Flappy Sukhoi - دومین بازی من

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,295
نام
بابک
58845_gy9hgbia.jpg

سلام.

بازی flappy sukhoi در سبک بازی flappy bird ولی با کنترل آسان تر و برای pc / web ساخته شده و علاوه بر حالت کلاسیک بی پایان سه مرحله دیگه هم داره که تغییراتی در گیم پلی ایجاد شده.

نسخه وب برای آنلاین بازی کردن : Flappy Sukhoi - An Indie Platformer Game | Game Jolt

دانلود نسخه دسکتاپ (6 مگابایت) : FlappySukhoi

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
به هیچ وجه نمی‌خوام مسخره کنم اما اگه به کپی کردن کد باشه من هم می‌تونم یک روزه «Doom» بسازم. حالا کاری به کپی کردن ندارم اما این که این بازی رو «بازی من» خطاب کنید حرکت زشتی هست. پیشنهاد می‌کنم اگر توانایی ساخت بازی و برنامه‌نویسی دارید کمی خلاقیت به خرج بدید.

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,295
نام
بابک
به هیچ وجه نمی‌خوام مسخره کنم اما اگه به کپی کردن کد باشه من هم می‌تونم یک روزه «Doom» بسازم. حالا کاری به کپی کردن ندارم اما این که این بازی رو «بازی من» خطاب کنید حرکت زشتی هست. پیشنهاد می‌کنم اگر توانایی ساخت بازی و برنامه‌نویسی دارید کمی خلاقیت به خرج بدید.

من بیس بازی رو از روی یه tutorial درست کردم و بقیه اش رو هم خودم بهش پرو بال دادم (همون سه تا مرحله اضافه و اینکه گیم پلی از flappy bird اصلی اسون تره).

ولی کپی کردن گیم پلی بازی هیچ اشکالی نداره مخصوصا توی صنعت بازی های موبایل. نمونه اش هم بزرگترین سازنده بازی های موبایل gameloft هست که همه بازی هاش کپی یه سری بازی دیگه هستن. یا شرکت ketchapp games که خیلی شیک بازی هایی مثل three یا monument valley رو کپی برابر اصل میزنه :d و صدها مورد دیگه. در مورد این بازی هم شما اگه یه سر بری کافه بازار چندین و چندتا بازی ایرانی هست که گیم پلی شون عین flappy bird اصلی هست باز من یک کم تغییرش دادم.

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,295
نام
بابک
اینجا هم یه وکیل در این مورد توضیح داده :
legal - Is it legally possible to make a clone of the game? - Game Development Stack Exchange

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
اتفاقاً من هم همین tutorial رو دیدم. کاری نداره، زیر ۱۵ دقیقه می‌شه همین بازی رو ساخت (و به علاوه کلی بازی دیگه). نگاه کردن به کدهای بقیه و ایده گرفتن کار بدی نیست، اما اگه بخوایم همه‌اش کپی کنیم در بهترین حالت فقط می‌تونیم پول خوبی در بیاریم و به یک بازی‌ساز خوب تبدیل نشیم.

من کاری به این که کار قانونی هست یا نه ندارم. خودم تو این زمیه فعال هستم می‌دونم چه کارهایی انجام می‌شه. بخوای کلی بررسی کنی کار درستی نیست. به عنوان یک تازه‌کار بهتره پروژه‌هاتون اوریجینال باشه. حداقل Gameloft آرت و بقیه‌ی موارد برای خودش هست و کارش اشکالی نداره. کپی هم اگر کرده زیاد معلوم نیست، درسته زیاد جالب نیست ولی باز بازی‌هاشون فرق داره. تو همون لینکی هم که این‌جا گذاشتید گفته که نمی‌تونی art، music و انیمیشن رو کپی کنید. تو این مورد حداقل art‌اش کپی «Flappy Bird» هست (بگذریم از این که خود این بازی هم کپی هست)، این‌طور نیست؟ موارد دیگر بماند. البته اگر شرکتی بخواد شکایت کنه کار خودش رو انجام می‌ده و بارها این موارد پیش اومده. مطمئن باش اگه از یک شرکت بزرگ کپی می‌کردی و بازی‌ات رو عرضه می‌کردی به احتمال زیاد ازت شکایت می‌کردن. حتی شاید خود اپل و گوگل هم اجازهٔ منتشر کردن بازی‌ات رو نمی‌دادن. خیلی از همین کپی‌های «Flappy Bird» بیشتر از یک روز دوام نمیاوردن.

«As long as you copy gameplay and don't copy any assets (art, music, animation) you are 100% fine.»

آخرین ویرایش:

71games

کاربر سایت
Jan 22, 2015
122
نام
حسین
سلام دوست گرامی...بازیت خیلی خوب بود اما کاش به جای موس با دکمه اسپیسه کیبورد کنترل میشد بصورت پیشفرض....با چه موتوری ساخته شده؟؟؟:-/

• Like
Reactions: playstation1

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,295
نام
بابک
سلام دوست گرامی...بازیت خیلی خوب بود اما کاش به جای موس با دکمه اسپیسه کیبورد کنترل میشد بصورت پیشفرض....با چه موتوری ساخته شده؟؟؟:-/
من اینو اون 3-4 ماه پیش ساختم.
با حالت دوبعدی موتور یونیتی

• Like

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,295
نام
بابک
سلام عزیز
یه ایده بازی دارم باید چجوری شروع کنم چون هیچی از برنامه نویسی نمیدونم
والا من خیلی وقته دیگه game programming انجام نمیدم ولی اگه میخوای از سایت یونیتی شروع کن. آموزش های خیلی خوبی داره

• Like

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
والا من خیلی وقته دیگه game programming انجام نمیدم ولی اگه میخوای از سایت یونیتی شروع کن. آموزش های خیلی خوبی داره

چه بد
ایده و خود بازی که ازش ایده گرفتم هست فقط باید باسازی و تبدیل به بازی خودم شه

• Like
Reactions: kimsungbabak

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر