ساخت بازی برای موبایل "دعوت به همکاری"

Blood Wars

کاربر سایت
Apr 22, 2008
87
نام
Symbolic
سلام به دوستان

ایده ای برای ساخت بازی برای موبایل در سطح جهانی دارم، در مرحله اول دنبال برنامه نویس بازی ساز هستم، و سپس گرافیست ، البته خودم لیسانس گرافیک هستم و کارم هم طراحی سه بعدی اه.
کسانی که تمایل دارند تماس بگیرند؛ همانطوری که گفتم فعلا برای مرحله اول برنامه نویس میخوام.

Blood Wars

کاربر سایت
Apr 22, 2008
87
نام
Symbolic
شما با چه برنامه ای میخوای بازی بسازی ؟
موتور بازی سازی یا framework مثل libgdx , onefront
متاسفانه آشنایی زیادی با برنامه نویسی ندارم ، بخاطر همین بدنبال برنامه نویس هستتم، و حقیقتش تنها با موتور یونیتی کمی آشنا ام .

Mr.Z

کاربر سایت
Dec 27, 2014
16
سلام
این که با یونیتی آشنایی خیلی عالیه
بهترم هست با همین یونیتی بسازی
ولی برنامه نویسی جاوا اسکریپت آسونه و سریع یادش میگیری
حیف زیاد تجربه ندارم و الا کمکت میکردم
ممنون

sina 4

کاربر سایت
May 14, 2014
171
منم دقیقا مشکل شما رو دارم ، گرافیک بلدم ولی برنامه نویسی در حده visual basic :|
نکنه فقط منم که طراحی و ... ـم داغونه برنامه نویسیم (نسبتا) خوبه؟:|:D
خب بدیهتا همونطور که خودتونم میدونید همینش خوبه دیگه، قرار نیست همه اشخاص همه کاره باشنن که، تازه تو سطوح بالا همینا هم چندین زیرشاخه میشن، گرافیک که میشه طراحی شخصیت و طراحی مراحل و انیماتور و.... برنامه نویس هم برنامه نویس موتور، هوش مصنوعی، شیدر و....
ثانیا شخصا خوشحال میشم بتونم تو ساخت بازی به هرکس مایله کمک برسونم (برنامه نویسی) البته بصورت کمک (نمیتونم خیلی وقت بگذارم) و بدون هیچ چشم داشت مالی....

sina 4

کاربر سایت
May 14, 2014
171
سلام
میتونید با کانستراکت ۲ بسازید
برنامه نویسی نمیخواد

سایت اصلی : www.scirra.com
مرجع فارسی : مرجع تخصّصی کنستراکت ۲ | صفحه‌ی اصلی
درسته، واقعا ابزار خوبیه، اما نکته ای که باید بهش توجه کرد اینه که این ابزار یک آزادی عمل محدود بهتون میدن، برای مثال با همچین ابزاری ساخت بازی هایی مثل fez و یا braid اگه نگیم غیرممکن، به شدت سخت هستن...

sina 4

کاربر سایت
May 14, 2014
171
چرا؟ چون کدنویسی نداره ؟
این رو نگاه کن :
KaMiZoTo Homepage
با سی ۲ ساخته شده

سی ۲ موتور قدرتمند و بروزیه.

دقیقا، به هرحال این یک ابزاریه که قابلیت گسترش رو نداره(چون نمیشه به معنای واقعی توش برنامه نویسی کرد) برای مثال اون موقع هایی که باهاش کار می کردم نمیشد shader خاصی نوشت روش...
درضمن شخصا این رو موتور نمی دونم بیش تر به عنوان framework قبولش دارم که صد البته خیلی قدرتمنده تو حیطه ی خودش....

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
دقیقا، به هرحال این یک ابزاریه که قابلیت گسترش رو نداره(چون نمیشه به معنای واقعی توش برنامه نویسی کرد) برای مثال اون موقع هایی که باهاش کار می کردم نمیشد shader خاصی نوشت روش...
درضمن شخصا این رو موتور نمی دونم بیش تر به عنوان framework قبولش دارم که صد البته خیلی قدرتمنده تو حیطه ی خودش....
البته تقریبا با تمام موتور ها میشه همه کاری کرد. همون Game Maker که میگی، درسته ادیتور *خیلی* آشغالی داره، ولی GML خیلی زبان خوب و جالب و آسونیه:D درسته بعضی از قسمت هاش داغونه، مثل نتورکینگ و صدا، ولی خوب اونا هم میشه راحت یه DLL یا Extension ساخت.
کنستراکت هم همینطوره، با Python میتونی پلاگین درست کنی.
ولی خوب در کل:
[SUP]8[/SUP](مجموع تمام موتور های بازی سازی Indie) < یونیتی
اصلا هرچی بیشتر باهاش کار می کنم بیشتر باهاش حال می کنم:D

Mr.Z

کاربر سایت
Dec 27, 2014
16
شما با اصل کدنویسی مشکل داری!
وقتی کسی برنامه نویسی میکنه یعنی میخواد یه مسایلی رو با استفاده از چنتا دستور پیاده سازی کنه
اصل برنامه نویسی یعنی حل مسیله(ببخشید کیبوردم حمزه نداره!)
بنظر من کانستراکت خیلی بهتر از گیم میکر شما رو با کدنویسی آشنا میکنه
برنامه نویسی که نوشتن چند خط کد نیست!
شما باید برای تک تک کارایی که میخوای بکنی فکر کنی و بعد با امکانات موجود اونو پیاده سازی کنی.
برای سی ۲ میشه پلاگین نوشت و به موتور اضافه کرد به زبان جاوااسکریپت نه پایتون که ماله کانستراکت کلاسیک بود که دیگه پشتیبانی نمیشه
کانستراکت توی موتور های دو بعدی خوبه و خیلی قدرتمند و آسونه
اما منم قبول دارم که یونیتی خیلی قدرتمنده و خروجی خیلی عالی میده
ولی برای راحت تر شدن کار دوستمون من سی ۲ رو پیشنهاد کردم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر