PlayStation Until Dawn

0emf0u8pohueith8u2k6.jpg

عنوان بازی : Until Dawn
سازنده :Supermassive Games
ناشر : Sony Computer Entertainment
پلتفرم : PlayStation 4
ژانر : Horror
8 نوجوان که واسه سالگرد مرگ یکی از دوستانشان دور هم جمع شدند درگیر یک سری مسائل وحشتناک مربوط به
یه قاتل زنجیره ای میشوند ...
44115108486444330593.png

wdjc2r6tv3oymk73a84v.jpg

720P

تصاویر :

آخرین ویرایش:

JIREZ

کاربر سایت
Sep 6, 2008
20
نه داداش با دوربین نمیشه بازی کرد. فقط دوربینو وصل میکنی خود بازی اتوماتیک توی صحنه های ترسناک ازت فیلم میگره بعد میتونی بری توی قسمت camera capture عکس العملت رو ببنی.
بازی خوبیه به نظرم مخصوصا از نظر من که سبکش تکراری نیست.

Sherytto

کاربر سایت
Jul 26, 2011
1,906
نام
شروین
نوشته شده توسط .:[emoji14:
UИK::.;3853382]دیروز تویچ داشتم بازی نگاه میکردم خیلی جالب بود بازی حتمآ میخرمش
نکته جالب کامنتهای کاربرای تویچ بود یکی میگفت بکشش
یکی میگفت نه
یا یه جا بود سمت چپ راست میتونستی بری یکی میگفت چپ یکی میگفت راست و...
آخرش هم یارو مرد ولی خیلی حال داد HR بود واسه خودش
من همه بازیها رو رو توییچ میبینم خودش یه سرگرمیه به یاد قدیم تو کلوپ و همه نظر میدادن...

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

|| ARMSTYLE ||

کاربر سایت
May 4, 2014
954
نام
سامی
بازی یکی از تجربه های خوبی بود که توی این مدت داشتم . به شخصه دلم برای چنین جو و محیط و گیم پلی تنگ شده بود . بازی بسیار شبیه به یه فیلم سینمایی هالیوودی بود ولی خب به نظرم به خوبی در قالب یک بازی ساخته شده بود .
گرافیک : بنظرم گرافیک در خور نسل هشتم بود . واقعا گرافیک خوبی داشت . به شخصه بعضی جاها احساس میکردم به واقعیت بیش از حد نزدیک شده . یه جورایی حس سینمایی داشت بازی و مثل فیلم بود به همین دلیل خیلی از جاها ادم بازی و گرافیکش رو با یه فیلم اشتباه میگرفت . در کل خیلی خیلی خوب کار کرده بودن روی گرافیک . من ادم سخت پسندی نیستم و زیاد گرافیک برام مهم نیست ولی این بازی واقعا گرافیک زیبا و سینمایی داشت .
گیم پلی : بنظرم اوایل بازی یه مقدار کسل کننده بود . روند کندی داشت و یه جورایی ادم حس میکرد داره فیلم میبینه و زیاد اختیار دست خودت نبود . انتخاب ها هم تاثیر خاصی نداشتن ولی یه مقدار که جلو تر رفتم و به 30-40 درصد بازی رسیدم تازه بازی شروع شد . گاهی اوقات خیلی ریلکس بازی جلو میرفت اما یه دفعه موج هیجان و ترس شروع میشد و شوکه کننده بود . مخصوصا که شوک های ترسناک هم توی بازی خوب کار شده بودن و ادم رو واقعا میترسوندن . اواخر بازی هم واقعا بعضی جاها استرس ادم رو فرا میگرفت و حس ترس رو توی خودت حس میکردی . از لحاظ دکمه زنی هم بنظرم خیلی خوب کار کرده بودن و طوری نبود که بخواد خیلی زیاد یا کم یا الکی باشه . واقعا توی مواقع درست دکمه زنی هارو گذاشته بودن . به شخصه گیم پلی بازی رو دوست داشتم و تجربه بسیار خوبی بود . بازی اصلا کسل کننده نبود و انتخاب ها واقعا میتونست بازی رو چندبار تغییر بده و پایان های مختلف برای هر فرد رغم بزنه . ولی در کل خیلی راحت میشد همه رو زنده نگه داشت یا همه رو کشت :D
شخصیت پردازی : یه چیزی که توی بازی خیلی خوشم اومد شخصیت پردازی ها بودن . هز شخصیت بسته به ظاهری که داشت PERSONALITY های مختلفی هم داشت که با ظاهرش در تناسب بودن . جالبیش اینه که وقتی شخصیت هارو معرفی میکرد مثلا سم رو که نشون داد خودش ذکر میکرد که با چه کسانی چقدر رابطش صمیمی هست و اینکه چه خصوصیت و PERSONALITY هایی داره . مثلا ماجراجو بودن یا اعتماد به نفس و ... که در طول بازی میشد با انتخاب ها رابطه رو با یه نفر قوی کرد یا مثلا اعتماد به نفس فرد رو تخریب کرد . البته خیلی تاثیری روی روند بازی نداشت ولی در کل شخصیت ها خیلی خوب کار شده بودن . مثلا سم که یه شخصیت اروم و خشگل و هات :D و ماجراجو و ... بود یا مثلا امیلی که فقط جیغ جیغ میکرد و حرف حرف خودش بود :D .در کل از شخصیت ها راضی بودم و میشد با چندتاشون ارتباط برقرار کرد و وقتی سرنوشت بدی براش رقم میخورد ناراحت شد یا مثلا از یکی متنفر شد و وقتی طرف رو میکشتی احساس شادی میکردی :D . در کل میشد ارتباط خوبی با شخصیت ها برقرار کرد .
موسیقی : صداگذاری شخصیت ها که واقعا عالی بود . هیچ مشکل یا کم و کاستی توشون نبود . موسیقی هم بعضی جاها واقعا خوب ظاهر میشد یا بعضی جاها هم اصلا موسیقی نبود که بخواد احساس استرس و ترس بده و در واقع محیط ریلکس بود . به هر حال من زیاد به موسیقی بازی توجه نمیکنم ولی به نظرم بجز چندتا اپیزود , موسیقی جای کار بیشتری داشت . به شخصه چندتا صحنه بود که اگر موسیقی استرس زا روش میگذاشتن واقعا ادم رو میترسوند . ولی در کل راضیم :D

به هر حال تجربه بازی رو به همه پیشنهاد میدم . سعی کنید 2 بار بازی رو تموم کنید با انتخاب های مختلف . بازی مثل یه فیلم میمونه که اپیزود اپیزود شده ولی خب روایت خیلی خوبه داره و اصلا خسته کننده نیست .

navid_x360

کاربر سایت
Jun 1, 2007
2,700
نام
نوید
دوستان برایه زنده نگهداشتن همه افراد باید کاره خاصی کرد؟وقتی سر دو راهی قرار میگیری ینفر باید بمیره چطور میشه جلویه مرگشون گرفت؟که هیچکس نمیره؟
برای اینکه همه زنده بمونن :
باید CLUE جمع کنی چون بعضی از این CLUE ها مهم هستن و باعث میشن مثلا یه کرکتر نمیره یا شانس زنده موندش زیاد بشه . همچنین تصمیم هایی که در طول بازی میگیری در اپیزود های بعدی تاثیر دارن . شاید یه انتخاب انجام بدی باعث بشه اون کرکتر توی اپیزود بعدی بمیره یا مثلا یه انتخاب انجام بدی و اون کرکتر نمیره . در کل بسته به ریسک و انتخاب هایی هست که میکنی . باید خودت ببینی اگر این اتخاب رو بکنی چه عواقبی ممکنه داشته باشه . مثلا توی اپیزود اخر یه دفتر خاطرات هست که اگر پیداش کنی یکی از کرکتر ها زنده میمونه در غیر اینصورت کشته میشه . یا مثلا بعضی جاها بهتره کاری نکنی . مثلا فرصت این رو داری به یه چیزی تیر بزنی اما اگر نزنی بهتره . وقتی هم سر 2 راهی قرار میگیری توی بیشتر مواقع تغییر خاصی رخ نمیده جز اپیزود 6 تا 10 که اونجا انتخاب ها خیلی خیلی تاثیر دارن . پیشنهاد میدم اول یه بار بازی رو برو و انتخاب هاتو بکن . بعد برای دور دوم از EPISODE SELECT که باز شد اپیزود 6 رو انتخاب کن و 5 اپیزود اخر رو دوباره برو . اونجا انتخاب های دیگ ای بکن یا اگر خواستی بهت میگم چه انتخابی بکنی . ولی در کل بار اول رو خودت برو چون اگر انتخاب هارو اسپویل کنم کلا بازی دیگ هیچ فایده ای نداره !
واقعا سپاسگزارم،همین میخواستم بدونم ایا راهی هست همشون زنده بمونن،الان که از دستم در رفت بازی که تمام شد دوباره شروع میکنم،اون موقه باز نتونستم زنده نگهشون دارم ،دوباره مزاحمت میشم دوست عزیز راهنماییم کنید.

آخرین ویرایش:

|| ARMSTYLE ||

کاربر سایت
May 4, 2014
954
نام
سامی
دوستان برایه زنده نگهداشتن همه افراد باید کاره خاصی کرد؟وقتی سر دو راهی قرار میگیری ینفر باید بمیره چطور میشه جلویه مرگشون گرفت؟که هیچکس نمیره؟

برای اینکه همه زنده بمونن :
باید CLUE جمع کنی چون بعضی از این CLUE ها مهم هستن و باعث میشن مثلا یه کرکتر نمیره یا شانس زنده موندش زیاد بشه . همچنین تصمیم هایی که در طول بازی میگیری در اپیزود های بعدی تاثیر دارن . شاید یه انتخاب انجام بدی باعث بشه اون کرکتر توی اپیزود بعدی بمیره یا مثلا یه انتخاب انجام بدی و اون کرکتر نمیره . در کل بسته به ریسک و انتخاب هایی هست که میکنی . باید خودت ببینی اگر این اتخاب رو بکنی چه عواقبی ممکنه داشته باشه . مثلا توی اپیزود اخر یه دفتر خاطرات هست که اگر پیداش کنی یکی از کرکتر ها زنده میمونه در غیر اینصورت کشته میشه . یا مثلا بعضی جاها بهتره کاری نکنی . مثلا فرصت این رو داری به یه چیزی تیر بزنی اما اگر نزنی بهتره . وقتی هم سر 2 راهی قرار میگیری توی بیشتر مواقع تغییر خاصی رخ نمیده جز اپیزود 6 تا 10 که اونجا انتخاب ها خیلی خیلی تاثیر دارن . پیشنهاد میدم اول یه بار بازی رو برو و انتخاب هاتو بکن . بعد برای دور دوم از EPISODE SELECT که باز شد اپیزود 6 رو انتخاب کن و 5 اپیزود اخر رو دوباره برو . اونجا انتخاب های دیگ ای بکن یا اگر خواستی بهت میگم چه انتخابی بکنی . ولی در کل بار اول رو خودت برو چون اگر انتخاب هارو اسپویل کنم کلا بازی دیگ هیچ فایده ای نداره !

shaaheen

کاربر سایت
Aug 28, 2009
496
نام
شاهین
پریروز شروع کردم به بازی.دیشب تصمیم گرفتم چراغ اتاقو خاموش کنم ببینم بالاخره یه بازی پیدا میشه بترسم یا نه؟معرکه س این بازی.واقعن حس دلهره رو به آدم منتقل میکنه...
تعجب میکنم از بعضی از منتقدا که نمره پایین بهش دادن!!!

bernoos

کاربر سایت
Sep 8, 2013
221
نام
Hunter
پریروز شروع کردم به بازی.دیشب تصمیم گرفتم چراغ اتاقو خاموش کنم ببینم بالاخره یه بازی پیدا میشه بترسم یا نه؟معرکه س این بازی.واقعن حس دلهره رو به آدم منتقل میکنه...
تعجب میکنم از بعضی از منتقدا که نمره پایین بهش دادن!!!
تعجب نکن اصلا چون بازی خیلی کامل نیست میتونست بهتر باشه.
نمیخوام بگم در حده نمره ی پایینه نه در حد نمره ی متوسط و خوب هست ولی خب خشک بودن انیمیشن ها ی راه رفتن و کنترل بازی باعث میشه یکم از نمراتش کم شه میتونستن یکم بهتر کارکنن خداییش رو این قضیه
ولی این بازی بعد بلاد بورن تا اینجا بهترین انحصاریی بوده که اومده :x

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
از نظر من بازی شاهکار هست شاهکار
امروز صبح تنها شدم و شروع کردم به بازی
بعد مدتی حس کردم که خیس شده شلوارم(جدی میگم)
خیلی خوب ادمو میترسونه
قشنگ ادم میپره
داستانش حرف نداره
صدا گزاری که بهتره نگم
انتخاب ها فوق العادست
یعنی سر یه تیکه مونده بودم که کدومو انتخاب کنم
فقط پردازش محیط دور خوبی نداره به نظر
من نمره ی ۹.۵ رو میدم
حرف نداشت
البته تموم نشده
دوستان اون قسمت حوله
چقدر مونده تا اخرش؟

|| ARMSTYLE ||

کاربر سایت
May 4, 2014
954
نام
سامی
از نظر من بازی شاهکار هست شاهکار
امروز صبح تنها شدم و شروع کردم به بازی
بعد مدتی حس کردم که خیس شده شلوارم(جدی میگم)
خیلی خوب ادمو میترسونه
قشنگ ادم میپره
داستانش حرف نداره
صدا گزاری که بهتره نگم
انتخاب ها فوق العادست
یعنی سر یه تیکه مونده بودم که کدومو انتخاب کنم
فقط پردازش محیط دور خوبی نداره به نظر
من نمره ی ۹.۵ رو میدم
حرف نداشت
البته تموم نشده
دوستان اون قسمت حوله
چقدر مونده تا اخرش؟

کلا بازی توی 10 اپیزود روایت میشه . فک کنم اپیزود 4-5 باشه

Ehsan of War

ehsanofwarـه سابق ... D:
کاربر سایت
Jan 18, 2015
550
نام
احسان
من احتمالا همين هفته ميخرمش :d
فقط ميگم جوري هست مثلا ١ ساعت اولشو جلوي بقيه بازي كرد؟ :d ( از نظر صحنه هاي اموزشي و مودبانه بازي منظورمه ) :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر