع روایت شد و برای یه بازی اپن ورلد خیلی هم خوبه .
همینو بگو آرمین جان.انصافا ایدئولوژی های اسکال فیس و نظریه هاش در مورد "زبان" فوق العاده بود.تاثیری که یه زبان روی یه زبان دیگه میزاره رو خیلی راحت توی کشور خودمون راحت میشه دید.برای چی این همه از اساتید زبان سعی دارن فارسی رو از انقراض نجات بدن؟برای چی این همه آثار ادبی فقط درمورد اهمیت"زبان" داریم؟یه فرهنگ و افکار ملتش متحول میشن اگه زبانشون هم متحول بشه.داستان قابل بحثی داشت TPP،خیلی.

این کاتسین های اپ51 درواقع 30% کامل اند.لیپ سینک و اینا کلا تعطیله.(البته اکثر وقتها کاراکترها ماسک دارن که قابل تحمل ترش کرده).میخواید صبر کنید و اگه خبری نشد همینو ببینید.

اولش خیلی از ایده یه بیگ باس جدید خیلی خوشم نیومد،ولی وقتی از دید "ونوم اسنیک" و یه اسنیک دیگه بهش نگاه میکنم،خیلی هم ازش خوشم میاد:d.همیشه از یه اسنیک جدید خوشم میومد:dاز شخصیت کم حرف،خشن و تاریک ونوم بسی خوشم اومد.تفاوت هاش با Naked کاملا معلومه،حتی تو خود TPP.هرچقدر هم بخوان شبیه بیگ باس درش بیارن،بازم ونوم،ونوم میمونه>:).

Venom Snake

Naked Snake

(ای جان،بیگ باس اهل فانتوم سیگار و این سوسول بازیها نی،اصل جنسه:d)

در آخر هم که:

.There is only room for one BOSS

jupiter@drop

کاربر سایت
Sep 29, 2014
95
نام
حمید
دوستان من از بازی خوشم اومده نزدیک 50-60 ساعت هم پاش بوده ولی دلیل نمیشه نگم از داستان بازی نا امید نشدم مشکله من با پراکندگی داستان نیست با خوده داستانه که زیاد هیجان و اتفاق مهم نمی یفته دوستان میگن بخاطر اپن ورد بودن بازی اینطوره مگه gta iv اپن ورد نبود بنظرم دلیل اصلی اینجور بودن داستان الویت بندی کوجیما و ارجع قرار دانه گیم پلی به داستان بوده و گرنه مثل جی تی ای یا رد دد براحتی میتونست داستان زیبایی تعریف کنه حالا اگه تونستم چنتا مثال میزنم

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
شما با داستان خیلی حال نکردی وگرنه داستان بازی چیزی اگه بقیه نسخه های سری کم نداشت...

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
دوستان من از بازی خوشم اومده نزدیک 50-60 ساعت هم پاش بوده ولی دلیل نمیشه نگم از داستان بازی نا امید نشدم مشکله من با پراکندگی داستان نیست با خوده داستانه که زیاد هیجان و اتفاق مهم نمی یفته دوستان میگن بخاطر اپن ورد بودن بازی اینطوره مگه gta iv اپن ورد نبود بنظرم دلیل اصلی اینجور بودن داستان الویت بندی کوجیما و ارجع قرار دانه گیم پلی به داستان بوده و گرنه مثل جی تی ای یا رد دد براحتی میتونست داستان زیبایی تعریف کنه حالا اگه تونستم چنتا مثال میزنم
GTA و RDR شاید نسبت به زمان عرضشون نسبت به TPP از یه جهاتی برتری داشته باشن،ولی اون داستان نیست.اگه شما داستان رو به اتفاقات هیجان انگیز میبینید(والا به نظر من که داشت.)که دیگه هیچی.الان To the moon و The talos principle خیلی هیجان انگیزن؟to the moon که اصن ایندیه ولی داستانش اکثر بازیهای AAA رو به چالش میکشه.

riri

کاربر سایت
Sep 2, 2011
87
من بعد از پایان بازی این احساسو دارم که کوجیما دوباره طرفدارای بازی رو سرکار گذاشته! کوجیما هر ایده ای که واسه داستان بازی داشته هر چقدر هم خوب بوده باشه اصلا در حد داستان سری اصلی metal gear نیست. من شاید داستان این بازی رو به عنوان یه اثر حاشیه ای قبول کنم ولی اینکه 7 سال منتظر نسخه بعدی باشی و بعد همچین داستان حاشیه ای با شخصیت های معمولی(نسبت به عوان های قبلی) رو تحویلت بدن واقعا یکی از بزرگترین ترول هایی که کوجیما میتونست واسه منی که طرفدار این بازی هستم بکنه.

بازی اصلا از چپتر 2 به بعد نابود شد.دوباره انجام دادن ماموریت های تکراری برای من اصلا توجیهی نداره. یه سری تئوری ها خوندم که کوجیما میخواسته مثلا توی اون مراحل بازیکن به جای بیگ باس واقعی بازی کنه. درست یا غلط من اصلا حال نکردم. چپتر 2 هیچ چیز خاصی برای من نداشت. نحوه فعال کردن و بازی کردن true mission هم رو مخ بود.

skull face هم که سکانس های آخریش حسابی منو نا امید کرد. اون صحنه ای که بیگ باس و skull face تو ماشین نشسته بودن خیلی بد کارگردانی شده بود. واقعا از کوجیما بعید بود.

در آخر بازم میگم داستان بازی هرچقدرم که خوب باشه بازم یه داستان حاشیه ایه. من بعد از 7 سال منتظر یه داستان انقلابی دیگه از کوجیما بودم. این داستانو میشد در یه عنوان بدون شماره روایت کرد. در کنار یه داستان پدرمادر دار.

PUARO

کاربر سایت
Sep 7, 2011
125
شما با داستان خیلی حال نکردی وگرنه داستان بازی چیزی اگه بقیه نسخه های سری کم نداشت...
چون شما خوشت اومده که دلیل نمیشه همه دنیا خوششون بیاد از داستان. یاد بگیریم به نظر هم احترام بذاریم خیلی خوب میشه.

™MASOUD 3

کاربر سایت
May 25, 2009
868
نام
مسعود
من بعد از پایان بازی این احساسو دارم که کوجیما دوباره طرفدارای بازی رو سرکار گذاشته! کوجیما هر ایده ای که واسه داستان بازی داشته هر چقدر هم خوب بوده باشه اصلا در حد داستان سری اصلی metal gear نیست. من شاید داستان این بازی رو به عنوان یه اثر حاشیه ای قبول کنم ولی اینکه 7 سال منتظر نسخه بعدی باشی و بعد همچین داستان حاشیه ای با شخصیت های معمولی(نسبت به عوان های قبلی) رو تحویلت بدن واقعا یکی از بزرگترین ترول هایی که کوجیما میتونست واسه منی که طرفدار این بازی هستم بکنه.

بازی اصلا از چپتر 2 به بعد نابود شد.دوباره انجام دادن ماموریت های تکراری برای من اصلا توجیهی نداره. یه سری تئوری ها خوندم که کوجیما میخواسته مثلا توی اون مراحل بازیکن به جای بیگ باس واقعی بازی کنه. درست یا غلط من اصلا حال نکردم. چپتر 2 هیچ چیز خاصی برای من نداشت. نحوه فعال کردن و بازی کردن true mission هم رو مخ بود.

skull face هم که سکانس های آخریش حسابی منو نا امید کرد. اون صحنه ای که بیگ باس و skull face تو ماشین نشسته بودن خیلی بد کارگردانی شده بود. واقعا از کوجیما بعید بود.

در آخر بازم میگم داستان بازی هرچقدرم که خوب باشه بازم یه داستان حاشیه ایه. من بعد از 7 سال منتظر یه داستان انقلابی دیگه از کوجیما بودم. این داستانو میشد در یه عنوان بدون شماره روایت کرد. در کنار یه داستان پدرمادر دار.

دقیقا حرف منم همین بود که بعد این همه انتظار خیلی خیلی باید بهتر از اینا میبود هم داستان هم شکل روایتش.
اینم طبیعیه که یکی خوشش بیاد یکی هم خوشش نیاد اختلاف نظر همه جا هست اینجا هم هست.ولی نباید کسی به زور ادمو متقاعد کنه که نه شما داری اشتباه میکنی بازی داستانش عالیه و ...
هر کس انتقد میکنه و دشمن قسم خورده بازی نیست و اونیم که با داستان ارتباط برقرار کرده که هیچی لذتش رو میبره.

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
چون شما خوشت اومده که دلیل نمیشه همه دنیا خوششون بیاد از داستان. یاد بگیریم به نظر هم احترام بذاریم خیلی خوب میشه.

الان من بنظر ایشون بی احترامی کردم؟ :|

™MASOUD 3

کاربر سایت
May 25, 2009
868
نام
مسعود
الان من بنظر ایشون بی احترامی کردم؟ :|

شما تو اون تاپیکم هر کی نظر مخالف داررو مسخره میکنی... دیشب شما نبودی گفتی جدیدا هیتر بودن با کلاس شده؟؟ :-/
نظره دیگه نباید یه جور باشه که. تا هر کی هر چی میگه هیتر هیتر راه میندازید ... یکی مثل شما داره لذت میبره از داستان یکی هم مثل دوستمون لذت نمیبره.

آخرین ویرایش:

jupiter@drop

کاربر سایت
Sep 29, 2014
95
نام
حمید
GTA و RDR شاید نسبت به زمان عرضشون نسبت به TPP از یه جهاتی برتری داشته باشن،ولی اون داستان نیست.اگه شما داستان رو به اتفاقات هیجان انگیز میبینید(والا به نظر من که داشت.)که دیگه هیچی.الان To the moon و The talos principle خیلی هیجان انگیزن؟to the moon که اصن ایندیه ولی داستانش اکثر بازیهای AAA رو به چالش میکشه.

همین to the moon که مثال زدی با اینکه طرح داستانی بازی ساده است ولی نوع روایت همراه با موسیقیش کاری کرد که چند جای بازی نزدیک بود گریه کنم.
ولی متال گیر چی یک طرح عالی داشت وجود دو تا بیگ باس قطع امید کردن میلر از بیگ باس انتقام از اسکول فیس همه رو کاغذ جذاب بودن ولی تبدیل به داستان خوب نشد.
بذار برات مثال بزنم، تو اپیدمی اول ویروس رو نگاه کن که تو اکت اول اتفاق افتاد،چه راحت بازی ازش گذشت ولی به راحتی کوجیما می تونست اون صحنه های زیبا رو که تو شیوع دوم اتفاق افتاده بود( اکت دو) رو تو همین جا بکار ببره هم بار احساسیش بیشتر بود،هم انتقام از اسکول فیس رنگ و بوی دیگه ای میگرفت.
یا مثلا حمله به پایگاه اسکول فیس ونوم گفت من به نیروی پشتیبانی احتیاج دارم تو این ماموریت ورداشتن الی رو با خودشون بردن یعنی چی آخه تو مادر بیس سرباز بهتر نبود یا کوجیما میخواست بطور آب بندی شده پسر سوم (سایکو)رو به الی ربط بده

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
من بعد از پایان بازی این احساسو دارم که کوجیما دوباره طرفدارای بازی رو سرکار گذاشته!
پلات اسکال فیس به کنار،بازی تمام نقاط کور سری رو پوشش داد.خلقت Patriots،تمام ابهامات MG1 و MG2 ،سوالات مربوط به Emmerich ها،رابطه زیرو و اسنیک و...نمیدونم چرا حس میکنی سر کار رفتی.

همین to the moon که مثال زدی با اینکه طرح داستانی بازی ساده است ولی نوع روایت همراه با موسیقیش کاری کرد که چند جای بازی نزدیک بود گریه کنم.
ولی متال گیر چی یک طرح عالی داشت وجود دو تا بیگ باس قطع امید کردن میلر از بیگ باس انتقام از اسکول فیس همه رو کاغذ جذاب بودن ولی تبدیل به داستان خوب نشد.
بذار برات مثال بزنم، تو اپیدمی اول ویروس رو نگاه کن که تو اکت اول اتفاق افتاد،چه راحت بازی ازش گذشت ولی به راحتی کوجیما می تونست اون صحنه های زیبا رو که تو شیوع دوم اتفاق افتاده بود( اکت دو) رو تو همین جا بکار ببره هم بار احساسیش بیشتر بود،هم انتقام از اسکول فیس رنگ و بوی دیگه ای میگرفت.
یا مثلا حمله به پایگاه اسکول فیس ونوم گفت من به نیروی پشتیبانی احتیاج دارم تو این ماموریت ورداشتن الی رو با خودشون بردن یعنی چی آخه تو مادر بیس سرباز بهتر نبود یا کوجیما میخواست بطور آب بندی شده پسر سوم (سایکو)رو به الی ربط بده
توی اپیدمی اول،انگل(انگل با ویروس خیلی فرق داره.)از طریق پرنده ها یا چیزه دیگه منتقل نمیشد.خطر فقط متمرکز مادر بیس بود ولی توی اپیدمی دوم بخاطر جهش انگل خطر شیوعش به کل جهان اسنیک مجبور شد افراد خودشو بکشه.ربطش به اسکال فیس چیه الان؟اسکال فیس یه دور مادر بیس رو نابود کرده.همین برای انتقامش کافیه.
میلر و هیویی به همراه لیکوئید برای جنگیدن با متال گیر نرفتن.قرار بوده یه تست DNA از لیکوئید بگیرن؛به علاوه بودنش توی مادربیس هم برای خودش هم برای بقیه بچه ها وقتی کسی توی مادر بیس نیست خطرناکه.حتی اونا به محض فعال شدن متال گیر از منطقه دور شدن که باهاش رو به رو نشن.

خداوکیلی از نظرت نقاط منفی داستان اینه؟ضعف داستان زیاده روی از استفاده از نوارهاس،ضعف داستان فاصله وقایع از همدیگس،نه این چیزا.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر