تحصيل در زمينه ي بازي در خارج

PeaCe

کاربر سایت
Jul 7, 2006
207
نام
حسین حسینیان
در ضمن توی بلاگ Cliffy B هم یه سری راه برای ورود به این صنعت گفته که خیلی جالبه
حواست باشه که تحصیل تنها راه ورود به این صنعت نیست
این لینک بلاگش هست http://www.cliffyb.com/rants/how-to-get-hired.shtml
اینم لینک اون مطلب که گفتم http://www.cliffyb.com/rants/how-to-get-hired.shtml
امیدوارم که راه خودتو بتونی پیدا کنی ;)
اگه سوالی داشتی بپرس بلکم بتونم جواب بدم
GL

ادرس بلاگ رو الان متوجه شدم که اشتباهه ... دیگه نمیشد edit کنم پستم رو. sry
http://www.cliffyb.com

TAKAVAR

کاربر سایت
Aug 24, 2007
4
راستی یادم رفت بگم که برای مهندسی نرم افزار کجا خوب است.
یکی از دانشگاهان معتبر در این زمینه دانشگاه Waterloo هست :
http://www.uwaterloo.ca/
این دانشگاه رشته مهندسی نرم افزارش یکی از بهترین در آمریکای شمالی
یادتون باشه که چیزی به نام رشته در مورد ساخت بازی های کامپیوتری نیست. اینا کلک تبلیغاتی اند و اکثر فارغ تحصیل ها میرن بازی های فلش و موبایل و از اینجور ات و آشغال ها می سازند.
برای بازی سازی یا هنرمند باش، یا مهندس

WILDCAT

کاربر سایت
Jun 5, 2007
1,572
نام
Noctis LuciS Caelum
شما باید یک رشته مشخص را انتخاب کنید . اینجا دیپلم خودتو بگیر . دانشگاه هم نرفتی نرفتی بعد باید بری دنبال اینکه کجا براحتی میتونی بری و ویزا بگیری و در دانشگاه آنجا ثبت نام میکنی مدرکی بنام بازیسازی وجود نداره باید یکی از زیرشاخه ها رو انتخاب کنی . برنامه نویسی یا همون نرم افزار - گرافیک - انیمیشن - ووووو از همون اول باید اونجا شروع کنی این نیست که تو بگی حتما باید اینجا مدرک بگیرم و برم . ادامه دارد بر میگردم

PeaCe

کاربر سایت
Jul 7, 2006
207
نام
حسین حسینیان
من فکر می کنم مدرک به عنوان بازی کامپیوتری هم وجود داره ، زیاد هم وجود داره :biggrin1:
تو اون لینکی که صفحه قبل دادم لیست کاملش هست اگه خواستین بگید به عنوان نمونه چند تا لینک مستقیم هم بگذارم . :love:

WILDCAT

کاربر سایت
Jun 5, 2007
1,572
نام
Noctis LuciS Caelum
دوست عزیز من با یکی از دوستام در خارج از ایران صحبت کردم که الان تو یوبی کار میکنه گفت باید اگه بخوای شاخ بشی باید زیر شاخه انتخاب کنی . یکی از دوستانم اینجا گفت برین تو اونجاها بازیهای بیخود یا موبایل یاد میدن . مثلا دوست من اول نرم افزار خونده و دوره های سخت افزار و انیمیشن دیده . اینجا براحتی نمیتونی مدرک بگیری باید حتما از ایران خارج بشی .

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
یادتون باشه که چیزی به نام رشته در مورد ساخت بازی های کامپیوتری نیست. اینا کلک تبلیغاتی اند و اکثر فارغ تحصیل ها میرن بازی های فلش و موبایل و از اینجور ات و آشغال ها می سازند.

درسته ولی فقط توی کشور ما صدق میکنه اون طرف به این مسئله اهمیت بیشتری داده میشه

باید حتما از ایران خارج بشی
تنها راه بازیساز شدن همینه

مدرک به عنوان بازی کامپیوتری هم وجود داره
وجود داره ولی باید زیر شاخه انتخاب کنی که معمولا به دو زیرشاخه گرافیک و برنامه نویسی تقسیم میشه

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا

Reza Modanloo

کاربر سایت
Mar 25, 2007
1,231
نام
Reza
نه اون لينکی که اولا يکی گزاشته بود توش تو همه جای دنيا دانشگاهارو نشون داده بود ..
P.S: آخ که اسمشو آوردی , Hollyyy Shitt , چهار ستون بدنم به لرزه در اومد ، من تو CA که بودم (Toronto) بودم ، البته خودش نه تو
Richmond Hill بودم يعنی هميشه هواش يکی بود ، گند ، منم آدم سرمايی افتضاحی هستم ديگه هميشه ما ..
البته باز جای شکری برای ما بود چون North نبوديم که ، Alberta با Calgary , Quebec زندگی نميتونی بکنی توش اصلاً
باز اينجا هم نسبت به بعضی جاهای ديگه مثل New Brunswik که 5 ، 6 ساعت با Richmond Hill فاصله داشت و که عموم اونجا بود
و نزديک Boston امريکا بود گرمتر محسوب ميشه تو تابستوناش فقط تابستونا هوا خنک ميشد !! ما روز گرم درکل نميديدم
الانا همين روزا هم اونجا مطمئنم هوا يخه و در حال بارش برف
(تقريباً از 2 ماه ديگه اونجا زمين 1 متر 1 متر برفه تا 3 ماه مونده به تابستون که ديگه کم کم آفتابی ميشه يه خورده و برفا آب ميشه)
.. لعنت بر .. خدارو شکر که زندمو زنده از اونجا خارج شدم حالا اونم با چه سختی ..!
رحمت و درود خدا بر کشور های اسکانديناوی! دلم پره حسابی و اساسی (چه Post Script ــه off ــو طولانی!:biggrin1:)

آخه دانشگاهش رو شما رو ببین .. تو کانادا .. قرار نیست بریم از سرما بمیریم :biggrin1:

آخرین ویرایش:

MetalGearSolid4

کاربر سایت
May 11, 2008
266
نام
بهاره
با این که تاریخ آخرین پست داده شده مال خیلی وقت پیشه ولی میخواستم بدونم واسه تحصیل تو این زمینه هیچ دانشگاه مجازی ای نیست ؟
از همین جا تو ایران با دانشگاه مجازی بازی سازی رو یاد بگیریم با مدرک ؟؟؟؟
خیلی هم معذرت میخوام که تاپیک قدیمی رو آپ کردمش

legend_boy

کاربر سایت
Jun 13, 2008
5
با این که تاریخ آخرین پست داده شده مال خیلی وقت پیشه ولی میخواستم بدونم واسه تحصیل تو این زمینه هیچ دانشگاه مجازی ای نیست ؟
از همین جا تو ایران با دانشگاه مجازی بازی سازی رو یاد بگیریم با مدرک ؟؟؟؟
خیلی هم معذرت میخوام که تاپیک قدیمی رو آپ کردمش
نه متاسفانه تور ایران همچنین دانشگاهی نیست . اما خب میتونید در رشته نرم افزار تحصیل کنید که بخش کوچکی از اون به بازیسازی هم ربط داره . ولی در کل به نظر من برای بازیساز شدن از کشور خارج نشید بهتره ! چون کسی که بخواد بازیساز بشه اگر واقعا اراده کنه همین جا هم میتونه بشه !!!

MGS_LIFEROAD

کاربر سایت
Jul 31, 2008
46
من استانه ی رفتن به مالزی برای تحصیل در این رشته game development

یعنی کسی هیچ اطلاعاتی در اختیارم نمیتواند بگذارد

رشته game development رشته جدیدی هست که در حال حاضر من فقط از موجودیت ان فقط در مالزی وانگلستان خبر دارم ؟؟؟

کمکم کنید برای اطلاعات بیشتر از این رشته

کمکم کنید تا دنیا مرا بفهمد (iran(

WILDCAT

کاربر سایت
Jun 5, 2007
1,572
نام
Noctis LuciS Caelum
ببینید به عنوان یک بزرگتر دوستتون یا برادر هر طور راحترین فرض کنید :
بهترش اینه که شما همینجا یک رشته را انتخاب و ادامه تحصیل دهید . از همینجا هم میتونین به اونها کمک کنید کلا فکر خارج رفتن را از سرتون بیرون کنید . فقط باید ببینید به چه شاخه ای از این کار علاقه دارین تا بعد بتوانید راحت وارد کار شوید .

MGS_LIFEROAD

کاربر سایت
Jul 31, 2008
46
دوست عزیز
برای مثال face animationیا از این دسته در ایران وجود دارد حتی زیر شاخه از انیمیشن در ایران وجود دارد ؟:confused: من راستشو بخوای : بستگانم در امریکا حظور دارند و می خواستم به http://guildhall.smu.edu/
برم در سیاتل و منظورم این بوده ولی طبق حوادثی سرم کج شد دارم از اوا سپهر مقدمات رفتن به دانشگاه ucti مالزی روجور میکنم در کل منظورم این بود وبیشتر به انیمیشن در بازی ها علاقه دارم ولی در programing به نظرم جای بهتر برای بروز خلاقیت ]
و دوست دارم نظرت رو هم بدونم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر