World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
بله، ولی اگر بتونم کشور اقامت رو به یک کشور در اروپا تغییر بدم، میشه دوباره استفاده کرد. تو فکر بودم یه fake id بخرم... فکر نمیکنم اونا خیلی مدارک رو دقیق چک کنن.
: ))
حتی حساب بانکی و تراکنش بانکی هم میخوان
بعدم نام و نام خانوادگی که رو اکانتتون هست باید با شناسنامتون یکی باشه دقیق یادم نیست چیارو میخواستن ولی خیلی چیز میز میخوان حتی برای تایید ادرستون ازتون قبضی که اسمتون روش هست رو میخوان حالا شاید تو بعضی موارد چشم پوشی کنن ولی درکل نمیشه دورش زد

Harry Potter

کاربر سایت
Nov 25, 2005
834
: ))
حتی حساب بانکی و تراکنش بانکی هم میخوان
بعدم نام و نام خانوادگی که رو اکانتتون هست باید با شناسنامتون یکی باشه دقیق یادم نیست چیارو میخواستن ولی خیلی چیز میز میخوان حتی برای تایید ادرستون ازتون قبضی که اسمتون روش هست رو میخوان حالا شاید تو بعضی موارد چشم پوشی کنن ولی درکل نمیشه دورش زد
نه دوست عزیز،
Blizzard Country Change
Providing Government-Issued Identification
فقط در صورتی به یک قبض برق و... احتیاج دارن که آدرس رو کارت شناسایی نباشه. اکثر کشور های اروپایی آدرس هم روی کارت هست. پس فقط یک کارت شناسایی لازمه.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
نه دوست عزیز،
Blizzard Country Change
Providing Government-Issued Identification
فقط در صورتی به یک قبض برق و... احتیاج دارن که آدرس رو کارت شناسایی نباشه. اکثر کشور های اروپایی آدرس هم روی کارت هست. پس فقط یک کارت شناسایی لازمه.
بازم به چیزایی مثل real name که تو اکانتتون درج شده گیر میدن که با اطلاعات داده شده مطابقت نداره
درکل بنظرم سخت گیر ترین پشتیبانی بود که تابحال دیدم
بهرحال امتحانش با خودتونه
اگر جواب داد یه خبر بدید.

Adroit

کاربر سایت
Oct 9, 2008
804
نام
سپهر
یکی از دوستان صمیمیم میخواد world of warcraft رو بعد از تقریبا یک دهه دوباره بازی کنه (بخاطر اون لاگین کردم که سوالاتشو بپرسم)

چون ما ایران هستیم و تحریمیم، این رفیقم تخفیف های Black Friday رو چطور میتونه استفاده کنه ؟ میگن 75% آف میزنن واقعیت داره ؟ این تخفیفها شامل چه چیزایی میشه ؟

آخرین ویرایش:

Adroit

کاربر سایت
Oct 9, 2008
804
نام
سپهر
در ریلم Draenor هم پلیر ایرانی داریم ؟
گویا تعداد پلیرهاش در مجموع تقریبا 3 برابر بیشتر از kazzak هست !

----
----

بازیکن هایی که به RAF نیاز دارن کجا درخواست مینویسن ؟ تیم اسپیکی دارن که اونجا جمع بشن ؟
مثل اینکه بعضیا هستن که حاضرن تا 100 هزار گلد هم بدن !

آخرین ویرایش:

lycan222

کاربر سایت
Jul 20, 2010
234
نام
مسعود
دوستان سلام
من تو ریلم silvermoon یه دیمون هانتر 110 دارم
ilvl 876
دارم روش کار می کنم
Battle tag ID : doodeind#2658
اگه کسی گیلد قوی و خوب داره لطفا دعوتم کنید
مرسی

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
در ریلم Draenor هم پلیر ایرانی داریم ؟
گویا تعداد پلیرهاش در مجموع تقریبا 3 برابر بیشتر از kazzak هست !

----
----

بازیکن هایی که به RAF نیاز دارن کجا درخواست مینویسن ؟ تیم اسپیکی دارن که اونجا جمع بشن ؟
مثل اینکه بعضیا هستن که حاضرن تا 100 هزار گلد هم بدن !
جدا درانور انقدر پلیر ایرانی داره؟:D من یه Shaman دارم اونجا وضعشم بد نیست البته مینم که Paladinاه سیلورمونه...

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,463
نام
نیما
دوستان expansion pack بعدی معلوم نیست کی میاد؟ من خواستم بخرم تو این تخفیفا ولی به جاش overwatch رو خریدم تا بعدی بیاد :D۸

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,466
دوستان expansion pack بعدی معلوم نیست کی میاد؟ من خواستم بخرم تو این تخفیفا ولی به جاش overwatch رو خریدم تا بعدی بیاد :D۸
raid جدید آخر این هفته میاد پس minimu روی 6-7 حساب کن ماکسیمم رو آخر 2018 یه جورایی 3 ماهه آخر 2018 البه تاریخ ندادن ولی من طبق سنت های قبلیشون میگم بنظرم دیره الان برای خریدن legion .

• Like
Reactions: N!ma

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر