معرفی و گفتگو درباره بازیهای قدیمی (Retro) (پست اول تاپیک حتما خوانده شود)

محبوب ترین کنسول خانگی کلاسیک

• Atari 2600

• NES

• Sega Genesis

• Super Nintendo

• Sega Saturn

• Playstation 1

• Nintendo 64

• Dreamcast

• Playstation 2

• Gamecube

• XBOX

Results are only viewable after voting.

kavehd2

کاربر سایت
Feb 10, 2014
10
نام
کاوه
این تاپیکو دیدم تازه یادم داره میاد چه بازیهایی کردم که اصلا یادم نبود تصویرشونم یادم رفته بود در این حد. چه برسه اسم ....:bighug::x
اولین بازیهیم که بازی کردم فکر کنم doom بوده البته با pc یادش بخیر :d

• Like
Reactions: Sega_genesis

m1647

کاربر سایت
Mar 7, 2011
529
نام
Mehrdad
سلام دوستان یک سوال در مورد یک بازی ps1 داشتم گفتم شاید کسی این بازی رو بشناسه اطلاعاتی که دارم از این قراره بازی چهار حلقه cd بود سه تا شخصیت داشت که در هر مرحله بستگی داشت با یکیشون میرفتی شخصیت ها شامل یک زن و دو مرد بودند که دو شخصیت مرد در طول بازی یادمه به طرز وحشتناکی میمردند ولی زن زنده میموند تا اخر بازی اگر اشتباهم نکنم توی بازی سیستم کاورگیری هم وجود داشت ولی باز هم میگم مطمعن نیستم در نهایت سبک بازی سوم شخص بود و بهترین بازی بود که من بر روی ps1 بازی کردم اگر کسی بتونه اسم این بازی رو به من بگه لطف بسیار بزرگی در حقم کرده.

• Like

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,819
سلام دوستان یک سوال در مورد یک بازی ps1 داشتم گفتم شاید کسی این بازی رو بشناسه اطلاعاتی که دارم از این قراره بازی چهار حلقه cd بود سه تا شخصیت داشت که در هر مرحله بستگی داشت با یکیشون میرفتی شخصیت ها شامل یک زن و دو مرد بودند که دو شخصیت مرد در طول بازی یادمه به طرز وحشتناکی میمردند ولی زن زنده میموند تا اخر بازی اگر اشتباهم نکنم توی بازی سیستم کاورگیری هم وجود داشت ولی باز هم میگم مطمعن نیستم در نهایت سبک بازی سوم شخص بود و بهترین بازی بود که من بر روی ps1 بازی کردم اگر کسی بتونه اسم این بازی رو به من بگه لطف بسیار بزرگی در حقم کرده.

Fear Effect

• Like
Reactions: PEDRAMGOLCHIN

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,819
اقا دمت گرم فقط لایک کافی نبود بازم ممنون
;)
دو شماره هم داره که شماره 2 داستانش قبل شماره 1 اتفاق میافته ، بازیش معرکس ، حالشو ببر :bighug:

Fear_Effect.jpg

Fear%20Effect%202%20-%20Retro%20Helix%20[Disc1of4]%20[U]%20[SLUS-01266]-front.jpg

• Like
Reactions: m1647

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
عجب تاپیکی یاد قدیما افتادم:d
قبلا یه سگا داشتم کلی باهاش بازی میکردم یکی از این بازیا Rambo 3 بود
سال ساختش ۱۹۸۸ و توسط خود سگا منتشر شده بود
7nik74y08xh1xkimntpp.png

• Like

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
Art Of Fighting

درود به همه دوستان. خب بلاخره بعد از مدتها برگشتم و امیدوارم بتونم این تاپیک رو حالا حالا به روز نگه دارم.

بازی را که امروز برایتان انتخاب کردم یکی از بهترین بازیهای مبارزه‌ای است که تجربه کردم.

داستان بازی خیلی ساده و البته مورد پسند هست. گروهی تبهکار دختری به نام یوری را می‌دزدند. برادر این دختر که اسمش ریو هست به همراه دوستش رابرت به سراغ تبهکاران می‌روند تا یوری را نجات دهند و ...

گیم‌پلی بازی خیلی جذاب و عالی کار شده است و بعضی مبارزه‌ها خیلی سخت هست. یکی از مهمترین ویژگی‌های گیم‌پلی این بازی نوار وضعیت Spirit در بازی بود که با انجام حرکات ویژه هر کاراکتر کاهش پیدا می‌کرد و بعد از مدتی شارژ می‌شد که در زمان خودش نوآوری بود و امروز هم در بازی‌های مدرن استفاده می‌شود. هرچند بخش داستانی بازی خیلی کوتاه است ولی بخش دونفره بازی اونقدر جذاب هست که برای مدتی سرگرمتان کند

آخرین ویرایش:

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
[MENTION=89254]ehsanservat[/MENTION]
ممنون عزیز. کار خودت عالی و بیست هست :x

راستی درباره اون موضوع که اونروز با هم صحبت کردیم دوباره تحقیق کردم و به نظر من هم کنسولهای نسل 6 رو هم دیگه میشه به عنوان رترو در نظر گرفت البته با ارفاق برای همین پست اول رو آپدیت کردم

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
@ehsanservat
ممنون عزیز. کار خودت عالی و بیست هست :x

راستی درباره اون موضوع که اونروز با هم صحبت کردیم دوباره تحقیق کردم و به نظر من هم کنسولهای نسل 6 رو هم دیگه میشه به عنوان رترو در نظر گرفت البته با ارفاق برای همین پست اول رو آپدیت کردم

لطف داری نریمان جان

الان سایت ها ریترو خارجی ببینی gameboy advance . gamecube و xbox orginal رو ریترو حساب میکنن و تو آرشیو ها ریترو قرار دادن اما قضیه ps2 فرق میکنه چون از نسل شیش تا اول نسل هفت تولید و حمایت شد جزو ریترو حساب نمیشه تا حدودی

شاید بخاطر زمان کم تولید اون یکی کنسول هاست چون مثلا gameboy advance سال 2001 اومد بعد ds سال 2004 اومد حمایت gameboy advance تا 2009 ادامه داشت اما تولیدش 2005 آخرین سریش بود

یا ایکس باکس اوریج سال 2002 اومد در اصل بعد ایکس باکس 360 خودت میدونی که کی اومد

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
لطف داری نریمان جان

الان سایت ها ریترو خارجی ببینی gameboy advance . gamecube و xbox orginal رو ریترو حساب میکنن و تو آرشیو ها ریترو قرار دادن اما قضیه ps2 فرق میکنه چون از نسل شیش تا اول نسل هفت تولید و حمایت شد جزو ریترو حساب نمیشه تا حدودی

شاید بخاطر زمان کم تولید اون یکی کنسول هاست چون مثلا gameboy advance سال 2001 اومد بعد ds سال 2004 اومد حمایت gameboy advance تا 2009 ادامه داشت اما تولیدش 2005 آخرین سریش بود

یا ایکس باکس اوریج سال 2002 اومد در اصل بعد ایکس باکس 360 خودت میدونی که کی اومد

البته یه جورایی با ارفاق میشه PS2 رو هم رترو حساب کرد چون رسما از 2013 دیگه تولیدش متوقف شده

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
البته یه جورایی با ارفاق میشه PS2 رو هم رترو حساب کرد چون رسما از 2013 دیگه تولیدش متوقف شده

خوب 2013 خودش میشه اول نسل هشت :d 3ds سال 2011 لانچ شد wii u سال 2012 لانچ شد :d

یعنی ps2 از 2000 تا 2013 تولید شده یعنی 3 نسل :d

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
خوب 2013 خودش میشه اول نسل هشت :d 3ds سال 2011 لانچ شد wii u سال 2012 لانچ شد :d

یعنی ps2 از 2000 تا 2013 تولید شده یعنی 3 نسل :d

حرفت درست ولی باید به یه تعریفس پایبند باشیم. طبق تعرف توی مراجع رترو کنسولی که دیگه تولید نشه رترو حساب میشه. البته به نظ منم نسل 6 زیاد رترو نیست ولی به هر حال توی تعریف جا میگیری.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر