نقد و بررسی Zero Escape: Virtue's Last Reward

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
cover_large.jpg

Publisher: Aksys Games

Developer: ChunSoft

Genre: Adventure, Puzzle

Players: 1

Release Date: 16th Feb 2012 JPN - Rising Star Games
24th Oct 2012 USA
23rd Nov 2012 UK/EU - Rising Star Games

Also Known As: Extreme Escape Adventure: Good People Die Japan

گیمر های که به سبک بازی ادونچر پازل علاقه مند هستند با Chunsoft آشنا هستند دومین قسمت بازی از سری Zero escape
بازی Virtues Last reward هست که در گذشته با نام 999 ( یک بازی فوق العاده و پرطرفدار بود ) برای نینتندو DS عرضه شده بود.

Virtue's Last Reward که قسمت دوم بازی هست اینبار برای 3DS عرضه شده است . در این نسخه از بازی صداگذاری کامل به دو زبان انگلیسی و ژاپنی هست . در این نسخه از بازی محیط ها و شخصیت ها و تم بازی همگی به صورت لایه ها 3D کار شدند ( منظور قابلیت 3D کنسول دستی 3DS نیست ) در کنار 3D کار شدن تم و محیط بازی قابلیت 3D خود کنسول دستی محبوب 3DS لذت خاصی به بازی میدهد.

Virtue's Last Reward از نوع سبک بازی های هست که خیلی روی داستان تمرکز دارد. بازی از جایی شروع میشود که داستان بازی روایت میکند که شما شخصیت اصلی بازی به اسم Sigma یک دانش اموز ساده دانشگاهی هست. او با دختری آشنا میشود که Phi نام دارن و به نظر میرسد که وی Sigma رو میشناسد. همین هنگام روی صفحه مانیتور توی اسانسور ظاهر خرگوشی پیدا میشود که در واقع وی یک AI هست به اسم Zero3 و به Sigma میگوید که او و Phi بایستی راه خارج شدن از اسانسور رو پیدا کنند.

large.jpg

بعد از بیرون رفتن از اسانسور Phi و Sigma با دیگر اشخاصی آشنا میشند که مثل اونها گیر افتاده بودند ! اما به نظر میرسه راه خروجی نیست.... Zero 3 به انها میگوید به NONARY GAME AMBIDEX EDITION خوش امدید ! تنها اشخاصی موفق به فرار هستن که امتیاز 9 رو به دست بیارن . این امتیاز با همکاری یا با خیانت به هم دیگه به دست میاد ...

و اینجاست که تازه بازی شروع میشه.....

گیم پلی بازی به سه دسته مکانیزم تقسیم میشه:

دسته اول قسمت داستانی بازی هست که به صورت Visual novel یا رمان تصویری روایت میشود.

دسته دوم بخش حل معماهای بازی هست که به شیوه POINT N CLICK دنبال میشود. بازی دارای اطاقهای متعددی هست که تغریبا میشه گفت هیچ یک از عناصر داخل محیط بدون دلیل طراحی نشدن و به بازیباز فشار میاورد تا هر سانتیمتر محیط رو برای سره نخهای حل معماها جست و جو کنند.

large.jpg

دسته سوم سیستم Cooprate or Betray به معنای همکاری یا خیانت هست که در واقع به شما BP میده. هر چقدر در بازی بیشتر پیش روی میکنید نه تنها انتخابهای جالبی به شما داده میشه بلکه تصمیم گیری در اونها بسیار سختر میشه چون شما به شخصیتهای بازی بیشتر اشنا میشید.

در آخر میشه گفت Virtues Last reward یکی از بهترین گیم پلی های بازی های سبک Adventure رو در سالهای اخیر داره .

سالهایی که واقعا جای بازیهای ناب Adventure خالی بودن.

large.jpg

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,814
یکی از دلایلی که من میخواستم DS بخرم 999 بود که بعد پشیمون شدم گفتم صبر میکنم 3ds میخرم ، من روی شبیه ساز با PC اومدم بازی کنم تستش کنم ، تا وسطای بازی رفتم تقریبا ، داستانش فوق العادس ، این هم که ادامشه یه جورایی ، خوب شد Ds نخریدم :d

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
یکی از دلایلی که من میخواستم DS بخرم 999 بود که بعد پشیمون شدم گفتم صبر میکنم 3ds میخرم ، من روی شبیه ساز با PC اومدم بازی کنم تستش کنم ، تا وسطای بازی رفتم تقریبا ، داستانش فوق العادس ، این هم که ادامشه یه جورایی ، خوب شد Ds نخریدم :d

999 یه بازی فوق العاده بود که این نسخه ادامه 999 هستش حتما باید تجربه اش کرد

DS دیر تصمیم گرفتی بخری نسل DS تموم شده بود DS سال 2004 اومد هنوزم داره براش بازی میاد دریایی از بازی داره تو همه سبکا

الانم که دوران پیشتازی 3DS ه

آخرین ویرایش:

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
DSهمچنان به نظرم کنسول خوبی هست

کنسول خوب تقریبا حداقل تا ده تا بیست بعدشم خوب میتونه باشه به نظرم

من قیمت دارم 165 با R4 مدل DS Lite

ممنون از زحماتتون

ehsanservat

کاربر سایت