Mario Kart 7

batavm

کاربر سایت
May 18, 2012
421
سلام دوستان...
برام جالب بود که چطور یک بازی به مهمی Mario Kart در قسمت بازی های 3DS ترد اختصاصی نداره و همین مقدمه ای شد تا نقد مختصری برای عنوان انحصاری نینتندو بنویسم.

MariKart_5_.jpg

سازندگان بازی ماریو کارت که از بازی های قدیمی سبک Racing محسوب میشود همواره سعی داشته اند تا در نسخه های جدید این عنوان با ایجاد خلاقیت محصول با کیفیت و بهتری را تحویل مخاطب خود بدهند.Mario kart 7 نیز از این قاعده مستثنی نیست و سازندگان تمام تلاششان را برای ایجاد تحول در این بازی به کار بسته اند.برای اینکه بفهمید نینتندو اینبار هم در کار خود موفق بوده یا نه تا پایان نقد همراه ما باشید...
هرگاه صحبت از بازی های سبک Racing میشود بی اهمیت ترین موضوعی که جلوه میکند داستان است.بازی های زیادی سعی کرده اند تا این عنصر رو وارد بازی مسابقه ای خود کنند اما موفق نشده اند و چیزی جز اتلاف وقت و سرمایه نصیبشان نشده...
سازندگان بازی ماریوکارت نیز با اشراف بر کم اهمیت بودن داستان در این دسته از بازی ها در نسخه های مختلف بازی هیچ تلاشی برای ورود داستان به بازی خود نکرده اند و همین یکی از نکات مثبت این فرانچایز هست چرا که طرفدار این سبک هیچ علاقه ای به شنیدن داستان ندارند.
بر اساس این موضوع هر چه در مقاله پیش رو میخوانید فقط از گیم پلی.گرافیک و موسیقی است...
رقبا
در بازی Mario Kart 7 امکان انتخاب بین 8 کاراکتر از دنیای سوپر ماریو را خواهید داشت که البته نباید از 9 شخصیت مخفی بازی که یکی از آنها کاراکتر Mii هست به سادگی گذشت...
در بازی 8 کاپ مختلف وجود دارد که برای قهرمانی در هرکدام باید در 4 پیست متفاوت رقابت کنید.وجود بخش های Time Trials,Ballon Battle و Coin Runners عمق خوبی به گیم پلی بازی بخشیده و زمان زیادی درگیرتان خواهد کرد.بخش Local و Online بازی نیز برای طرفداران بازی های چند نفره فوق العاده جذاب خواهند بود...

MariKart_2_.jpg

تخته گاز
اینبار نینتندو به المان های رایج این سبک قانع نبوده و با اضافه کردن امکان رقابت زیر آب گیم پلی بازی رو از قبل گسترده تر کرده...
طراحان ایده مسابقه زیر آب رو به خوبی در بازی پیاده کرده اند به طوری که حالا پیست ها جذاب تر و دوست داشتنی تر از قبل هستند.البته تیم سازنده با هوشمندی در استفاده از این ایده افراط نکرده و فقط در برخی از پیست ها رقابت به زیر آب کشیده خواهد شد.
پیست های بازی ترکیبی از بازسازی پیست های معروف نسخه های قدیمی تر این عنوان و پیست های جدیدی است که انحصارا برای این نسخه ساخته شده اند.پیست های مختلفی از کنسول های N64,GBA,Wii,DS,SNES و GC در بازی وجود دارند که قطعا خاطرات طرفداران این فرانچایز را زنده خواهند کرد.
کنترل بازی روان است و دقیقا همان چیزی است که انتظارش را دارید.امکان کنترل بازی به کمک سنسور حرکتی کنسول امکانی است که بعد از نسخه Wii برای اولین بار در کنسول های دستی نینتندو استفاده شده است(البته حتما قبل از استفاده از این قابلیت حالت 3D کنسول رو خاموش کنید)
در میان گیم پلی کم نقص(شاید بی نقص)بازی همچنان از تمام پتانسیل صفحه نمایش پایینی کنسول استفاده نمیشود.هر چند نقشه پیست ها و برخی اطلاعات مسابقه در این صفحه به نمایش در می آید اما میشد استفاده های بهتری در جهت کسترش گیم پلی از این صفحه به عمل آورد.با اینکه وجود نقشه ای به این بزرگی برای پیست هایی که زیاد هم پیچیده نیستند ضروری نیست ولی به هر حال تیم سازنده در این زمینه دقیقا همانند نسخه DS عمل کرده و چیز جدیدی رو نکرده...
یکی از قویترین بخش های بازی قسمت شخصی سازی ماشین هاست.در این بخش بازی تعداد زیادی آیتم برای ارتقا ماشین ها و تغییر ظاهرشان در اختیارتان قرار میدهد که البته برای به دست آوردن تمام این آیتم ها باید حسابی تلاش کنید.

MariKart_1_.jpg

سرزمین ماریو
اما میرسیم به گرافیک بازی...
در زمینه گرافیک بازی Mario Kart 7 یکی ازبهترین های کنسول 3DS است.محیط های فانتزی و شاد بازی با رنگبندی های عالی به نمایش در آمده اند.طراحی ماشین ها،کاراکترها و پیست ها همه کم نقص هستند و در کنسول های دستی اگر بی نظیر نباشند کم نظیرند.همه پیست ها دارای جزییات و دقت بالایی در ساخت هستند و محیط های زیر آب هنرمندانه به تصویر کشیده شده اند.(مسابقه در چنین جاده هایی واقعا لذت بخش است)
از 3D بازی هم میگذریم که هر چند عالی نیست ولی قابل قبول است.

MariKart_4_.jpg

نوای ماریو
موسیقی بازی اونقدر دوست داشتنی هست که هیچگاه در طول بازی شما رو خسته نکند.به گرافیک عالی بازی اضافه کنید یک موسیقی زیبا با حال و هوای جهان ماریو تا به فضاسازی عالی بازی برسید.صداگذاری کاراکترها در هنگام عبور از هم یا ضربه زدن به یکدیگر،صدای ماشین ها و صداگذاری در محیط های زیر آب همه به خوبی کار شده و جای هیچ حرفی را باقی نمیگذارند.

MariKart_3_.jpg

بازی Mario Kart 7 یکی از بهترین های سبک Racing است که تا کنون منتشر شده است.اگر کنسول 3DS رو دارید در تجربه این عنوان شک نکنید.(اگر هم کنسول رو ندارید Mario Kart 7 رو به سیاهه دلایلتون برای خرید 3DS اضافه کنید)

این هم تریلر بازی:
Mario Kart 7 for 3DS

گیم پلی:9
گرافیک:9
موسیقی:9

• Like
Reactions: playstation1

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253

شنگولی :d

فقط دوستان هر چی کاور و اسکرین شات بازیا کنسولا نینتندو میخواید از این آدرس بگیرید

Cover Gallery

هر بخشی انتخاب کردید کاورا اومد زدید کاور یه بازی خاصی اومد روی لینک قبل از کاور کلیک کنید تریلرا و اسکرین شاتا بازیا هم میاد

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
شنگولی :d

فقط دوستان هر چی کاور و اسکرین شات بازیا کنسولا نینتندو میخواید از این آدرس بگیرید

Cover Gallery

هر بخشی انتخاب کردید کاورا اومد زدید کاور یه بازی خاصی اومد روی لینک قبل از کاور کلیک کنید تریلرا و اسکرین شاتا بازیا هم میاد

:))

من خودم همه کاورا و اسکرین شاتایی که گذاشتم از اینجا گرفتم زیر تمام عکسام نگاه کتید نوشته NINTENDOLIFE

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614

واقعا حرف نداره
من با ماریو کارت نسخه ds خیلی حال کردم چه برسه این که واقعا حتی بنظرم از نسخه wii بهتر بود
یادش بخیر اینو اورجینال خریده بودم 170 هزار تومن
الانم بتونم کنسول هک کنم باز بازیش میکنم

• Like
Reactions: sadegh93

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر