NEW YOSHI'S ISLAND

batavm

کاربر سایت
May 18, 2012
421
سلام دوستان...
شرکت های بزرگ همیشه در تلاشند تا با استفاده از پتانسیل شخصیت های فرعی در بازی های مختلفشان عناوین جدیدی خلق کنند که علاوه بر پاسخ به خواسته های طرفدارانشان بتوانند راه های بیشتری برای درآمدزایی ایجاد کنند.بازی NEW YOSHI'S ISLAND یکی از همین بازیهاست که به عنوان ادامه ای برای نسخه DS بازی که در سال 2006 عرضه شد اینبار روی 3DS عرضه شده است.با نقد این بازی با ما همراه باشید...

yoshis_1_.png

دو قلوها...
بعد از اتفاقات بازی super mario world 2 : yoshi's island پرنده حامل baby mario و baby luigi یعنی stork شروع به گشتن دنبال پدر و مادر واقعی آنها میکند.وقتی او متوجه نیت Kamek(ضد قهرمان بازی)برای دزدیدن دوباره نوزادها میشود سعی میکند تا آنها را از وی دور کند ولی در همین جریانات baby mario در نزدیکی egg island میافتد.baby mario توسط یوشی ها پیدا میشود و ماجراجویی یوشی ها برای مبارزه با دشمنان و یافتن baby luigi و strok آغاز میشود.هر چند داستان بازی زیاد جذاب نیست ولی با توجه به سبک بازی نمیتوان زیاد به آن خرده گرفت.
کنترل یوشی روان است و به راحتی می توانید با او به بازی بپردازید اما یکی از مهمترین مسایلی که جلوه گری می کند قابلیت های کم یوشی است.این نسخه از بازی پس از دو نسخه بازی محبوب SUPER MARIO GALAXY ساخته شده و این انتظار میرفت تا چندی از قابلیت های یوشی از اون دو نسخه به این عنوان اضافه شود.تاب خوردن یوشی به کمک زبانش و باد شدن وی دو قابلیتی بودند که با توجه به نبود قابلیت wall jump در بازی واقعا لازم بودند.

yoshis_2_.jpg

تکرار مکررات...
یکی از بزرگترین معایب بازی طراحی ضعیف آن است.چالش ها چیدمان بدی دارند و مانع لذت گیمر از بازی می شوند.از طرفی دشمنان جدید به ناشیانه ترین شکل ممکن معرفی می شوند که در اولین مواجهه با دشمنان جدید و پیدا کردن راه کشتنشان قطعا چند باری baby mario رو از دست خواهید داد.نکته قابل تامل دیگر مربوط به BOSS FIGHT های بازی است.ما در بازیهایی مثل NEW SUPER MARIO BROS با غول آخرهایی درگیر هستیم که همه به یک شکل شکست داده میشوند اما از نظر ظاهری جذابیت لازم را به عنوان یک دشمن اصلی دارند ولی در بازی NEW YOSHI'S ISLAND علی رقم اینکه غول آخرها با استراتژی متفاوت کشته میشوند اما از نظر ظاهری جذابیت لازم را ندارند و از طرفی خود Kamek هم کشش لازم را به عنوان یک شخصیت منفی تدارد و همین مسایل موجبات تکراری شدن بازی را فراهم می آورد.
بازی YOSHI'S NEW ISLAND که در سال 2006 بر روی کنسول دستی DS عرضه شد از محدود عناوین پلتفرمری بود که از هر دو صفحه نمایش بالا و پایین برای نمایش جریان بازی استفاده می کرد که متاسفانه این فیچر از نسخه 3DS بازی حذف شده است.شاید توجیه تیم سازنده برای این تصمیم عدم تطابق نمایشکر 3D بالا و 2D پایین بوده ولی با توجه به سه بعدی نه چندان قوی این بازی یه شخصه حذف سه بعدی و جریان داشتن بازی در هر دو صفحه نمایش رو ترجیح میدادم.
این بازی هم همانند بسیاری از بازی های دیگر کنسول دستی 3DS از سنسورهای حرکتی استفاده می کند که بر خلاف اونچه از تریلرها به نظر می رسید جذابیت لازم را ندارند و به زودی تکراری می شوند.

yoshis_3_.jpg

جزیره یوشی ها...
در زمینه گرافیک بازی NEW YOSHI'S ISLAND اسلاید گرافیکی خاصی دارد که سازندگان در این زمینه خوب کار کرده اند و توانسته اند متفاوت از سایر بازی ها باشند.اسلاید گرافیکی بازی بیشتر شبیه به نقاشی هایی است که با مداد رنگی روی کاغذ کشیده شده اند حس بسیار خوبی را به مخاطب القا میکنند.تم متفاوت و متنوع مراحل است که شما را تا انتهای بازی ترغیب میکند تا در جریان بازی باقی بمانید وگرنه خیلی زود بازی را کنار خواهید گذاشت.در زمینه سه بعدی تیم سازنده ضعیف عمل کرده و عمق بیشتری انتظار می رفت.
نوای فانتزی...
در زمینه موسیقی بازی حال و هوای خاصی دارد و شاید اگر موزیک خوب بازی در کنار اسلاید گرافیکی که عرض کردم نبود واقعا بازی غیر قابل تحمل بود.موسیقی بازی شاد و دوست داشتنی است و یکی از بهترین بخش های بازی به حساب می آید.
نمیتوان قاطعانه گفت این بازی عنوان ضعیفی است یا یک بازی دوست داشتنی است اما حتی کسانی که از بازی لذت برده اند میدانند که بازی پتانسیل های بیشتری داشته است.برای دوستداران شخصیت یوشی این بازی خالی از لطف نیست ولی قبل از شروع بازی سطح توقعاتتان را پایین بیاورید...

yoshis_4_.jpg

تریلر بازی:
Yoshis New Island for 3DS

داستان:6
گیم پلی:5
گرافیک:8
موسیقی:8

از کاربر عزیز sadegh93 هم به خاطر پیش نمایششون تشکر میکنم و به خاطر ایجاد تاپیک در مورد این بازی ازشون عذر میخوام چون قبلا تاپیکی ایجاد کرده بودند ولی فکر کردم به دلیل موضوع متفاوت دو تاپیک بهتره جدا از هم باشند.​

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
مرسی نقد خوبی بود

من بازیشو خیلی دوست دارم هم نسخه gba بازی کردم هم ds

این نسخه بنظرم بیشتر شبیه نسخه gba ه که واقعا عالی بود

حتما بازیش میکنم

batavm

کاربر سایت
May 18, 2012
421
مرسی نقد خوبی بود

من بازیشو خیلی دوست دارم هم نسخه gba بازی کردم هم ds

این نسخه بنظرم بیشتر شبیه نسخه gba ه که واقعا عالی بود

حتما بازیش میکنم
خواهش میکنم.راستی فارغ از مسایلی که در گذشته اتفاق افتاد بالاخره 3DS خریدید یا نه؟

• Like
Reactions: playstation1

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
خواهش میکنم.راستی فارغ از مسایلی که در گذشته اتفاق افتاد بالاخره 3DS خریدید یا نه؟

تا چند روز پیش تصمیم داشتم wii u بخرم بخاطر عناوین خیلی کمش و مسائل دیگه تصمیم گرفتم 3ds بخرم

به چند نفری هم سپردم 3ds آکبند ریجن uc سفارش امارات برام پیدا کنن

• Like
Reactions: playstation1

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر