امتیازات Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
یکی از دلایل جذابیت و خاص بودن متال گیر به دیدگاه من صدای خسته و خش دار و جذاب دیوید هایتر بود.
دوستانی که بازی میکنن، آیا نبودن دیوید هایتر لطمه ای به تجربه بازی زده یا نه ؟

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
یکی از دلایل جذابیت و خاص بودن متال گیر به دیدگاه من صدای خسته و خش دار و جذاب دیوید هایتر بود.

از کیفر بسیار راضی هستم . جدا از بحث صدا و خسته بودن و نستالژی و این مسایل که نسبی هستند برای هر فرد ، بازیگری کیفر در نقش بیگ باس تو سطح بالاتری از هایتر قرار داشت به نظرم .

به شخصه با اینکه سال ها به صدای هایتر عادت کردم ، اما از حضور کیفر بسیار راضی بودم و جای خالی هایتر احساس نشد :d

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
کلا شما صدایی نمیشنوی که به این قضاوت کنی! یه good dog رو خودشون میگفتن دیگه نیازی به ساترلند نبود :D

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,582
نام
شیخ صدرا
خوب من امروز کنسولمو پس گرفتم و بازی کردم :D
از نظر یکی مثل من که از نسخه 1 که زمان Ps1 اومد پیگیر این بازیه نسخه 4 یکم سبک بازی عوض شده بود ولی تغییر بسیار خوب و بجا بود ولی این نسخه اصلا یه بازی دیگه شده.
بازی واقعا خوبیه،همه چیز تو بالا ترین سطح قرار داره ولی اون چیزی که من و بقیه هوادارای بازی از این سری تو ذهنمونه نیست.
یجورایی میشه گفت بازی بسیار خوبیه ولی متال گیر نیست.

والسلام.

بخوام نمره شخصی بدم نسبت به متال گیر بودن باشه 8 یا 7 میدم ولی اگه با دید یه بازی بخوام نگاه کنم شاید نتونم ایرادی بگیرم و 10 باشه نمره بازی ولی چیزی نیست که من متال گیر فن بخوام.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
MGS نیست دیگه چه صیغه ایه؟:-/

نسل عوض شده، تکنولوژی پیشرفت کرده، محدودیت ها تا حد زیادی از بین رفتن، خوب طبیعیه سازنده ها بتونن کارهای بیشتری بکنن و ایده هاشون رو چند قدم جلو ببرن. پس باید گیم پلی بازی عوض بشه و از این امکانات بهره ببره. جز این بود باید تعجب میکردیم!

والا به نظر من که پای صفر تا صده بازی امضای کوجیما زده شده و حتی از عکس هاش میشه فهمید MGS‌ ـه! فقط اینکه الان خیلی خیلی واقعی تر شده. یعنی تغییرات MGSV رو میشه در یک کلمه خلاصه کرد؛ تکامل! MGS تو این شماره به بلوغ رسیده و برعکس خیلی از عنوان هایی که تو گذر زمان محو شدن و بین بازی ها و سبک های جدید گم و گور شدن تونسته خودشو به بهترین شکل ممکن با استانداردها و تعارف جدید بازی های ویدیویی وفق بده و مدرن بشه. مسلما MGSV دیگه MGS1 نیست. زمین تا آسمون فرق کرده و همین مدرن شدنش باعث میشه تا نسل های بعد به حیات خودش ادامه بده و حالا حالاها ادامه بده! یادمون نره تو همین ژانر یه بازی معروفی بود که چون نتونست همگام با صنعت جلو بره و تغییرات درست داشته باشه از عرش به فرش رسید و حالا دیگه حرفی برای گفتن نداره!

بدترین و کج سلیقه ترین تعبیر برای این رویه همین جمله صدرا هست. "دیگه MGS‌ نیست!" یعنی حمله به بازی از بهترین و پرقوت ترین بخشش! انگار فن های بازی یه مشت فسیلن که هنوز تو 20 سال پیش گیر کردن و انتظار دارن همون بازی با یه گرافیک بهتر عرضه بشه. که این واقعا درست نیست! اتفاقا برعکس من بیشتر فن های بازی رو که میبینم کاملا رضایت دارن! نمونش همین امید!

بازم میگم. به نظر من کوجیما با MGSV هوشمندانه تغییر نسل داد و این IP‌ و حتی این ژانر رو به سطح جدیدی از استانداردها ارتقا داد. MGSV به قول صدرا یه بازی دیگه نیست، یه MGS جدیده! نسل بعد MGS. میشه حتی به عنوان آخرین رسالت کوجیما در قبال این IP تعبیرش کرد. خیلی ها تونستن خیلی زود با این همه تغییر کنار بیان و بپذیرنش. باقی هم به مرور زمان عادت میکنن. به هر صورت این چیزیه که همه گیمرها باید به عنوان یه MGS نسل هشتمی بپذیرن.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,369
نام
Mehrdad

نسل عوض شده، تکنولوژی پیشرفت کرده، محدودیت ها تا حد زیادی از بین رفتن، خوب طبیعیه سازنده ها بتونن کارهای بیشتری بکنن و ایده هاشون رو چند قدم جلو ببرن. پس باید گیم پلی بازی عوض بشه و از این امکانات بهره ببره. جز این بود باید تعجب میکردیم!

والا به نظر من که پای صفر تا صده بازی امضای کوجیما زده شده و حتی از عکس هاش میشه فهمید MGS‌ ـه! فقط اینکه الان خیلی خیلی واقعی تر شده. یعنی تغییرات MGSV رو میشه در یک کلمه خلاصه کرد؛ تکامل! MGS تو این شماره به بلوغ رسیده و برعکس خیلی از عنوان هایی که تو گذر زمان محو شدن و بین بازی ها و سبک های جدید گم و گور شدن تونسته خودشو به بهترین شکل ممکن با استانداردها و تعارف جدید بازی های ویدیویی وفق بده و مدرن بشه. مسلما MGSV دیگه MGS1 نیست. زمین تا آسمون فرق کرده و همین مدرن شدنش باعث میشه تا نسل های بعد به حیات خودش ادامه بده و حالا حالاها ادامه بده! یادمون نره تو همین ژانر یه بازی معروفی بود که چون نتونست همگام با صنعت جلو بره و تغییرات درست داشته باشه از عرش به فرش رسید و حالا دیگه حرفی برای گفتن نداره!

بدترین و کج سلیقه ترین تعبیر برای این رویه همین جمله صدرا هست. "دیگه MGS‌ نیست!" یعنی حمله به بازی از بهترین و پرقوت ترین بخشش! انگار فن های بازی یه مشت فسیلن که هنوز تو 20 سال پیش گیر کردن و انتظار دارن همون بازی با یه گرافیک بهتر عرضه بشه. که این واقعا درست نیست! اتفاقا برعکس من بیشتر فن های بازی رو که میبینم کاملا رضایت دارن! نمونش همین امید!

بازم میگم. به نظر من کوجیما با MGSV هوشمندانه تغییر نسل داد و این IP‌ و حتی این ژانر رو به سطح جدیدی از استانداردها ارتقا داد. MGSV به قول صدرا یه بازی دیگه نیست، یه MGS جدیده! نسل بعد MGS. میشه حتی به عنوان آخرین رسالت کوجیما در قبال این IP تعبیرش کرد. خیلی ها تونستن خیلی زود با این همه تغییر کنار بیان و بپذیرنش. باقی هم به مرور زمان عادت میکنن. به هر صورت این چیزیه که همه گیمرها باید به عنوان یه MGS نسل هشتمی بپذیرن.
ماكان حرف هات 100% درسته. سال 2015 نسل 8 صنعت بازي مدرن شده mgs هم مدرن شده, كوجيما يك mgs به روز ساخته, ولي ادامه ip? من مي ترسم بلايي كه capcom سر re اورد كونامي هم سر mgs بياره, re4 بازي فوق العاده با كيفيتي بود همجنان كم و بيش رزيدنت اويل هم بود, ولي ميكامي با re4 بستري را به وجود اورد كه در نبودش capcom بتونه بازي را خراب كنه, من احساس مي كنم همين داستان براي mgs و konami اتفاق ميفته, اونوقت فكر مي كنم خودت هم جز كساني باشي كه اعتقاد دارند mgs ديكه mgs نيست, شكي نيست كه mgsv شاهكار, ولي ايا تغييرات mgsv به نفع ip?

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,582
نام
شیخ صدرا

نیست دیگه،خدایی من حس Just cause ورژن با کیفیتشو بم میده بازی.
الان اینکه بخوایم با تعییرات نسلها بریم جلو درسته مثل کاری که تو نسخه چهارم شد ولی آخه متالگیر و اپن ورلد؟ :|

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
خوب من امروز کنسولمو پس گرفتم و بازی کردم :D
از نظر یکی مثل من که از نسخه 1 که زمان Ps1 اومد پیگیر این بازیه نسخه 4 یکم سبک بازی عوض شده بود ولی تغییر بسیار خوب و بجا بود ولی این نسخه اصلا یه بازی دیگه شده.
بازی واقعا خوبیه،همه چیز تو بالا ترین سطح قرار داره ولی اون چیزی که من و بقیه هوادارای بازی از این سری تو ذهنمونه نیست.
یجورایی میشه گفت بازی بسیار خوبیه ولی متال گیر نیست.

والسلام.

بخوام نمره شخصی بدم نسبت به متال گیر بودن باشه 8 یا 7 میدم ولی اگه با دید یه بازی بخوام نگاه کنم شاید نتونم ایرادی بگیرم و 10 باشه نمره بازی ولی چیزی نیست که من متال گیر فن بخوام.

دکتر یه روزه تموم کردی بازی رو ؟ :D ادامه بازی رو داشته باش ولی تا حدودی قبول دارم جو متال های قبلی رو نداشت ولی این هم دنیایی بود برای خودش

بدترین و کج سلیقه ترین تعبیر برای این رویه همین جمله صدرا هست. "دیگه MGS‌ نیست!"

صدرا هم خیلی خشن برخورد کرد ولی فک می کنم منظورش این بود که حس و حال نسخه های قبلی رو نداره
نسخه های قبلی رو با کاتسین ها و هیجان ها و باس فایت های خفن می شناسیم در صورتی که توی این نسخه تقریبا یا نیستن یا خیلی کمرنگن ( باز یه ذره کاتسین داره باس فایت که هیچی :D )
ولی گیم پلی و داستان واقعا جز شاهکار چیزی نمی شه گفت ! فقط تنها ایرادش تاکید خیلی زیاد برای روایت داستان توی کاست هاس که اگه اون قسمت های خیلی مهمش رو کاتسین جایگزینش بود بهتر می بود ولی در کل این نسخه هم شاهکاری بود مثل همیشه ...

شكي نيست كه mgsv شاهكار, ولي ايا تغييرات mgsv به نفع ip?

الان اینکه بخوایم با تعییرات نسلها بریم جلو درسته مثل کاری که تو نسخه چهارم شد ولی آخه متالگیر و اپن ورلد؟
yahoo_22.gif

اگه بازی رو تموم کرده باشین و همین طور نسخه های قبلی رو بازی کرده باشین دقیقا متوجه می شین که گیم پلی بازی و OW شدنش دقیقا چیزی بود که بازی به عنوان نسخه اخر و روشن کننده نسخه های قبلی لازم داشت
ow شدنش یه ضربه هایی به بازی خصوصا روایت داستانش زد که باعث پراکندگی توی روایتش می شه ولی به حدی عظیم و سرگرم کنندس که به راحتی قابل چشم پوشی ـه .

در کل این نسخه از نظر من یه استاندارد جدیدی از سری به حساب میاد چرا که تاریکی بازی و داستان تلخ و اتفاقای شیرین و خیلی تلخش در کنار پیچیدگی های زیادش رو داریم که مخ ادم سوت می کشه ولی در روبروش توقعی که از نسخه های پیش داشتیم رو ندیدیم تو بازی ( منظور کات سین های زیاد و سینمایی و باس فایت و .... )
بعضی دیالوگ هاش می ارزه به صدتا اتو اشغالی که هر روز دارن ریلیز می شن ! فقط دیالوگ هاش ! دیگه بقیه بماند ....

آخرین ویرایش:

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,582
نام
شیخ صدرا
اگه بازی رو تموم کرده باشین و همین طور نسخه های قبلی رو بازی کرده باشین دقیقا متوجه می شین که گیم پلی بازی و OW شدنش دقیقا چیزی بود که بازی به عنوان نسخه اخر و روشن کننده نسخه های قبلی لازم داشت
ow شدنش یه ضربه هایی به بازی خصوصا روایت داستانش زد که باعث پراکندگی توی روایتش می شه ولی به حدی عظیم و سرگرم کنندس که به راحتی قابل چشم پوشی ـه .

من امروز شروع کردم و تا آخرم میرم بازیو و مشکلیم نداره از نظر فنی ولی خیلی این تغییر تو ذوقم خورد.
انگ هیتر متال گیر بودنم کسی نمیتونه بم بچسبونه خدارو شکر :D

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
اقا این بازی به منم اونطوری که میخواستم و توقع داشتم جواب نداد! بیشترین مشکلمم اینه که خیلی دیر به دیر یه کات سین و داستان رو رو میکنه! خوب واقعا منه MGS بازی که از نسخه ی اولش رو روی PS1 زده تا الان یکم توی ذوقم میخوره! اسنیک که لاله بی شرف :)) ولی دوست داشتم دیوید هیتر بود! من از روی که MGS PW رو دیدم اونقدر بهم نچسبید و فهمیدم کوجیما داره به کدوم سمت میره... نبود کدک و اون صحبت های جالب اسنیت با باقی حس میشه واسم!
ولی خوب در مورد گیم پلی!!! ایول به کوجیما! به شدت پسندیدم این گیم پلی رو با انتخاب های فراوان واسه ی انجام یه مرحله! اصلا بازی شده GTA نسل مخفی کاری :D غولی شده! اصلا نمیتونم ایرادی بگیرم به این کارش....
ولی کاش یکم این اسنیک جدید زر میزد مرتیکه لال! یه ذره نوستالوژی واسه ی ما قدیمیا هم میذاشت! من به شخصه اصلا بدم میاد توی بازی یه چیزی مثل مادر بیس باشه سره همین هم نمیتونم خیلی RPG ها رو بازی کنم حوصله این کارارو ندارم...هی باید برم یه چیزیو اپدیت کنم! بابا پیر شدیم حوصله نمیکشه دیگه (فکر کنم من اینجوریم و خیلی ها از این امکان خوششون هم بیاد به شدت)
در کل گیم پلی معتاد کننده ای داره میشنم پاش اصلا نمیشه پاشد نه سره داستان,کات سین یا ... این بازی کوجیما اومده تلافی MGS4 که گیم پلیش کم بود (ولی عاشقشم من-در کل سالید اسنیک رو بیشتر از بیگ باس دوست دارم) رو در بیاره...
تمام نظرات من توی 10 ساعت تجربه ی این بازی هست و اپیزود 8-9 بازی هستم backup-back down.ممکنه خیلی نظراتم تغییر کنه! فقط یه ذره این داستان کوفتیو بفهمونه بهم واسم داره خسته کننده و تکراری میشه چون بازی.راستی بازی خیلی اسون شده به نظرم مخصوصا اگه یه ذره دست به تفنگ بشه ادم کال او دیوتی میشه واسه خودش...که خوب خوبه هر کی هر جوری بخواد میره! ولی بازم تاکتیکال باید کار کرد الکی بری جلو مردی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر