World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

END_BOY

Tonight Is The Night
کاربر سایت
Sep 17, 2006
2,134
نام
یاسر
دوستان برای فروختن ایتم چیکار باید کرد ؟
باید تو قسمت buyback گذاشت تا کسی که هم لول من هست بخره ؟ در حالت عادی نمیشه هر چیزی رو فروخت ؟

mahdavy

کاربر سایت
Jan 27, 2015
50
نام
علیرضا
دوستان گرافیک بازی نسبت به wotlk فرق خاصی کرده؟
چند سال اخیر انگار بازی کن های این بازی تعدادشون خیلی کمتر شده.اومدن legion روی این مسئله تاثیری نداشته؟(در کل میخوام ببینم ارزش داره بازی رو بخرم و شروع کنم یا اینکه بازی در حال افوله و نفسای آخرش رو میکشه.:-s)

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
دوستان گرافیک بازی نسبت به wotlk فرق خاصی کرده؟
چند سال اخیر انگار بازی کن های این بازی تعدادشون خیلی کمتر شده.اومدن legion روی این مسئله تاثیری نداشته؟(در کل میخوام ببینم ارزش داره بازی رو بخرم و شروع کنم یا اینکه بازی در حال افوله و نفسای آخرش رو میکشه.:-s)
بابا اون میدونی ماله چه سالیه . اره که کرده بعد از وارلردز گرافیک حهش خوبی داشته . ایندفعه نسبت به وارلرد تغییر بزرگی نکرده . اما کلا اره
بازیکن ها تو پاندا کمتر وارلرد بهتر کرد و لجیون الان اندازه کاتاکالیسم فروش داشته . فعلا چیزی نگفتن که رکورد زده یا نه
ارزش بازی کردن در صورتی که بیکاری میتونی روزی 6 7 ساعت وقت بزاری اره . ولی اگه مثله من هم بازیای روز سال مثله halo 5 . gears of war . uncharted رو هم بازی میکنی ممکنه اذیتت کنه .توصیه میکنم بیا . مثله لیچ کینگ که عمرا نمیشه (هیچکدوم نشده) اما بهتر 2 سریه قبل هست

• Like
Reactions: mahdavy

Adroit

کاربر سایت
Oct 9, 2008
820
نام
سپهر
سلام دوستان من آخرین باری که بازی کردم 2.4.3 سرور پیشگامان محسن نسیم صبحان بود
از اون موقع تاحالا 3.3.5 یکبار رفتم سمتش اما سرور پر باگ بود بیخیال شدم
یکبار هم کاتا لول آپ کردم اما بازم با بازی حال نکردم
حالا این لجیون چطوره بنظرتون ارزش داره اکانت بخرم

sub zero

کاربر سایت
Mar 3, 2007
915
نام
Mohsen
یعنی دهن آدم سرویس میشه تو این لول آپ بس که xp کم میده !
یه میج 86 داشتم نو کزاک 110 کردم دیگه انرژی نموند Warrior امو آپ کنم (85 ه)
الان رفتم ravencrest بوست زدم یه warr 100 کردم ببینم میگیره آپش کنم یا نه #:-S
Fierce#2649

Gnome

کاربر سایت
Nov 18, 2011
180
یعنی دهن آدم سرویس میشه تو این لول آپ بس که xp کم میده !
یه میج 86 داشتم نو کزاک 110 کردم دیگه انرژی نموند Warrior امو آپ کنم (85 ه)
الان رفتم ravencrest بوست زدم یه warr 100 کردم ببینم میگیره آپش کنم یا نه #:-S
Fierce#2649
پس ببین من که 5 تا رو 110 کردم حق دارم بگم پیر شدم یا نه :D

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
والا من که فک میکنم لول آپ خیلی راحت شده
فقط بنظرم دو تا مشکل اساسی داره این اکسپنشن واسه داشتن Alt. اونم یکیش اینه که چون از 100 تا 110 مجبوری که همه کوئستهای BI رو بری، دیگه موقع ALT آپ کردن واست تکراری میشن و حوصله سر بر.
و اما ایراد دوم که از مشکل قبلی هم دردناکتره اینه که، وای به حال اون موقعی که ALTت آیتم لجندری گیرش بیاد درحالیکه Mainت داره Mythic فارم میکنه تا یه آیتم فقط محض ilvl بیشتر گیرش بیاد. یعنی اون موقع دوست داری با یه لبخند ملیح سرتو بکوبی به دیوار :D

====================

اگر کسی نشونه ای چیزی از hidden AW skin واسه Unholy یا Frost برای DK پیدا کرد بگه که یجوری بریم جلو. یه ماه گذشته هنوز هیچی. خسته شدیم، همه غلطی کردیم، فقط نرفتیم جلو ساختمون بلیزارد تظاهرات، که اونم فعلن Passport gated هست :D

• Like
Reactions: AriDark

Satan6396

کاربر سایت
Nov 21, 2008
136
نام
HamiD
پس ببین من که 5 تا رو 110 کردم حق دارم بگم پیر شدم یا نه :D
Warrior 110
paladin 110
DH 110
DK 110
Hunter 110
Shaman 110
Mage 105
Priest 104
Rogue 104
باقی کلاس ها همون 100 مونده هنوز
دیگه یعنی اسم لول آپ که بیاد چشمامو میبندم و ....
از لول آپ سخت تر اسکیل آپ شده چقدر کوست و...
وای اسم LW رو نیار :((

AriDark

کاربر سایت
Jul 5, 2008
260
نام
آرین
سلام
دوستان من نبودم تابستون رو اوایل expack رو از دست دادم. الان میبینم بازی تغییرات زیادی کرده فقط چیزی که سواله واسم اینه موندم بین warlock با hunter کدوم رو اول اپ کنم. سیستم healing نسبت به wod تغییر کرده چطور شده ؟

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
اقا من یه پالادین دارم نمیتونم دوتا لول ایتم بیشترش کنم که بشه 835 برم رید ببینم چه شکلی بعدش بازیو ببوسم بزارم کنار تا پچ بعد
....به جز ماتیک راه دیگه ای وجود داره؟

Adroit

کاربر سایت
Oct 9, 2008
820
نام
سپهر
سلام دوستان من آخرین باری که بازی کردم 2.4.3 سرور پیشگامان محسن نسیم صبحان بود
از اون موقع تاحالا 3.3.5 یکبار رفتم سمتش اما سرور پر باگ بود بیخیال شدم
یکبار هم کاتا لول آپ کردم اما بازم با بازی حال نکردم
حالا این لجیون چطوره بنظرتون ارزش داره اکانت بخرم

از قدیمیا کسی نیست راهنمایی کنه
ماشلا هرجا میریم اکثرا تین ایجرن

StoneCold.

کاربر سایت
Jan 2, 2015
14
لذتی که تو بازی کردن توی سرور های بلیزارد هست، تو هیچی نیست خدایی... به دوستان شدیدا توصیه میکنم تو بلیزارد بازی کنید که ارزش تک تک هزارتومنی هایی رو که پرداخت میکنید رو داره...!
اول از همه من بیشتر تو ravencrest و در جناح آلاینس بازی میکنم...تازه میخوام کازاک هم یه امتحانی بکنم...!
دوستان من رو ادد کنند...
بتل تگ : StoneCold#2375

متاسفانه بعد از Wod نشد که بازی کنم و الان دوباره برگشتم به بازی و به زوودی لجیون رو هم تهیه میکنم...قشنگ وقتی دد نایتم رو تو پتچ قبلی از 90 به 100 بردم پیر شدم به معنای واقعی کلمه...
الان عجیب میترسم دوباره همین اول کار حالم گرفته بشه...!

دوستان نظرتون راجع به دیمون هانتر چیه؟ ارزش این رو داره که توکن بوست لول 100 رو واسش گذاشت؟؟؟ (من که فیلماشو میبینم قشنگ دیوونش میشم، حس خوبی داره) هر چند که از 98 به 100 چیزی نیست زیاد ولی بازم آدم پیر میشه واسه همون 2 لول و یه خوبی دیگه اش اینه که شغل ها هم آپ میشن... :D...

بعدش یه توصیه دیگه واسه گلد جمع کردن، من گفتم، چند ماهه بازی نکردم، اما تا همون وقتی که بازی میکردم، چون زیاد اهل شغل نبودم، بهترین راه گلد جمع کردنم از آکتیون هوس ها بود...!

به معنای واقعی کلمه شده بودم مافیای بازار... سرمایه اولیه ام رو با فروش RaF ام بدست آوردم...پیشنهادهای زیادی بهم دادن بابتش، اما همه عجیب غریب برخورد میکردند و حاضر نبودند اول پول بدن... تا یکی پیشنهاد 50 هزارتا گلد داد، منتها بعد از RaF، منم قبول کردم...متاسفانه بعدش طرف غیب شد کلا...حالم گرفته شد...اما یه روز بعد طرف اومد موند سر حرفش 50 هزارتا گلد داد و کلا با ریز و درشت بلیزارد مخصوصا هیرلوم ها ( که واسه اونایی که تازه میان خیلی مهمه ) آشنام کرد...!

خلاصه از اون به بعد من تو آکشن هوس ها قیمت همه چیز رو بالا پایین میکردم :D...!
سود زیادی هم داشت واقعا...!

سود زیادی هم یادمه توی معجون Elixir Of Rapid Mind بود...، دیگه الانشو نمیدونم که همچنان کالای محبوبیه یا نه...!

خلاصه تجربه خیلی لذت بخشیه بازی تو بلیزارد...اصلا از دستش ندید...!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: lordthunder

lordthunder

کاربر سایت
Apr 11, 2014
21
سلام
Demon hunter خودش لول 98 ه نیاز به بوست نداره
بوست رو استفاده کن برای بقیه
من خودم از TBC نبودم و قبل پچ اومدم و لول آپ کردم ، از 100 به 110 حدودا روزی یک لول پیش رفتم یا بیشتر ، با روزی 3-4 ساعت بازی
بعدش باید Ilevel رو ببری بالا ، اول زیر 800 هست، باید برسونی به 825 ، کار زیاد سختی نیست و یکی دو هفته زمان می بره
بعدش باید هی ببریش بالا تا حدد 860 تا بتونی رید های خفن بری
من هنوز 842 هستم و واقعا از اینجا به بعدش زمان بره

• Like
Reactions: StoneCold.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر