World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

ShadowFex

کاربر سایت
Mar 24, 2015
1,121
بهترین خبری که واسه این بازی اخیرا شنیدم
اخر بلیز تونست honorbuddy رو detect کنه
نصف این بازی رو این honorbuddy فلج کرده بود
https://www.thebuddyforum.com/honorbuddy-forum/215021-honorbuddy-bans-statement.html#post1954187

- - -ویرایش - - -

یه چیزی کشف کردم ، نمی دونم چه قدر اعتبار داره ، ولی از هیچی بهتره
Task Maneger و که باز کنید تو قسمت Processes یه اپلیکیشنی بازه به اسمه Agent.exe که زیر description اش نوشته battle.net update agent که وقتی میبندیش هم با end process چند ثانیه بعد باز هم باز میشه ، منطقی نیست این !
به نظرم بلیزارد داره جاسوسی می کنه تو کامپیوتر ها ، و هر گونه کلمه honorbuddy که پیدا کنه تو کامپیوترتون بنتون می کنه
پیشنهادم اینه که تمام فایل های honorbuddy رو پاک کنید ، حتی پروفایل هاش رو ، هیچ اسمی ازش رو سیستمتون اجازه ندید باشه ، بعدش تیکت بدید تا ببینیم بعدش چی میشه
اگر این حدس من درست باشه که احتمالا درسته یا یه چیزی شبیه این اتفاق افتاده ، (چون بار ها تو پست های آبی رنگشون خونده بودم که فقط و فقط از طریق گزارش دادن اونایی که مضنون هستن به استفاده از بات میشه شناسایی شون کرد و الان چطور ممکنه یه شبه ، ضربتی این همه آدم و با هم بن کنن ، حتی کسایی که چند وقته بات استفاده نکردن رو ) ، بلیزارد پاشو گذاشته تو حریم خصوصیه افراد ، دیگه شوره این دنیای مجازی در اومده ، تو نت به سایه خودت هم نمی تونی اعتماد کنی :|

این جاسوسی نیست این برنامه update agent بلیزارده
اینو Endtask کنید update ها واستون نمیاد

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
چون هی end task می کردم ولی بعد از چند ثانیه دوباره باز می شد بهش شک کردم گفتم نکنه داستان از اون قرار بوده که "ظاهرا" چیزه دیگه ای بوده
New 32-bit Detection Method Added
ولی بازم خوبه کلا بن نکردن :d ، به هر حال هر کی خربزه بخوره باید پای لرزشم بشینه ؛
البته بعیده به نظرم که بتونن به طور کامل جلوی انواع و اقسام بات ها (آنر بادی یکی از معروفاش بود) و اسکریپت ها و این جور چیزا رو بگیرن ، جلوی این جماعت و نمیشه گرفت

mansour2023

کاربر سایت
Feb 9, 2015
1,247
دوستان من لول 96 ـم، اگه بخوام با گلد بازی رو شارژ کنم چقدر طول میکشه تا گلدش جمع شه؟ گلدش باید چقدر باشه؟ ( منظور روزی 4 ساعت یک ماه میشه؟ )
( من به خاطر همین day game از بازی کنار کشیدم چون پولم نمیرسید )

hessam211

کاربر سایت
Jun 25, 2012
106
دوستان من لول 96 ـم، اگه بخوام با گلد بازی رو شارژ کنم چقدر طول میکشه تا گلدش جمع شه؟ گلدش باید چقدر باشه؟ ( منظور روزی 4 ساعت یک ماه میشه؟ )
( من به خاطر همین day game از بازی کنار کشیدم چون پولم نمیرسید )
با هر کرکتر لول 100 میشه تو هفته ای 10-15 هزار تا گلد در آورد میتونی ...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
نمیدونم چرا بلیزارد داره انقدر سر Itemziation مسخره بازی در میاره... یا همون reforge قبلا رو بیاره یا مثه کاتا آیتم با random ench بده یا مثه wrath انقدر itemization خوبی داشته باشن که همه specها رو کاور بده.
حالا کاری که دارن واسه ilvl میکنن خوبه، بهتر از هیچیه، اما وقتی آیتم statی که میخوای رو نداشته باشه به چه دردیت میخوره؟!
این بنده خدا هم واقعا حرف جالبی زده:
why don't you do some more aesthetical rewards, that can make the 21th week of raiding the same bosses more interesting? Say, an epic you get from a boss u can sell it to a vendor for a "golden frame" token? When you gathered 10 frames you can creates a golden frame idol... End bosses can have a 100% guaranteed idol drop etc. The idol can be applied to a piece of gear that makes it golden (add another animation detail w/e) or/and the item in the slot to have a golden frame etc, but only useable on the current raid tier's gear This will make the current gear relevant for a longer period of time.

santin

کاربر سایت
Jan 30, 2013
17
نام
رضا
دوستان من بازی رو گرفتم ریجن اورپا کسی بازی میکنه تو این ریجن منو اد کنه reza#2433 راستی تو سرور کدوم کشور بازی میکنید

santin

کاربر سایت
Jan 30, 2013
17
نام
رضا
دوستان خواهشا کمکم کنید بهترین سرویس کاهش پینگ کدوم هست و این که الان اگه استفاده کنم بن میشم یا نه و همچنین این سایتی که سرویس کاهش پینگ میفروشیه رو بهم معرفی کنید

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
دوستان خواهشا کمکم کنید بهترین سرویس کاهش پینگ کدوم هست و این که الان اگه استفاده کنم بن میشم یا نه و همچنین این سایتی که سرویس کاهش پینگ میفروشیه رو بهم معرفی کنید

من از سرویس کاهش پینگ تایم مناسب بازی های آنلاین استفاده می کردم و راضی هم بودم
خوبیش اینه که حجمیه ، زمانی نیست ، مثلا منی که الان 6 ماه بن شدم و نیستم ، حجمم سر جاشه و پولم سوخت نمیشه
بن هم نمیشی اگه استفاده کنی ، فوقه فوقش اینه که اکانتت قفل شه که پسوورد عوض می کنی و باز میشه ، که اونم بعید می دونم پیش بیاد

shahsanam

کاربر سایت
May 26, 2014
39
سلام به همه من اکانتم تایمش تموم شده یک مقدار گلد پیش یکی داشتم واسم mail میکنه نمیاد گلد هم کم میشه و حتی traid هم نمیتونه بکنه چیکار کنم؟

SH!N!GAMi

کاربر سایت
Sep 25, 2011
267
نام
میلاد
سلام به همه من اکانتم تایمش تموم شده یک مقدار گلد پیش یکی داشتم واسم mail میکنه نمیاد گلد هم کم میشه و حتی traid هم نمیتونه بکنه چیکار کنم؟

وقتی گیم تایمتون تموم میشه بازی برمیگرده روی حالت Starter ،که هیچ کدوم از این چیزایی که گفتید توی Starter کار نمیکنن.

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
یعنی من حتما باید با پول گیم تایم بگیرم؟؟

اگر دوستت یا کسی می تونه گلد بده به جات ، می تونی از روش قدیمی استفاده کنی

قدیما ، هر جفتشون اون قدر راحت اعتماد می کردن که اکانتت اگر frozen هم بود برات شارژ می کردن ، گلدش رو هم سر فرصت می گرفتن ، ولی بعد از این که هی دهن به دهن شناخته شدن ، ایرانی های عزیز بار ها ازشون کلاه برداری کردن و دیگه تا گلد نگیرن شارژ نمی کنن برات
نرخشون هم کاملا ثابته ، مثل دلال های ایرانی با بالا پایین رفتن قیمت نفت اُپک قیمتاشون بالا پایین نمیشه !
قبل از این که wowtoken بیاد آخرین بار من 60k گیم کارت دوماهه ازشون می گرفتم
این دو تا آیدی رو تو skype اد کن
lee.duoer
و
usdgame
هر جفتشون قابل اعتماد ان ، ولی دومی هم زود تر جواب میده ، هم زبانش بهتره ، اولی خیلی انگلیسیش داغونه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر