PlayStation God Of War

gqhw_rsa3_gow_topic.png

0y2l_gowbox.png

10 نکته در مورد گاد آو وار

ld16_gow4.png

74829

کریتوس ، کسی که به خاطر انتقام خون خانواده ی خود المپ را بر سر المپیون خراب کرد ، اینبار به سراغ اساطیر اسکاندیناوی رفته. اما نه به عنوان کریتوس خشمگین و جویای انتقام قبل، بلکه به عنوان مردی با تجربه که نگاهش به زندگی تغییر کرده. و پس از سال ها،دوباره فرصتی به دست آورده تا طعم پدر بودن(گرچه خونی بودن این رابطه مشخص نیست!) را بچشد، در مسیر تعلیم و آماده کردن این پسر برای نسلی جدید،باید سعی کند خوی خشن خود را مهار کند.
زندگی نامه ی کریتوس تا پایان GOW III

74830

Atreus پسر کریتوس است که زیر دست پدر خود، در حال آموزش و آماده شدن برای عصری جدید است. برعکس کریتوس که یک خارجی در اسکاندیناوی محسوب میشود،این پسر به خوبی با زبان شمالی ها آشناست.(گرچه Atreus نیز نامی یونانی است) همچنین او قابلیت استفاده از جادوی رعد و برق را نیز دارد.

9pjt_gow5.png

• داستان بازی سال ها بعد از پایان GOW III ، در اساطیر اسکاندیناوی اتفاق می افتد، تیم سازنده به دقت تایم لاین دقیقی برای دنیای بازی ترسیم کرده اند و آگاهی دارند که چه اتفاقاتی در این دنیا می افتد و صرفا کریتوس را به محیط دیگری نبرده اند. گرچه شاید به تمام اتفاقات بین پایان GOW III و شروع این بازی اشاره نشود در بازی

• بر خلاف نسخه های قبل،دوربین به صورت ثابت نیست و به پشت سر کریتوس انتقال داده شده،زاویه ی دوربین قفل نیست و امکان چرخاندن آن وجود دارد

• در بازی،هیچ صحنه ای کات نخورده و انگار تمام بازی پشت سر هم فیلم برداری شده است

• در بازی علاوه بر Leviathan Axe و سپر ، سلاح های دیگری هم حضور دارند، اما این دو ستاره های بازی خواهند بود

• آترئوس جایگزین جادو در بازی شده ، او با تیرهای خود در مبارزات به کریتوس کمک میکند، به عنوان مثال میتواند دشمن ها را Stun کند

• چینش دکمه ها تغییر کرده و L1 و L2 برای ضربات سبک و سنگین و مربع برای کنترل آترئوس به کار میرود

• در مبارزات میشود از محیط کمک گرفت، به عنوان مثال با پرتاب تبر به سمت چراغ نفتی و انداختن آن به روی دشمن میتوان دشمن را به آتش کشید. یا میتوان با پرتاب تبر به طرف دشمن،او را به دیوار دوخت

• هنگامی که تبر در دسترس نیست، میتوان با دست خالی و مشت به دشمن حمله کرد. همچنین میتوان تبر را بعدا به دست خود فراخواند

• از سپر میتوان برای Parry کردن ضربات و همینطور در حملات استفاده کرد.

• در بازی سیستم گرفتن XP و Level Up کردن هم کریتوس و هم آترئوس وجود دارد

• امکان آپگرید Skillـها ، Armor و سلاح ها وجود دارد

• سیستم Craft کردن در بازی وجود دارد و امکان ساخت Armorـهای مختلف چه برای کریتوس و چه آترئوس در بازی وجود دارد

• Runeـهایی وجود دارد که با نصب آن ها بر روی تبر میتوان قدرت های آن را افزایش داد

• بر خلاف شماره های گذشته، قابلیت پرش و همچنین شنا کردن در بازی وجود ندارد

• امکان مرگ آترئوس در حین گیم پلی وجود ندارد

• Cory Barlog (کارگردان بازی)خود خواستار ادامه ی بازی بوده،و برای ساخت ادامه ی سری ، باید ایده و کار متفاوتی را به سونی پیشنهاد میداده تا اجازه ی ساخت ادامه ی بازی را بگیرد. همچنین با رویه ای که برای بازی در پیش گرفته شده، او خواهان جذب مخاطب های بیشتر برای سری است تا این سری بتواند به سطح بازی هایی مانند Uncharted و یا Assassin's Creed در داشتن فن بیس بزرگ برسد.
27x5_stm.png
yye5_gow_coll.png

1y7r_gow2.png

kt42_image_god_of_war-32160-3634_0001_thumb.jpg
3sii_image_god_of_war-32160-3634_0002_thumb.jpg
wevp_image_god_of_war-32160-3634_0003_thumb.jpg

kf41_image_god_of_war-35800-3634_0001_thumb.jpg
8jfi_image_god_of_war-35800-3634_0002_thumb.jpg
1qds_image_god_of_war-35800-3634_0003_thumb.jpg

gcnh_image_god_of_war-35800-3634_0004_thumb.jpg
atte_image_god_of_war-35800-3634_0005_thumb.jpg
qwuv_image_god_of_war-35800-3634_0006_thumb.jpg

ujrw_image_god_of_war-35800-3634_0007_thumb.jpg
8ybc_image_god_of_war-35800-3634_0008_thumb.jpg
fity_image_god_of_war-35800-3634_0009_thumb.jpg

3bpq_gow3.png

5rzs_gow1.png

Prologue : A Saga Borne of Ash

A Saga Borne of Ash

Chapter One : A Riddle of Rune

Chapter Two : The Creatures Arise

Rise of The Draugr
A Fire Troll Approaches
Manifestation of The Revenant

Chapter Three : The Dead Stone Mason

The Dead Stone Mason
---

در پست دوم تاپیک، اطلاعاتی که در ارتباط با اساطیر نورث توسط دوستان نوشته شده،جمع آوری شده!

و همچنین احسان @Kaine و کیان @.: Darkness :. برای آماده کردن تصاویر

Last edited by a moderator:

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
بچه ها بعد از یکبار تموم کردن کشش داره بنظرتون ادم دوباره بره بازی رو ؟
خیر.برای من کشش نداشت.ولی وقتی بازی رو تموم کردی مراحل فرعی جذابی داره و همچنین تریل ها هم جذابه ولی بخوای دوباره بخش داستانی بازی رو تموم کنی نه.کشش نداره.مگر اینکه نیو گیم پلاس بدن بعدا.تا اونموقع باید صبر کنی

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
بچه ها بعد از یکبار تموم کردن کشش داره بنظرتون ادم دوباره بره بازی رو ؟
بنظرم رو درجه سختی بالاتر قطعا داره. یه دوستی چند روز پیش یه ویدئو از یوتیوب گذاشت با این اسم :
GOW is worth a secon playthrough
and here's why​
کلا وقتی داستانو بفهمی و دوباره بری با یه دید دیگه به بازی نگاه کنی... کاملا ارزششو داره چندبار بری. :D کلی ایستر اگ و نکات جالب (هرچند کوچیک) هست که احتمالا بار اول از دست دادی ولی وقتی برای بار دوم و سوم بازیو بری میبینی. :-"

navid of war

کاربر سایت
Aug 29, 2008
589
اگر بعد از تموم کردن بازی بیوفتین دنبال مراحل فرعی و ... که خوبه جالب میشه ولی من پشیمونم
اخه اونجوری خیلی بازی تو موخی میشه فک کنم لا به لا بره ادم بهتره
خیر.برای من کشش نداشت.ولی وقتی بازی رو تموم کردی مراحل فرعی جذابی داره و همچنین تریل ها هم جذابه ولی بخوای دوباره بخش داستانی بازی رو تموم کنی نه.کشش نداره.مگر اینکه نیو گیم پلاس بدن بعدا.تا اونموقع باید صبر کنی
موافقم به نظرم کشش دوباره رفتن رو نداره مگر اینکه دی ال سی بدن
بنظرم رو درجه سختی بالاتر قطعا داره. یه دوستی چند روز پیش یه ویدئو از یوتیوب گذاشت با این اسم :
GOW is worth a secon playthrough
and here's why​
کلا وقتی داستانو بفهمی و دوباره بری با یه دید دیگه به بازی نگاه کنی... کاملا ارزششو داره چندبار بری. :D کلی ایستر اگ و نکات جالب (هرچند کوچیک) هست که احتمالا بار اول از دست دادی ولی وقتی برای بار دوم و سوم بازیو بری میبینی. :-"
الان وقتی داستانو فهمیدیم با چه دیدی بازی کنیم ؟؟؟؟؟

Ludens

Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
الان وقتی داستانو فهمیدیم با چه دیدی بازی کنیم ؟؟؟؟؟
با این دید که از اول تا آخر بازی چقد به لوکی اشاره میشه :D و این اشاره ها چقد خوب گنجونده شدن تو داستان بازی!
البته یه بخشیش به خود فرد برمیگرده که خب اگه آدم کم حوصله ای هستی قاعدتا ترغیب نمیشی به دوباره رفتن و این طبیعیه. :D

ویرایش : اصلا اون ویدئویی که دوستمون گذاشته بود رو یه نگاه انداختی؟ :D

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
با این دید که از اول تا آخر بازی چقد به لوکی اشاره میشه :D و این اشاره ها چقد خوب گنجونده شدن تو داستان بازی!
البته یه بخشیش به خود فرد برمیگرده که خب اگه آدم کم حوصله ای هستی قاعدتا ترغیب نمیشی به دوباره رفتن و این طبیعیه. :D

ویرایش : اصلا اون ویدئویی که دوستمون گذاشته بود رو یه نگاه انداختی؟ :D
یعنی بزرگترین نقطه ضعف بازی باس فایتهاش هستش!!!باس بالدر عملا دو تا باس تکراری گذاشتن تو بازی.!!!اجالبه یک سری صحنه تکراری که تو باس اول مثل مشت زدن و اینا بود عملا تو وسط واخر بازی هم همونو تکرار کرده بودن!!!! اون باس modi که کم از فاجعه نداشت!!!!یعنی سه شماره اول باس فایت هاش از احاظ زیبایی و هیجان هزار برابر از این بهتر بود حتی به نظرم اسنشن هم باس فایت های بهتری داشت نسبت به این!!!!!اون حس سینمایی بودن بازی هم از بین رفته بود وهمچنین حذف کویک تایم ضربه زده بود به بازی.انتظار داشتم دوربین که تغییر کرده صحنه های سینمایی بهتری رو شاهد باشیم ولی تو این مورد هم ضعف داشتن.یک مورد دیگه این بود که این انتخاب قلمروها هم خیلی رو اعصاب بود و همچنین فست تراول ضربه زده بود به هیجان بازی.میگم اگر بازی خطی بود به سبک بازی های ناتی داگ بهتر بود.ولی در کل بازی سرگرم کننده ای هستش ولی god of war نیست برای من.برای من god تو سه گانه اصلی تموم شد.

• Like
Reactions: Paradise Lost

Ludens

Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
یعنی بزرگترین نقطه ضعف بازی باس فایتهاش هستش!!!باس بالدر عملا دو تا باس تکراری گذاشتن تو بازی.!!!اجالبه یک سری صحنه تکراری که تو باس اول مثل مشت زدن و اینا بود عملا تو وسط واخر بازی هم همونو تکرار کرده بودن!!!! اون باس modi که کم از فاجعه نداشت!!!!یعنی سه شماره اول باس فایت هاش از احاظ زیبایی و هیجان هزار برابر از این بهتر بود حتی به نظرم اسنشن هم باس فایت های بهتری داشت نسبت به این!!!!!اون حس سینمایی بودن بازی هم از بین رفته بود وهمچنین حذف کویک تایم ضربه زده بود به بازی.انتظار داشتم دوربین که تغییر کرده صحنه های سینمایی بهتری رو شاهد باشیم ولی تو این مورد هم ضعف داشتن.یک مورد دیگه این بود که این انتخاب قلمروها هم خیلی رو اعصاب بود و همچنین فست تراول ضربه زده بود به هیجان بازی.میگم اگر بازی خطی بود به سبک بازی های ناتی داگ بهتر بود.ولی در کل بازی سرگرم کننده ای هستش ولی god of war نیست برای من.برای من god تو سه گانه اصلی تموم شد.
بنده نظرم دقیقا برعکس شماست:D راجب تعداد باسا کاملا موافقم میتونستن بیشتر باشن (و حتی بودن! ولی حالا به هر دلیلی از بازی حذف شدن. )

ولی راجب خود باسا... اگه باس توی آلفهایم رو فاکتور بگیریم بقیه از لحاظ ساختار مراحلشون عالی بودن بنظرم. مخصوصا استیج آخر بالدر که رسما همه چی داشت. شما کاملا نظرتون برام محترمه ولی اینکه بگیم صحنه های سینمایی خوب کار نشدن اوج بی انصافیه! :D
مگه اپیک تر از این داریم آخه؟!
Capture+_2018-07-03-16-54-27-1.png Capture+_2018-07-03-16-58-56.png

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
خيلي وقته بازي رو تموم كردم و خيلي دوست داشتم يه سري نكات رو بگم، اول اينكه بگم بازي واسه من خوده پرفكشنه (perfection) و از تهه تهه اعماق وجودم عاشقشم. داخل اسپويلر ميزارم نكاتي رو كه ميخوام بگم :D

فقط قبلش بگم كه من از بازي همون تريلر e3 2016. رو ديدم و بعد از اون كامل بازي رو تا ريليز بايكوت كردم و هيچ خبري از هيچي نداشتم ،و وقتي ميگم هيچي يعني هيچي ( وهمانا خدا كساني كه بازي رو با تريلر براي خود اسپويل نميكنند دوست ميدارد) :D

نكات مثبت
١-گيم پلي :اصلا دوستان اين تبرش دم رو رواني ميكنه،چقدر اين ضربات سنگينن و برخوردشون با دشمن رو با گوشتو استخون حس ميكنيد ، اپگريد كه ميشه خيلي دستتون رو باز ميذاره واسه حركت ها فوق خفن، يه سري كارا ميشه كرد كه واقعا به وجد ميومدم :D

تبر رو ميگرفتم دشمنا رو مارك ميكردم اين تبر رو پرت ميكردم ميرفت واسه خودش ول ميخورد و در حاله ول خوردن و دميج دادن من هم بقيه دشمنا رو ميزدم تا اينكه تبر كارش تموم ميشد و داخل يه لحظه احساسي من L1+R2 رو ميزدم و اين تبر بر ميگشت و كريتوس ميپريد تبر رو ميگرفت و ميكوفتش زمين و كاره بقيه رو تموم ميكرد.

تمامه حركات بالا رو كه اجرا ميكردم يه لبخند مليح هم رو لبام بود :D
--------------------------
2:شخصيت پردازي بازي بينظير بود، من داخل اين بازي يه كريتوس بي اعصاب كه ميره همرو جرواجر كنه نديدم هر چند اصلا با اون كريتوس قبلي مشكلي نداشتم و خيلي هم دوسش داشتم ولي داخل اين شماره خيلي از بعدهاي ديگه كريتوس رو ديدم، حسه پدري كه داره-حسه شوهر بودني كه داره-حسه معلم بودنش-حسه ندامت پشيموني از اعمالي كه انجام داده ، كلا خيلي تمام و كمال انجام شده بود شخصيت پردازي كريتوس و همينطور بقيه كاركتر ها بازي مثل
Brok-sindri-atrues-bulder و....
همه عالي بودن و اصلا به من اين حس دست نميداد كه كاركتري رو بيخود چپونده باشن داخل بازي همه شخصيتا در نوع خودشون دوست داشتني بودن از mimir و اون داستانش و aye lad گفتناش به atrues :D يا sindri با اون وسواسش كه به تميزي داشت :))
همه خاطر انگيز بودن.

اون صحنه كه كريتوس ميشينه با آتريس مشروب ميخوره و نگاه مشروب خوردن پسرش ميكنه خيلي فوق العاده هست
---------------------------
٣-داستان هايي كه كريتوس داخل قايق تعريف ميكنه بعضي هاش واقعا واقعا خنده داره :Dمخصوصا اون داستانه كه يه پسري بخاطر دزدي زنداني ميشه و مادرش مي ره داخل زندان ملاقاتش و پسره گوشا مادرشو از جا ميكنه :))
يعني اتريس قشنگ فاز و نول قاطي ميكنه با داستانا كريتوس(هرچند داستان كه چي بگم بيشترشبيه..... هست :D ولي خيلي قشنگن ، يه سري نكات اموزنده ريزي داخلشونه خداييش :D
) يه سري داستانا يا شايد يكي از داستانا كه كريتوس تعريف ميكنه اينه

اتريس: يه داستان برام ميگي حوصلم سر رفته

كريتوس: خيلي خب..

كريتوس: داستان اسب و شكارچي

يه اسبي بود كه ميخواست از دست يه حيوون چموش خلاص بشه(stag) ولي خودش به تنهايي نميتونست از پسش بربياد ، پس رفت از يه شكارچي كمك خواست،شكارچي گفت كمكت ميكنم اما به شرطي كه واسه يه مدت بهم سواري بدي، اسبه قبول كرد و با كمك هم اون حيوون رو شكست دادن بعد از يه مدت اسبه به شكارچي ميگه كه كار ما باهم تموم شده اما شكارچي از اسبه پياده نميشه و اون رو اسير خودش ميكنه.

دقيقا داره داستان خودش رو ميگه كه واسه كشتن
آريس چطوري به بنده زئوس در اومد

كلا فوق العاده بود اين داستاناي ريزي كه ردو بدل ميشد
-----------------------------

٤- نميدونم من اين حسو داشتم يا شما هم اين حسو داشتيد يا نه ؟!اما اينكه به جز پلير كه خودمون باشيم اينكه كسي از گذشته و اون قدرت و وحشي گريهاي گذشتهش خبر نداره حسه خيلي خوبي ميداد. اينكه هيچ كس كريتوس رو مثل ما گيمرها درك نميكرد.
يه صحنه هست كه از معدن داريم ميريم بالا و يه اژدها مياد بعد اتريس با تعجب به كريتوس ميگه :

Can you kill something that big

چهره من و كريتوس اون لحظه اين بود : :|
پيش خودم گفتم اي روزگار تو چي ميدوني اخه كه بابات كيا رو زد نفله كرد.
يا مثلا اتريس وقتي ميفهمه خدا هست به باباش ميگه نميدوني چه حسه خوبيه كه وقتي بفهمي اين همه قدرت داري
كريتوس يه مكثي ميكنه ميگه: ميدونم
------------------------------
٥: boy گفتنا كريتوس:D
----------------------------
٦:موسيقي اين شماره خيلي بمن چسبيد مخصوصا
memories of mother
يا اون اهنگي كه فكر كنم اسمش echo of and old life بود :(
--------------------
٧:چقدر خوبه كه از بازي تريلر نبينه ادم(حالا يكي عيب نداره :D ) يعني فقط اون صحنه كه بر ميگرده سراغه شمشيرها معروفش ،واويلا بود اصلا انتظار نداشتم اين حركت فوق خفن رو ، يعني از وصف خارجه كه چقدر حال داد. شما فقط تصور كنيد ساعت ٤ صبح بود منم يه پتو دورم بود برا خودم سرمست از كمبوهايي كه ميشه با تبر زد يه خماري خاص و دوست داشتني هم داشتم زير باد كولر :D محو داستان هم شده بودم بد فورم تا اينكه اون اتفاقات ميافته و ميريم سر وقته boc هاي عزيز دل ،، يعني كوري شير مادرت حلالت كه اينقدر اين صحنه رو با حس در اوردي كوري ازت راضيم كه وجود همچين سوپرايزي رو اسپويل نكردي :D
كه كلا با اين حركت بازي ١٠ لول سطحش برام بالا رفت و شد جزو بهترين صحنه هايي كه داخل گيمينگ ديدم،
وقتي دستشو رو شمشيرش كشيد و اهنگ اوج گرفت باور كنيد فكر كردم دارم خواب ميبينم. بس كه رويايي بود.واقعا افرين دارن.
-------------------------------
٨-ماموريت فرعي ها بازي عالي بودن همشون كلا من با اپن ورلد شدن بازي خيلي موافق بودم و خيلي جواب بود رو همه مسائل.
--------------------------------------

نكاته منفي:

نكاته منفي بازي بيشتر بر ميگرده به سليقه شخصي من مثلا من با كمبود باس داخل بازي مشكل نداشتم در صورتي كه خيلي ها داشتن
ولي يه مساله خيلي منو اذيت كرد بعد از اتمامه بازي وقتي بازي تمام ميشه و ميتونيم ازاد بچرخيم رنگ بندي بازي عوض ميشه و بايد بگم به شدتتتتتت زشت ميشه به طوري كه اصلا دستو دلم نميرفت زياد تو محيط بچرخم به نظرم خيلي حالت سردي ميگيره به خودش و بي روح ميشه .
اگه ميشد مثل انچارتد ٤ با فيلتر هاي ديگه بازيش كرد خيلي عالي ميشد يا مثل رچت.
حذف qte هم زياد پسندم نبود.
گرافيك بازي وحشيانه بالا بود مخصوصا اون صحنه كه لاكپشت عظيم الجثه رو ميبينيم كه خونه فريا رو به پشتش داره خيلي پشم ريزونه. ولي كيفيت ابش از گاد او وار ٣ پايين تره :|
اصلا آب بازي به كيفيت جاها ديگه نيست، نه اينكه بد باشه ولي خب ...... :D
و اينكه در شاخ بودن و فك بر اندار بودن و همه چيه گرافيك بازي شكي نيست ، اما سليقه من با سبك گرافيكي هورايزن بيشتر جور در مياد و به فاصلا بسيار اندكي گرافيك هورايزن رو بيشتر ميپسندم :D

پ.ن: من ادم تنبليم وقتي واسه اين پست گذاشتم نشون از ارزش والاي گاد در قلبم داره :D و اينكه اين بازي در تاپ ٥ من هست و اينكه خيلي و فرسنگها از شماره ها قبلي بهتره ، از دست نديد اين جواهرو

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
بنده نظرم دقیقا برعکس شماست:D راجب تعداد باسا کاملا موافقم میتونستن بیشتر باشن (و حتی بودن! ولی حالا به هر دلیلی از بازی حذف شدن. )

ولی راجب خود باسا... اگه باس توی آلفهایم رو فاکتور بگیریم بقیه از لحاظ ساختار مراحلشون عالی بودن بنظرم. مخصوصا استیج آخر بالدر که رسما همه چی داشت. شما کاملا نظرتون برام محترمه ولی اینکه بگیم صحنه های سینمایی خوب کار نشدن اوج بی انصافیه! :D
مگه اپیک تر از این داریم آخه؟!
View attachment 90070 View attachment 90071
من پیشنهاد میدم یک دور دیگه سه گانه و نسخه های فرعی رو بازی کنی.

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
502
خيلي وقته بازي رو تموم كردم و خيلي دوست داشتم يه سري نكات رو بگم، اول اينكه بگم بازي واسه من خوده پرفكشنه (perfection) و از تهه تهه اعماق وجودم عاشقشم. داخل اسپويلر ميزارم نكاتي رو كه ميخوام بگم :D

فقط قبلش بگم كه من از بازي همون تريلر e3 2016. رو ديدم و بعد از اون كامل بازي رو تا ريليز بايكوت كردم و هيچ خبري از هيچي نداشتم ،و وقتي ميگم هيچي يعني هيچي ( وهمانا خدا كساني كه بازي رو با تريلر براي خود اسپويل نميكنند دوست ميدارد) :D

نكات مثبت
١-گيم پلي :اصلا دوستان اين تبرش دم رو رواني ميكنه،چقدر اين ضربات سنگينن و برخوردشون با دشمن رو با گوشتو استخون حس ميكنيد ، اپگريد كه ميشه خيلي دستتون رو باز ميذاره واسه حركت ها فوق خفن، يه سري كارا ميشه كرد كه واقعا به وجد ميومدم :D

تبر رو ميگرفتم دشمنا رو مارك ميكردم اين تبر رو پرت ميكردم ميرفت واسه خودش ول ميخورد و در حاله ول خوردن و دميج دادن من هم بقيه دشمنا رو ميزدم تا اينكه تبر كارش تموم ميشد و داخل يه لحظه احساسي من L1+R2 رو ميزدم و اين تبر بر ميگشت و كريتوس ميپريد تبر رو ميگرفت و ميكوفتش زمين و كاره بقيه رو تموم ميكرد.

تمامه حركات بالا رو كه اجرا ميكردم يه لبخند مليح هم رو لبام بود :D
2:شخصيت پردازي بازي بينظير بود، من داخل اين بازي يه كريتوس بي اعصاب كه ميره همرو جرواجر كنه نديدم هر چند اصلا با اون كريتوس قبلي مشكلي نداشتم و خيلي هم دوسش داشتم ولي داخل اين شماره خيلي از بعدهاي ديگه كريتوس رو ديدم، حسه پدري كه داره-حسه شوهر بودني كه داره-حسه معلم بودنش-حسه ندامت پشيموني از اعمالي كه انجام داده ، كلا خيلي تمام و كمال انجام شده بود شخصيت پردازي كريتوس و همينطور بقيه كاركتر ها بازي مثل
Brok-sindri-atrues-bulder و....
همه عالي بودن و اصلا به من اين حس دست نميداد كه كاركتري رو بيخود چپونده باشن داخل بازي همه شخصيتا در نوع خودشون دوست داشتني بودن از mimir و اون داستانش و aye lad گفتناش به atrues :D يا sindri با اون وسواسش كه به تميزي داشت :))
همه خاطر انگيز بودن.

اون صحنه كه كريتوس ميشينه با آتريس مشروب ميخوره و نگاه مشروب خوردن پسرش ميكنه خيلي فوق العاده هست
---------------------------
٣-داستان هايي كه كريتوس داخل قايق تعريف ميكنه بعضي هاش واقعا واقعا خنده داره :Dمخصوصا اون داستانه كه يه پسري بخاطر دزدي زنداني ميشه و مادرش مي ره داخل زندان ملاقاتش و پسره گوشا مادرشو از جا ميكنه :))
يعني اتريس قشنگ فاز و نول قاطي ميكنه با داستانا كريتوس(هرچند داستان كه چي بگم بيشترشبيه..... هست :D ولي خيلي قشنگن ، يه سري نكات اموزنده ريزي داخلشونه خداييش :D
) يه سري داستانا يا شايد يكي از داستانا كه كريتوس تعريف ميكنه اينه

اتريس: يه داستان برام ميگي حوصلم سر رفته

كريتوس: خيلي خب..

كريتوس: داستان اسب و شكارچي

يه اسبي بود كه ميخواست از دست يه حيوون چموش خلاص بشه(stag) ولي خودش به تنهايي نميتونست از پسش بربياد ، پس رفت از يه شكارچي كمك خواست،شكارچي گفت كمكت ميكنم اما به شرطي كه واسه يه مدت بهم سواري بدي، اسبه قبول كرد و با كمك هم اون حيوون رو شكست دادن بعد از يه مدت اسبه به شكارچي ميگه كه كار ما باهم تموم شده اما شكارچي از اسبه پياده نميشه و اون رو اسير خودش ميكنه.

دقيقا داره داستان خودش رو ميگه كه واسه كشتن
آريس چطوري به بنده زئوس در اومد

كلا فوق العاده بود اين داستاناي ريزي كه ردو بدل ميشد
-----------------------------

٤- نميدونم من اين حسو داشتم يا شما هم اين حسو داشتيد يا نه ؟!اما اينكه به جز پلير كه خودمون باشيم اينكه كسي از گذشته و اون قدرت و وحشي گريهاي گذشتهش خبر نداره حسه خيلي خوبي ميداد. اينكه هيچ كس كريتوس رو مثل ما گيمرها درك نميكرد.
يه صحنه هست كه از معدن داريم ميريم بالا و يه اژدها مياد بعد اتريس با تعجب به كريتوس ميگه :

Can you kill something that big

چهره من و كريتوس اون لحظه اين بود : :|
پيش خودم گفتم اي روزگار تو چي ميدوني اخه كه بابات كيا رو زد نفله كرد.
يا مثلا اتريس وقتي ميفهمه خدا هست به باباش ميگه نميدوني چه حسه خوبيه كه وقتي بفهمي اين همه قدرت داري
كريتوس يه مكثي ميكنه ميگه: ميدونم
------------------------------
٥: boy گفتنا كريتوس:D
٦:موسيقي اين شماره خيلي بمن چسبيد مخصوصا
memories of mother
يا اون اهنگي كه فكر كنم اسمش echo of and old life بود :(
--------------------
٧:چقدر خوبه كه از بازي تريلر نبينه ادم(حالا يكي عيب نداره :D ) يعني فقط اون صحنه كه بر ميگرده سراغه شمشيرها معروفش ،واويلا بود اصلا انتظار نداشتم اين حركت فوق خفن رو ، يعني از وصف خارجه كه چقدر حال داد. شما فقط تصور كنيد ساعت ٤ صبح بود منم يه پتو دورم بود برا خودم سرمست از كمبوهايي كه ميشه با تبر زد يه خماري خاص و دوست داشتني هم داشتم زير باد كولر :D محو داستان هم شده بودم بد فورم تا اينكه اون اتفاقات ميافته و ميريم سر وقته boc هاي عزيز دل ،، يعني كوري شير مادرت حلالت كه اينقدر اين صحنه رو با حس در اوردي كوري ازت راضيم كه وجود همچين سوپرايزي رو اسپويل نكردي :D
كه كلا با اين حركت بازي ١٠ لول سطحش برام بالا رفت و شد جزو بهترين صحنه هايي كه داخل گيمينگ ديدم،
وقتي دستشو رو شمشيرش كشيد و اهنگ اوج گرفت باور كنيد فكر كردم دارم خواب ميبينم. بس كه رويايي بود.واقعا افرين دارن.
-------------------------------
٨-ماموريت فرعي ها بازي عالي بودن همشون كلا من با اپن ورلد شدن بازي خيلي موافق بودم و خيلي جواب بود رو همه مسائل.
--------------------------------------

نكاته منفي:

نكاته منفي بازي بيشتر بر ميگرده به سليقه شخصي من مثلا من با كمبود باس داخل بازي مشكل نداشتم در صورتي كه خيلي ها داشتن
ولي يه مساله خيلي منو اذيت كرد بعد از اتمامه بازي وقتي بازي تمام ميشه و ميتونيم ازاد بچرخيم رنگ بندي بازي عوض ميشه و بايد بگم به شدتتتتتت زشت ميشه به طوري كه اصلا دستو دلم نميرفت زياد تو محيط بچرخم به نظرم خيلي حالت سردي ميگيره به خودش و بي روح ميشه .
اگه ميشد مثل انچارتد ٤ با فيلتر هاي ديگه بازيش كرد خيلي عالي ميشد يا مثل رچت.
حذف qte هم زياد پسندم نبود.
گرافيك بازي وحشيانه بالا بود مخصوصا اون صحنه كه لاكپشت عظيم الجثه رو ميبينيم كه خونه فريا رو به پشتش داره خيلي پشم ريزونه. ولي كيفيت ابش از گاد او وار ٣ پايين تره :|
اصلا آب بازي به كيفيت جاها ديگه نيست، نه اينكه بد باشه ولي خب ...... :D
و اينكه در شاخ بودن و فك بر اندار بودن و همه چيه گرافيك بازي شكي نيست ، اما سليقه من با سبك گرافيكي هورايزن بيشتر جور در مياد و به فاصلا بسيار اندكي گرافيك هورايزن رو بيشتر ميپسندم :D

پ.ن: من ادم تنبليم وقتي واسه اين پست گذاشتم نشون از ارزش والاي گاد در قلبم داره :D و اينكه اين بازي در تاپ ٥ من هست و اينكه خيلي و فرسنگها از شماره ها قبلي بهتره ، از دست نديد اين جواهرو
اولا نکات جالبی اشاره کردی دمت گرم، نکته بعدی اون عوض شدن اتمسفر بازی بعد مرگ بالدر(سرما و بارش برف)توجیه داستانی داره دیگه باید میبود
پ.ن : واسه من هم هورایزن بهترین گرافیک نسل بوده ، کلا اون استایل گرافیکی خیلی میپسندم :D

• Like
Reactions: esm nadaram

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
اولا نکات جالبی اشاره کردی دمت گرم، نکته بعدی اون عوض شدن اتمسفر بازی بعد مرگ بالدر(سرما و بارش برف)توجیه داستانی داره دیگه باید میبود
پ.ن : واسه من هم هورایزن بهترین گرافیک نسل بوده ، کلا اون استایل گرافیکی خیلی میپسندم :D
متوجه توجيح داستانيش بودم، ولي ميشد همين توجيح داستاني رو با يه رنگ بندي ديگه نشون داد :D

• Like
Reactions: AxeL90

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر