تحصيل در زمينه ي بازي در خارج

omid3098

کاربر سایت
Mar 10, 2009
47
نام
امید سعادت
این لینک رو بخون و برای جزئیات بیشتر با یکی از همین دانشگاه ها تماس بگیر و سرفصل ها و زیر شاخه های این رشته رو از خودشون بگیر. فکر میکنم بهترین اطلاعات رو از خود دانشگاه ها بتونی بگیری.
حتی میتونی تو دانشگاه خودت دنبال اطلاعات بگردی.. من فقط میدونم MMU رشته ای درباره بازی سازی داره ولی جزئیات بیشتری نمیدونم.
اگه وقت داشتی نتایج تحقیقاتت رو تو این زمینه در اختیار من و بقیه اعضای فروم هم قرار بده. ;)
موفق باشی..

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
2,986
نام
Milad
من تو دانشگاه MMU مالزی دارم درس میخونم و دوره intermediat میگذرونم
رشته ای که برای پذیرش تو دانشگاه انتخاب کردم نرم افزار هست ولی یکی از بچه های ایرانی گفت مثل اینکه رشته بازی سازی هم تو این ذانشگاه هست
حالا من و دوستم قراره تغییره رشته بدیم و بریم یازی سازی بخونیم
اگر کسی در مورد تحصیل تو این رشته در MMU اطلاعاتی داره ممتون میشم اینجا بذاره
مثل اینکه دو شاخه داره یکی برنامه نویسی بازی هست و شاخه دبگه اش طراحی بازی. . . .
میگم نیستی چند وقته ها:d
مالزی خوبه؟
من که حول و حوش سوئد اگه بشه آمریکا هستیم!
فقط مشکلم اینه نمیدونم برای طراحی بازی باید در لیسانس برم چه رشته ای!!!؟(طراحی منظورم گرافیک و یا نقاشی نبود!)

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
میگم نیستی چند وقته ها:d
مالزی خوبه؟
من که حول و حوش سوئد اگه بشه آمریکا هستیم!
فقط مشکلم اینه نمیدونم برای طراحی بازی باید در لیسانس برم چه رشته ای!!!؟(طراحی منظورم گرافیک و یا نقاشی نبود!)
انقدر درگیر خونه گرفتن و ثیت نام بودم وقت نمیشد بیام:biggrin1:
اگر بتونم فردا میرم ازشون بپرسم. . .
الان چه مدرکی داری؟!
مالزی خوبه؟
از نظر زندگی یا دانشگاهش؟؟؟

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
2,986
نام
Milad
انقدر درگیر خونه گرفتن و ثیت نام بودم وقت نمیشد بیام:biggrin1:
اگر بتونم فردا میرم ازشون بپرسم. . .
الان چه مدرکی داری؟!

خوب به سلامتی آرین جان:d
ممنون لطف میکنی.
اگه بشه بپرسی خیلی خوبه چون من بیشتر از راحی بازی یا همون Game design خوشم میاد از طراحی مراحل تا کارگردانی و اینا.
البته برنامه نویسی یا گرافیک هم بد نیست
الان هم دیپلم دارم هم پیش!
والا من به غیر از ایران برای زندگی به جز آمریکا جایی نمیرم:dاما از نظر دانشگاهی چطوره؟مدرکش رو دانشگاههای معتبر اروپا و آمریکایی قبول دارن؟

آخرین ویرایش:

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
سلام به دوستان.
اقا من هیچی از بازیسازی حالیم نیست.
الان دیپلم کامپیوتر دارم.
الان میتونم زبانمو قوی کنم بعد برم مالزی رشته بازیسازی؟از لحاظ مالی هم خدارو شکر مشکلی ندارم.میشه؟
من الان دقیقا باید چیکار کنم.:biggrin1:
با رفیقم میخوایم بریم.علاقه بسیار شدیدی به بازیسازی دارم.
یه راهنمایی توپ بکنین.ممنون.;)

omid3098

کاربر سایت
Mar 10, 2009
47
نام
امید سعادت
من نمیدونم برای مقطع کارشناسی این رشته رو ارائه دادن یا نه.. ولی کارشناسی ارشد رو میدونم.
اگه میخوای استفاده تجاری از بازی سازی ببری 70 درصد زندگیت رو باید روی بازی سازی بذاری (منهای دانشگاه)
به نظر من بهترین راه برای یاد گرفتن بازی سازی، شروع به ساختن بازیه. هرچی که میخواد باشه
وقتی درگیر فکر کرن به مسائل ریز میشی، اونوقت تصمیم میگیری که توی طراحی بهتری یا توی کد، یا توی مدیریت پروژه یا توی بازی نامه ....
دانشگاه هم تاثیر داره ولی برای استفاده تجاری از تخصصت نباید زیاد روی چیزایی که تو دانشگاه بهت یاد میدن حساب کنی. وارد کار شو..

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
سلام به دوستان.
اقا من هیچی از بازیسازی حالیم نیست.
الان دیپلم کامپیوتر دارم.
الان میتونم زبانمو قوی کنم بعد برم مالزی رشته بازیسازی؟از لحاظ مالی هم خدارو شکر مشکلی ندارم.میشه؟
من الان دقیقا باید چیکار کنم.:biggrin1:
با رفیقم میخوایم بریم.علاقه بسیار شدیدی به بازیسازی دارم.
یه راهنمایی توپ بکنین.ممنون.;)
به نظر من بهتره کنار تقویت زبانت با یکی از تیم های بازی سازی که توی ایران کار میکنن ارتباط بگیری و یه مدتی با اونها سر و کله بزنی تا ببینی اصلا چی میخوای! درسته فاصله زیادی با سطح اول بازی سازی داریم اما میتونی توی یه اشل کوچیک اتفاقایی که میافته رو ببینی. شاید واقعا چیزی نباشه که میخوای و آواز دهل باشه!

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
2,986
نام
Milad
هادی جان راهنمایی خوبی کردی اما هیچ شرکتی در اینجا حاضر نیست فرصتی یک ساعته بزاره تا هر کس خواست بتونه بیاد و مراحل کار رو از نزدیک ببینه.
مثلا همین عنوانی که خودتون روش کار میکنید بنده بعد از کلی صحبت فقط تونستم بفهمم سید خندان هست دفتره کارشون اما به نوعی فهموندن به ما که شما بچه ای و براتون زوده و.....
هر چند بازیسازی کاره سختیه و دقیقا مثل بدنسازی هست یعنی درست کردن بازی کاری سخت و طاقت فرسا هست اما نتیجه چیزی زیبا میشه .

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
هادی جان راهنمایی خوبی کردی اما هیچ شرکتی در اینجا حاضر نیست فرصتی یک ساعته بزاره تا هر کس خواست بتونه بیاد و مراحل کار رو از نزدیک ببینه.
مثلا همین عنوانی که خودتون روش کار میکنید بنده بعد از کلی صحبت فقط تونستم بفهمم سید خندان هست دفتره کارشون اما به نوعی فهموندن به ما که شما بچه ای و براتون زوده و.....
هر چند بازیسازی کاره سختیه و دقیقا مثل بدنسازی هست یعنی درست کردن بازی کاری سخت و طاقت فرسا هست اما نتیجه چیزی زیبا میشه .
نمیدونم با کی و چقدر صحبت کردی! اما اگه واقعا مصر(moser) باشی توی هر تیمی میتونی بری! نکته بعدی اینکه مگه فقط گرشاسپ و شمشیر نادر هستند؟ این همه تیم توی نمایشگاه امسال بود. قطعا همه یه جور برخورد نمیکنن!

omid3098

کاربر سایت
Mar 10, 2009
47
نام
امید سعادت
شاید بهتر باشه یه سری هم به بنیاد بزنی.. اگه تونستی آقای سیدف (Seyedof) یا آقای بهفر (Behfar) رو پیدا کنی (با اینکه سرشون خیلی شلوغه) ولی 10 دقیقه صحبت باهاشون شاید خیلی بهتون کمک کنه.
تصمیم گیری توی زمینه انتخاب مسیر زیاد سخت نیست 60 درصد ببین دلت چی میگه، 40 درصد هم با اهل این فن مشورت کن (ولی به قول آقا هادی مصر (moser) باش)، جنبه های مادی و فرصت های شغلی رو در نظر بگیر.
6-7 ماه روی زمینه ای که انتخاب کردی تخصصت رو بالا ببر. اگه تو این مدت به اندازه کافی حرفه ای شدی اون موقع شرکتهای بازی سازی خیلی راحت تر قبولت میکنن. حتی اگه به اندازه کافی هم مهارت نداشتی میتونی به عنوان یه کارآموز مشغول به کار بشی.
به هر حال آینده بازی سازی دنیا تو دستای ایرانی ها و ژاپنی ها خواهد بود!

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
به هر حال آینده بازی سازی دنیا تو دستای ایرانی ها و ژاپنی ها خواهد بود!:laughing:
این تیکش باحال بود
تا وقتی اینجا مسه زندان باشه و با غول های بازی سازی دنیا ارتباط نداشته باشیم
تو زمینه بازی حرفی واسه گفتن نداریم

omid3098

کاربر سایت
Mar 10, 2009
47
نام
امید سعادت
ماشاللا با انگیزه ای که شما دارین طبیعیه اینجوری فکر کنین.
از الان دارین باقی مونده رو میشمارین؟!
ما که داریم با امید به خدا و سرویس کردن خودمون جلو میریم! (حتی اگه تا آخر خط 2 وجب فاصله داشته باشیم)
حداکثر تا 15 سال دیگه ایران تو این زمینه یه قطبه ;)
البته اگه تا اون موقع زنده بودیم...

ویرایش: شاید بد نباشه این لینک رو چک کنین:

انیمیشن کوتاپ پارازیت به کارگردانی امید خوش نظر

Gallery , Creadit رو از دست ندین.

آخرین ویرایش:

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
حداکثر تا 15 سال دیگه ایران تو این زمینه یه قطبه ;)

به هر حال آینده بازی سازی دنیا تو دستای ایرانی ها و ژاپنی ها خواهد بود!

مثل اینکه شما خیلی خوش خیالی. محدودیت توی این قسمت از کره ی خاکی داره غوغا میکنه بعد شما میای قرارش میدی کنار ژاپن.
هر چه یک کشور بیشتر محدودیت داشته باشه , اون کشور عقب مونده تره. (کافیه خودت تعداد محدودیتهارو بشماری ببینی چندتا میشه !)
تازه 15 سال دیگه (با بالاتر رفتن فرهنگ مردم) ممکنه برسیم به ژاپن 50 سال پیش !!! (اونم با خوشبینانه ترین حالت ممکن)

ویرایش: شاید بد نباشه این لینک رو چک کنین:

بله - ممکنه تو زمینه هایی پیشرفت رو بشه مشاهده کرد ولی این موارد اینقدر کم هستند که اصلا به چشم نمیان.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر