تحصيل در زمينه ي بازي در خارج

daniel45

کاربر سایت
Dec 25, 2008
521
نام
دانیال
سلام.........من الان اول دبیرستان هستم و دوست دارم رشتم یه جوری به گیم مربوط باشه.چه در ایران چه در هر جای دنیا.مسائل مالی هم فعلا مهم نیست.میخواستم بدونم من کِی ،کجا،چیجوری،در طول چند سال میتونم یک game programmer بشم؟اصلا این شغل در ایران یا خارج ایران درآمد نسبتا خوبی داره یا نه؟اگه مثلا یک game programmer بشم دقیقا کارم چیه؟!
شاید سوالاتم یکم ابتدائی باشه ولی من در رابطه با رشته های مربوط به گیم هیچ اطلاعات ندارم واسه همین میخواستم کمکم کنید....
ممنون....

omid3098

کاربر سایت
Mar 10, 2009
47
نام
امید سعادت
بهترین موقع برای انتخاب مسیر زندگیته..
اگه وارد Game بشی میتونی یاتوی کارای هنری ادامه بدی، یا توی کارای کد نویسی، یا توی مدیریت پروژه ها یا هزار تا مسیر دیگه..
بعد از 2-3 سال میفهمی به کدوم زمینه تخصصی از همه بیشتر علاقه داری و میتونی دنبال اون زمینه رو بگیری.

daniel45

کاربر سایت
Dec 25, 2008
521
نام
دانیال
اگه وارد Game بشی میتونی یاتوی کارای هنری ادامه بدی، یا توی کارای کد نویسی، یا توی مدیریت پروژه ها یا هزار تا مسیر دیگه..
بعد از 2-3 سال میفهمی به کدوم زمینه تخصصی از همه بیشتر علاقه داری و میتونی دنبال اون زمینه رو بگیری.
به نظر شما 2-3 سال دیر نیست؟با توجه به مسائل مربوط به سربازی من از سال دیگه ممنوع الخروج میشم از طرفی رشته های مربوط به گیم هنوز تو ایران وجود نداره.به نظر مشا چیکار کنم؟!!

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
2,986
نام
Milad
خوب مشکل من اینه اگه نتونم تا 6 ماه دیگه بفهمم قضیه این رشته ها چیه مجبور میشم رشته پلیمر درس بخونم(رشته مورد علاقه بعد از گیم!)
من علاقه به طراحی بازی دارم یعنی درست کردن دادن ایده پیاده سازی تعیین نوع گیم پلی و سبک بازی و کلا ایم مباحث نه برنامه نویسی و گرافیک!
شاید مثل همون مدیریت پروژه.
حالا موندم برم نرم افزار! یا اصلا یه رشته دانشگاه جدا یا...
مشکلم اینه!و باید تکلیفمو تا یک سال دیگه مشخص کنم که برای Apply کردن Uni اونور مشکل نداشته باشم

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
تو تاریخ تولدت کی هستش؟
فکر نکنم به این زودی به سربازی بفرستنت ها!
به اگه میخوای بدون سربازی راحت بری و خارج تو این زمینه تحصیل کنی یه راه هست که کوتاه ولی سخته
تو میتونی از 7 مدرک مایکروسافت استفاده کنی
این 7 مدرک که یه جورایی 7 خان رستم هستش! امتحاناش رو باید توی خارج بدی(رفیق من که تو دبی داد)
و برای اینکه بتونی از اونا قبول شی به نظر من بهترین راه کلاس های خصوصی هستش
با گرفتن این 7 مدرک تو یک مدرک کاملا جهانی و معتبر داری
شاید بهتر باشه با این علاقه ای که داری اقدام به گرفتن گیرن کارت کنی(با گرفتنش یه جورایی شهروند آمریکایی حساب میشی! البته من دقیق اطلاع ندارم)

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
2,986
نام
Milad
تو تاریخ تولدت کی هستش؟
فکر نکنم به این زودی به سربازی بفرستنت ها!
به اگه میخوای بدون سربازی راحت بری و خارج تو این زمینه تحصیل کنی یه راه هست که کوتاه ولی سخته
تو میتونی از 7 مدرک مایکروسافت استفاده کنی
این 7 مدرک که یه جورایی 7 خان رستم هستش! امتحاناش رو باید توی خارج بدی(رفیق من که تو دبی داد)
و برای اینکه بتونی از اونا قبول شی به نظر من بهترین راه کلاس های خصوصی هستش
با گرفتن این 7 مدرک تو یک مدرک کاملا جهانی و معتبر داری
شاید بهتر باشه با این علاقه ای که داری اقدام به گرفتن گیرن کارت کنی(با گرفتنش یه جورایی شهروند آمریکایی حساب میشی! البته من دقیق اطلاع ندارم)
ممنون از پستتون اما من به احتمال زیاد معاف هستم به دلایل شرایط سنی پدرم اما خوب باز در ایران همه چیز غیر قابل اثباته تا وقتی انجام بشه
درباره Green Card که گفتید خوب من الان اطلاعاتم از یک کارشناس مهاجرت کمتر نیست .برای اون هم باید ثبت نام کرد تا توی قرعه کشی شرکت کنه آدم و بتونه بره که چون احتمال انتخاب شدن هر فرد به طور میانگین 1 در 74 نفر هست و اینکه خیلی شرایطش هم آسون نیست(هر چند راحت ترین راه به آمریکا و کم خرج ترینه)روش اصلا نمیشه حساب کرد
مدرک 7 تایی مایکرو به درد رشته برنامه نویسی میخوره که باید جزو علایق یک فرد باشه و من خوشم نمیاد.
در هر صورت داشتن لیسانس و کارت خدمت از واجباته برای رفتن در غیر این صورت پدر شما باید وضع مالی خیلی خوبی داشته باشه تا بتونه هزینه زندگی شما با دانشگاه که شاید سالی 30 تا 50 هزار دلار باشه(بستگی به جا و مکانش داره) و اینکه 15 میلیون هم به نوان وثیقه بزاره تا شما بتونی از کشور خارج شی(مدرک TOFEL و ITLES با نمرات بالا از شرایط واجب در هر شرایطی هست نداشتنش به منزله اینجا بمونیده)
ببخشید ولی من انگار یه سوتی دادم!
من اون پست رو بعد از دانیال و در جواب اون گفتم که وقتی صفه داشت رفرش میشد dc شدم و ندیدم پستم بعد از پست شما افتاد!
به هر حال آره اون 7 مدرک مایروسافت برای برنامه نویسی هستش که بستگی به علاقه شخص داره
ولی از یه طرف خیلی معتبره و فکر کنم برای کسی که بخواد یه گیمر پروگرمر بشه راه خوبی باشه
:d

آخرین ویرایش:

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
ببخشید ولی من انگار یه سوتی دادم!
من اون پست رو بعد از دانیال و در جواب اون گفتم که وقتی صفه داشت رفرش میشد dc شدم و ندیدم پستم بعد از پست شما افتاد!
به هر حال آره اون 7 مدرک مایروسافت برای برنامه نویسی هستش که بستگی به علاقه شخص داره
ولی از یه طرف خیلی معتبره و فکر کنم برای کسی که بخواد یه گیمر پروگرمر بشه راه خوبی باشه

omid3098

کاربر سایت
Mar 10, 2009
47
نام
امید سعادت
2- 3 سال در خوش بینانه ترین حالته!
به نظر من بازی سازی انقدر وسیع هست که بتونه نیازهای خیلی ها رو پوشش بده.
نگران سربازی نباشین، تا وقتی درس بخونین کاری به کارتون ندارن. اگه معاف هم نشدین میتونین با مدرک فوق لیسانس در این زمینه ها یا زمینه های مشابه بهترین و راحت ترین دوران سربازی رو بگذرونین. (مراکزی مثل شبیه سازی نظامی)
درباره آینده بازی سازی تو ایران: این آینده دست امثال شماست که به کدوم سمت هدایتش کنین.
روی تحصیل خارج از ایران هم پیشنهاد میکنم فعلا زیاد فکر و سرمایه گذاری نکنین. وقتی به این نتیجه برسین که ایران دیگه جوابگوی تخصص شما نیست یا واسه کارتون به اندازه کافی ارزش قائل نیستن، هم زمینه اش و هم انگیزتون برای رفتن فراهم میشه..

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
سلام.........من الان اول دبیرستان هستم و دوست دارم رشتم یه جوری به گیم مربوط باشه.چه در ایران چه در هر جای دنیا.مسائل مالی هم فعلا مهم نیست.میخواستم بدونم من کِی ،کجا،چیجوری،در طول چند سال میتونم یک game programmer بشم؟اصلا این شغل در ایران یا خارج ایران درآمد نسبتا خوبی داره یا نه؟اگه مثلا یک game programmer بشم دقیقا کارم چیه؟!
شاید سوالاتم یکم ابتدائی باشه ولی من در رابطه با رشته های مربوط به گیم هیچ اطلاعات ندارم واسه همین میخواستم کمکم کنید....
ممنون....
شما یکم بشین مشورت کن، تحقیق کن، بپرس و...
اینجوری واقعا عمرت تلف می شه که ببینی می خوای چیکاره شی...
در ضمن شما باید متولد 72 باشی... چرا سال دیگه ممنوع الخروج می شی ؟ برگ دومه پاسپورتتو نگاه کنی (بعد از عکس) یه 2 خط نوشته ، 72ـییا تا نوروز 1390 می تونن از کشور خارج بشن.
روی تحصیل خارج از ایران هم پیشنهاد میکنم فعلا زیاد فکر و سرمایه گذاری نکنین. وقتی به این نتیجه برسین که ایران دیگه جوابگوی تخصص شما نیست یا واسه کارتون به اندازه کافی ارزش قائل نیستن، هم زمینه اش و هم انگیزتون برای رفتن فراهم میشه..
اون وقت اونوریا بهت می خندن می گن مدرکتو ببر دمه کوزه آبشو بخور... اینجا جای آدمایی با مدرک شما نیست...

آخرین ویرایش:

omid3098

کاربر سایت
Mar 10, 2009
47
نام
امید سعادت
اون وقت اونوریا بهت می خندن می گن مدرکتو ببر دمه کوزه آبشو بخور... اینجا جای آدمایی با مدرک شما نیست...

اینجا به مدرکت پول میدن ولی اونور به تخصصت. فکر نمیکنم دیگه این قضیه واسه کسی پوشیده باشه.

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار

.BahaRe.

کاربر سایت
Jul 17, 2009
53
نام
bahARe
بچه ها این شرایطی که گفتین و توضیحایی که دادین در مورد دخترا هم صدق میکنه یا نه؟
من اگه بخوام وارد زمینه ی بازی سازی بشم (واسه تحصیلات دانشگاه)میتونم یا انحصاری واسه پسراست؟!

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
بچه ها این شرایطی که گفتین و توضیحایی که دادین در مورد دخترا هم صدق میکنه یا نه؟
من اگه بخوام وارد زمینه ی بازی سازی بشم (واسه تحصیلات دانشگاه)میتونم یا انحصاری واسه پسراست؟!
دختر پسر که دیگه با هم فرقی نداره!
البته تو ایران هنوز فرهنگ گیم واسه دخترا خوب جا نیافتاده
ولی به هر حال دختر بودن خودت رو اصلا به هیچ وجه یه امتیاز منفی ندون

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
2,986
نام
Milad
اگه قصد دارین در ایران رشته بازیسازی بخونید نه چنین رشته ای هست نه میاد و ...
بهتره اگه علاقه زیاده لیسانس نرم افزار رو اینجا بگیرید بقیشو برید خارج یا فوق اینجا باشید و با مشقت خودتون در این زمینه تحقیق کنید و تا خیلی مدت بیخیال مادیات بشید.
کلا الان صنعت نوپا و بدبختی هست گیم در ایران!

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
من تو دانشگاه MMU مالزی دارم درس میخونم و دوره intermediat میگذرونم
رشته ای که برای پذیرش تو دانشگاه انتخاب کردم نرم افزار هست ولی یکی از بچه های ایرانی گفت مثل اینکه رشته بازی سازی هم تو این ذانشگاه هست
حالا من و دوستم قراره تغییره رشته بدیم و بریم یازی سازی بخونیم
اگر کسی در مورد تحصیل تو این رشته در MMU اطلاعاتی داره ممتون میشم اینجا بذاره
مثل اینکه دو شاخه داره یکی برنامه نویسی بازی هست و شاخه دبگه اش طراحی بازی. . . .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر