Kirby's Triple Deluxe

batavm

کاربر سایت
May 18, 2012
421
شخصیت Kirby صاحب یکی از انحصاری های با قدمت و پرطرفدار شرکت نینتندو است که نسخه های متعددی از آن برای کنسول های مختلف این شرکت عرضه شده است.آخرین نسخه این بازی تحت عنوان Kirby's Triple Deluxe مدت زیادی نیست که برای کنسول دستی 3DS عرضه شده است.در ادامه با نقد کوتاهی بر این عنوان در خدمتتون هستم.

Kirby_Pic_1_.jpg

خواب عمیق...
پس از یک روز شلوغ Kirby فارغ از اتفاقاتی که قرار است رخ دهد در خانه اش به خواب فرو میرود اما وقتی بیدار میشود خانه اش را در میان آسمان میبیند.پس از این اتفاق عجیب چیزی نمی گذرد که او متوجه ربوده شدن King dedede توسط دشمن می شود.حال Kirby است که باید خود را برای ماجراجویی تازه اش آماده کند اما بی شک راه آسانی پیش رو نخواهد داشت.
داستان چند خطی بازی Kirby's Triple Deluxe همانند بسیاری از بازی های هم سبک خود گیمر را فارغ از مسائل پیچیده داستانی آماده رو به رو شدن با چالش های بازی می کند.کسانی که نسخه های قبلی بازی را تجربه کرده اند در اولین مواجهه با بازی متوجه خواهند شد که کنترل Kirby همانند نسخه های قبل است.ویژگی هایی مثل مکیدن،پریدن،دویدن و پرواز از توانایی های اصلی Kirby هستند که از ابتدای بازی در اختیارتان قرار می گیرند.همچنان با خوردن دشمنان می توانید قدرت آنها را به دست آورید.این مکانیک که همانند نسخه های قبل یکی از جذابترین بخش های بازی است به خوبی پیاده شده است و ترکیب قدرت هایی از نسخه های قدیمی تر و قدرت های جدید تنوع خوبی به این بخش از بازی داده است.
یکی از المان های جدید در گیم پلی استفاده از سنسور حرکتی است که گهگاهی در بازی شاهد آن هستیم.تیم سازنده سعی داشته تا استفاده های متنوعی از این قابلیت کنسول به عمل آورد و هر چند در این بخش عالی عمل نکرده اند اما کارشان خوب بوده است.
بارزترین مساله ای که این بازی را از سایر نسخه ها متمایز میکند مربوط به طراحی مراحل بازی میشود.مراحل در این بازی به صورت دو لایه طراحی شده اند و علاوه بر اینکه دشمنان امکان تاثیر بر لایه ای که در آن نیستند را دارند Kirby هم میتواند با تجهیزات خاصی بر لایه دیگر تاثیر بگذارد یا به کمک پرتال هایی به لایه ای که در آن حضور ندارد عزیمت کند.این ایده تازه گیم پلی بازی را گسترده تر از قبل کرده و باعث شده تا مجبور باشیم برای گرفتن پاداش بیشتر حساب شده تر عمل کنیم ولی در برخی از مراحل جا به جایی بیش از حد بین لایه ها موجب کلافگی گیمر میشود که خوشبختانه تعداد چنین مراحلی کمتر از انگشتان یک دست است.
در بازی Bossهای متعددی وجود دارند که چه از نظر ظاهری و چه از نظر رفتار طراحی بسیار خوبی دارند هر چند بازی برخی از Bossها را بسته به روند بازی دو یا سه بار ظاهر می کند و شما را وادار به رقابت با وی می کند که این مساله کمی از جذابیت این Bossها می کاهد.پس از به پایان رساندن بخش داستانی که شامل شش Level خواهد بود که در هر یک از این Levelها چند Stage انتظارتان را می کشند می توانید از بخش های جانبی بازی لذت ببرید.

Kirby_Pic_3_.jpg

پاداش شما برای به پایان رساندن بازی در دسترس قرار گرفتن دو بخش The Arena و dedede Tour است.بخش اول(The Arena)شما را به مبارزه با Bossهای بازی فرا میخواند و بخش دوم(dedede Tour)شما را به جهان بازی باز می گرداند اما اینبار کنترل King dedede را به دست خواهید گرفت.علاوه بر این بخش های Kirby Fighters و dedede's Drum Dash که از ابتدای بازی در دسترس هستند برای علاقه مندان بازیهای مبارزه ای و موزیکال بسیار دوست داشتنی خواهند بود.
بوم نقاشی...
در زمینه گرافیک Kirby's Triple Deluxe یک گام رو به جلو برای کنسول دستی 3DS محسوب می شود.گرافیک بازی نسبت به نسخه های قبلی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و همه چیز به خوبی طراحی شده است.پس زمینه هر مرحله با دقت بالایی ساخته شده و تیم سازنده از رنگ های بسیار خوب و شادی برای فضاسازی استفاده کرده است.عمق 3D بازی هم متوسط هست و در این زمینه بازی زیاد قدرتمند نیست.

Kirby_Pic_2_.jpg

آرامش فانتزی...
طرفداران شخصیت دوست داشتنی Kirby از بازیهای او انتظار یک موسیقی هیجان انگیز و آرامش بخش را دارند.اینکه یک موسیقی هیجان انگیز توانایی القای حس آرامش را داشته باشد دور از ذهن است اما موسیقی متن Kirby's Triple Deluxe این قابلیت را دارد.البته فضاسازی خوب طراحان در بخش گرافیک و انطباق این فضاسازی با موسیقی بازی در القای حس آرامش به مخاطب بی تاثیر نیست.

Kirby_Pic_4_.jpg

Kirby's Triple Deluxe را از دست ندهید.این بازی شاهکار نیست ولی یک بازی عالی و دوست داشتنی است که نمیتوان تجربه اش نکرد.مطمئن باشید بازی پتانسیل این را دارد که زمان زیادی از وقت شما را بگیرد.امیدوارم از بازی لذت ببرید...
تریلر بازی:
Kirby Triple Deluxe for 3DS
تریلر گیم پلی بازی:
Kirby Triple Deluxe Walkthrough Part 1
Kirby Triple Deluxe Walkthrough Part 2

داستان:8
گیم پلی:9
گرافیک:9
موسیقی:9

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: hanif36

batavm

کاربر سایت
May 18, 2012
421
ببخشید دیدم زدن یک دکمه تشکر کافی نیست گفتم که پست بدهم !

خیلی ممنون !

:)
خواهش میکنم.اینکه دوستان تشکر میکنند نظر لطفشون هست ولی واقعا دوست دارم به جای تشکر نه اینکه در مورد نقد که در مورد خود بازی مورد نقد صحبت بشه و دوستان نظراتشون و تجربیاتشون از بازی رو بگن چون واقعا اینجور بحث ها خوندی و مفید هست.
با تشکر

- - -ویرایش - - -

ممنون عالی
انشاالله بعدیش zelda :d البته اگه تمومش کرده باشی
خواهش میکنم.زلدا که هنوز خیلی ازش مونده ولی 3 تا نقد تا آخر هفته میزارم .نقد دو بازی ورزشی و یک بازی پلتفرمر...

batavm

کاربر سایت
May 18, 2012
421
ممنون از نقد خوبت

Kirby عنوان ارزشمندی
خواهش میکنم.واقعا اینطور هست که میفرمایید.

دارم لحظه شماری میکنم ببینم نینتندو تو E3 با wiiu و 3DS چه کار میخواد بکنه...
دیشب هم یه خبر خوندم که یک عنوان کاملا جدید قرار هست برای 3DS معرفی بشه...

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
خواهش میکنم.واقعا اینطور هست که میفرمایید.

دارم لحظه شماری میکنم ببینم نینتندو تو E3 با wiiu و 3DS چه کار میخواد بکنه...
دیشب هم یه خبر خوندم که یک عنوان کاملا جدید قرار هست برای 3DS معرفی بشه...

از بچگی از عناوین انحصاری نینتندو که برای nes اومده تا الان بصورت سریالی اومده اوخت شدیم

نمیدونم چرا ولی e3 امثال برام جذابیت نداره سال ها قبل همیشه e3 ها و بقیه اینجور مراسم ها مثل 8bit پیگیری میکردم شدید ولی امثال برام جذابیت نداره

خبر خوبیه

batavm

کاربر سایت
May 18, 2012
421
از بچگی از عناوین انحصاری نینتندو که برای nes اومده تا الان بصورت سریالی اومده اوخت شدیم

نمیدونم چرا ولی e3 امثال برام جذابیت نداره سال ها قبل همیشه e3 ها و بقیه اینجور مراسم ها مثل 8bit پیگیری میکردم شدید ولی امثال برام جذابیت نداره

خبر خوبیه
به هرحال پیگیریش خالی از لطف نیست چون بعضی بازیهاش رو حتی اگر نتونیم بازی کنیم میتونیم از تریلرش لذت ببریم.
برای خودم هم اخبار سونی مهمه چون شاید PS4 بگیرم و هم اخبار نینتندو برای 3DS و البته wiiu(امیدوارم برنامه های نینتندو برای wiiu امسال قانع کننده باشه چون اگر نتونه امسال در رابطه با این کنسول کاری بکنه دیگه کارش خیلی سخت میشه.من که دلم روشنه...)

high_times360

کاربر سایت
Sep 28, 2013
185
نام
محمد
عاغا بیاید چند تا بازی آرپی جی نوبتی واسه تری دی اس معرفی کنید نقد کنید دلم خنک شه :d عباس دارم از مهران میگیرما فقط میمونه گیت وی بگو یه آدرسی لینکی برام بفرست بخرم.

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
699
نام
reza
عاغا بیاید چند تا بازی آرپی جی نوبتی واسه تری دی اس معرفی کنید نقد کنید دلم خنک شه :d عباس دارم از مهران میگیرما فقط میمونه گیت وی بگو یه آدرسی لینکی برام بفرست بخرم.
3DS Games List (Out Now)
آرپی جی نوبتی خوشم نمیاد
چطور خوشت میاد؟ یکار کن منم خوشم بیاد:d

• Like
Reactions: playstation1

high_times360

کاربر سایت
Sep 28, 2013
185
نام
محمد
3DS Games List (Out Now)
آرپی جی نوبتی خوشم نمیاد
چطور خوشت میاد؟ یکار کن منم خوشم بیاد:d

بگم چکار کن ناموسن. اول نیت کن :praying: بعد تمرکز کن :headband: یه بازی آر پی جی ترجیحا نوبتی انتخاب کن. خودتو بذار جای شخصیت بازی. بعد به خودت بقبولونون که عاشق بازی آرپی جی هستی:clap:

• Like
Reactions: playstation1

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر