Multi Platform Rise Of The Tomb Raider

سازنده
Crystal Dynamics
تاریخ انتشار
2015
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One

lnghh1qe6pkqmsjhf7si.jpg

سازنده: Crystal Dynamix
ناشر: Microsoft Studios
تاریخ انتشار: تعطیلات 2015 میلادی

بازی Rise Of The Tomb Raider ادامه ای بر نسخه reboot بازی Tomb Raider که سال گذشته عرضه شد، خواهد بود.
این بازی در طول کنفرانس شرکت مایکروسافت با یک تریلر معرفی شد.
سری Tomb Raider را می‌توان به عنوان یکی از پر فراز و نشیب ترین بازی های ژانر اکشن‌ادونچر نام برد. اولین شماره بازی در سال 1996 منتشر شد. شخصیت اصلی بازی لارا کرافت نام داشت. شخصیتی که از روی شخصیت محبوب ایندیا جونز الهام گرفته شده بود. شماره اول بازی یک عنوان بی‌نقص در زمان خودش بود و استقبال نسبتا خوبی هم از آن شد. همین امر باعث شد تا ادامه های مختلفی برای این بازی در طول سالیان گذشته ساخته شود، اما متاسفانه هر شماره دارای نواقص مختلفی بود و هیچ وقت نتوانست تجربه نسخه اول بازی را تکرار کند تا این که در سال 2011 شرکت Crystal Dynamics نسخه Reboot شده بازی را معرفی کرد. این بار همه چیز فرق کرده بود. لارا کرافت جوان و کم تجربه به سرعت توانست در دل طرفدران ژانر اکشن ادونچر جای باز کند. داستان، گیم پلی و گرافیک بازی به صورت کلی دگر گون شده و از آن حالت خشک و کلاسیک بیرون آمده بود. با محبوبیت نسخه اول استودیو Crystal Dynamics تصمیم گرفت ساخت ادامه این عنوان را هم در دستور کار خود قرار دهد. بازی ابتدا در E3 سال 2014 برای کنسول های نسل هفتم و هشتم و PC معرفی شد. اما این تمام داستان نیست، دو ماه بعد و در طول کنفرانس Games Com شرکت مایکروسافت اعلام کرد که Rise Of Tomb Raider به صورت انحصاری برای کنسول های مایکروسافت منتشر خواهد شد. متاسفانه تا به امروز اطلاعات زیادی از بازی منتشر نشده و فقط ما می دانیم بازی ادامه دهنده نسخه قبلی این عنوان است. بعد از آن که لارا کرافت جوان موفق شد از جزیره و وقایع شماره اول جان سالم به در ببرد، در این شماره قسمت جدیدی از ماجراجویی های او را تجربه خواهیم کرد. بر خلاف شماره اول این بار لارا کرافت به یک شخصیت پخته و با تجربه تبدیل شده‌است. به نظر می رسد این بار ماجراجویی های او از جزیره گرمسیر شماره اول به محیط های کوهستانی و برفی انتقال یافته‌است. با توجه به موفقیت شماره اول و همچنین حمایت مایکروسافت از این عنوان، به نظر می رسد باز هم شاهد Tomb Raider بی نقصی خواهیم بود.
منبع: بازی سنتر

بازی Rise Of The Tomb Raider در تعطیلات سال 2015 میلادی به صورت انحصاری برای Xbox منتشر خواهد شد.

........................

Last edited by a moderator:

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
من 23 درصد از بازی رو رفتم و با اینکه آنچارتد 2 و 3 رو هم بازی کردم ولی بنظرم تا الان از توم ریدر بیشتر خوشم اومده و بازی نسبت به نسخه قبلش خیلی پیشرفت کرده.

چند تا نکته جالب در مورد بازی:

- یه فریم ثابت دور قاب بازی هست که زیرش اطلاعات کلی مثل مقدار پیشرفت تو بازی، تعداد آیتم های کلی و آیتم های پیدا شده رو نشون میده و هر چند ثانیه آپدیت میشه که این در نوع خودش خیلی جالبه!

- Tomb های بازی هر چه که پیش میرید جالب تر و پیچیده تر میشن و معماهاشون هم تاحدودی سخت تر میشه و درنهایت اسکیل ها و آیتم های ارزشمندی رو میشه توشون پیدا کرد.

- توی محیط هایی که میرید بعضی چیزا از اول قابل دستیابی نیست و Gear مخصوص میخوان که با پیشرفت تو بازی میشه بدست آورد و برگشت زد به محیط های قبلی.

- مردم محلی بهتون ماموربت های فرعی میدن که اگه انجام بدید در ازاش Gear یا لباس های مخصوصی برای لارا بدست میارید.

- داستان بازی خیلی جذاب و درگیر کنندست و شخصیت پردازی کاراکترها عالیه! با پیدا کردن Document ها هم میتونید اطلاعات خیلی جالبی بدست بیارید.

در کل از اون بازی هاست که باید حتما تجربش کرد!

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,508
نام
مهدی
دوستان گسی بازی کرده؟ گرافیکش در حد نسخه قبلش هست یا بازم یه عنوان پورت شده ضعیفه که بازی نکنیم سنگینتریم؟ مثل فورزا 2 یا shadow od ordor رو مخ نیست ؟

انجمن 1000

Sam Fisher
کاربر سایت
Jun 5, 2008
737
نام
Sam Fisher
دوستان گسی بازی کرده؟ گرافیکش در حد نسخه قبلش هست یا بازم یه عنوان پورت شده ضعیفه که بازی نکنیم سنگینتریم؟ مثل فورزا 2 یا shadow od ordor رو مخ نیست ؟

سلام دوست عزیز بازی رو حتماً تهیه و روی یه نمایشگر خوب اجراش کن و لذت ببر ...

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
بازی خیلی بهترین از اون چیزیه که فکر می کردم. مخصوصا لارا که می تونم بگم یکی از با جزئیات ترین شخصیت هایی که تا به امروز دیدم. کلا خیلی روی خود لارا کار کردن و همه چیزش مثل یک انسان واقعی عکس العمل نشون میده. مثلا وقتی میری کنار آتیش، خودشو گرم میکنه یا پوستش عرق می کنه. کلا جزئیات لارا عالیه :d

آخرین ویرایش:

END_BOY

Tonight Is The Night
کاربر سایت
Sep 17, 2006
2,134
نام
یاسر
من یه 7 ساعتی بازی کردم خیلی عالیه
خیلی مهیجه مخصوصا درگیر شدن با حیونای وحشی:d
تنها مشکلش به نظرم نبود معماهای سخت هست. اکثر معما های بازی رو راحت میشه حل کرد :d

N-I-M-A

کاربر سایت
Sep 8, 2013
1,585
نام
Nima
بازی خیلی بهترین از اون چیزیه که فکر می کردم. مخصوصا لارا که می تونم بگم یکی از با جزئیات ترین شخصیت هایی که تا به امروز دیدم. کلا خیلی روی خود لارا کار کردن و همه چیزش مثل یک انسان واقعی عکس العمل نشون میده. مثلا وقتی میری کنار آتیش، خودشو گرم میکنه یا پوستس عرق می کنه. کلا جزئیات لارا عالیه :d
بيشتر از اين نگو بهرام جون:d تو اوج بدشانسي الان دارم امتحان ميدم ايشالا تا ٢ هفته ديگه بگيرمش:bighug:
پ.ن: داستان بازي رو ميشه تو چند ساعت تموم كرد؟ راستي بهرام داستانش چطوري هست؟!

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
بيشتر از اين نگو بهرام جون:d تو اوج بدشانسي الان دارم امتحان ميدم ايشالا تا ٢ هفته ديگه بگيرمش:bighug:
پ.ن: داستان بازي رو ميشه تو چند ساعت تموم كرد؟ راستي بهرام داستانش چطوري هست؟!
نه دیگه، نمی گم:d
نمی دونم، هنوز تمومش نکردم. داستان بازی تا الان جالب بوده. البته کلیشه ای شروع میشه ولی خب چند تا شخصیت تو بازی هست که فکر کنم در ادامه اتفاق های خوبی میوفته تو داستان:d
یکی از شخصیت ها هم پتانسیل شدیدی برای ساخت DLC داستانی داره.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
دوستان بازی از لحاظ معمایی چطوره? در حد توم ریدرهای قدیمی مثل لجند هست?
من شماره قبلی به خاطر معماهای مسخرش اصلا بهم نچسبید!، این یکی هم در همون حده?

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
دوستان بازی از لحاظ معمایی چطوره? در حد توم ریدرهای قدیمی مثل لجند هست?
من شماره قبلی به خاطر معماهای مسخرش اصلا بهم نچسبید!، این یکی هم در همون حده?

معماهاش خیلی آسونه، ولی بعضی از Tomb هاش معماهای جالبی دارن ولی اصلا به پای معماهای Legend و Anniversary نمیرسه و این یکم حالگیریه. بیشتر از معما حالت گشت و گذاری داره، مثلا باید کل مپ رو بگردید و ماموریت های فرعی انجام بدید و Document هارو پیدا کنید که اطلاعات خوبی در مورد داستان کلی بازی میدن.

من خودم بازی رو با درصد 85 تموم کردم و اکثر Document ها و Relic ها رو هم پیدا کردم که کلا 17 ساعت طول کشید. ولی بنظرم پایان بندی بازی زیاد جالب نبود و انتظارم خیلی بیشتر بود، پتانسیل داستانش بیشتر از این حرفا بود. شخصیت پردازی لارا ولی واقعا عالی بود تو این قسمت!

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
هر کس بازیو تهیه نکرده حتما حتما تهیه کنه
هر کی هم xbox نداره بره بخره :d
فوق‌العاده هست:x
--------------------
بازی نیاز به هارد و نصب نداره
گرافیکش برای x360عالیه در حد نسخه قبلی