Lego Harry Potter؛ یک بازی ماجرایی تمام عیار

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]
5051a.jpg
[/FONT]​
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][/FONT]

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]نسخه لگویی هری پاتر، یک بازی خنده دار و پر سر و صداست. انگار که هری و دوستانش در مدرسه جادوگری دور هم جمع شده اند و از سال اول تا آخر چپ می روند و راست می آیند فقط مزه می ریزند. تازه این که در حالی است که هیچ کدام از شخصیت های لگویی بازی لب از لب باز نمی کنند و حرف زدن بلد نیستند اما این ویژگی مثل بازی ای لگویی قبلی خللی در کار ایجاد نمی کند. اگر طرفدار بازی های لگویی باشید با حال و هوای این دست بازی ها آشنا هستید و می دانید چه لگوبتمن بازی کنید و چه لگوایند یانا جونز یا لگو استاروارز، اصل و اساس بازی یکی است و فقط محیط و تا حدودی گیم پلی بازی عوض می شود.
[/FONT]

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]روایت داستانی «لگوهری پاتر» محوریت بیشتری نسبت به بازی های لگویی گذشته دارد. نسخه لگویی بازی هایی مثل بتمن و استار وارز معمولاً بهانه ای برای خنداندن بازیکنان و البته فروش بیشتر بود اما سازندگان لگوهری پاتر، این بازی را جدی گرفته اند و از داستان آن غافل نشده اند. همین طور که در بازی پیش می روید، ورد ها و جادوگری های جدیدی یاد می گیرید و احساس می کنید جز گشت و گذار تفریحی، واقعاً در دنیای هری پاتر پا گذاشته اید و ماجراهای هری را از بعد دیگری تجربه می کنید. البته گاهی به ایراداتی در بازی برخورد می کنید؛ مثلاً جنگیدن با بعضی از شخصیت ها کار طاقت فرسایی است اما این مشکلات آن قدر بزرگ نیست که طلسم جادوی هری پاتر را باطل کند.

[/FONT][FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]هری پاتر جمع و جور

بازی لگوهری پاتر بیش از کتاب های این مجموعه براساس نسخه های سینمایی هری پاتر ساخته شده است. هر چند باشد تعداد بیشتری از مخاطبان و به خصوص مخاطبان جوان تر شانس خواندن کتاب های هری پاتر را نداشته اند اما فیلم های آن را دیده اند و از همان طریق با دنیای هری پاتر ارتباط برقرار کرده اند. در نتیجه لگوهری پاتر نسخه فشرده شده فیلم های اول تا چهارم این مجموعه است که خیلی از قسمت های آن به طرز قابل توجهی کوتاه یا حذف شده یا برای حفظ با نمک بودن بازی از گنجاندن آن چشم پوشی شده است.
[/FONT]
هاگوارتز لگویی دنیای دوست داشتنی ورنگ و وارنگی است و جزئیات فراوانی در جای جای بازی به چشم می خورد. همچنین خیلی از جزئیات ریز و درشت بازی مانند نقش های روی دیوار و علامت هایی که در طول داستان می بینید، هوشمندانه طراحی شده و یادآور فیلم های هری پاتر است.
[/FONT]

5051b.jpg

کنترل

تمام اتفاقات، روی نمایشگر پایینی SD می افتد. با قلم مخصوص شخصیت ها و آیتم ها را کنترل و جا به جا می کنید. در نمایشگر بالایی هم یک نقشه دو بعدی دیده می شود و مأموریت شما با یک نقطه آبی روی نقشه علامت گذاری می شود.
[/FONT]

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]علاوه بر حالت داستانی، می توانید تمام مرحله ها را در حالت free play بازی کنید. در این حالت می توانید کل داستان را به جای هری، با شخصیت های دیگر و وردها و جادوگری های متفاوتی پشت سر بگذارید. به این ترتیب نه تنها به بازی خود تنوع می دهید بلکه می توانید جاهای بیشتری در هاگواترز را کشف و آیتم های جدیدی جمع کنید.
[/FONT]

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]ناگفته نماند شما برای خود اتاق مخصوصی دارید که می توانید تمام آموزه های جدید خود در جادوگری را آنجا تمرین کنید.

[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
[/FONT]

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]با بعضی از اشیا و آیتم ها می توانید تعامل داشته باشید اما قادر نخواهید بود به تعداد دیگری از آیتم ها دست بزنید، چون ورد مخصوص استفاده از آنها را هنوز بلد نیستید. این ساختار، ارتباط منطقی بین داستان و گیم پلی ایجاد می کند؛ شما رفته رفته فنون جادوگری را می آموزید و به همان نسبت در دنیای بازی قدرت مانور دارید. اگر هنوز نمی توانید از راه دور مشعلی را روشن کنید یا ستونی را جا به جا کنید اشکالی ندارد، چون باید دندان روی جگر بگذارید و به کلاس بالاتر بروید. وردهای جادویی ابتدا مثل آب خوردن است اما وقتی به سال های بالاتر پا بگذارید، جادوگری آن روی خود را نشان می دهد. شما باید شاگرد درسخوانی باشید، چون اگر یکی از اصول جادوگری را از همان ابتدا درست یاد نگیرید، در سال های بالاتر کارتان لنگ می ماند.

[/FONT]

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]چوبه جادویی

خواندن وردهای جادویی روی SD مزه خاصی دارد. برای خواندن هر ورد باید قلم خود را مثل چوبه جادویی هری با شکل و طرح خاصی روی نمایشگر لمسی SD بکشید. مبارزه و جادوگری جذاب ترین قسمت لگوهری پاتر است اما از جست و جو در سوراخ سنبه های هاگوارتز غافل نشوید. هر چه را به دست تان می رسد باید خرد کنید تا امتیاز جمع کنید. علاوه بر این در دل خیلی از جعبه های لگویی آیتم های مخصوصی خوابیده که با جمع کردن آنها می توانید وردهای جدید آزاد کنید.

[/FONT]
5025b.jpg

Alone-Ghost

کاربر سایت
May 27, 2014
441
اقا خیلی بازی زیباییه ..حتما توصیه میشه
اقا احسان اینم درمورد خودته ... واقعا علاقه ی زیادی باید به کنسول های دستی داشته باشی و واقعا از اینکار شما خوشم میاد که بازیهای قدیمی و خوب رو دوباره زنده میکنی برای ما
دوستان من فقط همین بازی رو تونستم روی Ds تجربه کنم که از دوستم گرفته بودم ... جایی نمیشناسین که تیوی بوشهر یا جایی دیگه بفروشه این Ds رو ... خسلی دوستش دارم
شرمنده بایت اسپم

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
اقا خیلی بازی زیباییه ..حتما توصیه میشه
اقا احسان اینم درمورد خودته ... واقعا علاقه ی زیادی باید به کنسول های دستی داشته باشی و واقعا از اینکار شما خوشم میاد که بازیهای قدیمی و خوب رو دوباره زنده میکنی برای ما
دوستان من فقط همین بازی رو تونستم روی Ds تجربه کنم که از دوستم گرفته بودم ... جایی نمیشناسین که تیوی بوشهر یا جایی دیگه بفروشه این Ds رو ... خسلی دوستش دارم
شرمنده بایت اسپم

موافقم داداش بازی خیلی قشنگیه

فدات داداش نوکرتم :x آره حق با توه

من بازی هایی که ازشون لذت میبردم آخرین نسلش برای نسل هفت بود تجربه گیمری من برای نسل اول تا نسل هفته و بازیا قشنگی رو که تجربه کردم دوست دارم یه انجمن ریترو گیمر باشه تا همه بشناسن این بازیا رو

جذابیت ds اینه بازی ها شاهکاری که تو کنسولا خود نینتندو و یا کنسولا کمپانی ها دیگه بازی کردی یه نسخه هم برای ds ساخته شدن که ظرافت خاصی دارن

تو تهران پره من خودم ds lite خودمو امروز عوض کردم یه dsi آکبند خریدم عاشق ds ام بازیا شیرینی داره

Alone-Ghost

کاربر سایت
May 27, 2014
441
موافقم داداش بازی خیلی قشنگیه

فدات داداش نوکرتم :x آره حق با توه

من بازی هایی که ازشون لذت میبردم آخرین نسلش برای نسل هفت بود تجربه گیمری من برای نسل اول تا نسل هفته و بازیا قشنگی رو که تجربه کردم دوست دارم یه انجمن ریترو گیمر باشه تا همه بشناسن این بازیا رو

جذابیت ds اینه بازی ها شاهکاری که تو کنسولا خود نینتندو و یا کنسولا کمپانی ها دیگه بازی کردی یه نسخه هم برای ds ساخته شدن که ظرافت خاصی دارن

تو تهران پره من خودم ds lite خودمو امروز عوض کردم یه dsi آکبند خریدم عاشق ds ام بازیا شیرینی داره

ای دادا خوش به حالت .... شهر ما که قشنگ اخر دنیاست .... هیچی توش نیست ...... به قول اینایی کی فروشنده ی معتبر هم هستن که هیچی اطلاعات ندارن ..... بشخصه رفتم ps4 بگیرم گفتم region 2 چنده؟
یارو قشنگ گفت ریجن چیه؟
قشنگ برای 8 تا مغازه همین بساط بود
ds که شرط میزنم 10%افردا شهر ما نمیدونن چیه
اگه شد چند وقت دیگه میام تهران این لیستو میخرم
dsi
3ds
wiiu
ps4
psp street
psvita
حدود 5 سال پول جمع کردم برای هفته ی دیگه ......... یعنی خوابم نمیبره.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
ای دادا خوش به حالت .... شهر ما که قشنگ اخر دنیاست .... هیچی توش نیست ...... به قول اینایی کی فروشنده ی معتبر هم هستن که هیچی اطلاعات ندارن ..... بشخصه رفتم ps4 بگیرم گفتم region 2 چنده؟
یارو قشنگ گفت ریجن چیه؟
قشنگ برای 8 تا مغازه همین بساط بود
ds که شرط میزنم 10%افردا شهر ما نمیدونن چیه
اگه شد چند وقت دیگه میام تهران این لیستو میخرم
dsi
3ds
wiiu
ps4
psp street
psvita
حدود 5 سال پول جمع کردم برای هفته ی دیگه ......... یعنی خوابم نمیبره.

خود تهران از قدیم تو پشت شهرداری بازار کنسولا بازی بود بعد جاها دیگم کم کم اضافه شدن

البته بساط بندازم زیاده ها دست دوم جا آک قالب میکنن و ...... اگر کسی مثل من تو کار فروش کنسول نباشه احتمالش خیلی زیاده سرش کلاه بره

دیگه میخوای بترکونی ها :d میلیونی پول میخواد ;)

مثلا میخوای 3ds بخری پس لازم نیست dsi بخری چون همون کارو میکنه

پیشاپیش مبارکت باشه :x

منم dsi خودمو گذاشتم شارژ اولیه شه فردا عکساشو میزارم

Alone-Ghost

کاربر سایت
May 27, 2014
441
خود تهران از قدیم تو پشت شهرداری بازار کنسولا بازی بود بعد جاها دیگم کم کم اضافه شدن

البته بساط بندازم زیاده ها دست دوم جا آک قالب میکنن و ...... اگر کسی مثل من تو کار فروش کنسول نباشه احتمالش خیلی زیاده سرش کلاه بره

دیگه میخوای بترکونی ها :d میلیونی پول میخواد ;)

مثلا میخوای 3ds بخری پس لازم نیست dsi بخری چون همون کارو میکنه

پیشاپیش مبارکت باشه :x

منم dsi خودمو گذاشتم شارژ اولیه شه فردا عکساشو میزارم

مرسی دادا ... 5 سال جون کندم پولش جور بشا
درمورد 3ds هم مرسی بابت اطلاع رسانی ولی بازم برای کلکسیون هم میخوام ds رو..... مردم برای بچه هاشون کلکسیون تمبر میزارن و فلان .. من میخوام کلکسیون کنسول جا
بزارم

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
مرسی دادا ... 5 سال جون کندم پولش جور بشا
درمورد 3ds هم مرسی بابت اطلاع رسانی ولی بازم برای کلکسیون هم میخوام ds رو..... مردم برای بچه هاشون کلکسیون تمبر میزارن و فلان .. من میخوام کلکسیون کنسول جا
بزارم

میدونم داداش درک میکنم منم که بابام پول جیبی نداده این کنسولا میخرم 29 سالمه سر خونه زندگی خودمم پس درک میکنم

اگر برای کلکسیون میخوای پس ds lite بگیر حتما واقعا قشنگ و بدرد کلکسیون میخوره

یه زمانی منم آرشیو کنسولم داشتم اکثراشو فروختم یکمی فقط مونده تا دخلش بیاد :d

میدونی چی ds جالبه؟ اینکه هنوز بازیا روز میاد میبینم یه نسخه باحال و متفاوت اون بازی هنوز روی ds میاد

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
منم علاقه زیادی به کلکسیون دارم ولی حیف که بودجه میخواد و من ندارم...............

کلا کلکسیون جمع کردن و آرشیو درست کردن علاقه خاص و زیادی میخواد

مثلا یکی حاضره یه کنسول بخاطرش چند برابر پول بده اما آک باشه و پک اورجینال

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر