تحصيل در زمينه ي بازي در خارج

kaka-23

کاربر سایت
Jun 11, 2007
657
نام
محمد حسین
اگه خودت بخوای پذیرش بشی که باز هزینش بالاست ولی اگه یه دانشگاهی بورست کنه که اون رشترو نداشته باشه تکلیف چیه؟؟بعد مگه میشه اگه بورس گرفتی اونور تغییر رشته بدی؟

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
خوب لزوماً همه کسانی که توی صنعت بازی کار میکنند رشته بازیسازی نخوانده اند. خیلی تحصیلات رشته کامپیوتر دارند و عده ای هم که طراح و گرافیست و غیره.

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
خوب لزوماً همه کسانی که توی صنعت بازی کار میکنند رشته بازیسازی نخوانده اند. خیلی تحصیلات رشته کامپیوتر دارند و عده ای هم که طراح و گرافیست و غیره.

البته این موضوع بیشتر مال قبلا بود ، الان اوضاع خیلی فرق می کنه ، مردم گرافیک خور شدند :D ، کی میدونه 5 ساله دیگه که فارغ التحصیل میشی ، چه کنثول هایی با توانایی بالایی عرضه شدند ، چیزی که تو دانشگاه های طراحی بازی امروزه به دانش آموزان یاد میدهند، تجربه بازی سازی نسل گذشته و حال است .
خب البته گرافیست و دست اندرکاران دیگه هم هستند ولی Game Design وظیفش خیلی سنگین تره ، و فقط تجربه می تونه به طرف کمک کنه . سطح کیفی یادگیری هم در تجربه خیلی مهمه ، مثلا بازی سازی تو یک کشور جهان سوم رو با یه کشور پیشرو در این صنعت مقایسه کنید ، خب قائدتا تو کشور پیشرفته موقعیت بهتری داره و تجربه بهتری کسب می کنه . نمونش همین دانشگاه Vancouver film school تو کانادا که سرپرست بخش طراحی بازیش Dave Warfield است .
یه نگاهی هم به جدول زیر بیاندازید .
http://www.develop100.com/
در ضمن VFS جز 10 دانشگاه برتر دنیا در رشته طراحی بازی هست ( در سطح دیپلم)

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
یعنی قبلش باید چه چیز هایی رو بلد باشی؟
حداقل لیسانس تو رشته Computer Science یا معادلش...

نه دیگه فکر نکنم اینطوری ها هم باشه ، چون مدرک پذیرش گواهی پایان دوران دبیرستان رو می خواهند .
تو مدت یه سال (تمام وقت) دیپلم کار در حد کلی کار با نرم افزار های maya , zbrush , photoshop و C++ و یه انجین معمولی رو یاد میدهند البته در کنار یاددهی Story board و Graphic interface ، Motion capture ، این چیزی بود که تو سایت دانشگاه "در طی یک سال چه چیزی فرا خواهید گرفت" زده بود .
خب اگه تجربه کار با این نرم افزار ها رو از قبل داشته باشید خوبه ، نداشتید هم مهم نیست .

kaka-23

کاربر سایت
Jun 11, 2007
657
نام
محمد حسین
خب این شرایط بورس گرفتنش چجوری هست؟
یعنی باید تو یکی از دانشگاه های تهران مثل صنعتی شریف یا جایی قبول شی و اونقدر دانشجو خوبی باشی که بورست کنن؟

newmusic

کاربر سایت
Sep 15, 2007
84
هدف اصلیت چیه فقط بری درسش رو بخونی یا برای کار

اگه برای کار میخوای تو شرکتهای بزرگ خارج مشغول شی باید حرفه ای باشی با همین نرم افزارهای معروف بشین کار کن حرفه ای شو بعد تو نمایشگاههای داخل شرکت کن 100% 1 ماه بعدش اونور آبی

فقط بستگی به کارت داره و چقدر حرفه ای باشی

فقط و فقط رشته کامپیوتر لامسب تو هر زمینه ای بخوای کار حرفه ای کنی بهش می خوره بازی سازی هم همینطور

Last edited by a moderator:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
خب این شرایط بورس گرفتنش چجوری هست؟
یعنی باید تو یکی از دانشگاه های تهران مثل صنعتی شریف یا جایی قبول شی و اونقدر دانشجو خوبی باشی که بورست کنن؟

تقریباً همینه .. نمیگم دانشگاههای دیگه نمیشه .. ولی خوب سخته چون یکی از ایران برای اینکه بتونه بورس بگیره باید از دانشجوی اروپایی و آمریکایی دو برابر بهتر باشه (اینم از فواید ایرانی بودن ـه :D ). فرض کن دانشگاه میخواد هزینه تحصیل ازت نگیره و سالی فلان قدر هزینه زندگی هم بهت بده، خوب همینجوری که نمیشه سالی 50-60 هزار دلار خرج کنند :D

Blaze

کاربر سایت
Nov 6, 2006
117
داشتن معدل بالا الزاما گرفتن بورس رو تضمین نمی کنه(هر چند که بدون شک یکی از شرایط گرفتنه بورسیه است!) همچنین، من گمون نمیکنم که دانشگاهی یا هر گونه موسسه علمیه دیگه ای باشه (یا حداقل راغب باشه ) که دانشجوی زیر لیسانس رو بورس کنه. دانشجوهای بومی (خارجی) هم معمولا دوره لیسانس رو با هزینه خودشون طی میکنن.

یه چیز دیگه هم که فکر میکنم لازمه گفته بشه اینه که یکی از شرایط بورس شدن داشتن یه research plan یا propsal درست حسابیه---بیشتر دانشجوهایی که بورس میشن تحقیقشون نوید این رو میده که در نهایت یه چیز جدیدی رو در اون زمینه به اون شاخه از علم اضافه میکنه.

در اخر، تعداد قابل شماری از بورسیه ها هستند که فقط مختص دانشجوهای بین المللی هستند--پس فکر نمیکنم ملیت تاثیری در نتیجه داشته باشه.

آخرین ویرایش:

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
سلام .
ببخشید من میخواستم یه راهنمایی از دوستان بگیریم . من به احتمال زیاد توی سال بعدی میرم به استرالیا . میخواستم ببین که اگر بخوام در مورد Game درس بخونم باید چه رشته و ... از این حرفایی رو انجام بدم :D ؟

kaka-23

کاربر سایت
Jun 11, 2007
657
نام
محمد حسین
احتمالاً دیگه آخرین سوال منه
به طور قطعی میشه از راه بورس گرفتن رفت اونور و اونور تغییر رشته داد دیگه؟ چون اون راه برا رفتن به مالزی و اینقدر پول خرج کردن رو نمی تونم انجام بدم ولی مطمئنم که اگه بخوام بورس بگیرم حتماً می تونم!

nirvana1370

کاربر سایت
Oct 9, 2009
105
نام
POUYA
ببخشید اینقدر سوال میکنم
دانشگاهایی که رشته game design رو دارن چجوری پذیرش میکنن؟
یعنی مثلا اگه لیسانس یه رشته دیگرو داشته باشی باز هم قبولت می کنن؟

ببین من اینطوری پذیرش گرفتم. مدرک سوم + ریز نمراتم رو ترجمه کردم و تحویل دایشگاه دادم و بعد از یه ماه قبولم کردن . فقط کافی بود که معدل سه سال دبیرستانت بالای 13 باشه . مدرک ielts هم نداشتم ولی به جاش یه ترم سه ماهه زبان خوندم . البته کسایی هستن که تو مدرکتو از ایران میدی بهش و اون برات پذیرش میگیره .
توی دانشگاه من فقط تا لیسانس این رشته هست و برای ادامه باید برم کانادا .
تو میتونی با هر مدرک لیسانس از کامپوتر (مخصوصا برنامه نویسی ) میتونی برای فوق game design بخونی . فقط این مهمه که دانشگاهت مورد تایید اون دانشگاه باشه و مدرک لیسانست رو فبول کنه .

nirvana1370

کاربر سایت
Oct 9, 2009
105
نام
POUYA
ببینید دوستان شما وقتی میگید من میخوام بازی ساز بشم مثه این میمونه که بگید من میخوام فیلم ساز بشم .
فیلم سازی یه کار گروهی هست .شما میخواهید تو کدوم زمینه کار کنید . فیلم بردار ؟ کار گردان؟بازی گر ؟ منشی صحنه ؟
بازی سازی هم عینا مثه فیلم سازی . شما اگه یه نقاش خوب هم باشین میتونین تو یه شرکت بازی سازی به عنوان طراح هنری کار گیر بیارین . میتونید بر نامه نویس باشین .میتونید انیمیشن ساز باشید . با این مهارت ها هم میتونید تو این صنعت کار کنید . حتما نیازی نیست برید خارج game design بخونید . اگه خیلی دوست دارید که سطح شما تو این صنعت با جهان پیش بره منتونید به سایت amazon برید و کتاب های game design رو ببینید و سفارش بدین یا میتونید کسی اگه کسی رو تو خارج دارید بگید تا برای شما کتاب هارو بفرسته .با این کا میتونید با هزینه ناچیز علمش رو هم به دست بیارین .من خودم هفته پیش یه کتاب خریدم که 1000 صفحه بود که تازه بعد از خواندن اون میفهمی که اصلا بازی چی هست .به نظر من این بهترین راهه .

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر