تحصيل در زمينه ي بازي در خارج

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
منظورم از حرفام اینه که :

پدرم رو این که این رشته های GAAME درامد نداره تاکید می کنه
می خوام بدونم چی بهش بگم که باور کنه صنعت بازی یکی از پردرامد ترین صنعت هاست

شما چیزی از فارغ تحصیل کردگان این رشتها ومی دونید
و وضع مالی منظورم براشون می ارزه که در این رشته تحصیل و بعدش کار بلد بشن

البته مد نظرتون هم خارج از کشور هم باشه

هر کس تو این سایت هست برای کل کل بین 360 PS3 تو این سایت عضو شده است هیچ کی به بخش توسعه بازی های کامپیوتری نگاهم نمیکنه متاسفم برای این سایت و تمام عضو هاش
سلام
پدرتون کاملا درست تاکید میکنن.
اگر شما فارغ التحصیل که شدید یک راست با هواپیما برید ژاپن بفتید توی کفشهای میوموتو یا کوجیما، اونوقت یک بازیساز موفقید. اگر به یک دانشگاه معتبر تحصیل کنید، چند گزینه پیش روتونه:
1- برید ژاپن که با ایران دوسته، به عنوان مادلر استخدام شید. توجه داشته باشید رشته ی مطلقگیم یک رشته ی کاملا مسخره ست و فکر نکنم برنامه نویسی حرفه ای رو یاد بگیرید(در حد یادگیری زبونهای پاسکال و سی فراتر نمیره و هیچوقت حرفه ای نمیشید مگر اینکه استعداد زیاد، در حد خیلی زیاد داشته باشید.)
2- برید به بریتانیا که پر از استدیوست و بهتون یک شغل خوب و یک حقوق بخور و نمیر میدن. اما فکر نکنم پیشرفت کنید. برای پیشرفت در بریتانیا باید خیلی کوشش کرد.
3- برید به آمریکا که بیشتر ناشر داره تا سازنده. به عنوان تستر استخدام میشید.
4- برید به کشورهای فرانسه زبان که تازه صنعت گیمشون پا گرفته(اگر یوبی سافت رو فاکتور بگیریم) و شاید اونجا فرجی شه.
5- بیخیال این رشته بشید و مهندسی نرم افزار رو بخونید تا به ایران هم موفق شید.

این پیشنهاد من بود... مطمئنم توی رشته ی گیم سازی هرجا که باشید 0 تا چیز هم یاد نمیگیرید.

پی.اس: حقوق یک مهندس نرم افزار بامهارت و با سابقه ی زیاد(نه در حدی که موهاش سفید باشه) به کانادا 8500 هزار $ در ماهه.
اگر در وضعیت حالیه ی ایران بتونید یک برنامه نویس موفق شید میتونید یک امپراطوری برای خودتون بزنید.

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
ببخشید محمد جون این مهندسی نرم افزار راجب برنامه نویسیه دیگه؟
176.gif

بعدا اینده شغلیش تو ایران چطوره ؟
169.gif

اخه من میخوام برم این رشته - اقوام میگن کامپیوتر فلان و بصار و دست توش زیاده.البته خودمم میدونم چرت میگن.میشه یک توضیح مفصل در مورد اینده شغلی این رشته بدی./

Mahdi.M

کاربر سایت
Dec 21, 2006
496
نام
مهدے
سلام ...،
من دانشجوی ترم 5 مهندسی نقشه برداری (ژئوماتیک) هستم، علاقه ی خیلی شدیدی به صنعت گیم و مخصوصا بخش بازی سازی اون دارم، متاسفانه به دلایلی نتونستم از اول تو رشته ای تحصیل کنم که مرتبط با علاقم باشه (خودتون که در جریان نظام آموزشی کشور هستین!) اما باز هم با این وجود به طور جدی پیگیر رشته ی مورد علاقه ی خودم هستم... هدفم از خوندن رشته ای که الان در حال تحصیل هستم، درآمد حاصل از اون هست که خوشبختانه از این لحاظ مشکلی نداره و می تونم 1 یا دوساله درآمد کافی رو برای حداقل 2 سال تحصیل در خارج از کشور رو تامین کنم... مشکل خدمت سربازی هم ندارم، حالا چندتا سوال دارم...
یکی اینکه بعد از اتمام تحصیلات و تامین هزینه ی لازم آیا اجازه ی خروج از کشور برای تحصیلات بهم خواهند داد؟
دوم اینکه برای تحصیل در... مثلا انگلستان آیا فقط هزینه ی تحصیلی براشون مهمه یا آزمون ورودی و یا اینکه محدودیت در پذیرش دانشجو هست، خلاصه بگم اینطوری می شه که اگه تنها هزینه ی لازم رو برای تحصیل داشته باشم دیگه مشکلی برای تحصیل در رشته ی مورد علاقم نیست؟ (البته به زبان انگلیسی مسلط هستم و تافل هم با نمره ی بالا دارم.)
سوم اینکه من حتما تا آخرین سطح تحصیلات تکمیلی رو می خوام ادامه بدم و چون علاقه ی زیادی هم دارم بدون شک مشکلی نخواهم داشت، فقط الان بعد از اتمام تحصیلات به نظرتون می تونم در یکی از کمپانی های بزرگ مشغول به کار شم؟ از لحاظ اقامت، هم برای تحصیل و هم موندن در خارج چه محدودیت هایی خواهم داشت (از لحاظ ایران و کشور خارجی)؟
شروع به تحصیل در این رشته رو چه گرایشی انتخاب کنم موفق تر می تونم بشم؟
آیا ورود با لیسانس ژئوماتیک به دانشگاه موردنظر می تونه مزایایی رو برام داشته باشه (نه از لحاظ مرتبط بودن با گیم، از لحاظ امکاناتی که شاید به یک ورودی با مدرک لیسانس در مقابل ورودی با مدرک دیپلم داده بشه)!
ممنون می شم راهنماییم کنین، هر چند در حد خیلی کوچک، به هر حال دیگه زمان زیادی رو تا پایان تحصیلاتم نمی بینم و واقعا دیگه هدفم رو مشخص کردم و به جز بازی سازی نمی تونم به شغل دیگه ای فکر کنم.(البته خدا رو شکر، اطلاعاتم در مورد صنعت گیم و رایانه در حد بالایی هست.)
ممنون.:love:

Mamad G.H.A

کاربر سایت
Sep 10, 2008
42
نام
محمد غضنفری
سلام
Mahdi.M
نمی دونم هنوز این بحث رو دنبال می کنی یا نه
ولی بهترین دانشگاه ساخت بازی که در انگلیس دیدم دانشگاه دربی واقع در شهر دربی انگلستان هست
در جنگ جهانی دوم اونجا یک بیمارستان بوده که مهندسان از اون بیمارستان یک دانشگاه تمام عیار ساخته اند.
که بسیار خوب و عالی کار می کنه البته اساتیدش زیاد معروف نیستند ولی کارش بد نیست
من طی ارتباطی که با این دانشگاه داشتم برخی اطلاعات را از آنها گرفته ام که اینجا به شما می گویم تا انشالله بری و برگردی و بازی سازی خوبی بشی و افتخاری برا ما ایرانی های بشی
دوره هاش چهار ساله 3 سال تحصیل 1 سال کارآموزی
برای شهریه و هزینه تحصیل هر سال باید 8200 یورو بدهی که که در سه سال 24600 یورو میشه و یه هزینه کم هم برای دوره کارآموری
همچنین برای هزینه زندگی هم 6000 یورو در سال باید خرج کنی که در چهار سال می شود 24000
و در کل تمام هزینه ها را که بخواهی حساب کنی باید 50000 یورو داشته باشی
همونطور که گفتم این اطاعات را خودم همینطوری نمی گویم و سایت خاصی هم به من نگفته اینها را مسئول این دانشگاه به من گفتآقای Nick Croftکه مسئول بخش بین الملل کشورهای آسیایی این دانشگاه می باشد.
در ضمن دانشگاه های خارج هیچ آزمون ورودی کنکور و... نمی گیرن ولی ازت تا دلت بخواد پروژه و نمونه کار و درس و... می خوان و اگر یه مقدار کم کاری کنی و درس نخونی سریع می ندازنت بیرون فکرم نکنم مدرکتو حساب کنن و دوباره باید واحداتو از سر بگذرونی چون اونا زیاد دانشگاه های ایران رو قبول ندارن البته شایدم قبول کنند باید باهاشون ارتباط برقرار کنی و بپرسی
شیوه درسیشونم خیلی خووبه از پایه پایه شروع می کنند و اگر چیزیم بلد نباشی بازم مشکلی نیست و برنامه نویسی و همه چیزو از پایه بهت یاد می دن
جالبه بدونی 3 چهار تا ایرانی هم اونجا دارن درس می خونن ولی ایشون به من گفت تعداد خانواده های ایرانی که در شهر derby انگلستان زندگی می کنند خیلی زیاده
ایشان می گفت 1300 دانشجو از 100 کشور مختلف دارن در این دانشگاه تحصیل می کنند و دو تا آزمایشگاه تخصصی با تمام امکانات برای آموزش بازی در اختیارتون قرار می ده و...
اینم آدرس سایتش
http://www.derby.ac.uk/gaming

آخرین ویرایش:

TY

کاربر سایت
Oct 3, 2007
166
نام
محمد
سلام دوستان
بنده در دانشكده تي مو كي كشور توكيو كه دانشكده اي آموزش از اره دور هست دانشجو رشته ساخت بازي هارايانه اي شاخه گيم پلي نويسي هستم اين دانشكده توسط چند نفربازيسازن بزرگ ‍ژاپني كه هيدوئوكوجيما يكيشون هست تاسيس شده ثبت نام كردم و برايم جزواتي ارسال مي كنندبه زبان اينگيليسي.وبنابه برنامه امتحانات مي روم به توكيو و در همان جا امتحان مي دهم. براي وارد شدن به اين دانشكده اگر ايراني باشي خيلي سخت قبول مي كنند ولي اگر كسي از اعضاي خانواده درجه يك شما در انجا زندگي مي كنه راحت تر هستيد مثل بنده و قبولت مي كنند البته با شهريه زياد تر از ديگر دانشجو ها اين دانشكده خصوصي بوده وبراي خود ان كشور به همين دليل در كشور هاي ديگر نمايندگي نداره هنوز كار طراحي سايت شركت تمام نشده كه برايتان لينك بگزارم اگه هم بگزارم فايده اي نداره چون به زبان ژاپني هست.و بايد مثل بنده ژاپني بلد باشين
اگر در كشور ژاپن اشنايي دارين من در خدمت هستم

R_o_chan

کاربر سایت
May 6, 2008
40
نام
Sepide Donne
گیم درآمدش تو ایران خیلی هم اتفاقا بالاس. چون نوپائه و هنوز کمن کسانی که تخصص این رشته رو داشته باشن و برا همین اونهایی که این وسط موفق بشن کارشون چندین برابر همین موفقیت تو کشورهای دیگه ای که شرکت بازی توشون ریخته, میگیره. نمونه اش همین بازیهای سطح پایینیه که الان شرکت های ایرانی دارن میسازن و با این حال کلی صدا میکنه. حالا اگه کسی بازی واقعا خوبی بسازه این جلوه در حدیه که کشورهای خارجی هم جشمششون بهش میفته به عنوان "یکی از تنها بازی های خوب ایران" و تورو آدمی واسه خودت حساب میکنن.

سلام
پدرتون کاملا درست تاکید میکنن.
اگر شما فارغ التحصیل که شدید یک راست با هواپیما برید ژاپن بفتید توی کفشهای میوموتو یا کوجیما، اونوقت یک بازیساز موفقید. اگر به یک دانشگاه معتبر تحصیل کنید، چند گزینه پیش روتونه:
1- برید ژاپن که با ایران دوسته، به عنوان مادلر استخدام شید. توجه داشته باشید رشته ی مطلقگیم یک رشته ی کاملا مسخره ست و فکر نکنم برنامه نویسی حرفه ای رو یاد بگیرید(در حد یادگیری زبونهای پاسکال و سی فراتر نمیره و هیچوقت حرفه ای نمیشید مگر اینکه استعداد زیاد، در حد خیلی زیاد داشته باشید.).

موندم چرا میاید چیزی رو که ازش اطلاع ندارید طوری راجع بهش صحبت می کنید جوری که انگار حقیقت محضه؟
من الان تو همین ژاپنی که شما میگید تو بهترین کالج تخصصی بازی تو دوره تخصصی 4ساله Game دارم تحصیل می کنم. برا اطلاع اسم این کالج HAL Tokyo هستش و اسپانسرهای این کالج. نینتندو - مایکروسافت و آی بی ام هستن. عکسشم اینجاس و تو مرکز توکیو قرار داره:

اصلا راه آسونی هم نبود, مایه دارم نبودم؛ اما واسه هدفم سه سال زحمت کشیدم و واسه من یکی جالب نیست ببینم کسی واسه پیدا کردن دانشگاه آیندش خودش دنبالش نمیره اول.
ولی اگه در اون رابطه سوالی داشتید در خدمتم.

انی وی اینا رو گفتم که به جواب شما برسم. اولا اینجا رشته بازی فقط تو کالج های تخصصی هست [به جز یه دانشگاه (Tokyo Polytechnic Uni)] و برای همین تو این کالجهای تخصصی از اونجا که مثل سایر دانشگاها درسای اضافه و وقت تلف کن نداره تمامه تمرکز شما روی تخصصتونه. یعنی کل چهارسال چیزی رو میخونید که مربوط به تخصصتون باشه. برای همین برنامه نویسی بازی اگه باشه, در حدی یاد میگیرید که تمام زبان های برنامه نویسی ای که با بازی کار میشه رو میجووید!! و همینطور تمام چیزهایی که به شما برای ساخت بازی کمک میکنه. مثلا کسی که تخصصش برنامه نویسیه بازیه,‌ باز باید گرافیک بازی و تولید و ایده پردازی رو هم بخونه, تا توی تیم حالیش باشه که دقیقا چی به چیه.
این از این.

بنده در دانشكده تي مو كي كشور توكيو كه دانشكده اي آموزش از اره دور هست دانشجو رشته ساخت بازي هارايانه اي شاخه گيم پلي نويسي هستم اين دانشكده توسط چند نفربازيسازن بزرگ ‍ژاپني كه هيدوئوكوجيما يكيشون هست تاسيس شده ثبت نام كردم و برايم جزواتي ارسال مي كنندبه زبان اينگيليسي.وبنابه برنامه امتحانات مي روم به توكيو و در همان جا امتحان مي دهم. براي وارد شدن به اين دانشكده اگر ايراني باشي خيلي سخت قبول مي كنند ولي اگر كسي از اعضاي خانواده درجه يك شما در انجا زندگي مي كنه راحت تر هستيد مثل بنده و قبولت مي كنند البته با شهريه زياد تر از ديگر دانشجو ها اين دانشكده خصوصي بوده وبراي خود ان كشور به همين دليل در كشور هاي ديگر نمايندگي نداره هنوز كار طراحي سايت شركت تمام نشده كه برايتان لينك بگزارم اگه هم بگزارم فايده اي نداره چون به زبان ژاپني هست.و بايد مثل بنده ژاپني بلد باشين

ببخشید میشه لطفا یه کم بیشتر توضیح بدید!!؟!؟! من رکورد تمام دانشگاه ها و کالج ها و مدارس خصوصی ژاپن حدااقل در زمینه هنر و مخصوصا مربوط به بازی دارم و همچین چیزی رو پیدا نکردم.
متن شما اصلا باورپذیر نیست به چند دلیل:

1. زبان ژاپني که اصلا حرف "تی" نداره و "چی" داره. چه برسه به اینکه اسم دانشگاه واقعا این باشه. من هم جستجو کردم ببینم چی هست ولی نتیجه ای نبود.

2. اگه این دانشگاه به قول شما آموزش از راه دور هست, این گفته شما که "کار طراحی سایت هنوز تموم نشده" مثل یه جک بامزه می مونه. چون دانشگاه های آنلاین تمام وجودشون به همین سایتشون بستگی داره!

3. تا جایی که من آقای کوجیما رو می شناسم (و باید بهتون بگم که من شخصا از نزدیک میشناسمشون) ایشون تو کار تاسیس هیچ موسسه تحصیلی و یا دانشکده ای دخالت نداشته.

4. تو ژاپن هیچ دانشکده ای که رشته مربوط به گیم رو داشته باشه به زبان انگلیسی نه تنها جزوه نمیده بلکه هیچ احدی هم توش انگلیسی صحبت نمیکنه. حتی "اگر" هم به گفته شما داره براتون جزوه انگلیسی ارائه میده, باید در حدی باشه که لاقل یه اطلاعات خشک و خالی از خودش به انگلیسی ارائه بده! (گرچه من به ژاپني هم با این اسم اطلاعاتی پیدا نکردم!)

خوشحال میشم اطلاعات بیشتری بدونم چون واقعا کنجکاوم که این دانشکده ای که از زیر جستجوهای من در رفته چیه!

آخرین ویرایش:

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
موندم چرا میاید چیزی رو که ازش اطلاع ندارید طوری راجع بهش صحبت می کنید جوری که انگار حقیقت محضه؟
من خودم نفهمیدم که اونجا چی گفتم چون مال چندماه پیشه اما مسلما برداشت شما ناصحیحه چون اصلا حرفی که من زدم اظهار نظر نیست که منبع بخواد. بدیها گفتم اگر رشته ی مطلق بازی سازی برید باید همسطح بازی سازهای بزرگ باشید تا موفق شید. نکنه این حرف منبع میخواد؟

ببخشید میشه لطفا یه کم بیشتر توضیح بدید!!؟!؟! من رکورد تمام دانشگاه ها و کالج ها و مدارس خصوصی ژاپن حدااقل در زمینه هنر و مخصوصا مربوط به بازی دارم و همچین چیزی رو پیدا نکردم.
این انجمن اصلا پایه ای نداره. هرکی هرچی میخواد میگه و میره. ویکی پدیا که آسونترین منبعه هم نصف ملت نمیشناسنش. میتونید به تاپیک انجمن بغل دستی برید تا ببینید میشه یک عده رو به راحتی علاف کرد.
یک سایت به اسم Persian-Designers بود که تعطیل شد. کلا وضعیت بازی سازی توی ایران اسف باره. یکی نیست مکانیسم Ragdoll رو براتون به زبون فارسی توضیح بده.

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
سلام دوستان
تی مو کی دیگه چجور کلمه ایه؟
اینم که گفتید تو دانشکده ای هستید که کوجیما تاسیس کرده دیگه کاملا" کذب محض بود!کوجیما کجا دانشکده تاسیس کرده؟؟!!:-"
اي بابا.چراحالا دارين موضع گيري ميكنين.يه بنده خدايي اومد پرسد اينجور كلاس ها هستن كه اكثرا جواب نه دادن.حالا چند نفر ميان ميگن توي ژاپن و امريكا هست كه اكثرا ميدونيم هست اما اين بنده خدا منظورش توي ايران بود.
حالا لطفا يه كاري نكنين تاپيك قفل شه
دوست عزیز اینجا محلی نیست که هر کس بیاد یه خالی بندی کنه و بره!!خودتون قضاوت کنید:
ایشون اومدن می گن تو کشور توکیو(!!!)تو دانشکده تی مو کی که هیدئو کوجیما ساخته تحصیل می کنند و جزوه ها رو براشون می فرستند ایران و ایشون هم هر دو سه ماه یه بار می رن توکیو امتحان می دن!!و از همه مهمتر هنوز طراحی سایت دانشگاه به اصطلاح مجازیشون تا بحال تموم نشده!!
شما خودتون یکم فکر کنید ببینید غیر از اسم دانشگاه که کمتر کسی می دونه اشتباس کدوم یک از گفته های ایشون با عقل سلیم جور در میاد؟
پ.ن:من که نخواستم اینجا قفل شه!فقط خواستم از این ببعد کسی نیاد از اینجور داستانها تعریف کنه و بار علمی این تاپیک رو بیاره پایین!

آخرین ویرایش:

sam_fisher_agent47

کاربر سایت
Jun 4, 2007
131
اي بابا.چراحالا دارين موضع گيري ميكنين.يه بنده خدايي اومد پرسد اينجور كلاس ها هستن كه اكثرا جواب نه دادن.حالا چند نفر ميان ميگن توي ژاپن و امريكا هست كه اكثرا ميدونيم هست اما اين بنده خدا منظورش توي ايران بود.
حالا لطفا يه كاري نكنين تاپيك قفل شه

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,987
نام
احمد
سلام دوستان

من کاری ندارم که این دوستمون راست گفته یا دروغ اما این دو مورد اشکال داره حالا اولی شاید اشتباه شده باشه اما دومی ....;)

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
2,986
نام
Milad
بنده میخوام برم استرالیا و آدم پولداری نیستم فوقش با 5 هزار دلار استرالیا برم اونجا اما میخوام بازی سازی بخونیم اما تعریف نباشه(دلیل نداره)من فکرم خیلی بازه و کلا ایدست!!!!طوری که واسه خودم حتی تا الان 2 تا پروژه تو یه دفتر از داستان تا شخصیت پردازی و گیم پلی رو طراحی کردم میخواستم برم استرالیا اما اول زبانم رو باید تا سال آینده تکمیل کنم دوم نمیدونم کجا برم چون برنامه نویس نمیخوام بشم بیشتر Director بودن یا Game Des دوست دارم فکر کنم فهمیدید منظورم چیه.به نظر شما چه رشته ای بخونم
(اگه اشکال نداره تحقیق بکنید تو استرالیا یا اگه نمیتونید رشته ای رو بگید من خودم تحقیق میکنم)
مرسی:blushing:

arashdj71

کاربر سایت
Sep 29, 2006
76
سلام!
من آرش هستم 17 ساله از شیراز..(ببخشید اینجارو با برنامه عمو ****گ اشتباه گرفتم:cheesygri)
خوب بریم سر اصل مطلب من یکی از مدیران سایت طراحان پارسی هستم که از حدودا دوم راهنمایی با این سایت آشنا شدم و 4 ساله دارم فعالیت میکنم فکر میکنم از نظر علاقه مند شدن به ساخت بازی خیلی زود شروع کردم. :eek: مسعله اینه که من کاملا مسیر زندگیم رو انتخاب کردم میخوام ببینم چقدر امکان داره که به این هدفم برسم.؟ من الان توی رشته ی ریاضی تحصیل میکنم فعلا هدفم ورود به دانشگاه دولتی در مقطع کارشناسی رشته نرم افزاره (نزدیکترین موضوع به علاقه ی من یعنی برنامه نویسی گیم).
دایی من توی لوس آنجلسه من که باهاش صحبت کردم گفت که اگه بخوان برام green card بگیرن حدودا 15 سال طول میکشه و تنها راهه ورود به آمریکا گرفتن ویزای تحصیله حالا هدف من اینه که 4 سال مدرک لیسانس نرم افزار رو توی ایران بگیرم(هم زمان با خوندن زبان تافل رو هم بگیرم) و بعد برای ادامه تحصیل در شاخه برنامه نویسی گیم برم آمریکا یا با کلک برای هر رشته ی دیگه ای ویزای تحصیل بگیرم پام که به اونور باز شد برم هرچی که دوست دارم بخونم(البته داییم هم ساپورت مالیم میکنه).بنظر شما توی این راه موفق میشم؟....لازم به ذکره علاقه ی بسیار بسیار شدیدی به برنامه نویسی دارم....از جناب R_o_chan هم خواهش میکنم بیشتر راجع به رفتنشون به ژاپن توضیح بدن...مثلا دبیرستان چه رشته ای خوندین؟ چطوری پاتون به ژاپن باز و شد و خرجتون چقدر شد؟ ورود به دانشگاهی که درش هستین چقدر مشکلات داشت؟ البته لازم به ذکره که من دیگه نمیتونم زبان ژاپنی یاد بگیرم(که عملا غیر توی ژاپن به هیچ دردی نمیخوره) و بیام ژاپن من فقط میخوام اطلاعات کسب کنم با تشکر از لطف همه.
آرش.

koushaninja

کاربر سایت
Jul 22, 2009
8
سلام
دیدم اینجا همه برای پیدا کردن دانشگاه یا آموزشگاهی برای همه رشته های(Game programing , Game designو ... ) ساخت بازی در خارج از کشور مشکل دارن گفتم این سایتو معرفی کنم شاید به دردشون بخوره و کمکی به اونا و به صنعت بازی سازی کشور کرده باشم

اینم لینک:

http://www.gamecareerguide.com/schools/#top

البته در قسمت منوی سایت یه گزینه هست به نام مشاوره دیجیتالی که تصویرشو پایین میبینید

این قسمت حتما کمکتون میکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر