پیاده سازی Xbox One Backward Compatibility ساده نبوده است

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
xbox-one-amd.jpg

یکپارچه سازی Xbox One با بازی های Xbox 360 یا همان backward compatibility یکی از غافلگیر کننده ترین برنامه های مایکروسافت برای کنسول نسل هشتمی اش بود. این ویژگی که قرار است به صورت رایگان در اختیار تمامی دارندگان Xbox One قرار گیرد، اواخر سال جاری در قالب یک به روز رسانی عرضه خواهد شد. با این حال پیاده سازی یک Xbox 360 مجازی در Xbox One کار ساده ای نبوده است.

طبق اعلام مایکروسافت backward compatibility یکی از مهم ترین خواسته های کاربرها بود و تیم سازنده برای ارائه آن به طرفدارها تمامی توانایی خود را به کار خواهد گرفت.

این کمپانی تایید کرد که تیمی که وظیفه پیاده سازی backward compatibility را عهده دار شده مجموعه ای از ذهن های بسیار خلاق تشکیل داده اند، با این حال این تیم لقب "مشکلی بسیار چالش برانگیز" را بر روی این پروژه نهاده است.

مایکروسافت همچنین گفت که backward compatibility را قبل از عرضه Xbox One در ذهن داشته اما توسعه آن بعد از عرضه این کنسول آغاز کرده است.

منبع: gamingbolt

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
واقعا با توجه با تفاوت معماری هر دو کنسول کار بسیار سختی بود که فقط از غول نرم افزاری دنیا بر میاد
جدیدا ماکرو داره ارزش های خودش رو تو زمینه برنامه نویسی نشون میده اون از شاهکار ویندوز 10 این از قابلیت BC و جدیدا هم نرم افزاری طراحی کرده برای پورت کردن اپلیکشن های iOS و اندروید برا روی ویندوز فون

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
قابلیت خوبیه ولی چه فایده ای داره وقتی بازی های قدیمی رو با همون کیفیت اجرا میکنه؟

خدا رو شکر PC هیچ وقت این مشکلات رو نداشته و الانم میشه بازی های 15 سال پیش رو با کیفیت 1080p و 4K اجرا کرد :bighug:

قراره همون بازی رو اجرا کنه نه اینکه کیفیت سایه و تکسچر ها رو بالا ببره.

منظور منم همین بود حتی رزولیشن بازی ها هم تغییری نمیکنه :frown:

آخرین ویرایش:

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,091
نام
پوریا
قابلیت خوبیه ولی چه فایده ای داره وقتی بازی های قدیمی رو با همون کیفیت اجرا میکنه؟

خدا رو شکر PC هیچ وقت این مشکلات رو نداشته و الانم میشه بازی های 15 سال پیش رو با کیفیت 1080p و 4K اجرا کرد :bighug:

قراره همون بازی رو اجرا کنه نه اینکه کیفیت سایه و تکسچر ها رو بالا ببره.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen

منظور منم همین بود حتی رزولیشن بازی ها هم تغییری نمیکنه :frown:

چه فایده ای داره یک بازی قدیمی رو 1080p و 4k بازی کنید؟! چیزی به گرافیکش اضافه میشه؟ بازیهای قدیمی رو برای گیم پلی و داستان و ... ـشون و در نهایت ارزشمند بودنشون بازی میکنن نه گرافیک. کسی که دنبال گرافیک هست فقط بازیهای روز رو بازی میکنه (نهایتاً برای 2-3 سال قبل). بازیهای دوران 360 هم هر چقدر خوب بوده باشن با بالا بردن رزلوشن چیزی به گرافیکشون اضافه نمیشه و صرفاً مقداری از دندانه ها در تصویر کم میشن و به وضوح تصویر اضافه میشه.

در ثانی تمام افرادی که اکانت گلد دارن میتونن هر ماه دو عنوان FREE برای XB1 و دو عنوان FREE برای Xbox 360 روی XB1 (که با استفاده از BC روی XB1 اجرا میشن) دریافت کنن. اونهایی هم که از قبل عناوین FREE رو دریافت میکردن میتونن انتظار ساپورت XB1 از این بازیها رو داشته باشن. PC Gamerها مهمترین فایده Steam رو این میدونن که برای مدت زمان طولانی (یا حتی نامحدود) از همه بازیهایی که روش خریدن ساپورت میکنه، کاری که اینجا مایکروسافت داره با BC برای XB1 انجام میده.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
@LiviNG D3AD
الان شما برو بازیای اول نسل رو از نظر تکسچر بررسی ببین تفاوتی میبینی ;) قرار نیست گرافیک بازی بیشتر بشه ولی حداقل حداقلش قابل تحمل تره ....

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
چه فایده ای داره یک بازی قدیمی رو 1080p و 4k بازی کنید؟! چیزی به گرافیکش اضافه میشه؟ بازیهای قدیمی رو برای گیم پلی و داستان و ... ـشون و در نهایت ارزشمند بودنشون بازی میکنن نه گرافیک. کسی که دنبال گرافیک هست فقط بازیهای روز رو بازی میکنه (نهایتاً برای 2-3 سال قبل). بازیهای دوران 360 هم هر چقدر خوب بوده باشن با بالا بردن رزلوشن چیزی به گرافیکشون اضافه نمیشه و صرفاً مقداری از دندانه ها در تصویر کم میشن و به وضوح تصویر اضافه میشه.

مشکل اینه که وقتی به رزولیشن 1080p عادت کنید دیگه نمیتونید با رزولیشن 720p کنار بیایید و ازش متنفر میشید. من خودم شدیدا به بازی های قدیمی ارزش قائلم و با گرافیک پایینشون هم مشکلی ندارم ولی اصلا نمیتونم رزولیشن پایینو تحمل کنم :wallbash:

در مورد فیلم ها هم همینطوره. الان فیلم های خیلی قدیمی رو هم با کیفیت BluRay و یا DVD میزنن چون تو این زمون دیگه کیفیت CD اصلا قابل تحمل نیست.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
@LiviNG D3AD
الان شما برو بازیای اول نسل رو از نظر تکسچر بررسی ببین تفاوتی میبینی ;) قرار نیست گرافیک بازی بیشتر بشه ولی حداقل حداقلش قابل تحمل تره ....

نیازی به بررسی نیست، چون قطعاً تفاوت بین بازی 360 و بفرض XB1 هست و اگر بنا باشه من یکی از نسخه ها رو بخرم/انتخاب کنم میرم نسخه XB1 رو تهیه میکنم. اما نمیرم یک نسخه از یک بازی رو که قبلاً خریدم برای کنسول جدید یا PC مجدداً خریداری کنم تا بفرض گرافیک بالاتری (که در خصوص بازیهای بین نسلی بیشتر به شکل افزایش رزلوشن هست یا کیفیت بافت و ...) بگیرم. به نظر من گرافیک چیزی نیست که بتونه یک بازی خوب رو غیر قابل تحمل کنه یا یک بازی بد رو خوب کنه.

مشکل اینه که وقتی به رزولیشن 1080p عادت کنید دیگه نمیتونید با رزولیشن 720p کنار بیایید و ازش متنفر میشید. من خودم شدیدا به بازی های قدیمی ارزش قائلم و با گرافیک پایینشون هم مشکلی ندارم ولی اصلا نمیتونم رزولیشن پایینو تحمل کنم :wallbash:

در مورد فیلم ها هم همینطوره. الان فیلم های خیلی قدیمی رو هم با کیفیت BluRay و یا DVD میزنن چون تو این زمون دیگه کیفیت CD اصلا قابل تحمل نیست.

بنده در مورد فیلم حساسیت خاصی روی این مواردی که شما میگید ندارم در حالی که فیلمهای HD و Full HD قطعاً چشم نوازتر هستن (در صورت وجود/دسترسی حتماً نسخه های با کیفیت تر رو نگاه میکنم) به عادت کردن چشم و ... هم اعتقادی ندارم. بازی باید سرگرم کننده باشه، همین. حالا میخواد با GTX 980 ti بازی کنید یا یک GPU رده چندمی. من روی PC هم 1080p بازی میکنم هم 900p و هم 720p و چیزی که چشمم نمیتونه بهش عادت کنه فریم ریت بد هست نه رزلوشن و حتی فریم بد هم با وجود آزار دهنده بودنش باز برای بازیهای خوب قابل تحمل هست برام.

تنها چیزی که برام مهمه اینه که بازی روی PCـم با با بهترین گرافیک/پرفورمنس ممکن (بالاترین افکتهای گرافیکی در کنار پرفورمنس مناسب) اجرا بشه. حالا اگر این ترکیب 900p/30fps ثابت یا مثلا 720p/60fps باشه هم برام اهمیتی نداره، 1080p/30fps متغییر هم در اولویت آخر هست.

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
مایکروسافت کمپانی که هر روز بیشتر و بیشتر عاشفش میشم.واقعا شخصا خیلی دلم میاد سری بلک اپس رو روی xbox one بازی کنم چوم 360 ام رو فروختم

saeed hs

کاربر سایت
May 21, 2015
539
نام
سید سعید
من یعنی 360 رو بفروشم دیگه با این اوصاف :d والا 1 کنسول 1 دارم بسه دیگه :d
الکی داره گوشه اتاق خاک می خوره :d

HRZ

کاربر سایت
May 19, 2014
2,404
نام
شهاب
دوستان دیسک های 2000 تومنی که سر کوچه خریدین رو نمی تونین استفاده کنید برای این سیستم ها ، کلا گفتم در جریان باشین :D

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
دوستان دیسک های 2000 تومنی که سر کوچه خریدین رو نمی تونین استفاده کنید برای این سیستم ها ، کلا گفتم در جریان باشین :biggrin1:[2]

dearvahab

کاربر سایت
Apr 25, 2009
79
دوستان دیسک های 2000 تومنی که سر کوچه خریدین رو نمی تونین استفاده کنید برای این سیستم ها ، کلا گفتم در جریان باشین :biggrin1:[2]
ماکروسافت اینقدر تبلیغ این مسیله رو کرده آذم فکر میکنه مثلا همون دیسک های قدیمیشو دربیاره بزاره توی دستگاه اجرا میشه توی نسل جدیدش که اگر اینجور بود خوب میشد ولی خب مثلا عرضه دوباره CALL OF DUTY ها ی نسل قبل به چه دردی میخوره .حالا سونی خوبه بازیهای به درد بخورشو یه دستی به سر و روشون میکشه میده واسه گنسول نسل جدیدش ولی این ماکروسافت نه بازسازی کرده نه با قابلیتش اجازه داده کاربرا آزادانه هر بازی دوس دارن رو اجرا کنن.عاملی نیست که من رو به سمت خرید xBOX1 بکشونه این امر.

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,309
نام
Rashed
ماکروسافت اینقدر تبلیغ این مسیله رو کرده آذم فکر میکنه مثلا همون دیسک های قدیمیشو دربیاره بزاره توی دستگاه اجرا میشه توی نسل جدیدش که اگر اینجور بود خوب میشد ولی خب مثلا عرضه دوباره CALL OF DUTY ها ی نسل قبل به چه دردی میخوره .حالا سونی خوبه بازیهای به درد بخورشو یه دستی به سر و روشون میکشه میده واسه گنسول نسل جدیدش ولی این ماکروسافت نه بازسازی کرده نه با قابلیتش اجازه داده کاربرا آزادانه هر بازی دوس دارن رو اجرا کنن.عاملی نیست که من رو به سمت خرید xBOX1 بکشونه این امر.
عزیز کافیه دیسک original بازی رو داشته باشه...همین.اگه دیجیتالی هم داشته باشی هم اجرا میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر