Rainbow Six Siege | PC

Fenris Wolf

عضو تحریریه
Jan 9, 2009
8,679
4,119
نام
شروین


Title: Tom Clancy's Rainbow Six Siege
Developer:
Ubisoft Monteal
Publisher: Ubisoft
Release Date: 1 December 2015
Platforms: PC - PS4 - Xbox One
Metascore: 78 PC
Official Website
Official Subreddit
System Requirements

Minimum:

Supported OS
Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64bit versions required)
Processor
Intel Core i3 560 @ 3.3 GHz or AMD Phenom II X4 945 @ 3.0 GHz
RAM
6GB
Video Card
NVIDIA GeForce GTX 460 or AMD Radeon HD 5870 (DirectX-11 compliant with 1GB of VRAM)
DVD ROM Drive
DVD-ROM Dual Layer
Sound
DirectX® 9.0c compatible sound card with latest drivers
Hard Drive
30GB
Multiplayer
Broadband connection with 256kbps upstream or faster

Recommended:

Supported OS

Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64bit versions required)
Processor
Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz or better or AMD FX-8120 @ 3.1 Ghz or better
RAM
8GB
Video Card
NVIDIA GeForce GTX 670 (or GTX760 / GTX960) or AMD Radeon HD 7970 (or R9 280x [2GB VRAM] / R9 380 / Fury X)
DVD ROM Drive
DVD-ROM Dual Layer
Sound
DirectX® 9.0c compatible sound card 5.1 with latest drivers
Hard Drive
47GB
Multiplayer
Broadband connection with 512kbps upstream or faster

در انتهای کنفرانس E3 2014 بود که بار دیگر Ubisoft به صورت غافلگیر کننده ای پرده از عنوانی جدید از سری Rainbow Six برداشت. سال 2011 بود که Ubisoft از این سری بازی تحت عنوان Patriots معرفی کرد و نمایش آن بینندگان را تحت تاثیر زیادی قرار داد، اما از زمان معرفی دیگر خبر چندانی از آن عنوان منتشر نشد تا اینکه تایید شد پروژه ساخت آن لغو شده است و جای خود را به عنوان جدید Siege داده است، عنوانی که هسته اصلی آن را بخش Multiplayer تشکیل می دهد و در آن خبری از بخش داستانی به صورت خاص نیست. حتی با اینکه در نمایش E3 امسال با حضور بازیگر سینما Angela Basset و نمایش او در تریلری از بازی گمان آن میرفت که بازی دارای بخش داستانی کاملی باشد اما در نهایت این بخش مربوط شد به ماموریت هایی که خط داستانی خاصی را طی نمی کنند. در ادامه اطلاعات اصلی که تا به حال از بازی منتشر شده را می توانید بخوانید.

اطلاعات منتشر شده:

 • همانطور که در بالا اشاره شد، هسته اصلی بازی را بخش Multiplayer آن تشکیل می دهد. و بازی دارای بخش داستانی خاصی نمی باشد.
 • بخش تک نفره یا Single بازی شامل سری ماموریت هایی با عنوان Terrorist Hunt می باشد که خود شامل مد های مختلفی نیز می باشد (مثلا قرار گرفتن در نقش تروریست ها و یا کانتر تروریست ها). البته این بخش قابلیت بازی به همراه پلیر های دیگر را نیز دارد. قسمت دیگری که می توان به تجربه تک نفره آن پرداخت به نوعی بخش تمرینی بازی است که در آن می توانید با اسلحه و Operator های مختلف آشنا شوید و شیوه کار درست با آن ها را یاد بگیرید.
 • بخش Multiplayer بازی دارای مد های مختلفی هست که می توان به Rescue the Hostage ، Defuse the Bomb و ... اشاره کرد. بازی به صورت 5vs.5 در جریان هست، که بسیار یادآور بازی معروف در این سبک یعنی Counter Strike می باشد. اما وجه تمایز این بازی از CS گیم پلی تاکتیکال بازی است. جایی که استراتژی ها و همکاری های تیمی حرف اول را می زند، و استعداد های فردی در رتبه پایین تری نسبت به همکاری تیمی قرار می گیرد.
 • بازی در زمان عرضه 11 نقشه دارد و یوبیسافت گفته است که تمامی DLC هایی که بعد از عرضه بازی برای آن منتشر می شود به صورت رایگان در دسترس همه قرار می گیرد تا از چند دسته شدن بازیکن ها جلوگیری شود. همچنین سیستم Microtransaction در بازی وجود دارد اما تنها مختص موارد ظاهری و Booster Pack ها می باشد که تاثیری بر روی گیم پلی بازی نخواهند داشت.
در ادامه به مواردی که به عنوان آپدیت های بازی در سال 2016 در نظر گرفته شده اند می پردازیم:


 • یک تیم 80 نفره بعد از عرضه برای بالانس، گوش دادن به فیدبک ها، بهبود ها و سایر موارد روی بازی کار می کنن.
 • برای سال 2016 چهار تا آپدیت بزرگ در نظر گرفته شده که هر کدوم شامل 1 نقشه جدید، 2 Operator که هر کدوم قابلیت ها، گجت ها و سلاح اصلی و Secondary رو دارند.
 • در طول سال هم برای بازی مد های جدید، ایونت ها و قابلیت های ظاهری جدید عرضه می شه!
 • مپ ها و مد ها همزمان با عرضه برای همه در دسترس قرار می گیرند، اما Operator های جدید و اسکین تفنگ ها نیاز به باز شدن دارند. که می شه با واحد Renown که توسط بازی کردن به شما داده می شه یا R6 Credit که قابل خریدن با پول واقعی هستن به اون ها دسترسی پیدا کرد. یه سری اسکین های خاصی هم هست که فقط با R6 Credit قابل تهیه هستن. البته تاکید شده مواردی اینچنینی هیچ تاثیری روی گیم پلی بازی ندارند.
 • امتیاز بازی که همون Renown ها هستن رو بازی بر اساس کارهایی که انجام می دید به شما می ده، و به طور معمول با هر 1 ساعت بازی شما می تونید 1000 Renown دریافت کنید.
 • یه سری چلنج های روزانه هم برای بازی در نظر گرفته شده که با انجام اونا Renown بیشتری دریافت می کنید. مثلا کشتن یه تعداد معینی توی بازی توی یک روز.
 • اسکین تفنگ ها هم به 5 دسته تقسیم می شن، دسته اول تا سوم توسط بازی کردن و Renown قابل تهیه هستن، اسکین های 4 ام و پنجم فقط توسط R6 Credit .


View attachment 75793
نام بازی: Rainbow 6 Siege
سازنده و ناشر: Ubisoft

سبک: FPS, Tactical Shooter
پلتفرم: PC, PS4, Xbox One
تاریخ عرضه: 1 دسامبر 2015 ( 10 آذر 1394 )

Rainbow 6 Siege یا به طور مختصر R6S، یک بازی اول‌شخص تاکتیکی تمام آنلاین است که در آن بازیکنان به رقابت با یک دیگر بر سر اهداف مختلف بازی می‌پردازند. این اهداف در بخش های مختلف بازی، یعنی بخش Casual, Ranked, Terrorist Hunt پخش شده اند که به توضیح هر کدام می‌پردازم.
همچنین بازی به طور کلی دارای آپدیت هایی است که تحت عنوان فصل از اونها یاد می‌شود. فصل ها حدودا هر 3 ماه یک بار عوض می‌شوند که با تغییر هرفصل، لیست جدیدی از باف و نرف ( قوی و ضعیف کردن ) برای اُپریتورهای فعلی بازی ایجاد می‌شود و همچنین به طور کاملا مجانی؛ نقشه و اُپریتورهای جدیدی به بازی اضافه می‌شود. این اُپریتورها رو می‌شه با استفاده از پولی که از طریق بازی کردن به دست می‌آورید ( پول درون بازی تحت عنوان Renown شناخته می‌شود ) خریداری بکنید.
در بخش Casual، همانطور که از اسم اون پیداست، بازیکنان به طور عادی و به دور از هر نوع استرس برای گرفتن " رنک یا مدال " به بازی و رقابت با یکدیگر میپردازند. مُد های این بخش به سه دسته Secure, Bomb, Hostage تقسم می‌شوند.

بخش Ranked نیز مشابه با بخش قبلی است با این تفاوت که بازیکنان اجازه خروج از بازی در میانه بازی را ندارند و در صورتی که این عمل را انجام بدهند به طور موقت از انجام بخش Ranked محروم ( Ban ) خواهند شد. همچنین با انجام دادن این بخش، بازیکنان یک مدال خاصی در کنار نام کاربری خود دریافت می‌کنند و میزان K/D - Win Loss ـشون هم به نسبت بازی که از خودشون نشون دادن بالا و پایین می‌شود.

در نهایت در بخش Terrorist Hunt، بازیکنان با یک بازی نسبتا متفاوت تر از 2 مورد فوق الذکر رو به رو خواهند شد. در این بخش افراد به جای مبارزاه با یک دیگر، با تروریست های موجود در نقشه ( که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند ) مبارزه خواهند کرد و هدف ماموریت را در کنار یکدیگر انجام خواهند داد.

به زبان ساده تر دو بخش اول حکم PvP و بخش آخر حکم PvE رو دارد.
View attachment 75794

رَنک های مختلف بازی، از Copper تا Diamond


اما مُدهای بازی به چه صورت است؟ ابتدا باید اشاره کرد که به طور کلی در مُدهای بازی ( به جز تروریست هانت ) بازی 10 بازیکن را در برابر یکدیگر قرار می‌دهد. 5 مهاجم و 5 مدافع که در بخش های ذیل به وظایف هر یک اشاره خواهد شد:

Secure Area: در این بخش بازیکنان مدافع باید از Biohazard Container دفاع بکنند، به این صورت که به مهاجمین اجازه ندهند در اتاقی که Biohazard قرار دارد وارد بشوند و ماموریت رو به پایان برسونن. این امر هم به این شکل صورت می‌گیره که اگه اتاق Biohazard خالی از افراد تیم مدافعین باشه و مهاجم درون اتاق مذکور قرار بگیره، بعد از چند ثانیه هدف به پایان می‌رسه و مهاجمین پیروز می‌شوند.

Bomb: دو بمب در دو اتاق مختلف قرار دارد. تیم مدافع باید مانع خنثی کردن هر یک از این دو بمب توسط مهاجمین بشود. بنابر این باید با استفاده از کار تیمی به محافظت از بمب ها بپردازد. در مقابل در صورتی که تیم مهاجم موفق به کارگذاشتن خنثی کننده بمب بشود، تیم مدافع یک فرصت کوتاه دارد تا محل دقیق آن را پیدا کرده و مانع از خنثی شدن بمب بشود.

Hostage: یک نفر گروگان نزد تیم مدافع قرار دارد که تیم مهاجم باید به نجات او برود. در صورتی که هر یک از دو تیم موجب کشته شدن گروگان بشود، خود تیمی که به گروگان آسیب رسانده بازنده دست خواهد بود.

نکته مهمی که وجود داره اینه که در تمامی مُد های ذکر شده، با کشتن تمامی بازیکنان یک تیم، تیم باقی مانده پیروز آن دور خواهد شد. البته درصورتی که در مُد بمب تیم مهاجم دیفیوزر رو کار گذاشته باشه حتی اگه همه اعضای تیمشون هم مرده باشن، اگه تا قبل اتمام زمان بازی مدافعین دیفیوزر رو خنثی نکننند بازی رو میبازن.

در مُدهای مختلف Terrorist Hunt نیز بازیکنان باید به کشتن موج های مختلف تروریست ها و یا خنثی کردن 2 بمب و امثال این کارها بپردازد. همچنین امکان تکی بازی کردن Terrorist Hunt نیز وجود دارد.

View attachment 97157
لیست اپراتورهای مختلف بازی (در تصویر بالا) که جلوتر به معرفی آنها می‌پردازم:


اپریتورهای SAS

Sledge: قابلیت اصلی این کلاس چکشش هست که میتونه دیوار های و در و پنجره چوبی رو بشکنه. همینطور میتونه در و پنجره کلاس Castle رو هم باز کنه.

Mute: قابلیت اصلیش دارا بودن Signal disrupter هست که هم میتونه Drone هارو jam کنه و هم جلوی نفوذ کلاستر فیوز رو بگیره.


Thatcher: با داشتن EMP GRENADE خیلی راحت میتونه وسیله های الکترونیکی (C4 و ... )دشمن رو از بین ببره.

Smoke: این کلاس هم 3 تا Gas grenade داره که به دشمن ها Damage وارد میکنه. خودش میتونه داخل Gas حرکت کنه و از جونش کم نشه.اپریتورهای FBI SWAT

Thermite: بریچ مخصوص خودش به اسم Brimstonebc3 رو داره که میتونه دیوار های reinforced شده رو هم از بین ببره.


ASH: یک M120 داره که شبیه Grenade launcher هست و میتونه Breaching Round شلیک کنه. که تمام درها قابل انفجار هستن. دیوارها هم به جز دیوار های مقاوم شده.


Castle: یکی از بهترین کلاس های مدافعان حساب میشه چون میتونه در و پنجره های ضد گلوله بزاره (Armor panel).این هارو میشه با melee کردن هم نابود کرد ولی خیلی طول میکشه.


Pulse: این کلاس قابلیت اصلیش داشتن Heartbeat sensor هست که براحتی از پشت دیوار ها هم میتونه محل دشمن رو پیدا کنه. البته بدی هم که داره هروقت میخواد استفاده کنه داد میزنه و دشمت میفهمه.اپریتورهای GIGN

Montagne: شیلد خیلی خوبی داره که با فعال کردنش کل بدن رو پوشش میده و پلیر های دیگه میتوونن پشت این کاراکتر وایسن و ازش به عنوان کاور استفاده کنند.

Twitch: دارای Shock drone هست که میتونه کنترلش کنه. و با استفاده از تیرهای برقی درونش میتونه جون دشمن یا ابزار آلات برقیشون رو بترکونه.

Doc: یک Stim pistol دراره که از راه دور میشه هم تیمی هارو Revive کرد.

Rook: یکی از بهترین کلاس هاست. برای هم تیمی ها ارمور میزاره که باعث میشه ارمورشون افزایش پیدا کنه و بیشتر توی مبارزات دووم بیارن.


اپریتورهای Spetsnaz

Glaz: روی اسلحه اش هر زمانی که بخواد میتونه Scope خاصی بزاره که برای فاصله های دور عالیه. حتی تنها کلاسیه که تیر هاش از شیشه های ضد گلوله مپ هواپیما رد میشه. همچنین روی اسکوپش یک عدد ترمال داره که دشمنا رو با رنگ زرد نشون میده.

Fuze: این هم Cluster charge داره که میتونه روی همه نوع در و پنجره بزاره و روی دیوار های مقاوم نشده هم همینطور.

Kapkan: این کلاس Laser trap داره که اون هارو روی در ها و پنجره میزاره و با رد شدن دشمن از روی اون ها منفجر میشه.

Tachanka: تاچانکا، ملقب به لُرد تاچانکا یک Mounted LMG داره و میتونه اونو هرجایی که امکانش باشه بزاره روی زمین. این LMG یه شیلد هم داره که به هیچ دردی نمیخوره و کلا لُرد از بزرگترین سوژه های سیجه.


اپریتورهای GSG9

IQ: این اپریتور یک R.E.D. Sensor داره که به واسطه اون هر وسیله الکترونیکی که درحال استفاده شدن باشه ( مثل C4, A.D.S, Drone, Camera, Heartbit Sensor و ... ) رو نشون میده و بازیکن می‌تونه خطرات احتمالی رو پیش بینی بکنه.


Blitz :این اپریتور یک شیلد متوسط داره که مجهز به Flash bang ـه که به واسطه اون خیلی راحت میشه دشمن رو به طور موقت کور کرد.

Bandit: پشت شیلد ها و روی سیم خاردار و پشت دیوار های مقاوم شده برق وصل میکنیم که کسی نتونی بزاره.

Jager: دستگاهی که داره خیلی راحت cluster charge یا flash bang رو خنثی میکنه و برای مدت محدودی دشمن نمیتونه چیزی پرت بکنه.

اپریتورهای JTF2

Buck: باک که دارای دو اسلحه قدرتمند هست، یک قابلیت ویژه هم داره که به واسطه اون یک شاتگان قدرتمند زیر اسلحه اش وصل میکنه که می‌تونه در و دیوار و هرچی که سر راهش بود رو سریع نابود کنه!


Frost: یکی از اُپریتورهای خوب مدافعین، با قابلیت تله گذاری. درصورتی که دشمن روی تله های اون بره، Down میشه و از این موقعیت اگه هوشمندانه استفاده بکنید هم میشه شخصی که روی تله رفته رو کشت هم یارایی که برای نجات فرد مذکور میان


اپریتورهای Navy Seals

Black Beard: این اپریتور می‌تونه دوتا شیلد شیشه ای کوچیک که روی سر اسلحه اش نصب می‌شود رو استفاده بکنه که تا 2 - 3 تا ضربه از جونش محافظت میکنه و بعد میشکنه.

Valkyrie: از ویژگی های این اپریتور، توانایی پرتاب کردن 3 تا دوربین در نقاط دلخواه است که به پیدا کردن دقیق جای دشمنا کمک میکنه، همچنین دیده شدن این دوربین توسط دشمنا کار خیلی سختیه چون دوربین کوچیک و مشکی رنگه و سخت دیده می‌شه.


اپریتورهای BOPE

Capitao: دارای یک CrossBow که توانایی شلیک 2 تیر آتشین و چند تیر بمب دودزا را دارد.

Caveira: این اپریتور می‌تونه با بالاترین سرعت بدون ایجاد هیچ نوع سر و صدایی در سراسر مپ حرکت کنه و موقعی که دشمنان را Down کرده، اونا رو بازجویی کنه تا جای سایر اعضای تیم مقابل برای چند ثانیه آشکار بشه.


اپریتورهای SAT

ECHO: اکو یک Drone داره که می‌تونه باعث ایجاد سر گیجه و مختل شدن دید شخصی که میخواد بشه، به این صورت که به شخص مذکور یه موج شلیک میکنه. Drone اکو تقریبا نامرئیه و روی سقف هم میتونه حرکت کنه.

HIBANA: هیبانا تقریبا شبیه ترمایته، با این تفاوت که میتونه تیرهاشو از راه دور شلیک کنه و برروی هر سطحی ( حتی سطوح Barricade شده ) حفره ایجاد بکنه.


اپریتورهای GEO

MIRA: میرا می‌تونه دوتا پنجره ضد گلوله که فقط از یک طرف اون میشه طرف مخالف رو دید روی دیوارها وصل کنه. همچنین روی این پنجره ها یک کپسول وجود داره که با شکستنش، پنجره باز می‌شود.JACKAL: جکال می‌تونه ردپای کسایی که از یه نقطه رد شدن رو ببینه و اسکن کنه. درصورت اسکن شدن تا 3 بار آخرین نقطه ای که شخص اسکن شده در اون قرار داشته برای همه بازیکنان تیم مهاجم آشکار می‌شود.


اپراتور های SDU


Lesion: لیژن یک اپراتور دیفندر با قابلیت تله گذاری است. در طول بازی قابلیت اون با یه سیستم cool down خاص پُر میشه و بهش اجازه می دهد که درنهایت از 7 تله استفاده کند. تله های او نامرئی هستند ( احتمالا مشابه یوکای، Drone ـه echo ) و فقط iQ میتونه راحت ببینتشون. در صورتی که اتکر ها روی تله راه بروند ی تیغ سمی وارد پای آنها شده و به میزان 10HP از جونشون کم می کنه و تا زمانی که اون رو از پای خود در نیاورند نه دمیج دیدنشون تموم میشه نه می تونن تند حرکت کنند.

Ying: ینگ اپراتور اتکره. اون یک سیستم flash داره که هم میتونه مثل یک توپ روی زمین بندازتش و هم مثل کلاستر فیوز به پنجره و دیوارهای قابل شکستن بچسبونتش تا اتاق مورد نظرش رو فلش کنه. فلش های کلاستر ینگ نسبت به خودش بی اثر بوده و دید اون رو کور نخواهند کرد.

اپراتورهای GROM

Ela: اِلا اپراتور دیفندر ـه. قابلیت او هم گذاشتن تله های مین ماننده و درصورتی که دشمن در محدوده تله حرکت کنه
با انفجار تله دیدش مختل خواهد شد. همچنین اِلا زمانی که injure یا down میشه هم می تونه یدونه از این تله هارو مثل نارنجک سمت دشمن پرت کنه تا دید اون رو مختل کنه و برای هم تیمی های خود زمان بخره تا نجاتش بدهند. علاوه بر این اِلا برروی کُلتش sight هم داره که نکته جالبیه.

Zofia : زوفیا اپراتور اتکر فصل 3 هست. اون یه grenade launcher مثل اَش داره اما تفاوتش اینه که 3 تا تیر حمل میکنه که 2تا از اون تیرها مثل بمب های اِلا سرگیجه آور هستن و با برخورد به شخص، اون رو نمیکشن بلکه دیدش رو مختل میکنن.


اپراتورهای SMB:

Vigil : ویجیل که مخصوص رُمینگ و حرکت سریع توی مپ ـه جزو اخرین اپراتورهای دیفندر سال 2 به حساب می آید و قابلیت اون اینه که میتونه برای مدت زمان محدودی از دید Drone های دشمن پنهان باقی بمونه.


Dokkaebi : دوکابی هم آخرین اتکر سال 2 هست. قابلیت او هک کردن تلفن همراه دیفندرها هست که با این کار باعث میشه تلفن اون ها وارد حالت ویبره بشه و به این شکل جای دیفندرها برای اتکر ها لو بره، همچنین قابلیت هک کردن گوشی دیفندرهای مرده و دسترسی به دوربین های امنیتی درون مپ هم جزو ویژگی های این اپراتور به حساب می رود !


اپراتورهای CBRN :

Lion : لایِن که اولین اپراتور سال 3 هست، یک درون پرنده دارد که هر چند ثانیه یک بار میتونه با استفاده از اون جایگاه دیفندرهایی که توی نقشه حرکت میکنن رو به همه هم تیمی هاش نشون بده. البته این کار اون محدودیت زمانی و تعداد استفاده داره.

Finka : دیگر اپراتور اتکر این فصل فینکا هست که قابلیتش آدرنالین بوست هست. وقتی که فعالش میکنه، هم تیمی هاش اگه down شده باشن ریوایو میشن و اگه جونشون کم باشه برای مدت زمان محدودی جونشون زیاد میشه، همینطور با فعال کردن قابلیتش ریکویل اسلحه های اتکر ها برای مدت محدودی شدیدا کم میشه.


اپراتورهای G.I.S :


Maestro: مایسترو که جدیدترین دیفندر فصل 2 سال 3 هست، قابلیت های جالبی داره ! به طور مثال او دوتا دوربین Evil Eye با خودش حمل می کنه که می تونه اونها رو درست مثل ADS یگر به دیوار یا زمین وصل کنه و با کنترلشون از راه دور، به دشمن تیر بزنه ( تیرهاشم به صورت لیزر هستند و 5 دمیج بیشتر وارد نمیکنن ). درحالتی هم که شلیک نکنه، دوربین ضدگلوله هست اما اسلج با پتکش و تچر هم با EMP هاش میتونن این دوربینا رو به راحتی بترکونن.

ALIBI : اَلیبای هم دیفندر دوم این فصل هست. قابلیت اون؛ هولوگرام پریسما هست که کار این هولوگرام ها اینه که در نقطه ای که پرت می شوند، یک تصویر واقعی از الیبای ظاهر میکنن و با شلیک به اون تصویر محو میشه اما جای شلیک کننده برای تمام دیفندرها لو خواهد رفت. الیبای سه تا از اونا رو با خودش حمل میکنه و با پرتابشون در هر نقطه ای که بخواد میتونه دشمنان رو فریب بده. اپراتورای اتکری که میتونن متوجه هولوگرام ها بشن عبارتند از GLAZ و IQ و Thatcher. ( گلز چون از دوربین حرارتی استفاده میکنه، میتونه ببینه کدوم الیبای واقعیه و کدوم هولوگرام ).

اپراتورهای Urban Tactical Response Team :

Clash: اولین دیفندری که مشابه با Montagne یک سپر داره و با سپرش میتونه مثل توییچ به سمت دشمن برق شلیک بکنه ( هرچند که دمیج وارد شده از طریق این شلیک ها بسیار خفیف می‌‍باشد ) کلش درحین استفاده از شیلدش نمیتونه ضربه melee بزنه یا از اسلحش استفاده کنه و به محض equip کردن سلاحش، شیلدش به پشتش انتقال پیدا میکنه.

Maverick: و بلاخره یک Hard Breacher جدید به بازی اضافه شد. این اپراتور جدید با استفاده از مشعلش میتونه دیوار های فورتیفای شده، درها، سپرها و کلا هرچی که هست و نیست رو آتیش بزنه و از بین ببره. البته مشعل maverick مشابه با پتک اسلج یه میزان استفاده مشخصی داره که با تموم کردنش دیگه قادر به استفاده از اون نیستید.
بزرگترین مزیت maverick اینه که با استفاده از قابلیتش میتونید Murder Hole های فوق العاده ای روی دیوار ها خلق کنید تا دشمنا رو به صورت حرفه ای شکست بدید

اپراتورهای GIGR :

NOMAD: این اتکر وسیله ای شبیه Grenade Launcher اَش داره با این تفاوت که با شلیک کردنش هیچ آسیبی به شمن نمیرسونه، بلکه باعث میشه دشمن به سمت عقب پرتاب بشه و برای چند ثانیه نتونه شلیک بکنه. این اسلحه هم برای دشمنان کاربردیه هم روی هم تیمی هاتون اثر داره، پس هنگام استفاده ازش حسابی دقت کنید!

KAID: این دیفندر جدید بازی رو به طور کامل زیر و رو کرده. ابزار او کاربردی شبیه به باتری های بندیت داره با این تفاوت که مثل مین های اِلا میتونه روی سطوح مختلف بچسبونتشون و یک ویژگی خیلی بهتر هم داره. کاید میتونه به طور همزمان چند سطح رو تنها با استفاده از یکی از Rtila های خود برقی کنه و بازی را برای تیم مقابل به جهنم تبدیل کنه !


در زیر می توانید لیست تمامی نقشه های بازی را ملاحظه کنید رنگ‌های بنفش درحال حاضر از بازی حذف شده اند:​
BANK - Bartlett U. - Border - Chalet - Club House - Coastline - Consulate - Favella - Hereford - House - Kafe Dostoyevsky - Kanal - Oregon - Plane - SKY SCRRAPPER – Yacht-Theme Park-Tower-Villa-Fortress


وضعیت فعلی بازی: سال 3، فصل 3،

View attachment 92263
OPERATION GRIM SKY

ویژگی های جدیدی که به بازی اضافه خواهند شد:

 1. دو اپراتور مراکشی، Kaid و Nomad
 2. اسلحه های جدید AK-74M / ARX200 / AUG A3 / TCSG12 / .44 Mag Semi-Auto
 3. نقشه جدید با نام FORTRESS
 4. تغییرات جدید در منو های بازی
 5. باف شدن MUTE
 6. باف شدن CLASH
 7. باف شدن SMOKE
 8. نرف شدن LESION
 9. نرف شدن ZOFIA
 10. ایجاد تغییرات در سیستم پرتاب ابزار مخصوص ( مانند نارنجک ها و ... )
 11. اضافه شدن تنظیمات گرافیکی SSBC+ به نسخه کامپیوتر
 12. اضافه شدن Fortress به مُد رنک
 13. رفع شدن تعداد زیادی از باگ ها، اللخصوص مشکل Game is Full هنگامی که می‌خواهید به یک مچ جدید وصل بشید.
نام فصل بعد:
OPERATION WIND BASTION
تاریخ آغاز فصل 4 :

4 دسامبر 2018 ( 13 آذر 1397 )


سوال: سیستم آپدیت در سیج چطوریه؟
پاسخ: پشتیبانی از سیج به صورت سالانه است. هر سال 4 فصل دارد که در هر فصل به طور میانگین 3 آپدیت عرضه می‌شود تا تغییرات وعده داده شده اعمال شود. این تغییرات ممکن است شامل اُپریتور و نقشه و باف و نرف های جدید باشد و یا حل کردن مشکلات تکنیکی و سرورهای بازی که خود یوبیسافت درصورت تغییر روند برنامه عادیش اون ها رو به طور رسمی اعلام میکنه.
سوال: آیا بازی Pay 2 Win ـه؟
پاسخ: خیر :D
سوال: آیا مپ های حذف شده هرگز برنمی گردن؟
پاسخ: بعضی از مپ ها فقط توی حالت Custom Match قابل بازی خواهند بود اما به مرور زمان به کژوال و رنک بر میگردند.
سوال: اگه این بازی رو نسخه معمولیش رو بخریم به تجربمون از بازی اسیب میزنه یا خیر؟ و اینکه محتوای اضافه مثل اپراتور ها رو با حدود چند ساعت بازی میشه به دست اورد؟

پاسخ: خیر نسخه عادی هیچ آسیبی به بازی نمیرسونه چون بازی تحت هیچ عنوان P2W نیست و اخیرا هم ویژگی به بازی اضافه شده که حتی اگه نسخه عادی رو تهیه کنید و به اصطلاح تازه وارد باشید، تمامی اپراتور های پایه بازی ( که از روز اول در بازی وجود داشتن ) به همراه اتچمنت هاشون براتون به صورت مجانی باز هستند.
هر اپراتور مربوط به فصل ها هم حدود 20 الی 25 ساعت طول میکشه تا باز بشه.
سوال: به علت وجود تعداد زیاد نقشه در بازی جایگاه هَچ ها و راه های ورودی و ... را نمی شناسم، راه حلی برای یادگیری سریع نقاط مختلف هر نقشه وجود دارد؟

پاسخ: با مراجعه به وبسایت ذیل می توانید اطلاعات مربوط به هرنقشه را مطالعه کرده و یادبگیرید.
www.r6maps.com

با تشکر از کاربر @Soroush_shz بابت معرفی این وبسایت کاربردی.
سوال: روشی برای بازی کردن با همه اپراتورا قبل از این که بخریمشون وجود داره؟
پاسخ: دوستان یه روش هست که تو پی سی جواب میده واسه تست کردن اپراتور های 25k ای قبل از اینکه بخرینش.
تو پی سی که میتونی یوپلی رو ببری رو حالت آفلاین مود و بازی رو اجرا کنی! همه اپراتورا تو حالت آفلاین بازه! میتونید واسه هر اپراتوری که میخواید اتچمنت بذارید و برید کاستوم رو در و دیوار تست کنید ببینید خوشتون میاد یا نه! رو دوستان نسخه استیمم جواب داده این روش! فقط تنها مودی که میشه رفت کاستومه! تو حالت آفلاین تروریست هانتم نمیتونید برید! ولی بازم واسه تست کردن گان ها و قابلیت هاشون خیلی خوبه و باعث میشه الکی 25 هزار تا واسه اپراتوری که شاید خوشتون نیاد هزینه نکنید!
دوستان کنسولیم سر در نمیارم ببینن میتونن تو حالت آفلاین بازی رو اجرا کنن؟ مثلا اینترنتو قطع کنن بازی اجرا میشه؟ یا روش های دیگه ... خلاصه تو حالت آفلاین همه اپراتورا بازه و میتونید قبل خرید تستش کنین!
با تشکر از @Soroush_shz
این پست با اضافه شدن ویژگی های جدید به بازی آپدیت خواهد شد.
 

Attachments

آخرین ویرایش:

Moriarty

Napoleon of Crime
کاربر سایت
Feb 19, 2017
1,181
1,891
چرا بن شدم ولی بعد هز فصل بن ها ریست میشه!! دیگه خطرناکش اینه اگر 10 بار تیم کیل کنی واسه یک ماه بن میشی!!! بعد 11 بار تیم کیل هم یک سال -___-
باید باب سیاست رفت جلو
مثلا پشت یک نفر وایسی به یک نفر دیگه یک تیر بزنی بعد اون طرف خواست به تو تیر بزنه بری پشت یک نفر دیگه تا این جوری خودشون کس های دیگه ای رو بزنن ((((:
یا مثلا همون اول کار تیم کیل نکنی!! چون همه میفهمن و زود کیک ات میکنن!! باید با سیاتست کار کرد، و تو این روش هیچ محدودیتی نیست!!! باید فقط خلاقیت داشته باشی!
* اینو در نظر بگیر اگر 2-3 نفر رو down کنی و از بازی بری بیرون برات تیم کیل مینویسیه!!! باید حتما اون down شده ها توسط دشمنا کشته بشن.

----------------
اکانت رو به قصد فروش دادم یکی گفت بعد یک ماه میخرمش ازت از پلات یک رسونده برنز 3 گفت نمیخوام:| کی بود میگفت با بچه جماعت معامله نکنید!:| واقعا نکته کلیدی هست این موضوع>:/
بازم فک کنم leave دادن راه بهتری باشه. به قول جان ویک یه ادای احترام حرفه ای میکنیم =)) یکسال ؟ :| خب بگو اکانت perma ban شده دیگه چرا اذیت میکنی. بعد یه سال فک کنم دیگه طرف یادش بره با چه دکمه ای تیر میزدن.
 

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,869
570
نام
Arya
وقتی report for toxic behavior رو میزنی میگه که ریپورتتون ثبت شد برای fairfight, اونم آنتی چیت سرورساید خودکار بازیه هرچند میشه قوانین کاستوم براش ساخت.
اون که کلا کاری از پیش نمیبره
آنتی چیت اصلی بازی BattleEye ـه، اونم فقط برای خوشگلی اونجاست. یه موقع اون دکمه برای ریپورت چیت بود و کاملا هم الکی بود :D
ریپورت فقط در صورتی تاثیر داره که اکانت جدید داشته باشی و زیاد ریپورت بشی، واسه اونم نهایتا 10 دقیقه بن میکنه :D
 
 • Like
Reactions: Moriarty

Moriarty

Napoleon of Crime
کاربر سایت
Feb 19, 2017
1,181
1,891
اون که کلا کاری از پیش نمیبره
آنتی چیت اصلی بازی BattleEye ـه، اونم فقط برای خوشگلی اونجاست. یه موقع اون دکمه برای ریپورت چیت بود و کاملا هم الکی بود :D
ریپورت فقط در صورتی تاثیر داره که اکانت جدید داشته باشی و زیاد ریپورت بشی، واسه اونم نهایتا 10 دقیقه بن میکنه :D
اون فقط وارد کار میشه که کسی بای پس battle eye رو پیدا کرده باشه و بره داخل گیم و زایه بازی در بیاره با چیتش. ممکنه تا حتی چند هفته هم مانیتور بشه فعالیتش و بعد بن بشه. اما وجودش لازمه چون هیچوقت جلوی همه چیترارو یکجا نمیتونن بگیرن با این نوع آنتی چیتا. بتل1 اومد فقط از همین آنتی چیت که با رفتارشناسی بن میکنه استفاده کرد و اون موقع دیگه میشد چیت مُفتی از سایت mpgh هم دانلود کنی و گند بزنی به بازی :| البته تو بتل خیلیا بودن با یه چیت درست حسابی چند هزارساعت تایم پلی داشتن تو نسخه های قبل اما تو بتل4/بتل1 بن شدن به لطف FF.
مثله کانتر و اورواچ اگه کسی مجازاتی/اخطاری چیزی بگیره بر اساس ریپورتت بهت پیام میدن ؟

پ.ن: چه جالب یک روز بعد اینکه اومدم رینبو aimbotcalvin هم شروع کردن استریم کردن رینبو رو :D
 
آخرین ویرایش:
 • Like
Reactions: Big Band

mhd11

کاربر سایت
Jun 30, 2018
9
4
سلام دوستان.. تقریبا دو هفته ای میشه که وسط بازی بار ها و بارها connection faild می ده بهم، در صورتی که در اون لحظه نه پینگ لاست دارم، نه پینگم بالا نه مشکلی با اتصال اینترنتم هست، سرویس دهنده مخابرات با سرعت 16.. با هیچ بازیه دیگه مشکل ندارم، فقط با این بازی هست، پورت فورواردینگ هم برای پورت های این بازی و پلی استیشن انجام دادم باز هم مشکل هست، با مخابرات هم تماس گرفتم گفتن بله چند نفر دیگه هم تماس گرفتن این مشکل رو دارن ولی کاری از دست ما بر نمیاد، لطفا راهنمایی کنید، رسما دو هفته می شه که نتونستم بازی کنم همش قطع می شه.. مرسی
 

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,181
3,051
نام
Dara
سلام دوستان.. تقریبا دو هفته ای میشه که وسط بازی بار ها و بارها connection faild می ده بهم، در صورتی که در اون لحظه نه پینگ لاست دارم، نه پینگم بالا نه مشکلی با اتصال اینترنتم هست، سرویس دهنده مخابرات با سرعت 16.. با هیچ بازیه دیگه مشکل ندارم، فقط با این بازی هست، پورت فورواردینگ هم برای پورت های این بازی و پلی استیشن انجام دادم باز هم مشکل هست، با مخابرات هم تماس گرفتم گفتن بله چند نفر دیگه هم تماس گرفتن این مشکل رو دارن ولی کاری از دست ما بر نمیاد، لطفا راهنمایی کنید، رسما دو هفته می شه که نتونستم بازی کنم همش قطع می شه.. مرسی
بازی خیلی مشکل داره:D منم نه تایم اوت دارم و پینگم زیاده ولی بعضی مواقع مثل شما میشم در حالی که Overwatch رو همزمان دارم بازی میکنم و مشکلی درش ندارم!
 
 • Like
Reactions: Moriarty

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,181
3,051
نام
Dara
از عجایب یوبی ساکس :
داداش من چرا این کارو کردی وجدادن؟ چرا اومدی طرف یوبی سافت؟
هنوز که لول 41 هستی؛ قول میدم تو رنک برات اتفاقاتی درست کنه یوبی سافت، کامپیتور رو با کیس و ماوس و با خاک یکسان کنی....
این ستاره ها رو میگم بهت جدی بگیر یا همین نوشته رو مارک کن برای روزی که بهت گفتم!!!
همین الان بازی رو از سیستمت حذف کن و دیگه دور ورش نرو و اکانتت رو هم بفروش و پشت دستت رو با سیم خار دار یک هفته ببند بدون شوخی!!
خب نکاتی برات میگم مه برات صد رد صد پیش میاد!!!

* وسط بازی 3-3 تو رنک مساوی شدی، بعدش بازی لگ میشه، میندازه بیرون، بعد موقعه برگشت یا میبینی 5-4 باختی، یا بن شدی نمیزاره اصلا برگردی.
*3-0 جلو هستی تو رنک بعدی یکی از هم تیمی هات بخاطر مشکل سرور ها میفتده بیرون، تیم مقابل کام بک میزنه 5-3 میبازید.
* وسط بازی همین اول شروع یکیتون میفته بیرون، بعدش همون اول کار 4 در5 مقابل باید بازی کنید.
*کوچکترین حرکت اشتباهی کنی، یا شوخی و یا حرکات ندانسته، هم تیمی toxic میزنه کل بازی رو خراب میکنه
* Solo بازی کنی همیشه میبازی
* بدترین و بی تربیت ترین پلیر های تاریخ یک بازی انلاین
* مچ مکینک بازی همیشه نوب ها و کوپر ها رو در مقابل پلات ها و گلد ها و دیاموند ها میندازه
*سیستم انتی چیت بازی خیلی شخمیه، قشنگ 90 درصد پلیر ها ESP دارن!!!! حالا ESP چیه؟؟؟ برنامه ای هست که مشخصات کل اپراتور ها و مکان لحظه به لحظه و غیره رو نمایان میکنه:| قشنگ بعضی از پلیر های بازی که خیال میکنید خیلی دقیق هستند!!! مثلا یک ساعت بالا سقف یک سوراخ درست میکنند صبر میکنند تا خودت سرت رو میاری رو ایمش بعد میکشتش لول=)) و هزارن نو این مدل دیگه، بازی هم اصلا ESP رو بن نمیکنه:)):| فقط تو you tube بنویس R6 ESP تا هزارن فیلم رو برات بیاره مردم میگن چرا اینطوری میمیرم چرا اون طوری میمیرم :|
 
 • Like
Reactions: Moriarty

Moriarty

Napoleon of Crime
کاربر سایت
Feb 19, 2017
1,181
1,891
ملاک پینگ 4.2.2.4 و 8.8.8.8 هست واسه رینبو. اکثرا واسه من پینگ 4.2.2.4 هست +10 میلی ثانیه.
مثلا پینگ 4.2.2.4 م 86 عه پینگ بازیم حدود 96-105 عه.
داداش مشکلم با 10میلی ثانیه نیست, 8.8.8.8 الان 95 عه بازی 200عه. البته تا همین دیشب ساعت 3 هم 100 بود.
داداش من چرا این کارو کردی وجدادن؟ چرا اومدی طرف یوبی سافت؟
هنوز که لول 41 هستی؛ قول میدم تو رنک برات اتفاقاتی درست کنه یوبی سافت، کامپیتور رو با کیس و ماوس و با خاک یکسان کنی....
این ستاره ها رو میگم بهت جدی بگیر یا همین نوشته رو مارک کن برای روزی که بهت گفتم!!!
همین الان بازی رو از سیستمت حذف کن و دیگه دور ورش نرو و اکانتت رو هم بفروش و پشت دستت رو با سیم خار دار یک هفته ببند بدون شوخی!!
خب نکاتی برات میگم مه برات صد رد صد پیش میاد!!!

* وسط بازی 3-3 تو رنک مساوی شدی، بعدش بازی لگ میشه، میندازه بیرون، بعد موقعه برگشت یا میبینی 5-4 باختی، یا بن شدی نمیزاره اصلا برگردی.
*3-0 جلو هستی تو رنک بعدی یکی از هم تیمی هات بخاطر مشکل سرور ها میفتده بیرون، تیم مقابل کام بک میزنه 5-3 میبازید.
* وسط بازی همین اول شروع یکیتون میفته بیرون، بعدش همون اول کار 4 در5 مقابل باید بازی کنید.
*کوچکترین حرکت اشتباهی کنی، یا شوخی و یا حرکات ندانسته، هم تیمی toxic میزنه کل بازی رو خراب میکنه
* Solo بازی کنی همیشه میبازی
* بدترین و بی تربیت ترین پلیر های تاریخ یک بازی انلاین
* مچ مکینک بازی همیشه نوب ها و کوپر ها رو در مقابل پلات ها و گلد ها و دیاموند ها میندازه
*سیستم انتی چیت بازی خیلی شخمیه، قشنگ 90 درصد پلیر ها ESP دارن!!!! حالا ESP چیه؟؟؟ برنامه ای هست که مشخصات کل اپراتور ها و مکان لحظه به لحظه و غیره رو نمایان میکنه:| قشنگ بعضی از پلیر های بازی که خیال میکنید خیلی دقیق هستند!!! مثلا یک ساعت بالا سقف یک سوراخ درست میکنند صبر میکنند تا خودت سرت رو میاری رو ایمش بعد میکشتش لول=)) و هزارن نو این مدل دیگه، بازی هم اصلا ESP رو بن نمیکنه:)):| فقط تو you tube بنویس R6 ESP تا هزارن فیلم رو برات بیاره مردم میگن چرا اینطوری میمیرم چرا اون طوری میمیرم :|
اینا که نکته نیست,لازمه ساخت یک بازی شوتر مولتی پلیرِ :)) شوتر بهتری سراغ داری ؟:D
 

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,181
3,051
نام
Dara
داداش مشکلم با 10میلی ثانیه نیست, 8.8.8.8 الان 95 عه بازی 200عه. البته تا همین دیشب ساعت 3 هم 100 بود.

اینا که نکته نیست,لازمه ساخت یک بازی شوتر مولتی پلیرِ :)) شوتر بهتری سراغ داری ؟:D
با 4 بار فکر کردن همون Overwatch بهتره، البته نه رنکش:D=))=P~
 
 • Like
Reactions: Moriarty

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,181
3,051
نام
Dara
اون که بدتر باز. حداقل رینبو یه بالانس نسبی بنظر میاد داره.
بیخیال بالانس داداش، بحث سر مشکلات فنی هست!!!! من تو این دو سالی که Overwatch بازی کردم خدایی ندیدم بازی منو بی دلیل یا با مشکلات فنی بندازه بیرون، ولی تو R6 به کرات این اتفاق میفته.
 

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,869
570
نام
Arya
وقتی هسته بازی به فناست مشکلات فنی اصلا بحثش بیخوده :D
والا همین Overwatch هم دو ساله یه باگ وحشتناک داره تو ranked که نصف پلیر ها اصلا از وجودش مطلع نیستن :D اینقدر که پلیر هاش casual و بی خاصیتن :D
بازی وقتی گیم پلی خوب و بالانس داشته باشه با باگ و غیره میشه سر کرد :D
 
آخرین ویرایش:

Moriarty

Napoleon of Crime
کاربر سایت
Feb 19, 2017
1,181
1,891
ناموساً راه حلی نیست برای پینگ تو این بازی ؟ تو این 3-4 روز سر جمع نیم ساعت پلی دادم. همه سرورهارو هم تست کردم, sbr- neu و ... پینگ همشون حداقل 180عه. فقط هم با سرورای یوبی سافت هست این مشکل و کانتر و اورواچ رو که تست کردم مشکلی نداشت. بعد این چن روز پشتیبانیش هنوز یه پیام هم نداده . البته به سوالی که چند هفته پیش در مورد خرید نسخه complete هم داشتم جواب ندادن, دیگه واسه خرید هم جواب نمیدن الان نمیدونم من چرا منتظر رفع مشکلم از طرف یوبی=))
 

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
2,222
2,752
ناموساً راه حلی نیست برای پینگ تو این بازی ؟ تو این 3-4 روز سر جمع نیم ساعت پلی دادم. همه سرورهارو هم تست کردم, sbr- neu و ... پینگ همشون حداقل 180عه. فقط هم با سرورای یوبی سافت هست این مشکل و کانتر و اورواچ رو که تست کردم مشکلی نداشت. بعد این چن روز پشتیبانیش هنوز یه پیام هم نداده . البته به سوالی که چند هفته پیش در مورد خرید نسخه complete هم داشتم جواب ندادن, دیگه واسه خرید هم جواب نمیدن الان نمیدونم من چرا منتظر رفع مشکلم از طرف یوبی=))
من مشکلی قطعی لفت خوردن از بازی رو دارم ولی مشکل پینگ هیچوقت نداشتم
اسم کاربریم lost sorrowو nuke.atomبوده که تعویض کردم،وضعیت پینگ هم مشخصه
20180620090819_1.jpg 20180614055632_1.jpg
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟