PlayStation Dreams

bc.png
Dreams​
سازنده: Media Molecule​
ناشر: Sony Interactive Entertainment​
پلتفرم: PlayStation 4​
تاریخ عرضه: 16 آوریل 2019​
سبک: Sand Box​
هنگامی که شرکت «مدیا مولکول» در جریان رویداد رونمایی از کنسول پلی‌استیشن 4، تصاویر عجیبی از شخصیت‌هایی که درحال نواختن موسیقی و... نمایش داد، هیچ کس تصور نمی‌کرد که این تصاویر مربوط به عنوانی باشد که در آینده Dreams نامیده می‌شود.​
سپس در مراسم بزرگ E3 سال 2015 بود که شرکت سونی با نمایش این عنوان برای نخستین بار، طرفداران را با یکی از عجیب‌ترین و درعین حال خلاقانه‌ترین آثار ساخته شده روی این پلتفرم آشنا کرد. هدف شما در دریمز ساخت و ساز است و تنها محدودیتی که با آن مواجه می‌شوید، میزان خلاقیت خود خواهد بود! در ادامه به برخی از ویژگی‌های موجود در این اثر می‌پردازیم. این بازی فعلا در Early Access به سر می‌برد. به این معنا که ویژگی‌ها و محتوای آن کامل نبوده و به مرور زمان، چیزهای جدیدی به آن افزوده می‌شود. درحال حاضر برای تهیه این عنوان کافی‌ست تا مبلغی معادل 29.99 دلار بپردازید اما هنگامی که بازی به صورت کامل عرضه شود، هزینه خرید آن به 59.99 دلار افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که خریداران نسخه 30 دلاری بدون پرداخت مبلغی اضافه می‌توانند از ویژگی‌های بازی در هنگام عرضه نهایی استفاده کنند.​
dreams-bc2.jpg
یکی از بخش‌هایی که در بازی اصلی وجود دارد اما به علت ماهیت Early Access دریمز، در نسخه فعلی موجود نیست، بخش داستانی است. طبق صحبت‌های سازنده، این بخش شامل 3 خط داستانی با گیم‌پلی متفاوت و اهدافی تازه می‌شود و به منظور آشنا کردن بازیکن با ویژگی‌های مختلف بازی طراحی خواهد شد. البته نباید انتظار حالت داستانی پیچیده و گسترده‌ای را داشته باشید.​
dreams-bc.png
تمرکز اصلی «دریمز» روی بخش گیم‌پلی است. برای درک بهتر این اثر بد نیست بدانید که دریمز فراتر از یک بازی عمل می‌کند. این عنوان بیشتر شبیه محیطی برای آزمودن خود در زمینه ساخت بازی‌، فیلم، صحنه‌ها و یا به طور کلی، ایده‌هایی‌ست که در ذهن شما می‌گذرد. هرچند که امکان تجربه ساخته‌های دیگران نیز برای شما مهیا شده تا درصورت عدم تمایل به ساخت و ساز، از ساخته‌های دیگران لذت ببرید. برخلاف دیگر ساخته‌ی این تیم، یعنی Little Big Planet، شما در ساخت سبک‌های مختلف محدودیت خاصی ندارید. به ساخت عنوانی اول شخص فکر می‌کنید؟ آیا به تولید فیلم‌های کوتاه علاقه‌مند هستید؟ نواختن موسیقی و ساخت قطعه‌های جدید حرفه شما به حساب می‌آید؟ دریمز پاسخ به تمام این پرسش‌ها را می‌دهد. شما می‌توانید آن چیزی را بسازید که همیشه علاقه داشتید.​
در نگاه اول، ممکن است کنترل و نحوه ساخت و ساز بازی دشوار به نظر برسد، اما این اثر با ارائه روش‌های ساده و قابل فهم، قسمت‌های آموزشی کامل و یک کامیونیتی فعال و همکار، می‌تواند افرادی که حتی علاقه‌ای به این سبک ندارند را نیز جذب کند.​
پرسش و پاسخ
سؤال: تا چه زمانی می‌تونم Dreams رو به قیمت 30 دلار تهیه کنم؟
جواب: مدیامولکول تاریخ دقیقی برای این مورد اعلام نکرده، اما به صراحت گفته که برای مدتی محدود می‌تونید Early Access رو خریداری کنید و بعد از اون، بازی غیر قابل خرید می‌شه تا زمانی که نسخه کامل عرضه بشه.​
سؤال: بعد از خرید نسخه ارلی اکسس، برای تجربه نسخه کامل آیا باید 30 دلار اضافه بپردازم؟
جواب: خیر. درصورت تهیه این نسخه، برای همیشه مالک بازی خواهید شد و تمامی ویژگی‌های جدید را به صورت رایگان دریافت می‌کنید.​
سؤال: من تاحالا بازی نساختم. آیا دریمز نیاز به دانش برنامه نویسی داره؟​
جواب: خیر. دریمز برای همه طراحی شده. حتی اگر علاقه و استعداد ساخت بازی نداشته باشید، این عنوان باعث پیشرفت شما می‌شه.​
سؤال: برای تجربه دریمز حتماً باید کنترلرهای Move و دوربین پلی‌استیشن بخرم؟
جواب: خیر. استفاده از دو مورد یاد شده می‌تواند باعث ایجاد تجربه‌ای متفاوت شود اما با استفاده از کنترلرهای خود کنسول نیز می‌توانید به آسانی از تمامی ویژگی‌های این اثر استفاده کنید.​
با افزوده شدن ویژگی‌های جدید، پست اول آپدیت می‌شود.

با تشکر از کاربر @esm nadaram بابت تصاویر زیبایی که از مرحله ساخته شده خودش فرستاده.

آخرین ویرایش:

Pedirahimzadeh

کاربر سایت
Jun 24, 2015
392
نام
پدرام
من همچنان منتظر هستم دوستان من رو ادد کنن :-??
راستی , خود بازی هم یک شبکه مجازی یا کامینیوتی خاصِ خودش رو داره که میتونین با کاربرا بحث و گفتگو کنین , از علاعقشون با خبر بشین و متوجه بشین در چه زمانی چه کارهایی انجام دادن
تجربه بازی برای من باور کردنی نیست , راجب به اتفاقات بازی و روند شکل گیری المان های بازی با هر کسی صحبت میکنم براش باور کردنش سخته! همه فکر میکنن شما صرفا یه بازی کارتونی خریدی که چندتا مینی گیم توش جا گرفته! اما واقعا اون هسته ی اصلی بازی کاملا یه موتوره گرافیکیِ که برای کاربری عمومی ( و با انگیزه ) ساخته شده .
من بیشتر از 10 مدل سازی از لوازم مورد علاقه زندگیم درست کردم که هر روز با علاقه دوباره روشون کار میکنم تا هم با ساختار بازی بیشتر آشنا بشم , هم از لذتِ ساختن بهره مند بشم
*البته هیچ کدوم رو پابلیش نکردم چون احساس میکنم فضای بازی برای ارائه کار تو هر زمینه ی بی نهایت جا داره
به عنوان مثال سینتسایزر مورد علاقم رو ساختم ( دستگاه مولد صوت دیجیتال ) و روی یک میز شیک قرار دادم / چند روز پیش به ذهنم رسید مانیتورهای صدام رو روی یک پایه طراحی کنم
و بعد از انجام دادن این مرحله الان به این نتیجه رسیدم از خود سینتسایزر صدا رکورد کنم و توسط مانیتورهای صدا پخش کنم ;;)
حالا فکر کنین بشه با فشردن هر کدوم از کلاویه ها همون نوت پلی بشه! یا با انجام دادن حرکات کنترلر فیلترهای صدا ( همگی در بازی به صورت عجیبی بازسازی شده ) اعمال بشه!!

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,863
نام
میلاد
من همچنان منتظر هستم دوستان من رو ادد کنن :-??
راستی , خود بازی هم یک شبکه مجازی یا کامینیوتی خاصِ خودش رو داره که میتونین با کاربرا بحث و گفتگو کنین , از علاعقشون با خبر بشین و متوجه بشین در چه زمانی چه کارهایی انجام دادن
تجربه بازی برای من باور کردنی نیست , راجب به اتفاقات بازی و روند شکل گیری المان های بازی با هر کسی صحبت میکنم براش باور کردنش سخته! همه فکر میکنن شما صرفا یه بازی کارتونی خریدی که چندتا مینی گیم توش جا گرفته! اما واقعا اون هسته ی اصلی بازی کاملا یه موتوره گرافیکیِ که برای کاربری عمومی ( و با انگیزه ) ساخته شده .
من بیشتر از 10 مدل سازی از لوازم مورد علاقه زندگیم درست کردم که هر روز با علاقه دوباره روشون کار میکنم تا هم با ساختار بازی بیشتر آشنا بشم , هم از لذتِ ساختن بهره مند بشم
*البته هیچ کدوم رو پابلیش نکردم چون احساس میکنم فضای بازی برای ارائه کار تو هر زمینه ی بی نهایت جا داره
به عنوان مثال سینتسایزر مورد علاقم رو ساختم ( دستگاه مولد صوت دیجیتال ) و روی یک میز شیک قرار دادم / چند روز پیش به ذهنم رسید مانیتورهای صدام رو روی یک پایه طراحی کنم
و بعد از انجام دادن این مرحله الان به این نتیجه رسیدم از خود سینتسایزر صدا رکورد کنم و توسط مانیتورهای صدا پخش کنم ;;)
حالا فکر کنین بشه با فشردن هر کدوم از کلاویه ها همون نوت پلی بشه! یا با انجام دادن حرکات کنترلر فیلترهای صدا ( همگی در بازی به صورت عجیبی بازسازی شده ) اعمال بشه!!
خب ، بچه ها من گروه رو ساختم از طريق لينك زير join كنيد. ;) شروين رو قبلا اكانتش رو تو تلگرام داشتم، اما اون رو پاك كرده بود، خودش join كنه ديگه :D
Dreams

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,863
نام
میلاد
دوستان سلام , خیلی خوشحالم که میبینم این بازی تو ایران هم طرفدارِ خاصِ خودش رو داره .
من هم به احتمال خیلی زیاد امروز یا فردا بازی رو خریداری میکنم و به عمقِ رویاهای خودم به زودی دسترسی پیدا میکنم :-bd:-bd
خواستم فقط یه پیشنهادی داده باشم بابت این موضوع که تازه وارد هستم
اگردوستی که اطلاعات جامعه تری نسبت به روند آموزشی بازی داره بتونه یک گروه خصوصی که چند نفر انگشت شمار باشیم داخلش رو راه اندازی کنه ( مثل تلگرام ... ) خیلی عالی میشه و بیشتر می تونیم با هم در تعامل باشیم
بعد از چندینُ چند ساعت ویدئو آموزشی دیدن تو توویچ و یوتیوب به این نتیجه رسیدم روند شرط گذاری برای ارائه بازی المان های پیچیده و سیکل بندی های جالبی داره که با تعامل چند نفر کناره همدیگه زودتر میشه به مقصود رسید :hearteyes:
آی دی پی اس ان و تلگرام من : Pedirahim
سلام
شما رو خواستم add كنم، اما نتونستم، خودتون بايد از لينكى كه گذاشتم join كنيد :)

• Like
Reactions: Pedirahimzadeh

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,863
نام
میلاد
منم الان جوين ميشم، اما اينجا رو خالي نكنيد كه بچه ها بيشتري بيان با دربمز اشنا بشن.
نه اينجا رو كه خالى نميكنيم، اونجا رو زديم تا بتونيم سريع تر به هم كمك كنيم و سوال بپرسيم و ...
به زودي دستمون كه گرم شد هم چيزهايى كه ميسازيم رو ميذاريم اينجا هم درباره بازي هاى بقيه اطلاعات ميديم و ... .

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
این مدت درگیر ساخت این صحنه بودم که متاسفانه همش سر یه اشتباه مسخره به فنا رفت :(

ولی یه ویدیو تا جایی که کار کرده بودم ازش گرفتم.

هنوز خیلی چیزا تو ذهنم بود که میبایست کامل تر میشد ولی عجل مهلت نداد:D

تو نظرم این بود که داستان بزارم واسش و یه سری چیزا متحرک درست کنم و تز همه مهم تر رنگ کار رو اصلاح کنم که نشد اما به هر حال .....

5e3cd2f0d22da367b0b45e48d80ee359.jpg 62c48830c66999dc7c6b228faafaa255.jpg f700ae2c8fa632ec08cb398cc3635ec6.jpg

اینم لینک ویدیو هست

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
این مدت درگیر ساخت این صحنه بودم که متاسفانه همش سر یه اشتباه مسخره به فنا رفت :(

تو نظرم این بود که داستان بزارم واسش و یه سری چیزا متحرک درست کنم و تز همه مهم تر رنگ کار رو اصلاح کنم که نشد اما به هر حال .....

View attachment 106962View attachment 106963View attachment 106964

اینم لینک ویدیو هست

گیم آف ترونیه واسه خودش :)
خیلی خوب بود.منم تحریک کردی برم شروع کنم

• Like
Reactions: esm nadaram

Play4Fun_0

کاربر سایت
May 2, 2019
397

View attachment 106962View attachment 106963View attachment 106964

اینم لینک ویدیو هست

به نظرم یکم سینمایی تر راه برو (مثل تریلر بازی ها) و در کنار این صحنه ها یه سری متن هم رو صفحه بیاد (میتونی بعدا با برنامه های مختلفی رو ویدیو اضافه کنی، فارسی و انگلیسی بودن متن هم بسته به اینکه میخوای تو آپارت بزاری یا یوتیوب) و روایتگر یه داستان باشه که مثلا این شخص کیه و چرا اینجا اومده و چه اتفاقاتی اینجا افتاده، یه چیزی شبیه یه انیمیشن کوتاه

جالبه ولی به جای بازی بیشتر به انجین بازی سازی شبیه :D

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
به نظرم یکم سینمایی تر راه برو (مثل تریلر بازی ها) و در کنار این صحنه ها یه سری متن هم رو صفحه بیاد (میتونی بعدا با برنامه های مختلفی رو ویدیو اضافه کنی، فارسی و انگلیسی بودن متن هم بسته به اینکه میخوای تو آپارت بزاری یا یوتیوب) و روایتگر یه داستان باشه که مثلا این شخص کیه و چرا اینجا اومده و چه اتفاقاتی اینجا افتاده، یه چیزی شبیه یه انیمیشن کوتاه

جالبه ولی به جای بازی بیشتر به انجین بازی سازی شبیه :D
دقیقا خوده انجینه همه چیز داره لا مصب همه چیز

درمورد نظرهایی که دادی باید بگم خودم خیلی بیشتر میخواستم روش کارکنم و صحنه خیلی شلوغ تر از این حرفا باشه ولی خب متاسفانه نشد که بشه.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
GI به بازی 9.5/10 داد .

h57817_.png

آخرین ویرایش:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
خیلی رویایی این فکر.
سابقه مدیا ملوکول که خیلی درخشانه
از طرفی هم اگه تجربش کنید کاملا متوجه وسعت کار میشید.
کامیونتی به شدت فعال و خلاقی پشت بازی خوابیده که نوید یک اینده خیلی روشن و خوبی رو میده.
و اینکه هرچی واسه موفقیت نیاز هست رو دریمز داخل خودش داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر