معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

Kent

کاربر سایت
Sep 6, 2007
573
منظورم از قیمت بالا بخاطر این بود که عملا میشه با 100 دلار یا یکم بیشتر این رو درست
کرد اینی که شما دارید میبیند درسته فن + رادیاتور+ پمپ هستش داخل کیس کنسول
به اضافه اون واتربلاک ها یه قسمتی هم سر راه لوله ها هست که دما رو اندازه میگیره
که اینجا روی این قسمت نمایش داده شده " 23 درجه" (تو سایتش برید میتنوید قیمتهای
هر قسمتش رو ببینید)
اون واتربلاکها برای خود ِ همین کنسول دونه 23 دلار هست و مایع خنک کننده که تو همین
سایت هر 700 سی سیش فکر کنم 10 دلار بود
پیچ و مهره مخصوصش هم تو سایتش هست 8 دلار
کلا الان نیگا کردم منهای رادیاتور و پمپش همه اینا تقریبا 90 دلار ناقابل میشه

حالا اینی که این بیرون هست رو خودتون هم میتونید درست کنید
یه دونه پمپ آب برای آکواریوم
یدونه رادیاتور کوچیک یدونه منبع آب کوچولو که هرچی میتونه باشه و یدونه فن قوی که اینجا
میشه اینها رو پیدا کرد و سرهشون کرد درست کردشون

البته الان سایتش رو نیگا میکردم پمپ با منبع 30 دلار بود رادیاتور و فن هم 20 دلار
لوله هاش هم دونه ای 2 دلار

با 150 دلار میشه سرهمش کرد حالا شایدم یکم بالا در بیاد ولی خوب چیز ِ خوبیه در ضمن این بشرطی هست که
از این مارک خریداری بشه مطمئنا مارکهایی با قیمت پایین تر هم هستن ولی خوب اگه بتونه مشکل رو حل کنه
به نظر به صرفه میاد
بنده الان منتظرم که اون بنده خدا اونور تهیه کنه اینا رو انشالله اگر باد موافق بیاد و اینها بتونم ماکسیمم تو 2 ماه آینده
یه عکس خوشگل براتون بندازم

آخرین ویرایش:

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
سلام آقا در این باز کردن کنسول اون چیزی که باید با در جعبه سیدی بسازیم چه جوری هست جایگزینش چی هست راستی این گیره هاش بالا کنسول کجاش هست

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
منظورم از قیمت بالا بخاطر این بود که عملا میشه با 100 دلار یا یکم بیشتر این رو درست
کرد اینی که شما دارید میبیند درسته فن + رادیاتور+ پمپ هستش داخل کیس کنسول
به اضافه اون واتربلاک ها یه قسمتی هم سر راه لوله ها هست که دما رو اندازه میگیره
که اینجا روی این قسمت نمایش داده شده " 23 درجه" (تو سایتش برید میتنوید قیمتهای
هر قسمتش رو ببینید)
اون واتربلاکها برای خود ِ همین کنسول دونه 23 دلار هست و مایع خنک کننده که تو همین
سایت هر 700 سی سیش فکر کنم 10 دلار بود
پیچ و مهره مخصوصش هم تو سایتش هست 8 دلار
کلا الان نیگا کردم منهای رادیاتور و پمپش همه اینا تقریبا 90 دلار ناقابل میشه

حالا اینی که این بیرون هست رو خودتون هم میتونید درست کنید
یه دونه پمپ آب برای آکواریوم
یدونه رادیاتور کوچیک یدونه منبع آب کوچولو که هرچی میتونه باشه و یدونه فن قوی که اینجا
میشه اینها رو پیدا کرد و سرهشون کرد درست کردشون

البته الان سایتش رو نیگا میکردم پمپ با منبع 30 دلار بود رادیاتور و فن هم 20 دلار
لوله هاش هم دونه ای 2 دلار

با 150 دلار میشه سرهمش کرد حالا شایدم یکم بالا در بیاد ولی خوب چیز ِ خوبیه در ضمن این بشرطی هست که
از این مارک خریداری بشه مطمئنا مارکهایی با قیمت پایین تر هم هستن ولی خوب اگه بتونه مشکل رو حل کنه
به نظر به صرفه میاد
بنده الان منتظرم که اون بنده خدا اونور تهیه کنه اینا رو انشالله اگر باد موافق بیاد و اینها بتونم ماکسیمم تو 2 ماه آینده
یه عکس خوشگل براتون بندازم

درسته خودمم درصدد درست کردنشم ولی اگه نشد میدم واسم از اونور آب بفرستن . در مورد مارک این کولرها باید بگم مارکهای معتبری مثل zalman کارائی و دوام بیشتری دارند . ولی درست کردنش هم یه خورده ریسکه البته نه درست کردن بلکه امتحان کردنش چون روی 360 بذاریش کافیه 2 یا 3 دقیقه از کار بیفته اونوقته که چیپ و میپ بره رو هوا برای همین هم میگم اگه پکشو کامل بخری مطمئن تره.

سلام آقا در این باز کردن کنسول اون چیزی که باید با در جعبه سیدی بسازیم چه جوری هست جایگزینش چی هست راستی این گیره هاش بالا کنسول کجاش هست

منم نتونستم با اون وسیله بازش کنم . پیچ گوشتی ساعتی کوچیکترینشو داخل خارها کردم راحت باز شد البته هر کدوم که باز بشه باید یخ خورده کنسولو بکشی تا دوباره بسته نشه یا اینکه یه چیزی مثلا چوب کبریت بذاری لاش تا بسته نشه . بهر حال با هر وسیله باریک و محمکمی میشه بازش کرد ولی ممکنه یه خورده جاش بمونه (که مهم هم نیست خب بمونه) ولی با اون پک سیدی آسیب نمیبینه.گیره بالاش منظورت کدوماست ؟ اگه اونایی که زیر سوراخهای بالاییی بدنه کنسوله توی عکس مشخصه چطور بازش کنی . اگه به عکسها دقیقا توجه کنی و یه خورده هم باش ور بری راحت باز میشه ، اصلان هم نترس چیزیش نمیشه منم بار اول همینطور بودم ولی الان سه سوت بازش میکنم.

آخرین ویرایش:

gamekhor2007

کاربر سایت
Jan 3, 2007
1,643
نام
رضا

من با یه دونه cd خراب وسیله رو درست کردم و راحت هم باهاش خار هارو باز کردم.بعد از اینکه وسیله رو گذاشتی تو سوراخ خارها و فشار دادی داخل یزره به بالا فشار بده(در حالتی که کنسول افقی).با وسیله دیگه ای هم این کار رو نکن که ممکنه خار ها بشکنه.در ضمن زیاد هم به خار ها فشار نده

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
سلام ممنون یعنی این چیزی که میگید را نمیشه با مثلا ظرف این ماست ها درست کرد :)منظورم اینه که حتما باید چیز انعطاف پذیری باشه تا بعد خمش کنید یا همین طور باید صاف بر داخل سوراخ هاش تا گیره ول کنه راستی این پیچاش نیاز به پیچ گوشتی ستاره ای داره خوب من یک پک کاملش را داشتم ولی هیچ کدومش به پیچای دسته نخورد آیا مال خود دستگاه هم اندازه مال دستس

gamekhor2007

کاربر سایت
Jan 3, 2007
1,643
نام
رضا
سلام ممنون یعنی این چیزی که میگید را نمیشه با مثلا ظرف این ماست ها درست کرد :)منظورم اینه که حتما باید چیز انعطاف پذیری باشه تا بعد خمش کنید یا همین طور باید صاف بر داخل سوراخ هاش تا گیره ول کنه راستی این پیچاش نیاز به پیچ گوشتی ستاره ای داره خوب من یک پک کاملش را داشتم ولی هیچ کدومش به پیچای دسته نخورد آیا مال خود دستگاه هم اندازه مال دستس

نه اگر انعطاف پذیر باشه که باز نمیکنه.با ظرف ماست هم اگر بره تو جای خار ها میشه.وقتی زدی داخل سوراخ یزره فشار بده داخل و دستگاه رو با دستت یزره باز کن.هواست باشه دوباره بر نگرده سر جاش.برای هر دو طرف همین کار رو کن.پیچ های دستگاه بزرگتر دسته هستش.اگر پکت کامل میگیرش.فقط فشار زیاد وارد نکن.در ضمن اول باید قسمت های خاکستری بالا و پایین دستگاه رو باز کنی

آخرین ویرایش:

prancE 3

کاربر سایت
Mar 20, 2007
269
سلام
کاری من کردم اینه که روی هیت سینک رو بریدم و فن رو گذاشتم روش و اون قسمتی رو هم که به سمت
فنهای بشت کنسول بود رو هم بریدم تا هوا به بیرون با فشار بره و فنها رو هم 12 ولت کردم و از یه باور استفاده میکنم
خدار رو شکر تا حالا که مشکل نداشته و خیلی خوب هم خنک میکنه

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
ببخشید آقا خلیل که جوابتونو توی تاچیک میدم که برای بقیه هم شاید جالب باشه ;)
این چیزی که شما دیدید فن استند هستش که البته طرفدار زیادی نداره .البته شما زحمت کشیدی و 7 یا 8 تومنی خرج کردی ولی کارائی لازم رو مثل 12 ولت کردن رو نداره . شما از این وسیله میتونی استفاده کنی ولی باید شدت باد زیاد نباشه چون باعث اختلال در کار فنهای 360 و هتسینکها میشه .سعی کنید ولتاژ رو کم کنید تا دور فنها کم بشه و مشکلی ایجاد نکنه . بهر حال اول 12 ولت بعد کارهای دیگه .کنسول هم تا جایی که ممکنه در جای خنک بذارید. در ضمن مواظب باشید وسیله ای که درست کردی باعث ایجاد لرزش کنسولت نشه.
در ضمن عکس وسیلتو بذار توی این تاپیک تا دوستان دیگه هم ببینن.

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
سلام
کاری من کردم اینه که روی هیت سینک رو بریدم و فن رو گذاشتم روش و اون قسمتی رو هم که به سمت
فنهای بشت کنسول بود رو هم بریدم تا هوا به بیرون با فشار بره و فنها رو هم 12 ولت کردم و از یه باور استفاده میکنم
خدار رو شکر تا حالا که مشکل نداشته و خیلی خوب هم خنک میکنه

دوست عزیز عکسهاشو دیدم کار جالبی بود ولی کنسول من که نزدیک بود سر این کار از دست بره . حالا تصمیم با خودته :-"

fly

کاربر سایت
Jun 30, 2007
214
نام
کوروش
منم فن کنسول رو 12 ولت کردم و روقه اهنی پشت فنها رو بریدم تا هوا راحتر خارج بشه .در ضمن برق فنها رو از ادپتور گرفتم.البته درسته صدای زیادی از فنها در می اید ولی فکر کنم تا حدودی از سه چراغ راحت شدم و احتمال اینکه کنسول مشکل پیدا کنه کمتره.حالا به نظر خودم بشه تا 4 یا 5 ساعتی راحت بازی کرد.با سپاس از اقا مهدی;):love:

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
يه وسيله اي يکي از دوستام از آمريکا برام آورده که مثله همين جعبه سيديه ولي آهني و تخت... در مدت 3 دقيقه مي توني کنسول رو باز کني ... خيلي چيز باحاليه ... اگه شد عکس مي زارم ;) به من که خيلي کمک کرد ;)

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
نوشته شده توسط MEHDIMDI:
چون گرما باعث کم شدن کارایی این تراشه ها میشه و به همین دلیل نمیتونن از تمام توان خودشون در پردازش و ... استفاده کنن.

ربطی به اینجا نداره
ولی گرما Performance پردازنده کاهش که نمی ده هیچ، بلکه افزایش هم میده
البته گرما تا یک حدی قابل تحمله و بیشتر از اون موجب وارد شدن صدمه ی فیزیکی به هسته میشه

حالا چرا
هسته ها با جریان الکتریسیته کار می کنن
این جریان، جریانی از الکترون هاست
الکترون ها برای اینکه بتونن بخوبی جاری بشن نیاز به انرژی جنبشی دارن
و گرما چیزیه که موجب افزایش انرژی جنبشی و در نتیجه بهبود این پروسه میشه
پس اگر ما یک پردازنده رو در حد خیلی بالایی خنک کنیم (نه در این حد بلکه در حد زیر صفر)، این سرما موجب کاهش انرژی جنبشی الکترون ها میشه و به این شکل کارایی رو کاهش میده
و برعکس اگر پردازنده رو در یک حد Safe ـی، گرم نگه داریم، می تونیم Performance رو افزایش بدیم

این استفاده از گرما برای افزایش Performance، یکی از حقه های جالب کمپانی Intel ـه که با بالاتر نگاه داشتن دمای هسته ها، کارایی اونا رو هر چند اندک، ولی افزایش میده.

fly

کاربر سایت
Jun 30, 2007
214
نام
کوروش
پس یعنی با 12 ولت کردن فن ها gpu و cpu اگه سرد بشه تاثیری در پرفورمنس این دوتا نداره ؟یعنی با سرد کردن کنسول اختلالی که براش بوجود نمیاد؟البته فنها دما رو تا یک حدی پائین میاره ولی بیش از اندازه سرد نمی کنه تا باعث بشه روند کاری کنسول مختل بشه؟چون گر مای بیش از حد هم باعث بوجود امدن یک سری مشکلات در این کنسول میشه.با سپاس

آخرین ویرایش:

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
ربطی به اینجا نداره
ولی گرما Performance پردازنده کاهش که نمی ده هیچ، بلکه افزایش هم میده
البته گرما تا یک حدی قابل تحمله و بیشتر از اون موجب وارد شدن صدمه ی فیزیکی به هسته میشه

حالا چرا
هسته ها با جریان الکتریسیته کار می کنن
این جریان، جریانی از الکترون هاست
الکترون ها برای اینکه بتونن بخوبی جاری بشن نیاز به انرژی جنبشی دارن
و گرما چیزیه که موجب افزایش انرژی جنبشی و در نتیجه بهبود این پروسه میشه
پس اگر ما یک پردازنده رو در حد خیلی بالایی خنک کنیم (نه در این حد بلکه در حد زیر صفر)، این سرما موجب کاهش انرژی جنبشی الکترون ها میشه و به این شکل کارایی رو کاهش میده
و برعکس اگر پردازنده رو در یک حد Safe ـی، گرم نگه داریم، می تونیم Performance رو افزایش بدیم

این استفاده از گرما برای افزایش Performance، یکی از حقه های جالب کمپانی Intel ـه که با بالاتر نگاه داشتن دمای هسته ها، کارایی اونا رو هر چند اندک، ولی افزایش میده.

منظور من این نیست که تراشه ها دمای زیر صفر داشته باشن چون عملا دیگه کار نمیکننو یا اینکه اصلا گرم نشن، ولی اینو همه میدونن که این تراشه ها در دمای خاصی به نهایت کارائی خود میرسن و اورکلاکرها با ایجاد این دمای مناسب چیپ رو اورکلاک میکنن و اگه این دما فقط چند درجه بیشتر باشه باعث کرش و یا از بین رفتن چیپ میشه . این رو هم در نظر داشته باشید که حتی واتر کولرها ی قوی بعضی اوقات جلوی گرمای تراشه های قدرتمند کم میارن . پس نه شما و نه من و کسی دیگه ای نمیتونه دمای تراشه های قوی رو تا اون حدی که شما میگید پایین بیاره.مگر اینکه بطور مداوم یه قالب یخ روش باشه:biggrin1:
بحث ما هم در اینجا دمای مناسبه ، چون چیپهای 360 بیش از حد مجاز گرما رو تحمل میکنن :eek:واین اشکال از طراحیه سیستم تهویه و خنک کننده کنسوله

پس یعنی با 12 ولت کردن فن ها gpu و cpu اگه سرد بشه تاثیری در پرفورمنس این دوتا نداره ؟یعنی با سرد کردن کنسول اختلالی که براش بوجود نمیاد؟البته فنها دما رو تا یک حدی پائین میاره ولی بیش از اندازه سرد نمی کنه تا باعث بشه روند کاری کنسول مختل بشه؟چون گر مای بیش از حد هم باعث بوجود امدن یک سری مشکلات در این کنسول میشه.با سپاس

دوست عزیز فکرمیکنید 12 ولت کردن چند درجه دمای چیپها رو کاهش میده؟ نهایت کاهش دما بین 3 تا 5 درجس که البته همین کاهش دما تاثر بسزایی در کار چیپها داره . بهتره این بحث رو دیگه ادامه ندید چون ربطی به بحث ما نداره و جای بحث کردن هم نداره;)

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
سلام من در کنسول را باز کردم میخواستم بدونم چطوری به آداپتور وصل کنم اینکه مثبت منفی نداره در ضمن من میخوام هر دو را 9 کنم اگر میشه بگید چیکار کنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر